COURIER PUBLICATIONS/VILLAGESOUP
SCOREBOARD

WINTER SPORTS
HIGH SCHOOL
BOYS Basketball
Standings
Medomak Valley, 2-1, .667
Oceanside, 1-1, .500
Searsport, 1-1, .500
Camden Hills, 1-2, .333
North Haven, 1-2, .333
Belfast, 0-1, .000
Vinalhaven, 0-2, .000
Mount View, 0-3, .000

Girls Basketball
Standings
Medomak Valley, 3-0, 1.000
Vinalhaven, 3-0, 1.000
Oceanside, 1-1, .500
North Haven, 1-2, .333
Searsport, 1-2, .333
Belfast, 0-2, .000
Camden Hills, 0-3, .000
Islesboro, 0-2, .000
Mount View, 0-3, .000

Wrestling
Standings
Camden Hills, 4-1, .800
Medomak Valley, 4-1, .800
Mount View, 3-3, .500
Belfast, 2-2, .500
Oceanside, 0-5, .000

Swimming
Standings
Belfast boys, 1-0, 1.000
Belfast girls, 1-0, 1.000
Camden Hills boys, 0-1, .000
Camden Hills girls, 0-1, .000

Indoor Track
Standings
Belfast boys, 0-0, .000
Belfast girls, 0-0, .000
Camden Hills boys, 0-0, .000
Camden Hills girls, 0-0, .000
Medomak Valley boys, 0-0, .000
Medomak Valley girls, 0-0, .000
Mount View boys, 0-0, .000
Mount View girls, 0-0, .000
Oceanside boys, 0-0, .000
Oceanside girls, 0-0, .000

Ice Hockey
Standings
Camden Hills, 2-0, 1.000

Dec. 18
Boys Basketball
North Haven at Rangeley - 7 p.m.

Girls Basketball
Sumner at Searsport - 6:30 p.m.
North Haven at Rangeley - 5:30 p.m.

Swimming
Ellsworth, Maine Central Institute at Belfast - 5 p.m.

Dec. 16
Boys Basketball
Presque Isle at Belfast - 4:30 p.m.
North Haven at Greater Portland Christian - 9:30 a.m.
Valley at Vinalhaven - 10:30 a.m.

Girls Basketball
Islesboro at Jonesport-Beals - 10 a.m.
North Haven at Greater Portland Christian - 8 a.m.
Presque Isle at Belfast - 3 p.m.
Oceanside at Mount Desert Island - 3:30 p.m.
Valley at Vinalhaven - 9 a.m.

Wrestling
Oceanside, Camden Hills, Medomak Valley, Mount View at Winslow - 9 a.m.
Belfast, Lincoln Academy, Erskine Academy at Mountain Valley - 9:30 a.m.

Ice Hockey
Hampden Academy at Camden Hills - 6 p.m.

Indoor Track
Belfast, Mount View, Brunswick, Cony, Lawrence, Lewiston, Maine Central Institute, Nokomis, Waterville - 9 a.m. (Bowdoin College, Brunswick)
(Begins regular season.)

Nordic Skiing
Billy Chenard Memorial: Camden Hills participates in freestyle - 11 a.m. (Sugarloaf, Carrabassett Valley)
(Begins regular season.)

Dec. 15
Boys Basketball
Medomak Valley 78, Camden Hills 68.
Old Town 34, Mount View 32.
Mount Desert Island 62, Oceanside 48.
Valley at Vinalhaven.
North Haven at Greater Portland Christian.

Girls Basketball
Medomak Valley 59, Camden Hills 53.
Jonesport-Beals 67, Islesboro 34.
Old Town 33, Mount View 28.
Vinalhaven 57, Valley 19.
North Haven at Greater Portland Christian.

Swimming
Gardiner/Hall-Dale at Camden Hills.

Indoor Track
Oceanside, Medomak Valley, Camden Hills, Erskine Academy, Edward Little, Mount Ararat, Messalonskee, Skowhegan, Winslow.
(Begins regular season.)

Dec. 14
Boys Basketball
Searsport 32, Penquis Valley 27.

Girls Basketball
Penquis Valley 47, Searsport 21.
Winslow 66, Belfast 17.

Dec. 13
Boys Basketball
Forest Hills 89, North Haven 45.
Hampden Academy 99, Camden Hills 61.
Medomak Valley 62, Mount View 46.

Girls Basketball
Forest Hills 38, North Haven 31.
Medomak Valley 60, Mount View 33.
Hampden Academy 73, Camden Hills 32.
Oceanside 58, Maranacook 26.

Wrestling
Camden Hills 42, Belfast 39.
Medomak Valley beat Lincoln Academy.
Morse beat Medomak Valley.
Mount Ararat 54, Oceanside 15.
Oxford Hills 52, Oceanside 12.
Erskine Academy 59, Mount View 16.
Mount View 54, Gardiner 6.

Dec. 12
Boys Basketball
Oceanside at Maranacook - postponed to Dec. 28.
Winslow at Belfast - postponed to Dec. 27.

Swimming
Belfast at Erskine Academy - postponed to Jan. 9.

Dec. 11
Girls Basketball
Deer Isle-Stonington 47, Searsport 34.
Hyde School at Islesboro.

Dec. 9
Boys Basketball
Highview Christian 43, North Haven 38.
Forest Hills 87, Vinalhaven 41.
Bucksport 50, Searsport 32.

Girls Basketball
Kents Hill 39, Islesboro 36.
Highview Christian 35, North Haven 34.
Vinalhaven 60, Forest Hills 21.
Searsport 46, Bucksport 42.

Wrestling
Oxford Hills 48, Camden Hills 28.
Camden Hills 54, Erskine Academy 30.
Camden Hills 51, Nokomis 24.
Camden Hills beat Mount Blue.
Belfast 40, Ellsworth 39.
Medomak Valley 48, Belfast 36.
Belfast 66, Oceanside 18.
Medomak Valley 54, Oceanside 24.
Medomak Valley 46, Ellsworth 21.
Ellsworth 51, Oceanside 12.
Mount View 42, Maine Central Institute 30.
Dexter 50, Mount View 29.
Madison 37, Mount View 30.
Mount View 47, Winslow 6.
(Begins regular season.)

Ice Hockey
Camden Hills 3, Houlton/Hodgdon/South Aroostook/Katahdin 2. (OT)

Dec. 8
Boys Basketball
Camden Hills 82, Lincoln Academy 52.
Maine Central Institute 64, Belfast 42.
Gardiner 51, Medomak Valley 44.
Oceanside 56, Waterville 40.
North Haven 49, Highview Christian 41.
Forest Hills 87, Vinalhaven 38.
Winslow 77, Mount View 30.
(Begins regular season.)

Girls Basketball
Winslow 48, Mount View 41.
Waterville 42, Oceanside 39.
Lincoln Academy 39, Camden Hills 38.
Medomak Valley 66, Gardiner 61. (OT)
Maine Central Institute 65, Belfast 29.
North Haven 32, Highview Christian 29.
Vinalhaven 77, Forest Hills 24.
(Begins regular season.)

Swimming
Belfast girls 49, Camden Hills 45.
Belfast boys 71, Camden Hills 26.
(Begins regular season.)

Ice Hockey
Camden Hills 8, Presque Isle 5.
(Begins regular season.)

BOYS BASKETBALL
12/19/17 - North Haven at Rangeley - 12:30 p.m.
12/19/17 - Searsport at Deer Isle-Stonington - 6:30 p.m.
12/19/17 - Mount View at Maine Central Institute - 6:30 p.m.
12/19/17 - Belfast at Lincoln Academy - 6:30 p.m.
12/19/17 - Camden Hills at Oceanside - 6:30 p.m.
12/19/17 - Medomak Valley at Morse - 6:30 p.m.
12/20/17 - Vinalhaven at Pine Tree Academy - 7:30 p.m.
12/21/17 - Bangor Christian at Searsport - 6:30 p.m.
12/21/17 - Vinalhaven at Pine Tree Academy - 9:30 a.m.
12/21/17 - Nokomis at Medomak Valley - 7 p.m.
12/21/17 - North Haven at Rangeley - 7 p.m.
12/22/17 - Gardiner at Camden Hills - 6:30 p.m.
12/22/17 - North Haven at Rangeley - 9:30 a.m.
12/22/17 - Belfast at Ellsworth - 6:30 p.m.
12/23/17 - Searsport at Penobscot Valley - 2:30 p.m.
12/23/17 - Oceanside at Hermon - 7 p.m.
12/26/17 - Gold Rush Tournament: Belfast, Camden Hills participate - 8 a.m. (Augusta Civic Center)
12/27/17 - Winslow at Belfast - 2:30 p.m.
12/28/17 - Oceanside at Maranacook - 6 p.m.
12/28/17 - Greater Portland Christian at Searsport - 6:30 p.m.
12/29/17 - Erskine Academy at Camden Hills - 6:30 p.m.
12/29/17 - Oceanside at Belfast - 6:30 p.m.
12/29/17 - Medomak Valley at Gardiner - 6 p.m.
12/30/17 - Foxcroft Academy at Mount View - 1 p.m.
12/30/17 - Vinalhaven at Temple Academy - 1 p.m.
1/2/18 - Lincoln Academy at Medomak Valley - 5:30 p.m.
1/2/18 - Camden Hills at Brunswick - 6:30 p.m.
1/2/18 - Winslow at Oceanside - 6:30 p.m.
1/2/18 - Belfast at Mount View - 6:30 p.m.
1/4/18 - Searsport at Sumner - 6:30 p.m.
1/4/18 - Pine Tree Academy at North Haven - 8:30 p.m.
1/5/18 - Mount View at Old Town - 7 p.m.
1/5/18 - Medomak Valley at Erskine Academy - 6:30 p.m.
1/5/18 - Pine Tree Academy at North Haven - 10 a.m.
1/5/18 - Rangeley at Vinalhaven - 7 p.m.
1/6/18 - Belfast at Presque Isle - 4:30 p.m.
1/6/18 - Camden hills at Brewer - 2 p.m.
1/6/18 - Temple Academy at North Haven - 1 p.m.
1/6/18 - Oceanside at Mount Desert Island - 5 p.m.
1/6/18 - Rangeley at Vinalhaven - 10:30 a.m.
1/9/18 - Searsport at Central - 7 p.m.
1/9/18 - Waterville at Belfast - 6:30 p.m.
1/9/18 - Oceanside at Mount View - 6:30 p.m.
1/9/18 - Cony at Medomak Valley - 7 p.m.
1/11/18 - Mount Ararat at Camden Hills - 6:30 p.m.
1/11/18 - Mount View at Waterville - 6:30 p.m.
1/11/18 - Belfast at Maranacook - 6:30 p.m.
1/11/18 - Searsport at Bucksport - 6:30 p.m.
1/12/18 - Vinalhaven at Jonesport-Beals - 7 p.m.
1/12/18 - Penquist at Searsport - 5:30 p.m.
1/13/18 - Camden Hills at Hampden Academy - 2:30 p.m.
1/13/18 - North Haven at Searsport - 2 p.m.
1/13/18 - Ellsworth at Belfast - 12:30 p.m.
1/13/18 - Lawrence at Medomak Valley - 6 p.m.
1/13/18 - Hermon at Oceanside - 1 p.m.
1/13/18 - Vinalhaven at Jonesport-Beals - 10:30 a.m.
1/15/18 - Mount View at Maranacook - 6:30 p.m.
1/15/18 - Lincoln Academy at Camden Hills - 2 p.m.
1/15/18 - Medomak Valley at Messalonskee - 1 p.m.
1/15/18 - Oceanside at Winslow - 1 p.m.
1/15/18 - Temple Academy at Vinalhaven - 12:30 p.m.
1/17/18 - Vinalhaven at North Haven - TBA
1/19/18 - Erskine Academy at Belfast - 6:30 p.m.
1/19/18 - Camden Hills at Nokomis - 6:30 p.m.
1/19/18 - Winslow at Mount View - 6:30 p.m.
1/19/18 - Morse at Medomak Valley - 7 p.m.
1/19/18 - Oceanside at Maine Central Institute - 6:30 p.m.
1/19/18 - Vinalhaven at High View Christian - 7 p.m.
1/20/18 - Searsport at Portland Christian - 2:30 p.m.
1/20/18 - Vinalhaven at High View Christian - 10:30 a.m.
1/20/18 - North Haven at A.R. Gould - 12:30 p.m.
1/22/18 - Searsport at Bangor Christian - 5 p.m.
1/23/18 - Belfast at Winslow - 6:30 p.m.
1/23/18 - Mount View at Foxcroft Academy - 6:30 p.m.
1/23/18 - Maranacook at Oceanside - 6:30 p.m.
1/25/18 - Penobscot Valley at Searsport - 6:30 p.m.
1/25/18 - Erskine Academy at Camden Hills - 6:30 p.m.
1/25/18 - Maine Central Institute at Belfast - 6:30 p.m.
1/25/18 - Mount View at Oceanside - 6:30 p.m.
1/25/18 - Medomak Valley at Lincoln Academy - 6:30 p.m.
1/26/18 - Vinalhaven at Buckfield - 7 p.m.
1/27/18 - Maranacook at Mount View - 6:30 p.m.
1/27/18 - Oceanside at Waterville - 1 p.m.
1/27/18 - Brunswick at Medomak Valley - 7 p.m.
1/27/18 - Vinalhaven at Buckfield - 10:30 a.m.
1/29/18 - Sumner at Searsport - 6:30 p.m.
1/30/18 - Camden Hills at Mount Ararat - 7 p.m.
1/30/18 - Waterville at Mount View - 6:30 p.m.
1/30/18 - Belfast at Oceanside - 6:30 p.m.
1/30/18 - Medomak Valley at Hampden Academy - 7 p.m.
1/30/18 - North Haven at Vinalhaven - TBA
2/1/18 - Camden Hills at Medomak Valley - 7 p.m.
2/2/18 - Maranacook at Belfast - 6:30 p.m.
2/2/18 - Mount View at Erskine Academy - 6:30 p.m.
2/2/18 - Central at Searsport - 6:30 p.m.
2/2/18 - Searsport at North Haven - 1 p.m.
2/2/18 - Maine Central Institute at Oceanside - 6:30 p.m.
2/3/18 - Mount Blue at Camden Hills - 2 p.m.
2/5/18 - Medomak at Mount Ararat - 7 p.m.
2/6/18 - Belfast at Waterville - 6:30 p.m.
2/6/18 - Deer Isle-Stonington at Searsport - 6:30 p.m.
2/6/18 - Brewer at Camden Hills - 6:30 p.m.
2/6/18 - Maine Central Institute at Mount View - 6:30 p.m.
2/6/18 - North Haven at Forest Hills - 1:30 p.m. (Thomas College, Waterville)
2/8/18 - Mount View at Belfast - 6:30 p.m.
2/8/18 - Camden Hills at Morse - 6:30 p.m.
2/8/18 - Oceanside at Medomak Valley - 7 p.m.

GIRLS BASKETBALL
12/19/17 - Lincoln Academy at Belfast - 6:30 p.m.
12/19/17 - Maine Central Institute at Mount View - 6:30 p.m.
12/19/17 - Morse at Medomak Valley - 6:30 p.m.
12/19/17 - North Haven at Rangeley - 11 a.m.
12/20/17 - Vinalhaven at Pine Tree Academy - 6 p.m.
12/20/17 - Searsport at Greater Portland Christian - 7 p.m.
12/20/17 - Oceanside at Camden Hills - 7 p.m.
12/21/17 - Temple Academy at Islesboro - 5:15 p.m.
12/21/17 - Medomak Valley at Nokomis - 6:30 p.m.
12/21/17 - Vinalhaven at Pine Tree Academy - 8 a.m.
12/21/17 - North Haven at Rangeley - 5:30 p.m.
12/22/17 - Camden Hills at Gardiner - 6:30 p.m. (Augusta Civic Center)
12/22/17 - Ellsworth at Belfast - 6:30 p.m.
12/22/17 - North Haven at Rangeley - 8 a.m.
12/22/17 - Hermon at Oceanside - 7 p.m.
12/27/17 - Searsport at Central - 7 p.m.
12/27/17 - Gold Rush Invitational: Medomak Valley participates - 12:30 p.m. (Augusta Civic Center)
12/29/17 - Camden Hills at Erskine Academy - 1 p.m.
12/29/17 - Medomak Valley at Gardiner - 7:30 p.m.
12/29/17 - Belfast at Oceanside - 6 p.m.
12/30/17 - Foxcroft Academy at Mount View - 11 a.m.
12/30/17 - Vinalhaven at Temple Academy - 11:30 a.m.
1/2/18 - Brunswick at Camden Hills - 6:30 p.m.
1/2/18 - Lincoln Academy at Medomak Valley - 7 p.m.
1/2/18 - Mount View at Belfast - 6:30 p.m.
1/2/18 - Oceanside at Winslow - 6:30 p.m.
1/3/18 - Penobscot Valley at Searsport - 7 p.m.
1/4/18 - Pine Tree Academy at North Haven - 7 p.m.
1/5/18 - Mount View at Old Town - 5:30 p.m.
1/5/18 - Erskine Academy at Medomak Valley - 6:30 p.m.
1/5/18 - Pine Tree Academy at North Haven - 8:30 a.m.
1/5/18 - Rangeley at Vinalhaven - 5:30 p.m.
1/5/18 - Mount Desert Island at Oceanside - 6:30 p.m.
1/5/18 - Gould Academy at Islesboro - 5:15 p.m.
1/6/18 - Brewer at Camden Hills - 6:30 p.m.
1/6/18 - Temple Academy at North Haven - 11:30 a.m.
1/6/18 - Belfast at Presque Isle - 3 p.m.
1/6/18 - Rangeley at Vinalhaven - 9 a.m.
1/9/18 - Medomak Valley at Cony 6:30 p.m.
1/9/18 - Belfast at Waterville - 6:30 p.m.
1/9/18 - Mount View at Oceanside - 6 p.m.
1/10/18 - Islesboro at Hyde School - 4:30 p.m.
1/11/18 - Camden Hills at Mount Ararat - 7 p.m.
1/11/18 - Maranacook at Belfast - 6:30 p.m.
1/11/18 - Searsport at Bucksport - 5 p.m.
1/11/18 - Waterville at Mount View - 6:30 p.m.
1/12/18 - Vinalhaven at Jonesport-Beals - 5:30 p.m.
1/13/18 - Islesboro at North Haven - noon.
1/13/18 - Belfast at Ellsworth - 5:30 p.m.
1/13/18 - Hampde Academy at Camden Hills - 1:30 p.m.
1/13/18 - Searsport at Deer Isle-Stonington - 1:30 p.m.
1/13/18 - Oceanside at Hermon - 7 p.m.
1/13/18 - Medomak Valley at Lawrence - 1 p.m.
1/13/18 - Islesboro at North Haven - 1 p.m.
1/13/18 - Vinalhaven at Jonesport-Beals - 9 a.m.
1/15/18 - Camden Hills at Lincoln Academy - 1 p.m.
1/15/18 - Maranacook at Mount View - 6:30 p.m.
1/15/18 - Winslow at Oceanside - 1 p.m.
1/15/18 - Messalonskee at Medomak Valley - 6 p.m.
1/15/18 - North Haven at Kents Hill - 1:30 p.m.
1/15/18 - Temple Academy at Vinalhaven - 11 a.m.
1/18/18 - Medomak Valley at Morse - 6:30 p.m.
1/19/18 - Kents Hill at Islesboro - 5:15 p.m.
1/19/18 - Nokomis at Camden Hills - 6:30 p.m.
1/19/18 - Belfast at Erskine Academy - 6:30 p.m.
1/19/18 - Mount View at Winslow - 6:30 p.m.
1/19/18 - Vinalhaven at High View Christian - 5:30 p.m.
1/19/18 - Penquis at Searsport - 5:30 p.m.
1/19/18 - Maine Central Institute at Oceanside - 6 p.m.
1/20/18 - Kents Hills at North Haven - 1 p.m.
1/20/18 - Vinalhaven at High View Christian - 9 a.m.
1/22/18 - Searsport at Bangor Christian - 6:30 p.m.
1/23/18 - Islesboro at Heborn Academy - 5:15 p.m.
1/23/18 - Winslow at Belfast - 6:30 p.m.
1/23/18 - Mount View at Foxcroft Academy - 5 p.m.
1/23/18 - Oceanside at Maranacook - 6:30 p.m.
1/24/18 - Portland Christian at Searsport - 6:30 p.m.
1/25/18 - Camden Hills at Erskine Academy - 6:30 p.m.
1/25/18 - Belfast at Maine Central Institute - 6:30 p.m.
1/25/18 - Medomak Valley at Lincoln Academy - 5 p.m.
1/25/17 - Oceanside at Mount View - 6:30 p.m
1/26/18 - North Haven at Islesboro - 5:15 p.m.
1/26/18 - Searsport at Sumner - 6:30 p.m.
1/26/18 - Vinalahaven at Buckfield - 5:30 p.m.
1/26/18 - North Haven at Islesboro - 7 p.m.
1/27/18 - Mount View at Maranacook - 6:30 p.m.
1/27/18 - Medomak Valley at Brunswick - 12:30 p.m.
1/27/18 - North Haven at Islesboro - 10 a.m.
1/27/18 - Waterville at Oceanside - 6 p.m.
1/27/18 - Vinalhaven at Buckfield - 9 a.m.
1/27/18 - North Haven at Islesboro - 9:30 a.m.
1/30/18 - Mount Ararat at Camden Hills - 6:30 p.m.
1/30/18 - Bangor Christian at Searsport - 6:30 p.m.
1/30/18 - Hampden Academy at Medomak Valley - 6:30 p.m.
1/30/18 - Oceanide at Belfast - 6:30 p.m.
1/30/18 - Mount View at Waterville - 6:30 p.m.
2/1/18 - Camden Hills at Medomak Valley - 5:30 p.m.
2/1/18 - Searsport at Penobscot Valley - 6:30 p.m.
2/2/18 - Belfast at Maranacook - 6:30 p.m.
2/2/18 - Islesboro at Gould Academy - 5 p.m.
2/2/18 - Oceanside at Maine Central Institute - 6:30 p.m.
2/2/18 - Erskine Academy at Mount View - 6:30 p.m.
2/2/18 - Searsport at Vinalhaven - 6 p.m.
2/3/18 - Camden Hills at Mount Blue - 7 p.m.
2/3/18 - Searsport at Vinalhaven - 9 a.m.
2/6/18 - Mount View at Maine Central Institute - 6:30 p.m.
2/6/18 - Camden Hills at Brewer - 6:30 p.m.
2/6/18 - Waterville at Belfast - 6:30 p.m.
2/6/18 - Mount Ararat at Medomak Valley - 6:30 p.m.
2/6/18 - North Haven at Forest Hills - noon. (Thomas College, Waterville)
2/7/18 - Central at Searsport - 6:30 p.m.
2/8/18 - Morse at Camden Hills - 6:30 p.m.
2/8/18 - Belfast at Mount View - 6:30 p.m.
2/8/18 - Medomak Valley at Oceanside - 6 p.m.

WRESTLING
12/20/17 - Belfast, Oxford Hills at Morse - 6 p.m.
12/20/17 - Camden Hills, Cony, Dirigo at Skowhegan - 6 p.m.
12/20/17 - Mount Ararat at Medomak Valley - 7 p.m.
12/20/17 - Lincoln Academy, Hall Dale at Mount View - 6 p.m.
12/20/17 - Gardiner, Nokomis at Oceanside - 6:30 p.m.
12/22/17 - Belfast, Dexter, Penobscot Valley at Bucksport - 6 p.m.
12/22/17 - Oceanside, Belfast, Camden Hills at Bucksport - 6 p.m.
12/23/17 - Atlantic Invitational: Medomak Valley participates - 9 a.m. (Wells)
12/29/17 - Noble Tournament: Belfast, Camden Hills participate - 9 a.m.
12/29/17 - Winter Classic: Medomak Valley, Mount View, Oceanside participate - 10 a.m. (Maine Central Institute, Pittsfield)
1/3/18 - Mount View, Mount Blue at Oceanside - 6:30 p.m.
1/3/18 - Ellsworth, Lincoln Academy at Camden Hills - 7 p.m.
1/3/18 - Maine Central Institute, Mount Ararat at Belfast - 6 p.m.
1/3/18 - Erskine Academy, Skowhegan at Medomak Valley - 6 p.m.
1/5/18 - Oceanside, Medomak Valley, Gardiner, Morse at Cony - 6 p.m.
1/5/18 - Spartan Tournament: Belfast, Camden Hills participate - 3 p.m. (Sanford)
1/6/18 - Mount View at Nokomis - 6 p.m.
1/10/18 - Camden Hills, Maine Central Institute, Wiscasset at Morse - 6 p.m.
1/10/18 - Belfast, Gardiner at Erskine Academy - 6 p.m.
1/10/18 - Medomak Valley, Nokomis at Mount View - 6 p.m.
1/10/18 - Winslow at Oceanside - 6:30 p.m.
1/13/18 - Belfast, Camden Hills, Lincoln Academy at Winslow - 9 a.m.
1/13/18 - Mount View at Skowhegan - TBA.
1/13/18 - Skowhegan Tournament: Oceanside participates - 9 a.m.
1/15/18 - Medomak Valley at Maine Central Institute - 10 a.m.
1/15/18 - Mount View, Dirigo, Mountain Valley at Madison - 6 p.m.
1/20/18 - Oceanside, Medomak Valley, Washington Academy, Dexter, Bucksport at Ellsworth - noon.
1/20/18 - Cony, Fryeburg Academy, Gardiner, Lincoln Academy, Maine Central Institute at Camden Hills 10 a.m.
1/20/18 - Belfast, Erskine Academy, Mount Blue, Nokomis at Skowhegan - 10 a.m.
1/20/18 - Mount View at Oxford Hills - TBA.
1/24/18 - Medomak Valley at Nokomis - 6 p.m.
1/24/18 - Cony, Mount View at Belfast - 6 p.m.
1/24/18 - Oceanside, Lincoln Academy at Erskine Academy - 6 a.m.
1/26/18 - Camden Hills, Mount Ararat, Nokomis at Cony - 6 p.m.
1/27/18 - Belfast, Gardiner, Lincoln Academy, Mount Blue at Medomak Valley - 9 a.m.
1/27/18 - Skowhegan, Oxford Hill, Mount View at Morse - 6 p.m.
1/27/18 - Maine Central Institute, Erskine Academy, Monmouth at Oceanside - 9 a.m.
2/3/18 - Kennebec Valley Athletic Conference championships - 9 a.m. (Cony, Augusta)
2/10/18 - Class A North championships: Camden Hills participates - 9:30 a.m. (Oxford Hills)
2/10/18 - Class B North championships: Mount View, Belfast, Oceanside, Medomak Valley participate - 9:30 a.m. (Mount View, Thorndike)
2/17/18 - Class A State championships - 9:30 a.m. (Sanford)
2/17/18 - Class B State championships - 9:30 a.m. (Wells)
2/24/18 - New England qualifier - TBA. (Nokomis, Newport)

SWIMMING AND DIVING
12/22/17 - Maine Central Institute at Camden Hills - 6 p.m.
12/22/17 - Belfast at Lincoln Academy - 6 p.m.
1/5/18 - Camden Hills at Erskine Academy - 7 p.m.
1/5/18 - Belfast at Brunswick - 5:30 p.m.
1/9/18 - Camden Hills at Brunswick - 6 p.m.
1/9/18 - Belfast at Erskine Academy - 7 p.m.
1/12/18 - Mount Ararat at Belfast - 5 p.m.
1/16/18 - Lincoln Academy at Camden Hills - 6 p.m.
1/19/18 - Belfast at Waterville - TBA
1/19/18 - Camden Hills at Morse - 7 p.m.
1/26/18 - Belfast at Edward Little - TBA.
1/26/18 - Camden Hills at Messalonskee - 7 p.m.
1/30/18 - Belfast at Old Town - 6 p.m.
1/30/18 - Mount Ararat at Camden Hills - 6 p.m.
2/2/18 - Morse at Belfast - 5 p.m.
2/9/18 - Kennebec Valley Athletic Conference Class B championships: Belfast, Camden Hills, Oceanside, Medomak Valley participate - 5 p.m. (Bath Area Family YMCA)

ICE HOCKEY
12/19/17 - Camden Hills at John Bapst - 6:30 p.m.
12/23/17 - Presque Isle at Camden Hills - 3:20 p.m.
12/27/17 - Old Town/Orono at Camden Hills - 7 p.m.
12/30/17 - Brewer at Camden Hills - 6 p.m.
1/3/18 - Camden Hills at Hampden Academy - 6 p.m.
1/10/18 - Waterville/Winslow at Camden Hills - 7 p.m.
1/13/18 - Messalonskee at Camden Hills - 6 p.m.
1/20/18 - Camden Hills at Brewer - 1 p.m.
2/3/18 - Houlton/Hodgdon/South Aroostook/Katahdin at Camden Hills - 3:20 p.m.
2/7/18 - John Bapst at Camden Hills - 7 p.m.
2/10/18 - Camden Hills at Yarmouth - 3:20 p.m. 2/14/18 - Camden Hills at Waterville/Winslow - 7:30 p.m.
2/17/18 - Camden Hills at Greely - TBA.
2/19/18 - Camden Hills at Old Town/Orono - 7 p.m.
2/21/18 - Camden Hills at Messalonskee - noon.

INDOOR TRACK
12/22/17 - Oceanside, Medomak Valley, Camden Hills, Maine Central Institute, Nokomis, Lawrence, Erskine Academy, Lewiston, Winslow, Brunswick - 4 p.m. (Colby College, Waterville)
12/23/17 - Belfast, Mount View, Cony, Edward Little, Lincoln Academy, Messalonskee, Mount Ararat, Skowhegan, Waterville - 9 a.m. (Bowdoin College, Brunswick)
12/29/17 - Oceanside, Medomak Valley, Camden Hills, Messalonskee, Lewiston, Lawrence, Winslow, Edward Little, Maine Central Institute, Nokomis - 10 a.m. (Bowdoin College, Brunswick)
12/30/17 - Belfast, Mount View, Brunswick, Cony, Erskine Academy, Lincoln Academy, Mount Ararat, Skowhegan, Waterville - 9 a.m. (Bowdoin College, Brunswick)
1/6/18 - Belfast, Oceanside, Medomak Valley, Mount View, Camden Hills, Brunswick, Edward Little, Lewiston, Lincoln Academy, Messalonskee, Mount Ararat - 9 a.m. (Bowdoin College, Brunswick)
1/12/18 - Belfast, Oceanside, Medomak Valley, Mount View, Camden Hills, Edward Little, Erskine Academy, Messalonskee, Mount Ararat, Skowhegan, Winslow - 4 p.m. (Colby College, Waterville)
1/27/18 - Belfast, Oceanside, Medomak Valley, Mount View, Camden Hills, Cony, Edward Little, Erskine Academy, Lawrence, Lewiston, Messalonsee - 9 a.m. (Colby College, Waterville)
2/10/18 - Belfast, Oceanside, Mount View, Camden Hills, Medomak Valley participate - 9 a.m. (Bowdoin College, Brunswick)

ALPINE SKIING
(Begins regular season.)
1/10/18 - Camden Hills participates in slalom - 6 p.m. (Titcomb Mountain, Farmington)
1/13/18 - Camden Hills participates in giant slalom - 10 a.m. (Black Mountain, Rumford) 1/20/18 - Camden Hills participates in slalom - 9:30 a.m. (Kents Hill)
1/26/18 - Camden Hills participates in giant slalom - 6 p.m. (Black Mountain, Rumford) 1/31/18 - Camden Hills hosts slalom - 4 p.m. (Camden Snow Bowl)
2/7/18 - Kennebec Valley Athletic Conference giant slalom championships: Camden Hills participates - 9 a.m. (Black Mountain, Rumford)
2/10/18 - Kennebec Valley Athletic Conference slalom championships: Camden Hills participates - 9:30 a.m. (Titcomb Mountain, Farmington)
2/16/18 - Camden Hills participates in slalom - 6:30 p.m. (Mount Abram, Greenwood)
2/20/18 - State Class A championships - TBA. (Mount Abram, Greenwood)
2/21/18 - State Class A championships - TBA. (Mount Abram, Greenwood)

NORDIC SKIING
1/6/18 - Telstar Relays: Camden Hills participates in freestyle - 11 a.m. (Bethel)
1/10/18 - Sugarloaf Classic: Camden Hills participates in classic - 3 p.m. (Sugarloaf, Carrabassett)
1/13/18 - Leavitt Hornett Classic: Camden Hills participates in classic - 10:30 a.m. (Turner)
1/17/18 - Mount Blue Soft 7: Camden Hills participates - 3 p.m. (Titcomb Mountain, Farmington)
1/20/18 - Maranacook Waves: Camden Hills participates in freestyle - 11 a.m. (Readfield)
1/27/18 - Sassi Memorial: Camden Hills participates in classic - 11 a.m. (Black Mountain, Rumford)
1/31/18 - Camden Hills Classic: Camden Hills hosts classical - 3 p.m. (Rockport)
2/3/18 - Oxford Hills Sprints: Camden Hills participates in freestyle - 10 a.m. (Sunny Croft Farm, Paris)
2/7/18 - Kennebec Valley Athletic Conference Class A championships: Camden Hills participates in classical - 2:20 p.m. (Black Mountain, Rumford)
2/10/18 - Kennebec Valley Athletic Conference Class A championships: Camden Hills participates in freestyle - 2 p.m. (Titcomb Mountain, Farmington)
2/13/18 - Sweetheart Relays: Camden Hills participates in freestyle - 3 p.m. (Spruce Mountain, Jay)
2/22/18 - State Class A championships: Camden Hills participates - TBA. (Black Mountain, Rumford)
2/23/18 - State Class A championships: Camden Hills participates - TBA. (Black Mountain, Rumford)
2/28/18 - Leavitt Duathlon: Camden Hills participates in classic and freestyle - 3:30 p.m. (Turner)
3/3/18 - U16/EHSC qualifier: Camden Hills participates - 10 a.m. (Black Mountain, Rumford)

CHEERING
1/6/18 - MCCA Competition: Medomak Valley participates - 11 a.m. (Morse, Bath
1/15/18 - Kennebec Valley Athletic Conference Class B championships: Medomak Valley, Mount View participate - 10 a.m. (Augusta Civic Center)
1/27/18 - Class B West championships: Medomak Valley participates - TBA. (Augusta Civic Center)
2/3/18 - Paws for a Cause: Medomak Valley participates - 10 a.m. (Lawrence, Fairfield)
2/10/18 - State Class B championships: Medomak Valley, Mount View participate if they qualify. (Bangor Cross Insurance Center)

FALL SPORTS
HIGH SCHOOL
BOYS SOCCER
Final Standings
Mount View, 13-1, .929
Camden Hills, 8-3-3, .727
Vinalhaven-North Haven, 6-5-2, .545
Medomak Valley, 6-7-1, .462
Islesboro, 3-5-3, .375
Searsport, 3-8-3, .273
Belfast, 2-10-1, .167
Oceanside, 0-13-1, .000

GIRLS SOCCER
Final Standings
Camden Hills, 13-0-1, 1.000
Mount View, 10-4, .714
Oceanside, 8-5-1, .615
Vinalhaven-North Haven, 7-5-2, .583
Searsport, 7-7, .500
Medomak Valley, 3-10-1, .230
Belfast, 1-13, .071

FIELD HOCKEY
Final Standings
Belfast, 13-1, .929
Mount View, 6-8, .428
Camden Hills, 4-9-1, .308
Oceanside, 3-11, .214

FOOTBALL
Final Standings
Oceanside, 5-3, .625
Medomak Valley, 4-4, .500
Mount View, 2-6, .250
Belfast, 0-8, .000

GOLF
Final Standings
Camden Hills, 12-0, 1.000
Medomak Valley, 7-5, .583
Oceanside, 7-5, .583
Belfast, 6-6, .500
Mount View, 0-12, .000

CROSS COUNTRY
Final Standings
Camden Hills girls, 24-0, 1.000
Belfast boys, 18-10, .643
Belfast girls, 11-14, .440
Camden Hills boys, 10-17, .370
Oceanside boys, 6-15-1, .286
Medomak Valley girls, 0-13-7, .000
Medomak Valley boys, 0-19-3, .000

Nov. 11
Cross Country
New England championships: Camden Hills girls participate - 11:30 a.m. (Troy Howard Middle School, Belfast)

Nov. 4
Girls Soccer
State Class A championship: Camden Hills 3, Scarborough 2.

Nov. 3
Football
Class C North semifinal playoff: No. 1 Mount Desert Island 51, No. 5 Oceanside 14.

Nov. 1
Girls Soccer
Class A North championship: No. 1 Camden Hills 3, No. 3 Bangor 1.

Oct. 28
Girls Soccer
Class A North semifinal playoff: No. 1 Camden Hills 6, No. 5 Edward Little 0.

Cross Country
State Class A girls championships: Camden Hills 73, Greely 107, Falmouth 131, Deering 136, Bonny Eagle 140, Gorham 143, Mount Ararat 163, Cheverus 223, Massabesic 236, Westbrook 257, Kennebunk 257, Brunswick 263, Bangor 301, Brewer 331, Cony 343.
State Class B boys championships: Lincoln Academy 56, Freeport 114, Yarmouth 115, Wells 121, Caribou 154, Cape Elizabeth 177, Hermon 178, Mount Desert island 181, York 190, Waterville 214, Presque Isle 263, Belfast 267, lake Region 294, Erskine Academy 357.

Oct. 27
Boys Soccer
Class D South quarterfinal playoff: No. 3 Temple Academy 2, No. 11 Searsport 1.
Class B North quarterfinal playoff: No. 6 Hermon 2, No. 3 Mount View 0.

Football
Class C North quarterfinal playoff: No. 5 Oceanside 40, No. 4 Hermon 33.

Oct. 26
Boys Soccer
Class A North quarterfinal playoff: No. 3 Edward Little 1, No. 6 Camden Hills 1.
Class D South quarterfinal playoff: No. 2 Buckfield 5, No. 7 Islesboro 3.

Oct. 24
Girls Soccer
Class A North quarterfinal playoff: No. 1 Camden Hills 11, No. 8 Mount Blue 0.
Class D South quarterfinal playoff: No. 4 Rangeley 3, No. 5 Vinalhaven-North Haven 0.
Class D South quarterfinal playoff: No. 6 Wiscasset 4, No. 3 Searsport 1.

Oct. 21
Boys Soccer
Class B North prelim playoff: No. 3 Mount View 2, No. 14 Maine Central Institute 1.
Class D South prelim playoff: No. 11 Searsport 2, No. 6 Vinalhaven-North Haven 0.
Class D South prelim playoff: No. 7 Islesboro 7, No. 10 A.R. Gould 1.

Girls Soccer
Class B North prelim playoff: No. 3 Winslow 2, No. 14 Medomak Valley 0.
Class B North prelim playoff: No. 7 Brewer 3, No. 10 Oceanside 0.

Cross Country
Class A North girls: Camden Hills 25, Mount Ararat 80, Brewer 119, Brunswick 137, Bangor 153, Cony 176, Hampden Academy 185, Messalonskee 188, Lewiston 191, Mount Blue 206, Oxford Hills 264.
Class A North boys: Hampden 52, Bangor 67, Mount Ararat 81, Brunswick 113, Mount Blue 141, Lewiston 156, Cony 161, Brewer 166, Edward Little 236, Oxford Hills 267, Camden Hills 299, Messalonskee 348, Skowhegan 360.
Class B North girls: Caribou 46, Ellsworth 70, Mount Desert Island 74, Presque Isle 146, Old Town 148, Winslow 169, Belfast 173, John Bapst 203, Hermon 223, Erskine Academy 223, Washington Academy 287.
Class B North boys: Hermon 81, Mount Desert Island 86, Waterville 86, Caribou 90, Belfast 156, Presque Isle 166, Erskine Academy 169, Ellsworth 169, John Bapst 238, Old Town 265, Washington Academy 287, Winslow 332, Foxcroft Academy 339, Oceanside 371.
Class C North girls: George Stevens Academy 46, Orono 52, Maine School of Science and Mathematics 85, Greater Houlton Christian 87, Narraguagus 129, Washburn 143, Mattanawcook Academy 167, Machias 211.
Class C North boys: Orono 19, George Stevens Academy 104, Greater Houlton Christian 107, Maine School of Science and Mathematics 129, Calais 144, Mattanawcook Academy 159, Lee Academy 160, Washburn 194, Bucksport 237, Machias 241, Sumner 268, Madawaska 302, Fort Kent 345.
Class A girls individual champion: Camden Hills' Augusta Stockman.
Midcoast state team and individual qualifiers: Camden Hills girls and Belfast boys; Camden Hills' Augusta Stockman, Grace Iltis, Miranda Dunton, Claire Wyman, Rose O'Brien, Phoebe Root and Alli Wells; Belfast's Ricky Smith, Eamon Goscinski, Brendan Moline, Lillie Mitchell and Zoe Deans; Medomak Valley's Isaiah Potter and Serena Blasius; Searsport's Holden Clapp.

Football
Medomak Valley 48, Old Town 12.
Winthrop/Monmouth 41, Mount View 6.
(Ends regular season. Regional playoffs on-deck.)

Mountain Biking
Camden Hills hosts.

Oct. 20
Girls Soccer
Class B North prelim playoff: No. 9 Hermon 4, No. 8 Mount View 0.

Field Hockey
Class B North quarterfinal playoff: No. 3 Maine Central Institute 3, No. 2 Belfast 2. (2OT)

Football
Oceanside 67, Belfast 26.

Oct. 19
Boys Soccer
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Maranacook 5, Mount View 0.

Girls Soccer
Kennebec Valley Athletic Conference Class A championship: Camden Hills 3, Brunswick 2.

Oct. 18
Field Hockey
Class B North quarterfinal playoff: No. 2 Belfast 2, No. 10 Brewer 0.
Class C North quarterfinal playoff: No. 3 Boothbay Region 2, No. 6 Mount View 1.

Oct. 17
Boys Soccer
Lincoln Academy 5, Belfast 2.
Gardiner 2, Medomak Valley 1.
Jonsesport-Beals 3, Islesboro 0.
Morse 5, Oceanside 0.
(Ends regular season. League and regional playoffs on-deck.)

Girls Soccer
Morse 1, Oceanside 0.
Lincoln Academy 6, Belfast 2.
Medomak Valley 3, Gardiner 1.
(Ends regular season. League and regional playoffs on-deck.)

Oct. 16
Boys Soccer
Camden Hills 5, Skowhegan 0.
Penobscot Valley 2, Searsport 1.

Girls Soccer
Camden Hills 7, Skowhegan 0.

Oct. 14
Boys Soccer
Vinalhaven-North Haven 3, Valley 1.

Girls Soccer
Maine Central Institute 7, Belfast 1.
Vinalhaven-North Haven 1, Valley 0.

Football
Bucksport 47, Mount View 6.
Winslow 35, Oceanside 21.
Nokomis 43, Belfast 33.

Cross Country
Kennebec Valley Athletic Conference Class A girls championships: Camden Hills 40, Mount Ararat 55, Brunswick 129, Brewer 130, Cony 168, Bangor 178, Hampden Academy 184, Mount Blue 188, Messalonskee 200, Lewiston 209, Oxford Hills 255, Edward Little 297.
Kennebec Valley Athletic Conference Class A girls championship: Camden Hills' Grace Iltis.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls championships: Maranacook 26, Morse 71, Lincoln Academy 82, Winslow 98, Belfast 108, Erskine Academy 132, Ocenside and Medomak Valley no score.
Kennebec Valley Athletic Conference Class A boys championships: Hampden Academy 52, Bangor 76, Mount Ararat 96, Brunswick 100, Mount Blue 152, Cony 157, Lewiston 168, Brewer 175, Edward Little 202, Oxford Hills 277, Messalonskee 292, Camden Hills 314, Skowhegan 336.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys championships: Lincoln Academy 21, Maranacook 93, Waterville 94, Belfast 111, Morse 124, Leavitt 129, Erskine Academy 141, Winslow 211, Oceanside 251, Medomak Valley no score.
Penobscot Valley Athletic Conference Class C girls championships: Orono 26, George Stevens Academy 29, Narraguagus 87, Machias 134, Searsport no score.
Penobscot Valley Athletic Conference Class C boys championships: Orono 26, George Stevens Academy 82, Lee Academy 126, Bucksport 157, Machias 182, Searsport 183, Mattanawcook Academy 184, Sumner 194.

Golf
State Class A champion: Camden Hills' Cole Anderson.

Mountain Biking
Camden Hills at Gould Academy.

Oct. 13
Boys Soccer
Chop Point 2, Islesboro 0.
Leavitt 4, Oceanside 1.
Camden Hills 3, Hampden Academy 1.
Mount View 5, Lawrence 2.
Vinalhaven-North Haven 2, Valley 1.
Maine Central Institute 7, Belfast 1.
Dexter at Searsport.

Girls Soccer
Oceanside 3, Leavit 0.
Mount View 5, Lawrence 0.
Vinalhaven-North Haven 6, Valley 1.

Football
Medomak Valley 32, John Bapst 26.

Oct. 12
Girls Soccer
Camden Hills 5, Hampden Academy 1.
Searsport 3, Dexter 2.

Oct. 11
Boys Soccer
Mount View 2, John Bapst 1.
Searsport 2, Bucksport 1.

Girls Soccer
John Bapst 2, Mount View 1.

Field Hockey
Cony 3, Camden Hills 1.
Morse 3, Mount View 2. (OT)
(Ends regular season. Regional playoffs on-deck.)

Oct. 10
Boys Soccer
Brunswick 3, Camden Hills 2. (OT)
Mount Desert Island 13, Belfast 0.
Gardiner 5, Oceanside 1.
Medomak Valley 3, Waterville 1.
Vinalhaven-North Haven 5, Seacoast Christian 2.
Mount View 1, Foxcroft Academy 0.
Islesboro 3, Searsport 3. (2OT)

Girls Soccer
Bucksport 3, Searsport 0.
Camden Hills 5, Brunswick 3.
Oceanside 3, Gardiner 0.
Waterville 3, Medomak Valley 1.
Mount Desert Island 4, Belfast 0.

Field Hockey
Belfast 6, Leavitt 0.
Mount Blue 8, Camden Hills 0.
Mount View 2, Waterville 0.

Oct. 9
Girls Soccer
Mount View 2, Foxcroft Academy 0.

Field Hockey
Morse 3, Oceanside 1.

Oct. 7
Boys Soccer
Camden Hills 1, Bangor 1. (2OT)
Richmond 8, Vinalhaven-North Haven 0.
Mount View 2, Mount Desert Island 0.

Girls Soccer
Richmond 2, Vinalhaven-North Haven 0.
Camden Hills 4, Bangor 0.

Field Hockey
Belfast 14, Oceanside 0.
Bangor 1, Camden Hills 0.
Mount View 3, Central 0.

Mountain Biking
Camden Hills hosts. (Camden Snow Bowl)

Cross Country
Red Riot Challenge: Orono girls 25, Caribou 38, Old Town 68, Searsport no score.
Red Riot Challenge: Orono 31, Caribou 37, Calais 76, Old Town 101, Mattanawcook Academy 115, Machias 162, Central 178, Searsport no score.

Golf
State Class A championships: Scarborough 305, Cheverus 308, Thornton Academy 314, Falmouth 315, Mount Ararat 322, Portland 322, Camden Hills 325, Messalonskee 329, Gorham 333, Lewiston 341, Edward Little 371.

Oct. 6
Boys Soccer
Erskine Academy 3, Oceanside 0.
Leavitt 3, Medomak Valley 1.

Girls Soccer
Erskine Academy 1, Oceanside 0.
Medomak Valley 1, Leavitt 0.

Football
Oceanside 57, John Bapst 28.
Medomak Valley 14, Gray-New Gloucester 0.
Hermon 39, Belfast 12.
Foxcroft Academy 49, Mount View 3.

Cross Country
Camden Hills Invitational: Camden Hills girls 19, Brunswick 56, Belfast 89, Morse 89, Lincoln Academy 129, Nokomis, Oceanside, Medomak Valley no score.
Camden Hills Invitational: Lincoln Academy boys 23, Brunswick 41, Belfast 87, Morse 105, Camden Hills 108, Oceanside 178, Nokomis, Medomak Valley no score.

Oct. 5
Boys Soccer
Camden Hills 3, Hampden Academy 1.
Hermon 10, Belfast 0.
Islesboro 3, Vinalhaven-North Haven 3. (2OT)

Girls Soccer
Mount View 2, Ellsworth 0.
Hermon 5, Belfast 0.
Searsport 2, Penobscot Valley 1.

Field Hockey
Edward Little 4, Oceanside 0.
Belfast 3, Camden Hills 0.

Oct. 4
Boys Soccer
Greenville 5, Searsport 1.

Mountain Biking
Camden Hills at Portsmouth, N.H.

Oct. 3
Boys Soccer
Mount View 3, Maine Central Institute 1.
Camden Hills 3, Medomak Valley 0.

Girls Soccer
Camden Hills 6, Medomak Valley 1.
Mount View 6, Mount Desert Island 1.
Vinalhaven-North Haven at Pine Tree Academy.

Field Hockey
Camden Hills 0, Hampden Academy 0. (OT)
Belfast 1, Lawrence 0.
Winslow 2, Mount View 0.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class A shootout: Camden Hills 170, Messalonskee 171, Mount Ararat 177, Lewiston 185, Edward Little 186.

Oct. 2
Field Hockey
Lincoln Academy 2, Oceanside 1.

Sept. 30
Boys Soccer
Gardiner 8, Oceanside 0.
Vinalhaven-North Haven 2, Rangeley 0.
Jonesport-Beals at Islesboro.

Girls Soccer
Rangeley 2, Vinalhaven-North Haven 0.
Mount View 4, Maine Central Institute 1.
Searsport at Pine Tree Academy.

Field Hockey
Winslow 1, Belfast 0.
Mount View 2, Waterville 0.

Cross Country
Festival of Champions: Concord boys 58, East Greenwich 123, Nashua 139, Falmouth 156, Greely 243, Hanover 353, Lincoln Academy 353, Harwood Union 390, Bangor 393, Hampden Academy 434, Lincoln 435, Mount Desert Island 448, Cumberland 460, Scarborough 480, Canton 492, Yarmouth 504, Orono 513, Caribou 561, Colonel Gray 563, Brunswick 568, Burrillville 577, Cape Elizabeth 581, Massabesic 594, Biddeford 672, Maine Coast 708, Gorham 793, Lewiston 796, Bonny Eagle 820, Mount Blue 822, Sanford 824, Waterville 852, Hermon 862, South Portland 869, Windham 971, Edward Little 986, Maranacook 1,001, Brewer 1,006, Cony 1,006, Lake Region 1,082, Ellsworth 1,127, Belfast 1,162, Oxford Hills 1,241, Gray-New Gloucester 1,246, Westbrook 1,248, Charlottetown 1,263, Camden Hills 1,287, Presque Isle 1,363, Leavitt 1,441, Saint Dominic 1,471, Gould Academy 1,479, John Bapst 1,497, Greater Houlton Christian 1,499, Monmouth Academy 1,500, George Stevens Academy 1,507, Messalonskee 1,540, Boothbay Region 1,597, Dr. John H. Gillis 1,671, Washburn 1,702, Old Town 1,751, Mattanawcook Academy 1,796, Hyde School 1,840, Winthrop 1,880, Hall-Dale 1,910, Searsport 1,921, Oceanside 1,936, Lisbon 1,968, Winslow 2,004, Bucksport 2,006. Other teams, including Medomak Valley no score.
Festival of Champions: Glastonbury girls 115, Camden Hills 228, Cumberland 240, East Greenwich 278, Yarmouth 284, Yarmouth 284, Dr. John H. Gillis 287, Gorham 300, Bonny Eagle 342, Greely 394, Colonel Gray 405, Concord 440, Cape Elizabeth 449, York 462, Maranacook 477, Hanover 486, Falmouth 518, Harwood Union 537, Canton 579, Orono 587, Caribou 605, Maine Cost 610, Nashua 658, Mount Desert Island 745, Westbrook 750, Ellsworth 753, Brewer 758, Scarborough 759, Massabesic 791, Bangor 808, Saint Dominic 825, Brunswick 847, Messalonskee 872, Windham 895, Cony 915, Greater Houlton Christian 919, Hampden Academy 950, Lewiston 1,027, Monmouth Academy 1,065, Mount Blue 1,065, Lincoln Academy 1,086, George Stevens Academy 1,091, Kents Hill 1,103, Boothbay Region 1,127, Presque Isle 1,216, Gould Academy 1,222, Burrillville 1,245, Winslow 1,315, Old Town 1,326, Belfast 1,335, Oxford Hills 1,352, King's Edgehill 1,420, Mattanawcook Academy 1,453, Gray-New Gloucester 1,485, Biddeford 1,490, John Bapst 1,495, Washburn 1,545, Winthrop 1,566, Hermon 1,610, Lake Region 1,734, South Portland 1,756, Sanford 1,803, Maine Girls Academy 1,903. Other teams, including Medomak Valley, Belfast, Oceanside no score.

Sept. 29
Boys Soccer
Vinalhaven-North Haven 0, Rangeley 0. (2OT)

Girls Soccer
Vinalhaven-North Haven 0, Rangeley 0. (2OT)
Greenville 2, Searsport 0.

Football
Mattanawcook Academy 45, Mount View 13.
Morse 56, Belfast 14.
Oceanside 35, Medomak Valley 7.

Sept. 28
Boys Soccer
Edward Little 1, Camden Hills 0.
George Stevens Academy 3, Searsport 1.

Girls Soccer
Oceanside 3, Belfast 0.
Camden Hills 10, Edward Little 1.

Field Hockey
Belfast 9, Morse 1.
Camden Hills 4, Brunswick 1.
Mount View 2, Oceanside 1.

Sept. 27
Boys Soccer
Vinalhaven-North Haven 3, Greater Portland Christian 0.

Girls Soccer
Vinalhaven-North Haven 4, Greater Portland Christian 0.
Searsport 1, George Stevens Academy 0.

Mountain Biking
Camden Hills at Fryeburg Academy.
(Begins season.)

Sept. 26
Boys Soccer
Winslow 8, Belfast 0.
Searsport 1, Dexter 1. (2OT)
Mount View 6, Nokomis 0.
Medomak Valley 3, Oceanside 0.
Camden Hills 1, Cony 0.

Girls Soccer
Camden Hills 12, Cony 0.
Winslow 3, Belfast 1.
Mount View 5, Nokomis 1.
Oceanside 1, Medomak Valley 0.

Field Hockey
Mount View 2, Maranacook 0.
Belfast 11, Lincoln Academy 0.
Brewer 4, Oceanside 0.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class A state team qualifier: Mount Ararat 328, Lewiston 337, Edward Little 340, Messalonskee 340, Camden Hills 343, Brewer 345, Skowhegan 361, Cony 369, Bangor 372, Brunswick 375, Oxford Hills 377, Hampden Academy 386, Presque Isle/Caribou 394, Lawrence 414. Mount Ararat, Lewiston, Edward Little, Messalonskee, Camden Hills qualify for states.
Kennebec Valley Athletic Conference Class A state individual qualifier: Camden Hills' Cole Anderson (74), Sam Conlan (84).
Kennebec Valley Athletic Conference Class B state team qualifier: Erskine Academy 327, Gardiner 335, Nokomis 335, Waterville 346, Medomak Valley 362, Maine Central Institute 380, Morse 388, Maranacook 390, Oceanside 398, Belfast 409, Lincoln Academy 411. Erskine Academy, Gardiner, Nokomis, Waterville qualify for states.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B state individual qualifier: Medomak Valley's Brent Stewart (80), Carson Murphy (82).
Kennebec Valley Athletic Conference girls state individual qualifier: Belfast's Kristina Walker (98), Alexia Sweet (99). Sweet also qualified for the states in an earlier event.
(Top teams square off for league championship at shootout Oct. 3 at Rockland Golf Club.)

Sept. 25
Girls Soccer
Brewer 4, Mount View 0.
Dexter 6, Searsport 0.

Field Hockey
Lewiston 2, Camden Hills 0.

Sept. 23
Boys Soccer
Belfast 1, Oceanside 1. (2OT)
Lincoln Academy 2, Medomak Valley 0.
Buckfield 8, Vinalhaven-North Haven 1.

Girls Soccer
Lincoln Academy 3, Medomak Valley 1.
Oceanside 3, Gardiner 0.
Buckfield 1, Vinalhaven-North Haven 1. (2OT)

Field Hockey
Belfast 4, Hermon 1.
Oceanside 1, Erskine Academy 0.

Football
Nokomis 35, Medomak Valley 7.
Winslow 56, Belfast 14.

Sept. 22
Boys Soccer
Camden Hills 2, Lewiston 2. (2OT)
Islesboro 3, Chop Point 1.
Buckfield 9, Vinalhaven-North Haven 3.

Girls Soccer
Camden Hills 5, Lewiston 0.
Buckfield 2, Vinalhaven-North Haven 0.

Field Hockey
Belfast 6, Waterville 0.

Golf
Camden Hills 9, Mount View 0.
Belfast 4.5, Lincoln Academy 4.5. (Belfast wins tiebreaker)
(Ends regular season. League, state events on-deck.)

Football
Mount View 50, Orono 14.
Oceanside 28, Oak Hill 20.

Cross Country
Hampden Academy boys 52, Cony 62, Edward Little 86, Belfast 101, Maranacook 102, Waterville 117, Camden Hills 168, Messalonskee 176, Gardiner 273.
Camden Hills girls 51, Maranacook 61, Cony 79, Messalonskee 82, Hampden Academy 99, Belfast 129, Edward Little 180.
Lincoln Academy boys 20, Mount Blue 39, Oceanside 84, Medomak Valley no score.
Mount Blue girls 22, Lincoln Academy 37, Medomak Valley no score.
George Stevens Academy girls 22, Narraguagus 62, Shead 68, Washington Academy 103, Machias 105, Searsport no score.
Calais boys 49, George Stevens Academy 52, Lee 80, Washington Academy 102, Machias 151, Searsport 159, Bucksport 165, Sumner 169.

Sept. 21
Boys Soccer
Searsport 3, Deer Isle-Stonington 2. (OT)
Waterville 6, Belfast 0.
Lincoln Academy 5, Oceanside 0.
Medomak Valley 2, Morse 0.

Girls Soccer
Waterville 5, Belfast 1.
Searsport 5, Pine Tree Academy 0.
Lincoln Academy 3, Oceanside 0.
Morse 2, Medomak Valley 0.

Field Hockey
Mount View 2, Erskine Academy 1.
Maine Central Institute 7, Oceanside 0.

Golf
Medomak Valley 7, Oceanside 2.

Sept. 20
Boys Soccer
Penobscot Valley 3, Searsport 1.
Mount View 5, Brewer 1.

Field Hockey
Mount Ararat 1, Camden Hills 0.

Golf
Belfast 8, Mount View 1.
Camden Hills 9, Medomak Valley 0.
Oceanside 7.5, Lincoln Academy 1.5.

Sept. 19
Boys Soccer
Mount View 1, Lincoln Academy 0.
Camden Hills 8, Oceanside 0.
Belfast 3, Nokomis 1.
Erskine Academy 4, Medomak Valley 1.
Temple Academy at Islesboro.

Girls Soccer
Mount View 2, Lincoln Academy 0.
Camden Hills 7, Oceanside 0.
Medomak Valley 0, Erskine Academy 0.
Penobscot Valley 5, Searsport 2.
Nokomis 5, Belfast 4.

Field Hockey
Nokomis 2, Mount View 1.
Belfast 2, Maine Central Institute 1.

Golf
Camden Hills 8.5, Belfast 0.5.

Sept. 18
Field Hockey
Oceanside 1, Lincoln Academy 0.

Golf
Lincoln Academy 8, Mount View 1.
Camden Hills 6.5, Oceanside 2.5.
Medomak Valley 8, Belfast 0.

Sept. 16
Boys Soccer
Maranacook 9, Oceanside 0.
Searsport 3, Deer Isle-Stonington 0.
Medomak Valley 2, Lincoln Academy 2. (2OT)
Islesboro 3, Vinalhaven-North Haven 2.

Girls Soccer
Lincoln Academy 1, Medomak Valley 0.
Highview Christian Academy 3, Vinalhaven-North Haven 1.
Searsport 5, Deer Isle-Stonington 0.

Field Hockey
Brewer 1, Mount View 0.
Oxford Hills 1, Camden Hills 0. (OT)

Football
Nokomis 15, Oceanside 14.
Dexter/Piscataquis 34, Mount View 20.

Sept. 15
Boys Soccer
Morse 3, Oceanside 0.
Camden Hills 1, Mount Ararat 1. (2OT)

Girls Soccer
Camden Hills 11, Mount Ararat 2.
Mount View 5, Belfast 1.
Vinalhaven-North Haven 6, High View Christian 3.
Oceanside 1, Morse 0.

Field Hockey
Camden Hills 1, Brunswick 0.

Football
Gorham 20, Medomak Valley 6.
Maine Central Institute 52, Belfast 14.

Cross Country
Lincoln Academy boys 23, Cony 70, Waterville 72, Belfast 99, Erskine Academy 101, Camden Hills 142, Lawrence 220, Gardiner 242, Oceanside, Medomak Valley no score.
Camden Hills girls 20, Cony 82, Erskine Academy 96, Belfast 103, Lincoln Academy 108, Waterville 131, Gardiner 175, Medomak Valley, Lawrence no score.
George Stevens Academy girls 21, Ellsworth 39, Searsport no score.
Ellsworth boys 37, George Stevens Academy 70, Calais 78, Washington Academy 110, Searsport 124, Bucksport 146, Sumner 148.

Sept. 14
Boys Soccer
Mount View 6, Belfast 2.

Field Hockey
Leavitt 8, Oceanside 0.
Belfast 3, Brewer 0.

Golf
Belfast 6, Oceanside 3.
Camden Hills 7.5, Lincoln Academy 1.5.

Sept. 13
Golf
Oceanside 8, Belfast 1.
Medomak Valley 8, Mount View 1.

Sept. 12
Boys Soccer
Camden Hills 8, Skowhegan 0.
Belfast 1, Lawrence 0.
Winslow 5, Mount View 2.
Searsport 1, Islesboro 1. (2OT)
Maranacook 2, Medomak Valley 0.
Erskine Academy 7, Oceanside 0.

Girls Soccer
Lawrence 5, Belfast 3.
Camden Hills 9, Skowhegan 0.
Erskine Academy 2, Oceanside 0.
Winslow 3, Mount View 1.
Maranacook 2, Medomak Valley 1.
Bucksport 3, Searsport 2.

Field Hockey
Belfast 6, Nokomis 0.
Camden Hills 4, Lewiston 0.
Gardiner 8, Oceanside 0.
Maine Central Institute 10, Mount View 0.

Golf
Oceanside 6.5, Lincoln Academy 2.5.

Sept. 11
Boys Soccer
Vinalhaven-North Haven 4, Greater Portland Christian 1.
Bucksport 4, Searsport 0.

Girls Soccer
Vinalhaven-North Haven 6, Greater Portland Christian 0.

Golf
Oceanside 8, Mount View 1.
Camden Hills 8, Belfast 1.
Lincoln Academy 5.5, Medomak Valley 3.5.

Sept. 9
Boys Soccer
Bangor 1, Camden Hills 0.
Washington Academy 10, Belfast 0.
Medomak Valley 6, Lawrence 3.
Richmond 6, Vinalhaven-North Haven 0.

Girls Soccer
Belfast 3, Washington Academy 0.
Medomak Valley 1, Lawrence 0.
Richmond 6, Vinalhaven-North Haven 0.

Field Hockey
Lawrence 3, Mount View 0.
Oceanside 1, Maranacook 0.
Messalonskee 9, Camden Hills 0.

Football
Mount View 43, Ellsworth 35. (OT)

Cross Country
Orono girls 22, George Stevens Academy 51, Mattanawcook Academy 77, Narraguagus 91, Searsport no score.
Orono boys 21, George Stevens Academy 59, Lee 71, Mattanawcook Academy 80, Machias 132, Bucksport 158, Searsport no score.

Sept. 8
Boys Soccer
Mount View 1, Ellsworth 0.
George Stevens Academy 2, Searsport 0.

Girls Soccer
Camden Hills 2, Hampden Academy 0.

Golf
Oceanside 7, Medomak Valley 2.
Lincoln Academy beat Mount View.

Football
Leavitt 73, Belfast 0.
Mountain Valley 44, Oceanside 30.
Waterville 14, Medomak Valley 0.

Cross Country
Camden Hills girls 22, Erskine Academy 55, Lincoln Academy 69, Belfast 92, Oceanside, Medomak Valley, Foxcroft Academy, Nokomis no score.
Lincoln Academy boys 20, Erskine Academy 60, Belfast 75, Camden Hills 80, Oceanside 156, Foxcroft Academy 164, Medomak Valley, Nokomis no score.

Sept. 7
Boys Soccer
Mount View 9 Belfast 0.
Medomak Valley 4, Oceanside 1.

Girls Soccer
Oceanside 3, Medomak Valley 1.
Vinalhaven-North Haven 4, Pine Tree Academy 1.
Mount View 5, Belfast 0.
Camden Hills 2, Bangor 2. (2OT)
George Stevens Academy 3, Searsport 1.

Field Hockey
Camden Hills 3, Hampden Academy 0.
Belfast 5, Mount View 0.
Erskine Academy 1, Oceanside 0.

Golf
Oceanside 7, Lincoln Academy 2.
Camden Hills 9, Mount View 0.
Belfast 5.5, Medomak Valley 3.5.

Sept. 5
Boys Soccer
Mount View 3, Waterville 1.
Erskine Academy 3, Medomak Valley 1.
Ellsworth 6, Belfast 1.

Girls Soccer
Searsport 2, Deer Isle-Stonington 0.
Ellsworth 1, Belfast 0.
Oceanside 2, Maranacook 0.
Waterville 3, Mount View 2.
Erskine Academy 2, Medomak Valley 0.

Field Hockey
Morse 5, Oceanside 0.

Golf
Camden Hills 9, Lincoln Academy 0.
Medomak Valley 8.5, Mount View 0.5.

Sept. 2
Boys Soccer
Brewer 6, Belfast 0.
Greenville 1, Searsport 0.

Girls Soccer
Brewer 6, Belfast 0.
Greenville 2, Searsport 0.

Sept. 1
Boys Soccer
Camden Hills 3, Messalonskee 0.
Lincoln Academy 6, Oceanside 0.
Mount View 8, Nokomis 0.
Medomak Valley 3, Morse 0.
(Begins regular season.)

Girls Soccer
Mount View 3, Nokomis 0.
Camden Hills 7, Messalonskee 1.
Morse 2, Medomak Valley 1.
Oceanside 2, Lincoln Academy 2. (2OT)
(Begins regular season.)

Golf
Camden Hills 9, Medomak Valley 0.
Belfast 9, Mount View 0.

Football
Oceanside 38, Maine Central Institute 14.
Spruce Mountain 44, Mount View 0.
Medomak Valley 21, Belfast 20.
(Begins regular season.)

Cross Country
Camden Hills girls 20, Brewer 49, Hampden Academy 78, Bangor 83.
Bangor boys 31, Hampden Academy 34, Brewer 59, Camden Hills 109.
Cony boys 41, Erskine Academy 50, Belfast 57, Morse 83, Winslow 115.
Erskine Academy girls 40, Cony 53, Morse 73, Belfast 81, Winslow 94.
Boothbay Region boys 17, Oceanside 36, Medomak Valley, Richmond no score.
Boothbay Region, Medomak Valley, Oceanside, Richmond no score.
(Begins regular season.)

Aug. 31
Field Hockey
Belfast 2, Lawrence 1.
Winslow 8, Mount View 0.
Bangor 1, Camden Hills 0. (OT)
(Begins regular season.)

Aug. 30
Golf
Camden Hills 9, Oceanside 0.
Medomak Valley 7, Belfast 2.
Lincoln Academy 7.5, Mount View 1.5.

Aug. 28
Golf
Medomak Valley 7.5, Oceanside 1.5.
Belfast 7.5, Lincoln Academy 1.5.
Camden Hills 9, Mount View 0.

Aug. 25
Golf
Oceanside 9, Mount View 0.
Camden Hills 8, Belfast 1.
Medomak Valley 9, Lincoln Academy 0.
(Begins regular season.)

SUMMER SPORTS
ADULT
CAMDEN COED SOFTBALL LEAGUE
Final Standings
Maine Cat, 11-3, .786
Knox County Benchwarmers, 10-4, .714
Willey Wharf, 10-4, .714
Yandell Construction, 9-4, .692
Northeast Concrete, 9-5, .643
Free Press Redwings, 9-5, .643
Feener Pride, 5-8, .385
Smokin' Rokys, 4-9, .308
Steel Pro, 4-10, .286
French & Brawn Baggers, 4-8, .333
Bonnie's, 0-14, .000
(Knox County Benchwarmers started the double-elimination playoffs with a loss and in the loser's bracket due to a league rule infraction from last year. It was the 11th seed for the postseason; thus, that moved all other teams up one spot in the standings.)

Playoff Results
Championship: No. 1 Maine Cat 8, No. 3 Yandell Construction 4.
No. 1 Maine Cat 11, No. 3 Yandell Construction 2.
No. 1 Maine Cat 9, No. 4 Northeast Concrete 3.
No. 4 Northeast Concrete 8, No. 7. Smokin' Rokys 1.
No. 3 Yandell Construction 11, No. 1 Maine Cat 10.
No. 7 Smokin' Rokys 6, No. 6 Feener Pride 5.
No. 4 Northeast Concrete 8, No. 5 Free Press Redwings 1.
No. 1 Maine Cat 10, No. 4 Northeast Concrete 9.
No. 5 Free Press Redwings 6, No. 11 Knox County Benchwarmers 5.
No. 11 Knox County Benchwarmers 29, No. 9 French & Brawn Baggers 6.
No. 3 Yandell Construction 6, No. 7 Smokin' Rokys 2.
No. 1 Maine Cat 5, No. 9 French & Brawn Baggers 4.
No. 6 Feener Pride 8, No. 2 Willey Wharf 7.
No. 4 Northeast Concrete 13, No. 5 Free Press Redwings 5.
No. 7 Smokin' Rokys 7, No. 2 Willey Wharf 1.
No. 9 French & Brawn Baggers 17, No. 8 Steel Pro 6.
No. 11 Knox County Benchwarmers 11, No. 10 Bonnie's 4.
No. 3 Yandell Construction 8, No. 6 Feener Pride 5.

Regular-Season Results
French & Brawn Baggers 36, Bonnie's 0.
Knox County Benchwarmers 20, Free Press Redwings 5.
Yandell Construction 19, French & Brawn 4.
Yandell Construction 7, Smokin' Rokys 0.
Free Press Redwings 7, Feener Pride 6.
Northeast Concrete beat Bonnie's.
Smokin' Rokys 9, Northeast Concrete 6.
Steel Pro beat Bonnie's.
Willey Wharf 30, French & Brawn Baggers 2.
Feener Pride 8, Bonnie's 1.
Maine Cat 11, Free Press Redwings 9.
Knox County Benchwarmers 8, Willey Wharf 6.
Yandell Construction beat Steel Pro.
Feener Pride 19, Steel Pro 9.
Northeast Concrete 35, Bonnie's 6.
Maine Cat 9, Yandell Construction 8. (8 inns.)
Knox County Benchwarmers 12, Smokin' Rokys 6.
Northeast Concrete 9, Free Press Redwings 8. (9 inns.)
Maine Cat 7, Smokin' Rokys 4.
Knox County Benchwarmers 16, French & Brawn Baggers 1.
Steel Pro 28, Bonnie's 9.
Willey Wharf 11, Feener Pride 7.
Free Press Redwings 10, French & Brawn Baggers 6.
Knox County Benchwarmers 38, Bonnie's 0.
Maine Cat 16, Feener Pride 6.
Northeast Concrete 9, Yandell Construction 6.
Maine Cat 5, Willey Wharf 3.
Smokin' Rokys 9, Steel Pro 6.
Northeast Concrete 6, Steel Pro 5. (8 inns.)
Willey Wharf 24, Bonnie's 6.
Knox County Benchwarmers 15, Northeast Concrete 7.
Willey Wharf 29, French & Brawn 6.
Yandell Construction 9, Free Press Redwings 1.
Maine Cat 6, Knox County Benchwarmers 5. (8 inns.)
Feener Pride 3, Smokin' Rokys 1.
Knox County Benchwwarmers 8, Steel Pro 2.
Feener Pride 14, French & Brawn 13.
Free Press Redwings 12, Willey Wharf 5.
Willey Wharf 7, Yandell Construction 5.
Free Press Redwings 9, Maine Cat 7.
French & Brawn 7, Smokin' Rokys 6.
Willey Wharf 11, Steel Pro 4.
Yandell Construction 9, Feener Pride 7.
Willey Wharf 8, Maine Cat 4.
Northeast Concrete 24, French & Brawn Baggers 5.
Free Press Redwings 19, Bonnie's 0.
Smokin' Rokys 28, Bonnie's 3.
Maine Cat 14, Steel Pro 4.
Northeast Concrete 8, Feener Pride 5.
Knox County Benchwarmers 15, Smokin' Rokys 8.
Willey Wharf 11, Free Press Redwings 5.
Willey Wharf 15, Smokin' Rokys 2.
Yandell Construction 16, Knox County Benchwarmers 1.
Steel Pro beat French & Brawn Baggers.
Northeast Concrete 17, Steel Pro 4.
Maine Cat 17, Bonnie's 2.
Free Press Redwings 14, Smokin' Rokys 12.
French & Brawn Baggers 5, Yandell Construction 4.
Northeast Concrete 12, Feener Pride 10.
Steel Pro 15, French & Brawn Baggers 9.
Maine Cat 14, Feener Pride 5.
Willey Wharf 9, Northeast Concrete 4.
Yandell Construction 31, Bonnie's 3.
Knox County Benchwarmers 5, Maine Cat 3.
Feener Pride 5, Knox County Benchwarmers 4.
Free Press Redwings 13, Smokin' Rokys 9.
Maine Cat 8, French & Brawn Baggers 0.
Yandell Construction 14, Northeast Concrete 7.
Knox County Benchwarmers 9, Willey Wharf 8.
Feener Pride 14, Bonnie's 7.
Yandell Construction 6, Smokin' Rokys 5. (8 inns.)
Free Press Redwings 22, Steel Pro 4.
French & Brawn Baggers 28, Bonnie's 5.
Maine Cat 8, Northeast Concrete 2.
Free Press Redwings 7, Knox County Benchwarmers 3.
Smokin' Rokys 3, Steel Pro 1.

ROCKLAND MEN'S SOFTBALL LEAGUE
Final Standings
Mid-Knight Auto, 13-1, .929
Simmons Lobster Wharf, 10-3-1, .769
See Through Window Cleaning, 8-6, .571
BCF, 7-7, .500
New Leaf Construction, 6-7-1, .462
Fusion, 4-10, .286
Myrtle Street, 0-14, .000

Playoff Results
Championship: No. 1 Mid-Knight Auto 21, No. 2 Simmons Lobster Wharf 10. (6 inns.)
No. 1 Mid-Knight Auto 21, No. 2 Simmons Lobster Wharf 12.
No. 1 Mid-Knight Auto 10, No. 3 See Through Window Cleaning 5.
No. 3 See Through Window Cleaning 12, No. 6 Fusion 2.
No. 2 Simmons Lobster Wharf 20, No. 1 Mid-Knight Auto 11.
No. 3 See Through Window Cleaning 15, No. 5 New Leaf Construction 7.
o. 6 Fusion 16, No. 4 BCF 5.
No. 1 Mid-Knight 28, BCF 8.
No. 2 Simmons Lobster Wharf 13, No. 3 See Through Window Cleaning 3.
No. 6 Fusion 26, Myrtle Street 3.
No. 4 BCF 10, No. 5 New Leaf Construction 9.
No. 2 Simmons Lobster Wharf 10, No. 7 Myrtle Street 0.
No. 3 See Through Window Cleaning 14, No. 6 Fusion 9.
(Double-elimination postseason tournament.)

Regular-Season Results
New Leaf Construction versus Simmons Lobster Wharf - cancelled.
Fusion 24, Myrtle Street 10.
New Leaf Construction 12, BCF 10.
BCF 13, New Leaf Construction 2.
Mid-Knight Auto 13, Simmons Lobster Wharf 11.
BCF 28, Myrtle Street 8.
Fusion versus BCF 13, Fusion 10.
See Through Window Cleaning 13, New Leaf Construction 7.
Mid-Knight 15, New Leaf Construction 3.
BCF 17, Fusion 13.
See Through Window Cleaning 19, Simmons Lobster Wharf 13.
See Through Window Cleaning 24, Myrtle Street 4.
BCF 33, Fusion 7.
Mid-Knight Auto 18, See Through Window Cleanings 16.
Mid-Knight Auto 22, BCF 2.
Simmons Lobster Wharf 22, Fusion 2.
Simmons Lobster Wharf 23, BCF 6.
Mid-Knight Auto 22, BCF 4.
New Leaf Construction beat Myrtle Street.
BCF 46, Myrtle Street 5.
Mid-Knight Auto 13, New Leaf Construction 3.
Fusion 10, See Through Window Cleaning 9.
Simmons Lobster Wharf 12, Fusion 7.
Simmons Lobster Wharf 9, New Leaf Construction 4.
Fusion 28, Myrtle Street 24.
Simmons Lobster Wharf 12, Mid-Knight Auto 10.
See Through Window Cleaning 15, BCF 5.
Mid-Knight Auto 22, Myrtle Street 2.
Simmons Lobster Wharf 14, See Through Window Cleaning 9.
New Leaf Construction 23, See Through Window Cleaning 22.
New Leaf Construction 12, Fusion 11.
New Leaf Construction 13, Fusion 3.
Simmons Lobster Wharf 16, Myrtle Street 8.
New Leaf Construction 15, Myrtle Street 8.
Mid-Knight Auto 15, Fusion 7.
Mid-Knight Auto 10, SSee Through Window Cleaning 4.
Simmons Lobster Wharf 21, Myrtle Street 14.
Mid-Knight Auto 29, See Through Window Cleaning 11.
BCF 17, Myrtle Street 8.
See Through Window Cleaning 20, Fusion 0.
See Through Window Cleaning 12, Myrtle Street 8.
Simmons Lobster Wharf 22, New Leaf Construction 7.
Mid-Knight Auto 16, Simmons Lobster Wharf 1.
Mid-Knight Auto 20, Myrtle Street 0.
See Through Window Cleaning 17, New Leaf Construction 15.
Simmons Lobster Wharf 12, BCF 7.
Mid-Knight Auto 40, Fusion 5.
Fusion 31, Myrtle Street 14.
See Through Window Cleaning 30, BCF 16.

YOUTH
BABE RUTH BASEBALL
District 2 Tournaments
15-year-olds
Results
Midcoast 15, Coastal North 7.
Apple Valley 9, Coastal West 4.
Midcoast 4, Augusta 1.
Coastal West 12, Coastal North 2.
Apple Valley 10, Midcoast 7.
Augusta 15, Coastal West 3.
Augusta 10, Midcoast 8.
Augusta 8, Apple Valley 7.
Championship: Augusta 7, Apple Valley 3.
(Double-elimination tournament in Thomaston. Augusta, Apple Valley advance to state tournament in Augusta.)

14-year-olds
Results
Augusta 15, Apple Valley 1. (5 inns.)
Augusta 8, Midcoast 0.
Midcoast 9, Apple Valley 4.
Championship: Augusta 2, Midcoast 1.
(Double-elimination tournament in Thomaston. Augusta, Midcoast advance to state tournament in Augusta.)

MIDCOAST BABE RUTH LEAGUE
Baseball
Final Standings
Penobscot Bay Dentistry, 7-2, .778
Union Fire Equipment, 6-2, .750
Damariscotta Lions, 4-4, .500
Rockland Ford, 4-4, 500
Granite Coast Orthodontics, 4-4, .500
P.G. Willey, 4-5, .444
Georges Valley, 3-5, .375
Waldoboro, 1-7, .125
(Damariscotta third by virtue of three-way tiebreaker and Rockland Ford fourth by virtue of head-to-head.)

Playoffs
Championship: No. 2 Union Farm Equipment 12, No. 1 Penobscot Bay Dentistry 11.
No. 2 Union Farm Equipment 9, No. 3 Damariscotta Lions 7.
No. 1 Penobscot Bay Dentistry 14, No. 5 Granite Coast Orthodontics 0.
No. 1 Penobscot Bay Dentistry 5, No. 8 Waldoboro 3.
No. 5 Granite Coast Orthodontics 2, No. 4 Rockland Ford 1.
No. 3 Damariscotta Lions 10, No. 6 P.G. Willey 8.
No. 2 Union Farm Equipment 7, No. 7 Georges Valley 6. (8 inns.)

Regular Season
P.G. Willey 4, Penobscot Bay Dentistry 2.
Georges Valley at Rockland Ford - canceled due to rain.
Waldoboro at Damariscotta Lions - canceled due to rain.
Granite Coast Orthodontics at Union Farm Equipment - canceled due to rain.
(Ends regular season.)
Granite Coast Orthodontics 7, P.G. Willey 2.
Damariscotta Lions 8, Georges Valley 7.
Penobscot Bay Dentistry 11, Rockland Ford 8.
Union Farm Equipment 11, Waldoboro 5.
Georges Valley 5, Penobscot Bay Dentistry 1.
P.G. Willey 9, Waldoboro 5.
Granite Coast Orthodontics 7, Damariscotta Lions 4.
Union Farm Equipment 12, Rockland Ford 3.
Georges Valley 14, Waldoboro 6.
Penobscot Bay Dentistry 10, Granite Coast Orthodontics 0.
Union Farm Equipment 17, P.G.Willey 1.
Damariscotta Lions 7, Rockland Ford 5.
Penobscot Bay Dentistry 11, Waldoboro 1.
Union Farm Equipment 6, Damariscotta Lions 5.
Rockland Ford 18, Granite Coast Orthodontics 8.
P.G. Willey 4, Georges Valley 3. (8 inns.)
Penobscot Bay Dentistry 13, Damariscotta Lions 0.
Rockland Ford 8, Georges Valley 5.
Granite Coast Orthodontics 14, P.G. Willey 3.
Union Farm Equipment 7, Waldoboro 3.
Penobscot Bay Dentistry 10, Granite Coast Orthodontics 4.
Georges Valley 8, Union Farm Equipment 4.
Rockland Ford 7, Waldoboro 1.
P.G. Willey 14, Damariscotta Lions 8.
Damariscotta Lions 17, Georges Valley 1.
Penobscot Bay Dentistry 11, P.G. Willey 0.
Waldoboro 9, Granite Coast Orthodontics 3.
Union Farm Equipment 6, Rockland Ford 2.
Rockland Ford 9, P.G. Willey 7.
Granite Coast Orthodontics 8, Georges Valley 1.
Damariscotta Lions 13, Waldoboro 8.
Penobscot Bay Dentistry 7, Union Farm Equipment 5.

SPRING SPORTS
HIGH SCHOOL
Baseball
Final Standings
Searsport, 13-3, .813
Oceanside, 9-7, .563
Medomak Valley, 8-8, .500
Camden Hills, 6-10, .375
Belfast, 6-10, .375
Mount View, 5-11, .313
Vinalhaven-North Haven, 2-12, .143

Softball
Final Standings
Oceanside, 14-2, .875
Medomak Valley, 14-2, .875
Vinalhaven-North Haven, 11-5, .688
Searsport, 7-9, .438
Belfast, 4-12, .250
Camden Hills, 3-13, .188
Mount View, 3-13, .188

Boy Tennis
Final Standings
Camden Hills, 12-0, 1.000
Belfast, 6-5, .545
Medomak Valley, 6-6, .500
Oceanside, 1-11, .083

Girls Tennis
Final Standings
Camden Hills, 12-0, 1.000
Oceanside, 6-5, .545
Belfast, 6-6, .500
Medomak Valley, 2-10, .167

Boy Lacrosse
Final Standing
Camden Hills, 9-3, .750

Girls Lacrosse
Final Standings
Oceanside, 10-2, .833
Camden Hills, 2-10, .167

Boys Track and Field
Final Standings
Belfast, 23-4, .852
Mount View, 11-5, .688
Medomak Valley, 12-6, .667
Camden Hills, 10-10, .500
Searsport, 9-27, .250
Oceanside, 2-13, .133

Girls Track and Field
Final Standings
Camden Hills, 24-0, 1.000
Belfast, 21-6, .778
Mount View, 5-12, .294
Searsport, 9-24, .273
Medomak Valley, 5-14, .263
Oceanside, 5-19, .208

June 17
Baseball
State Class D championship: Searsport 6, Bangor Christian 5. (9 inns.)

June 14
Girls Lacrosse
Class B North championship: No. 1 Yarmouth 18, No. 3 Oceanside 2.

June 13
Baseball
Class D South championship: No. 1 Searsport 6, No. 2 Richmond 2.

Softball
Class B North championship: No. 2 Old Town 1, No. 4 Oceanside 0. (8 inns.)

June 10
Baseball
Class D South semifinal playoff: No. 1 Searsport 13, No. 5 Buckfield 1. (5 inns.)

Softball
Class B North semifinal playoff: No. 4 Oceanside 8, No. 8 Ellsworth 4.

Boys Tennis
State Class B championship: Camden Hills 5, Yarmouth 0.

June 9
Softball
Class D semifinal playoff: No. 1 Richmond 19, No. 4 Vinalhaven-North Haven 0. (5 inns.)

Girls Lacrosse
Class B North semifinal playoff: No. 3 Oceanside 10, No. 2 Morse 9.

June 8
Baseball
Class A North quarterfinal playoff: No. 1 Oxford Hills 9, No. 8 Camden Hills 1.
Class D South quarterfinal playoff: No. 1 Searsport 9, No. 8 Valley 1.

Softball
Class B North quarterfinal playoff: No. 4 Oceanside 2, No. 5 Medomak Valley 1. (8 inns.)
Class D South quarterfinal playoff: No. 4 Vinalhaven-North Haven 7, No. 5 Temple Academy 3.

June 7
Softball
Class D South quarterfinal playoff: No. 3 Buckfield 9, No. 6 Searsport 3.

Boys Lacrosse
Class B North quarterfinal playoff: No. 7 Maranacook/Winthrop 4, No. 2 Camden Hills 3.

Girls Lacrosse
Class B North quarterfinal playoff: No. 3 Oceanside 14, No. 6 Cony 5.

June 6
Baseball
Class A North prelim playoff: No. 8 Camden Hills 3, No. 9 Lawrence 2.

Softball
Class A North prelim playoff: No. 5 Medomak Valley 28, No. 12 Caribou 0. (5 inns.)

Boys Tennis
Class B North championship: No. 2 Camden Hills 4, No. 4 Waterville 1.

Girls Tennis
Class B North championship: No. 2 Caribou 4, No. 1 Camden Hills 1.

June 5
Baseball
Class B North prelim playoff: No. 6 Mount Desert Island 1, No. 11 Oceanside 0.
Class B North prelim playoff: No. 5 Ellsworth 7, No. 12 Medomak Valley 3.

June 3
Softball
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Oceanside 9, Gardiner 2.

Boys Tennis
Class B North semifinal playoff: No. 2 Camden Hills 4, No. 3 John Bapst 1.

Track and Field
State Class B girls championships: Greely 67, York 59, Mount Desert island 48, Belfast 38, Gray-New Gloucester 35, Kennebunk 34.5, Waterville 32, Old Town 31, Lawrence 31, Lincoln Academy 27, Cape Elizabeth 26, Camden Hills 25, Spruce Mountain 24, Leavitt 24, Lake Region 21, Foxcroft Academy 18, Presque isle 18, Yarmouth 12, John Bapst 11, Poland 10, Fryeburg Academy 10, Wells 9, Erskine Academy 9, Winslow 8, Mount View 7.5, Hermon 6, Nokomis 4, Freeport 1.
State Class B boys championships: Winslow 98, Mount Desert Island 95, York 68, Yarmouth 58, Wells 48, Greely 32, Waterville 28, Mount View 26, Belfast 24, John Bapst 23, Lawrence 21, Lincoln Academy 16, Cape Elizabeth 15, Foxcroft Academy 14, Freeport 13, Kennebunk 12, Old Town 10, Erskine Academy 6.5, Fryeburg Academy 6, Medomak Valley 6, Leavitt 6, Hermon 5, Camden Hills 4.5, Gray-New Gloucester 4, Lake Region 3, Gardiner 2, Presque Isle 1, Oceanside 1.
State Class B Midcoast individual champions: Belfast's Jack Hansen (long jump) and Kylie Nelson (long jump, pole vault); Mount View's Chase Hubbard (1,600-meter racewalk).
State Class C girls championships: Orono 125.33, George Stevens Academy 56, Maranacook 48.5, Caribou 40, Monmouth Academy 39.5, Maine Central Institute 38.5, Saint Dominic Academy 32, Traip Academy 29, Penquis Valley 22, Telstar 20, Central 20, Wiscasset 19, Waynflete 18, Winthrop 17, Sacopee Valley 15, Lisbon 14.33, Boothbay Region 13, Mountain Valley 12.5, Dexter 12, Maine Girls Academy 10, Washington Academy 9, Maine Coast Waldorf 9, Mount Abram 9, Piscataquis 4, Maine School of Science and Mathematics 3, Fort Kent 3, Hall-Dale 2.33, North Yarmouth Academy 2, Houlton 1, Greater Houlton Christian 1, Richmond 1.
State Class C boys championships: Orono 102, Traip Academy 69, George Stevens Academy 61, Hall-Dale 38, Mountain Valley 38, Washington Academy 36, Lisbon 30, Dirigo 27, Fort Fairfield 25, Mattanwacook Academy 24, Caribou 21, Boothbay Region 20, Houlton 18, Bangor Christian 17, Maranacook 17, Sacopee Valley 16, North Yarmouth Academy 15.5, Monmouth Academy 12, Maine Central Institute 11, Dexter 6.5, Telstar 6, Greenville 6, Winthrop 6, Deer Isle-Stonington 5, Madison 4, Mount Abram 4, Central 3, Seacoast Christian 2, Carrabec 1, Wiscasset 1, Fort Kent 1, Gould Academy 1, Bucksport 1, Old Orchard Beach 1.

Boys Lacrosse
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Gardiner 12, Camden Hills 5.

Girls Lacrosse
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Morse 8, Oceanside 1.

June 2
Baseball
Medomak Valley 4, Lincoln Academy 0.
(Ends regular season. League, regional playoffs on-deck.)

Baseball
Medomak Valley 17, Lincoln Academy 5.
(Ends regular season. League, regional playoffs on-deck.)

Girls Tennis
Class B North semifinal playoff: No. 1 Camden Hills 3, No. 4 Waterville 2.

June 1
Baseball
Camden Hills 13, Brunswick 2.
Searsport 7, Sumner 1.

Softball
Camden Hills 1, Brunswick 0.
Searsport 12, Sumner 3.

Boys Tennis
Class B North quarterfinal playoff: No. 1 Caribou 3, No. 8 Belfast 2.
Class B North quarterfinal playoff: No. 2 Camden Hills 5, No. 10 Medomak Valley 0.

Girls Tennis
Class B North quarterfinal playoff: No. 1 Camden Hills 5, No. 9 Belfast 0.

Girls Lacrosse
Oceanside 14, Cony 7.
(Ends regular season. League, regional playoffs on-deck.)

May 31
Baseball
Oceanside 5, Winslow 2.
Searsport 17, Vinalhaven-North Haven 0. (5 inns.)
Mount View 5, Maine Central Institute 4.

Softball
Oceanside 4, Winslow 1.
Vinalhaven-North Haven 7, Searsport 5.
Mount View 7, Maine Central Institute 6.

Boys Lacrosse
Erskine Academy 6, Camden Hills 5.
(Ends regular season. League, regional playoffs on-deck.)

Girls Lacrosse
Erskine Academy 9, Camden Hills 8.
Oceanside 12, Lawrence 3.

May 30
Baseball
Belfast 11, Winslow 1.
Nokomis 10, Mount View 0.
Oxford Hills 5, Camden Hills 4.
Medomak Valley 9, Maranacook 4.
Waterville 2, Oceanside 1.
Rangeley 11, Vinalhaven-North Haven 0.
Rangeley 6, Vinalhaven-North Haven 2.
Searsport 13, Temple Academy 0.

Softball
Winslow 9, Belfast 2.
Nokomis 20, Mount View 7.
Medomak Valley 17, Maranacook 1. (5 inns.)
Oceanside 12, Waterville 0.
Vinalhaven-North Haven 12, Rangeley 4.
Vinalhaven-North Haven 14, Rangeley 7.
Oxford Hills 14, Camden Hills 5.
Searsport 6, Temple Academy 3.

Boys Tennis
Class B North prelim playoff: No. 8 Belfast 4, No. 9 Old Town 1.
Class B North prelim playoff: No. 10 Medomak Valley 5, No. 7 Presque Isle 0.

Girls Tennis
Class B North prelim playoff: No. 9 Belfast 3, No. 8 Oceanside 2.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Camden Hills 3, Waterville 2.

Boys Lacrosse
Camden Hills 7, Cony 6.

May 29
Track and Field
Penobscot Valley Conference small school girls championships: Orono 172, Caribou 133, George Stevens Academy 87, Central 51, Penquis 41, Dexter 35, Narraguagus 17, Houlton 14, Washington Academy 14, Searsport 9, Piscataquis 6, Bucksport 5, Greenville 4, Sumner, Bangor Christian, Mattanawcook Academy no score.
Penobscot Valley Conference small school boys championships: Orono 152, George Stevens Academy 119, Caribou 81, Washington Academy 64, Mattanawcook Academy 29.5, Dexter 29, Central 23, Houlton 22, Bangor Christian 21.5, Greenville 14, Sumner 10, Deer Isle-Stonington 10, Searsport 7, Bucksport 7, Narraguagus, Penquis and Piscataquis no score.

May 27
Baseball
Searsport 3, Penobscot Valley 1.
Oceanside 7, Belfast 5.

Softball
Penobscot Valley 13, Searsport 1.
Oceanside 12, Belfast 0. (6 inns.)
Vinalhaven-North Haven 14, Highview Christian 2.
Vinalhaven-North Haven 16, Highview Christian 4.

Track and Field
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls championships: Leavitt 82.33, Lawrence 72.5, Belfast 67, Camden Hills 65, Waterville 63, Maranacook 61, Lincoln Academy 48, Winslow 36.33, Morse 33, Erskine Academy 30.5, Spruce Mountain 30, Maine Central Institute 27.33, Mount View 10, Nokomis 9, Medomak Valley 8, Oceanside 1, Gardiner 1.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys championships: Winslow 137, Lincoln Academy 84, Belfast 56, Medomak Valley 44.5, Maine Central Institute 44, Camden Hills 44, Waterville 42, Mount View 42, Maranacook 30, Erskine Academy 27.5, Lawrence 26, Leavitt 19, Morse 18, Gardiner 12, Oceanside 9, Spruce Mountain 7, Nokomis 6, Oceanside no score.

May 25
Baseball
Lincoln Academy 4, Mount View 1.
Messalonskee 4, Camden Hills 0.

Softball
Mount View 9, Lincoln Academy 5.
Messalonskee 8, Camden Hills 1.

Boys Tennis
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Morse at Camden Hills - cancelled. (Camden Hills crowned league titlist)

Girls Tennis
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Waterville at Camden Hills - postponed to May 30.

May 24
Baseball
Cony 5, Camden Hills 1.
Medomak Valley 5, Oceanside 2.
Belfast 11, Mount View 1. (6 inns.)

Softball
Cony 8, Camden Hills 1.
Oceanside 3, Medomak Valley 2.
Belfast 14, Mount View 2.

Boys Tennis
Belfast 5, Maine Central Institute 0.
Camden Hills 5, Medomak Valley 0.
Morse 5, Oceanside 0.
(Ends regular season. League, regional playoffs on-deck.)

Girls Tennis
Belfast 4, Maine Central Institute 1.
Camden Hills 5, Medomak Valley 0.
Oceanside 3, Morse 2.
(Ends regular season. League, regional playoffs on-deck.)

Girls Lacrosse
Morse 15, Camden Hills 6.
Oceanside at Gardiner.

May 23
Boys Tennis
Camden Hills 5, Belfast 0.
Oceanside 4, Spruce Mountain 1.

Girls Tennis
Camden Hills 5, Belfast 0.

Boys Lacrosse
Gardiner 10, Camden Hills 5.

May 22
Baseball
Nokomis 7, Belfast 1.
Searsport 11, Mattanawcook Academy 5.
Camden Hills 3, Mount Ararat 2.
Oceanside 10, Morse 4.
Temple Academy 7, Vinalhaven-North Haven 4.
Temple Academy 6, Vinalhaven-North Haven 4.
Mount View 5, Medomak Valley 2.

Softball
Nokomis 9, Belfast 3.
Mattanawcook Academy 14, Searsport 2.
Oceanside 4, Morse 2.
Mount Ararat 12, Camden Hills 7.
Medomak Valley 14, Mount View 2.
Vinalhaven-North Haven 5, Temple Academy 5.
Temple Academy 10, Vinalhaven-North Haven 7.

Boys Tennis
Morse 3, Medomak Valley 1. (shortened by rain)

Girls Tennis
Oceanside 4, Spruce Mountain 1.
Morse 3, Medomak Valley 2.

Girls Lacrosse
Oceanside 9, Winslow 5.
Boothbay Region 15, Camden Hills 4.

May 20
Baseball
Skowhegan 11, Camden Hills 1.
Vinalhaven-North Haven 9, Valley 3.
Spruce Mountain 5, Oceanside 0.

Softball
Skowhegan 12, Camden Hills 0.
Vinalhaven-North Haven 10, Valley 9.
Oceanside 11, Spruce Mountain 1.

Boys Lacrosse
Lewiston 14, Camden Hills 1.

Girls Lacrosse
Winslow 4, Camden Hills 1.

Track and Field
Old Town girls 192.33, Hampden Academy 186, Central 71, Hermon 66.33, Narraguagus 35.33, Mattanawcook Academy 19, Greenville 2, Searsport no score.
Hampden Academy boys 176.33, Hermon 146.33, Old Town 120, Mattanawcook Academy 50, Central 26.33, Greenville 21, Searsport 19, Narraguagus 2.

May 19
Baseball
Erskine Academy 3, Oceanside 2.
Bucksport 7, Searsport 5.
Waterville 3, Belfast 2.
Morse 9, Mount View 7.
Vinalhaven-North Haven 5, Valley 4.
Nokomis 7, Medomak Valley 6.
Lawrence 5, Camden Hills 2.

Softball
Waterville 8, Belfast 5.
Bucksport 12, Searsport 0.
Oceanside 20, Erskine Academy 3.
Morse 13, Mount View 0.
Vinalhaven-North Haven 14, Valley 2.
Medomak Valley 2, Nokomis 1.
Lawrence 15, Camden Hills 8.

Boys Tennis
Camden Hilsl 5, Spruce Mountain 0.
Lincoln Academy 4, Medomak Valley 1.
Erskine Academy at Oceanside.

Girls Lacrosse
Messalonskee 11, Oceanside 8.
Cony 16, Camden Hills 6.

Track and Field
Belfast Downeaster: Mount View boys 120.5, Lincoln Academy 120, Belfast 119, Maine Central Institute 94.5, Camden Hills 67, Nokomis 43, Oceanside 20.
Belfast Downeaster: Camden Hills girls 173, Maine Central Institute 105, Belfast 95, Lincoln Academy 90, Mount View 31, Nokomis 31, Oceanside 14, Islesboro 10.

May 18
Baseball
Mount View 12, Maranacook 9.

Softball
Maranacook 19, Mount View 3.

Boys Tennis
Camden Hills 5, Maine Central Institute 0.
Medomak Valley 5, Spruce Mountain 0.
Belfast 3, Erskine Academy 2.

Girls Tennis
Camden Hills 4, Maine Central Institute 1.
Medomak Valley 4, Spruce Mountain 1.
Belfast 3, Erskine Academy 2.
Maranacook 4, Oceanside 1.

Boys Lacrosse
Camden Hills 12, Oak Hill 2.

Track and Field
Mount Ararat girls 158.5, Brunswick 124.5, Morse 67, Medomak Valley 22.
Mount Ararat boys 134.5, Medomak Valley 106, Brunsiwkc 92.5, Morse 41.

May 17
Baseball
Waterville 9, Medomak Valley 0.
Spruce Mountain 6, Belfast 3.
Erskine Academy 11, Mount View 1.
Brewer 4, Camden Hills 1.
Oceanside 9, Lincoln Academy 8.

Softball
Oceanside 13, Lincoln Academy 1. (5 inns.)
Brewer 9, Camden Hills 2.
Belfast 7, Spruce Mountain.
Erskine Academy 7, Mount View 1.
Medomak Valley 2, Waterville 0.

Boys Tennis
Belfast 5, Winslow 0.

Girls Tennis
Winslow 3, Belfast 2.

Girls Lacrosse
Oceanside 11, Lincoln Academy 1.
Winslow 11, Camden Hills 7.

May 16
Baseball
Gardiner 11, Belfast 10.
Searsport 9, Penobscot Valley 1.

Softball
Gardiner 12, Belfast 1.
Penobscot Valley 5, Searsport 0.

Boys Tennis
Camden Hills 3, Morse 2.
Waterville 3, Belfast 2.
Winslow 3, Oceanside 0.

Girls Tennis
Camden Hills 3, Morse 2.
Maranacook 5, Belfast 0.
Waterville 5, Medomak Valley 0.
Oceanside 3, Winslow 2.

Boys Lacrosse
Camden Hills 14, Maine Central Institute/Nokomis 1.

May 15
Baseball
Medomak Valley 4, Spruce Mountain 2.
Searsport at Sumner - postponed to June 1.
Mount View at Lincoln Academy - postponed to May 25.
Brunswick at Camden Hills - postponed to June 1.

Softball
Medomak Valley 22, Spruce Mountain 10.
Mount View at Lincoln Academy - postponed to May 25.
Searsport at Sumner - postponed to June 1.
Brunswick at Camden Hills - postponed to June 1.

Boys Tennis
Morse 4, Morse 1.
Morse 3, Belfast 0.
Oceanside at Gardiner - postponed.

Girls Tennis
Oceanside 5, Gardiner 0.
Belfast 3, Morse 2.

Girls Lacrosse
Camden Hills 9, Lincoln Academy 8.

May 13
Baseball
Edward Little 4, Camden Hills 3.
Richmond 17, Vinalhaven-North Haven 1.
Searsport 13, Greenville 3.

Softball
Edward Little 12, Camden Hills 0.
Richmond 10, Vinalhaven-North Haven 0.
Greenville 14, Searsport 1.

Boys Lacrosse
Camden Hills 9, Lake Region 4.

Girls Lacrosse
Windham 15, Camden Hills 3.

Track and Field
Belfast at Skowhegan.

May 12
Baseball
Oceanside 15, Mount View 1. (6 inns.)
Gardiner 13, Medomak Valley 3.
Belfast 3, Leavitt 1.
Bucksport 7, Searsport 5.

Softball
Gardiner 10, Medomak Valley 1.
Oceanside 29, Mount View 0. (5 inns.)
Leavitt 10, Belfast 4.
Bucksport 10, Searsport 0.

Boys Tennis
Belfast 5, Spruce Mountain 0.
Waterville 3, Medomak Valley 2.

Girls Tennis
Maranacook 4, Medomak Valley 1.
Waterville 4, Oceanside 1.
Belfast 3, Spruce Mountain 2.

Track and Field
Lewiston girls 200, Brunswick 126, Lincoln Academy 102, Morse 78, Medomak Valley 44, Oceanside 20.
Lewiston boys 167, Brunswick 153, Medomak Valley 95, Morse 63, Lincoln Academy 63, Oceanside 32.

May 11
Baseball
Medomak Valley 7, Winslow 2.
Spruce Mountain 13, Mount View 8.
Forest Hills 4, Vinalhaven-North Haven 3.
Forest Hills 15, Vinalhaven-North Haven 2.

Softball
Medomak Valley 13, Winslow 4.
Spruce Mountain 30, Mount View 8.
Vinalhaven-North Haven 12, Forest Hills 4.
Vinalhaven-North Haven 14, Forest Hills 5.

Boys Tennis
Belfast 3, Gardiner 2.
Medomak Valley 3, Erskine Academy 2.

Girls Tennis
Belfast 4, Gardiner 1.
Camden Hills 5, Maranacook 0.
Erskine Academy 3, Oceanside 2.

Track and Field
Camden Hills girls 203, Belfast 128, Maine Central Institute 106, Nokomis 52, Mount View 43, Gardiner 17.
Belfast boys 164.33, Maine Central Institute 135.33, Mount View 113, Camden Hills 91, Nokomis 47.33, Gardiner 25.
Ellsworth boys 206, Washington Academy 113, Searsport 86, Sumner 72, Bucksport 39, Calais 2.
Washington Academy girls 143, Ellsworth 143, Bucksport 83, Searsport 52, Sumner 39, Calais 10.

May 10
Baseball
Maranacook 5, Belfast 4.
Nokomis 1, Oceanside 0.
Camden Hills 11, Mount Ararat 0. (5 inns.)
Leavitt 13, Medomak Valley 10.

Softball
Maranacook 15, Belfast 1.
Mount Ararat 12, Camden Hills 5.
Oceanside 1, Nokomis 0. (9 inns.)
Medomak Valley 11, Leavitt 0.

Boys Tennis
Camden Hills 5, Spruce Mountain 0.
Medomak Valley 4, Winslow 1.
Erskine Academy 4, Oceanside 1.
Waterville at Belfast - postponed.

Girls Tennis
Waterville 5, Belfast 0.
Camden Hills 5, Spruce Mountain 0.
Winslow 3, Medomak Valley 0. (halted due to rain)

Girls Lacrosse
Camden Hills 17, Lawrence 12.

May 9
Baseball
Gardiner 10, Oceanside 2.
Medomak Valley 5, Lincoln Academy 4.
Morse 4, Belfast 3.
Camden Hills 15, Brunswick 2.
Searsport 2, Bangor Christian 0.
Searsport 7, Bangor Christian 4.
Waterville 6, Mount View 2.

Softball
Gardiner 3, Oceanside 2.
Medomak Valley 3, Lincoln Academy 0.
Morse 9, Belfast 5.
Camden Hills 6, Brunswick 5.
Searsport 20, Bangor Christian 7.
Searsport 17, Bangor Christian 5.
Waterville 13, Mount View 4.

Boys Tennis
Medomak Valley 4, Oceanside 1.

Girls Tennis
Erskine Academy 5, Medomak Valley 0.
Camden Hills 5, Winslow 0.

Boys Lacrosse
Camden Hills 6, Maranacook/Winthrop 5. (OT)

Girls Lacrosse
Oceanside 11, Boothbay Region 4.

May 8
Baseball
Leavitt 6, Mount View 2.
Camden Hills 3, Bangor 1.

Softball
Leavitt 20, Mount View 9.
Bangor 10, Camden Hills 4.

Girls Lacrosse
Oceanside 11, Gardiner 2.

Track and Field
Messalonskee girls 167, Skowhegan 135, Erskine Academy 68, Maine Central Institute 57, Nokomis 39, Medomak Valley 16, Madison 14.
Skowhegan boys 118, Messalonskee 104, Medomak Valley 87, Erskine Academy 77, Nokomis 63, Maine Central Institute 60. Madison 13.
Brewer Invitational Relay Carnival: Brewer girls 124, Old Town 88, Orono 80, Belfast 64, George Stevens Academy 58, John Bapst 51, Central 29, Foxcroft Academy 8, Dexter 8. Houlton 3.
Brewer Invitational Relay Carnival: Brewer boys 113, Orono 92.75, Belfast 88, Old Town 78, George Stevens Academy 43.75, John Bapst 35, Dexter 11, Central 8.75, Foxcroft Academy 7, Houlton 4.75.

May 6
Baseball
Mount View at Maranacook - postponed.

Softball
Mount View at Maranacook - postponed.

May 5
Baseball
Belfast 8, Maine Central Institute 2.

Softball
Belfast 13, Maine Central Institute 1. (6 inns.)

Boys Tennis
Waterville 5, Oceanside 0.

Girls Tennis
Oceanside 3, Medomak Valley 2.

Track and Field
Hampden Academy girls 219, Bucksport 44, Bangor Christian 37, Mattanawcook Academy 23, Sumner 22, Piscataquis 22, Searsport 18, Penquis Valley 18.
Hampden Academy boys 191. Mattanawcook Academy 66, Bangor Christian 60, Searsport 56, Sumner 26, Bucksport 25, Penquis Valley 8.

May 4
Baseball
Gardiner 9 Mount View 2.
Hampden Academy 16, Camden Hills 0.
Medomak Valley 12, Maine Central Institute 5.

Softball
Gardiner 13, Mount View 0. (5 inns.)
Camden Hills 8, Hampden Academy 5.
Medomak Valley 15, Maine Central Institute 0.

Boys Tennis
Lincoln Academy 5, Oceanside 0.
Medomak Valley 3, Gardiner 1.
Camden Hills 4, Waterville 1.

Girls Tennis
Gardiner 3, Medomak Valley 2.
Camden Hills 4, Waterville 1.
Lincoln Academy 3, Oceanside 2.

Boys Lacrosse
Camden Hills 9, Mount Blue 5.

Track and Field
Camden Hills girls 229, Lincoln Academy 111, Cony 87, Medomak Valley 44, Oceanside 35, Islesboro 12, North Haven no score.
Cony boys 163, Medomak Valley 143, Camden Hills 73, Oceanside 42, North Haven 1.

May 3
Baseball
Oceanside 10, Leavitt 1.
Medomak Valley 7, Belfast 3.
Searsport 6, Sumner 1.

Softball
Oceanside 8, Leavitt 1.
Medomak Valley 18, Belfast 3.
Searsport 8, Sumner 7.

Boys Tennis
Lincoln Academy 4, Medomak Valley 0. (halted by rain)

Girls Tennis
Lincoln Academy 5, Medomak Valley 0.

May 2
Boys Tennis
Camden Hills 5, Winslow 0.

Girls Lacrosse
Oceanside 6, Lincoln Academy 4.
Erskine Academy 14, Camden Hills 5.

May 1
Boys Tennis
Camden Hills 5, Erskine Academy 0.
Lincoln Academy 4, Belfast 1.

Girls Tennis
Lincoln Academy 4, Belfast 1.

April 29
Baseball
Buckfield 8, Vinalhaven-North Haven 4.

Softball
Buckfield 8, Vinalhaven-North Haven 5.

Girls Lacrosse
Oceanside 13, Westbrook 2.
Deering 14, Camden Hills 7.

Track and Field
Husky Throwdown Boys: Waterville 61, Falmouth 60, Brewer 42, Lewiston 26, Messalonskee 22, Hampden Academy 19, Lawrence 17, Maine Central Institute 16, Orono 12, Erskine Academy 11, Skowhegan 11, Bonny Eagle 10, Belfast 10, Hall-Dale 9, Madison 4, Camden Hills no score.
Husky Throwdown Girls: Waterville 61, Falmouth 60, Brewer 42, Lewiston 26, Messalonskee 22, Hampden Academy 19, Lawrence 17, Maine Central Institute 16, Orono 12, Erskine Academy 11, Skowhegan 11, Bonny Eagles 10, Belfast 10, Hall-Dale 9, Madison 4, Camden Hills no score.

April 28
Baseball
Maranacook 8, Oceanside 5.
Lewiston 3, Camden Hills 1.
Searsport 13, Greenville 0.
Buckfield 11, Vinalhaven-North Haven 7.

Softball
Searsport 1, Greenville 0.
Lewiston 13, Camden Hills 3.
Oceanside 10, Maranacook 1.
Buckfield 10, Vinalhaven-North Haven 2.

Girls Tennis
Camden Hills 4, Erskine Academy 1.

April 27
Baseball
Erskine Academy 12, Belfast 1.

Softball
Erskine Academy 15, Belfast 5.

Boys Tennis
Belfast 4, Oceanside 1.
Camden Hills 5, Gardiner 0.

Girls Tennis
Oceanside 3, Belfast 2.

Boys Lacrosse
Camden Hills 16, Lincoln Academy 6.

Girls Lacrosse
Morse 8, Oceanside 4.
Lincoln Academy 13, Camden Hills 6.

Track and Field
Camden Hills girls 192, Belfast 132, Maine Central Institute 98, Maranacook 95, Oceanside 27, Kents Hill 5, North Haven no score.
Belfast boys 178, Camden Hills 122, Maine Central Institute 115, Maranacook 97, Oceanside 46, North Haven no score.
Brunswick girls 183, Lisbon 118.5, Spruce Mountain 111, Cony 90, Mount View 47.5, Hall-Dale 31.
Cony boys 143, Brunswick 129, Lisbon 120, Mount View 98, Hall-Dale 82, Spruce Mountain 14.
George Stevens Academy boys 188, Ellsworth 97, Dexter 78, Bangor Christian 68, Sumner 39, Searsport 32, Deer Isle-Stonington 16, Blue Hill 4.
George Stevens Academy girls 212, Dexter 74, Ellsworth 72, Bangor Christian 63, Searsport 43, Sumner 17.

April 26
Girls Tennis
Camden Hills 5, Gardiner 0.

April 25
Baseball
Oceanside 10, Belfast 7.
Morse 5, Medomak Valley 1.

Softball
Oceanside 13, Belfast 0. (5 inns.)
Medomak Valley 14, Morse 8.

Girls Lacrosse
Oceanside 7, Edward Little 5.

April 24
Baseball
Erskine Academy 6, Medomak Valley 0.
Mount View 11, Winslow 4.
Oceanside 15, Maine Central Institute 8.
Belfast 14, Lincoln Academy 7.
Cony 3, Camden Hills 2.
Searsport 13, Temple Academy 0. (5 inns.)

Softball
Winslow 22, Mount View 7.
Medomak Valley 11, Erskine Academy 2.
Belfast 14, Lincoln Academy 7.
Oceanside 9, Maine Central Institute 0.
Cony 11, Camden Hills 1. (6 inns.)
Searsport 11, Temple Academy 4.

Boys Tennis
Maine Central Institute 3, Oceanside 2.
Camden Hills 5, Lincoln Academy 0.
Belfast 3, Medomak Valley 2.

Girls Tennis
Camden Hills 4, Lincoln Academy 1.
Oceanside 4, Maine Central Institute 1.
Belfast 4, Medomak Valley 1.

Boys Lacrosse
Camden Hills 9, Winslow 2.

April 22
Track and Field
Waterville Relays girls: Edward Little 139, Mount Ararat 115, Waterville 97, Maine Central Institute 78, Leavitt 74, Mount Blue 62, Spruce Mountain 38, Lincoln Academy 25, King's Edgehill 12, Oceanside 5.
Waterville Relays boys: Waterville 128, Mount Ararat 126, Edward Little 124, Maine Central Institute 103, Leavitt 98, Mount Blue 29, Spruce Mountain 21, Lincoln Academy 18, Oceanside 4, King's Edgehill 2.

April 20
Baseball
Mount View 7, Maine Central Institute 4.

Softball
Maine Central Institute 11, Mount View 6.

Boys Lacrosse
Camden Hills 12, Lawrence 3.
(Begins regular season.)

Track and Field
Brewer girls 227, Caribou 135, Belfast 86, Hermon 46, Searsport 26, Dexter 19, Limestone/Maine School of Science and Mathematics 18, Mattanawcook Academy 16, Fort Fairfield 7, Bangor Christian 3.
Brewer boys 145.5, Caribou 91, Belfast 80, Hermon 74, Mattanawcook Academy 52, Ford Fairfield 43.5, Dexter 36, Greenville 23, Bangor 20, Schenck 6, Limestone/Maine School of Science and Mathematics 3, Searsport no score.
(Begins regular season.)

April 19
Baseball
Camden Hills 6, Mount Blue 2.
Belfast 5, Mount View 1.
Oceanside 7, Medomak Valley 4.

Softball
Mount Blue 8, Camden Hills 3.
Mount View 14, Belfast 13.
Medomak Valley 9, Oceanside 5. (8 inns.)

April 18
Baseball
Richmond 6, Vinalhaven-North Haven 0.

Softball
Richmond 15, Vinalhaven-North Haven 1. (5 inns.)

April 17
Baseball
Mattanawcook Academy 11, Searsport 0.

Softball
Mattanawcook Academy 9, Searsport 2.

April 15
Baseball
Searsport 10, Vinalhaven/North Haven 0.
(Begins regular season.)

Softball
Vinalhaven/North Haven 12, Searsport 0. (5 inns.)
(Begins regular season.)

April 13
Boys Tennis
Camden Hills 5, Oceanside 0.
Medomak Valley 5, Maine Central Institute 0.
(Begins regular season.)

Girls Tennis
Camden Hills 4, Oceanside 1.
Medomak Valley 4, Maine Central Institute 1.
(Begins regular season.)

WINTER SPORTS
HIGH SCHOOL
Boys Basketball
Final Standings
Medomak Valley, 18-0, 1.000
Oceanside, 15-3, .833
Searsport, 10-8, .556
Islesboro, 10-8, .556
Belfast, 9-9, .500
Mount View, 9-9, .500
Vinalhaven, 7-11, .389
Camden Hills, 5-13, .279
North Haven, 0-14, .000

Girls Basketball
Final Standings
Vinalhaven, 14-4, .778
Camden Hills, 11-7, .611
Searsport, 8-10, .444
Oceanside, 7-11, .389
Medomak Valley, 7-11, .389
Mount View, 6-12, .333
Belfast, 2-16, .111
Islesboro, 1-13, .071

Wrestling
Standings
Camden Hills, 17-10, .603
Belfast, 15-9, .625
Medomak Valley, 9-11, .450
Oceanside, 5-17, .227
Mount View, 1-15, .063

Swimming
Final Standings
Belfast girls, 10-1, .909
Belfast boys, 9-2, .818
Camden Hills boys, 6-3, .667
Camden Hills girls, 5-4, .556

Indoor Track
Fina Standings
Belfast girls, 30-11, .731
Belfast boys, 23-16, .590
Camden Hills girls, 10-16, .385
Oceanside girls, 4-22, .154
Mount View girls, 3-23, .115
Oceanside boys, 2-22-1, .083
Camden Hills boys, 0-24-1, .000

Ice Hockey
Final Standing
Camden Hills, 4-12-2, .250

March 4
Girls Basketball
State Class D championship: South champion Vinalhaven 55, North titlist Shead 44.

March 1
Alpine Skiing
Kennebec Valley Athletic Conference championships: Camden Hills participates - cancelled. (giant slalom, Black Mountain, Rumford)

Nordic Skiing
Kennebec Valley Athletic Conference championships: Camden Hills participates - cancelled. (classical, Black Mountain, Rumford)

Feb. 28
Ice Hockey
Class B North quarterfinal playoff: No. 2 Old Town-Orono 3, No. 7 Camden Hills 2. (OT)

Feb. 25
Girls Basketball
Class D South championship: No. 2 Vinalhaven 61, No. 5 Forest Hills 45.

Feb. 24
Boys Basketball
Class A North championship: No. 5 Messalonskee 61, No. 3 Oceanside 40

Nordic Skiing
State Class A girls championships: Mount Blue 22, Fryeburg Academy 47, Deering 48, Leavitt of Turner 96, Camden Hills 113, Falmouth 114, Oxford Hills 130, Greely 141, Edward Little 154.
State Class A boys championships: Mount Blue 13, Deering 40, Fryeburg Academy 54, Leavitt 88, Falmouth 120, Oxford Hills 122, Camden Hills 136, Greely 151, Edward Little 159.

Feb. 23
Girls Basketball
Class D South semifinal playoff: No. 2 Vinalhaven 66, No. 3 Temple Academy 49.

Feb. 22
Boys Basketball
Class A North semifinal playoff: No. 3 Oceanside 67, No. 7 Cony 61.

Alpine Skiing
State Class A girls championships, with giant slalom, slalom, overall scores listed: Camden Hills, 74 and 90 for 164; Greely, 104 and 78 for 182; Hampden Academy, 117 and 127 for 244; Edward Little, 119 and 125 for 244; Falmouth, 96 and 168 for 264; Cape Elizabeth, 83 and 202 for 285; Fryeburg Academy, 176 and 120 for 296; Scarborough, 193 and 192 for 385; Oxford Hills, 183 and 206 for 389; Freeport, 239 and 208 for 447; Lake Region, 260 and 198 for 458; Kennebunk, 223 and 237 for 460; Marshwood, 240 and 225 for 465; Presque Isle 233 and 245 for 478; Gorham, 317 and 212 for 529; Windham, 307 and 279 for 586.
State Class A boys championships, with giant slalom, slalom, overall scores listed: Falmouth, 43and 43 for 86; Cape Elizabeth, 88 and 56 for 144; Greely, 96 and 65 for 161; Oxford Hills, 66 and 113 for 179; Mount Blue 102 and 155 for 257; Marshwood, 164 and 123 for 287; Presque Isle 145 and 144 for 289; Edward Little, 173 and 154 for 327; Kennebunk, 134 and 211 for 345; Freeport, 219 and 152 for 371; Leavitt, 203 and 215 for 418; York, 271 and 233 for 504; Skowhegan, 322 and 189 for 511; Hampden Academy 294 and 268 for 562; Gorham, 246 and 335 for 581; Windham, 312 and 298 for 610.

Feb. 20
Swimming
State Class B girls championships: Cape Elizabeth 440, Morse 265, Greely 222.5, Mount Desert Island 204.5, Belfast 195, Kennebunk 190, John Bapst 124, Old Town 109, Yarmouth 107, Camden Hills 104, Ellsworth 88, Maine Girls Academy 61, George Stevens Academy 56, Orono 43, Waynflete 35, Foxcroft Academy 32, Erskine Academy 17, Washington Academy 14, Wells 9, Boothbay Region 4, Medomak Valley 3, Lincoln Academy 2.

Ice Hockey
Camden Hills 4, Messalonskee 3.
(Ends regular season.)

Indoor Track
State Class A girls championships: Scarborough 88, Cheverus 61, Thornton Academy 37, Westbrook 34, Falmouth 22, Bangor 20, Hampden Academy 20, Mount Ararat 17, Lawrence 17, Lewiston 17, Massabesic 16, Bonny Eagle 16, South Portland 16, Kennebunk 14, Messalonskee 12, Marshwood 11, Gorham 11, Biddeford 9, Windham 8.5, Edward Little 7.5, Deering 7, Brewer 5, Skowehegan 4, Noble 3, Portland 3.
State Class A boys championships: Scarborough 102.25, Westbrook 46, Deering 40, Thornton Academy 35, Lewiston 30, Brunswick 26.5, Messalonskee 24, Brewer 20, Hampden Academy 20, Bonny Eagle 20, Gorham 14, Mount Ararat 13, Cheverus 10, Bangor 8, Noble 8, South Portland 7, Lawerence 5, Windham 4, Massabesic 4, Portland 3.75, Skowhegan 3.

Feb. 18
Boys Basketball
Class A North quarterfinal playoff: No. 8 Skowhegan 54, No. 1 Medomak Valley 53.
Class A North quarterfinal playoff: No. 3 Oceanside 53, No. 6 Nokomis 49.
Class D South quarterfinal playoff: No. 3 Valley 73, No.6 Vinalhaven 50.

Girls Basketball
Class D South quarterfinal playoff: No. 2 Vinalhaven 71, No. 7 Highview Christian 37.

Wrestling
State Class A championships: Marshwood 184, Noble 80.5, Skowhegan 73.5, Massabesic 70, Mount Ararat/Brunswick 61, Sanford 49, Oxford Hills 48.5, Nokomis 48.0, Scarborough 37, Morse 34, Camden Hills 30.5, Cony 29, Westbrook/Gorham 27, Deering 24, Biddeford 23, Messalonskee 18, Cheverus 18, Portland, Kennebunk 12, Wiscasset 8, Bonny Eagle 4, Mount Blue 4, York/Traip Academy, Windham, Gardiner no score.
State Class B championships: Belfast, Mount View, Medomak Valley, Oceanside qualifiers participate.

Swimming
State Class B boys championships: Old Town 327, Ellsworth 280, Morse 278, Cape Elizabeth 261, Mount Desert Island 242, Belfast 166, Camden Hills 103, Kennebunk 101, Greely 80, Orono 73, Lincoln Academy 60, Waynflete 49, Yarmouth 41, Hermon 27, John Bapst 26, Washington Academy and Wells 20, Hyde School 12, George Stevens Academy 12, Wiscasset 4, Foxcroft Academy 2.

Ice Hockey
Camden Hills 16, Winslow 3.

Indoor Track
State Class B boys championships: Mount Desert island 58, Greely 38.5, Old Town 36, York 31.5, Yarmouth 30.5, Belfast 28, John Bapst 23, Fryeburg Academy 23, Winslow 22, Washington Academy 20, Orono 19, Mountain Valley 18, Lincoln Academy 17, Cape Elizabeth 17, Freeport 16, Traip Academy 15, Waterville 14, George Stevens Academy 14, Hermon 4, Erskine Academy 4, North Yarmouth Academy 3, Nokomis, 2, Poland 2, Foxcroft Academy 2, Gray-New Gloucester 1.5.
State Class B girls championships: Greely 62.2, Mount Desert island 53, Old Town 39.2, York 36, Yarmouth 35, Belfast 34, John Bapst 26, Fryeburg Academy 26, Gray-New Gloucester 23, Lincoln Academy 21, Orono 18.4, Cape Elizabeth 18, Lake Region 15, George Stevens Academy 13, Poland 11, Waterville 10, Freeport 7, Erskine Academy 6.2, Ellsworth 5, Maine Central Institute 4, North Yarmouth Academy 4, Wells 4, Central 3, Morse 1, Traip Academy 1.
Midcoast individual state Class B champions: Belfast's Zach dyer (shot put) and Kylie Nelson (long jump).

Feb. 17
Boys Basketball
Class B North quarterfinal playoff: No. 2 Mount Desert Island 45, No. 7 Belfast 35.

Girls Basketball
Class A North quarterfinal playoff: No. 3 Nokomis 55, No. 6 Camden Hills 41.
Class A North quarterfinal playoff: No. 2 Skowhegan 50, No. 10 Oceanside 41.

Ice Hockey
Camden Hills 0, Old Town 0. (OT)

Feb. 16
Boys Basketball
Class B North prelim playoff: No. 9 Washington Academy 63, No. 8 Mount View 58.
Class C South prelim playoff: No. 9 Wiscasset 49, No. 8 Searsport 41.

Feb. 15
Boys Basketball
Class B North prelim playoff: No. 7 Belfast 65, No. 10 Houlton 51.
Class D South prelim playoff: No. 9 Pine Tree Academy 60, No. 8 Islesboro 54.

Feb. 14
Girls Basketball
Class A North prelim playoff: No. 10 Oceanside 48, No. 7 Waterville 39.
Class B North prelim playoff: No. 5 Winslow 47, No. 12 Mount View 14.
Class C South prelim playoff: No. 3 Monmouth Academy 56, No. 14 Searsport 25.

Feb. 11
Boys Basketball
Lawrence 66, Camden Hills 51.
(Ends regular season. Regional playoffs on-deck.)
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Medomak Valley versus Spruce Mountain - cancelled. (Panthers win title with more regular-season Heal Points)

Girls Basketball
Lawrence 55, Camden Hills 54.
(Ends regular season. Regional playoffs on-deck.)

Cheering
State Class B championship competition: Hermon 88.1, Ellsworth 85.2, Medomak Valley 84.1, Old Town 76.3, Leavitt 68, Wells 67.9, John Bapst 65.9, Presque Isle 63.8, Mountain Valley 63.8, Freeport 61.2, Morse 58, Gardiner 53.6.

Wrestling
Class A North championships: Mount Ararat/Brunswick 152.5 Skowhegan 129.5, Nokomis 120, Oxford Hills 116, Camden Hills 109, Morse 92, Cony 80, Westbrook/Gorham 63, Mount Blue 36, Messalonskee 32, Wiscasset 20, Windham 17, Brewer no score.
Individual Midcoast Class A North champion: Camden Hills' Noah Lang (138 pounds).
Class B North championships: Foxcroft Academy 127.5, Winslow 110, Ellsworth 103, Bucksport 100.5, Oceanside 98, Belfast 87, Dexter 87, Medomak Valley 63, Washington Academy 37, John Bapst 33, Mount View 32.5, Mattanawcook Academy 31, Penobscot Valley 30, Piscataquis 26, Maine Central Institute 22, Bangor Christian 22, Fort Kent 18, Lee Academy 17.5, Caribou 12, Calais 8, Woodland 3, Schenck no score.
Individual Midcoast Class B North champions: Oceanside's Riley Micklich (106 pounds), Alex Fogarty (120), Ben Ripley (160); Belfast's Travis Tran (220).

Ice Hockey
Presque Isle 3, Camden Hills 2. (OT)

Feb. 10
Boys Basketball
Medomak Valley 63, Belfast 58.
Oceanside 69, Gardiner 56.
Sumner 56, Searsport 44.
Mount View 49, Skowhegan 40.

Girls Basketball
Medomak Valley 55, Belfast 33.
Gardiner 59, Oceanside 53.
Skowhegan 53, Mount View 27.

Swimming
Belfast girls 61, Waterville-Winslow 33.
Belfast boys 60, Waterville-Winslow 38.
(Ends regular season.)

Feb. 8
Boys Basketball
Islesboro 52, Rangeley 44.
Cony 79, Camden Hills 70.

Girls Basketball
Rangeley 49, Islesboro 15.
George Stevens Academy 45, Searsport 25.
Camden Hills 58, Cony 44.

Feb. 6
Boys Basketball
Searsport 50, Islesboro 28.
Oceanside 79, Belfast 47.
Mount View 64, Lincoln Academy 58.
Medomak Valley 57, Mount Ararat 46.

Girls Basketball
Oceanside 56, Belfast 34.
Lincoln Academy 69, Mount View 29.
Medomak Valley 50, Mount Ararat 34.

Feb. 4
Boys Basketball
Oceanside 71, Camden Hills 55.
Greater Portland Christian 62, North Haven 42.

Girls Basketball
Camden Hills 57, Oceanside 49.
Vinalhaven 52, Searsport 28.

Wrestling
Kennebec Valley Athletic Conference Class A championships: Skowhegan 148, Mount Ararat 145.5, Oxford Hills 126, Nokomis 123, Cony 81, Camden Hills 78, Morse 42.5, Mount Blue 18, Messalonskee 17, Gardiner no score.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championships: Winslow 115, Oceanside 71, Erskine Academy 71, Belfast 65, Medomak Valley 51.5, Lincoln Academy 28, Mount View 23.5, Maine Central Institute 15.
Midcoast individual champions: Medomak Valley's Steven Thompson (138 pounds), Camden Hills' Kaden Harrison-Billiat (145).
Class B outstanding wrestler: Medomak Valley's Steven Thompson.
Class B coach of year: Medomak Valley's Billy Bramhall.

Indoor Track
Kennebec Valley Athletic Conference Class A girls championships: Messalonskee 105, Mount Ararat 90, Lawrence 61, Lewiston 57, Brunswick 55, Edward Little 51, Skowhegan 37, Camden Hills 13, Mount Blue 6.
Kennebec Valley Athletic Conference Class A boys championships: Messalonskee 101, Brunswick 93.5, Lewiston 93, Lawrence 54, Edward Little 53.5, Mount Ararat 39, Cony 22, Skowhegan 16, Mount Blue 4.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys championships: Waterville 94, Belfast 91, Winslow 66, Lincoln Academy 61, Erskine Academy 57, Maine Central Institute 55, Nokomis 17, Morse 5.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls championships: Belfast 58, Winslow 48, Erskine Academy 45.5, Morse 40, Maine Central Institute 33, Nokomis 8.5, Oceanside 8.
Midcoast individual league champions: Belfast's Kylie Nelson (long jump, triple jump, pole vault), Ricky Smith (400 meters), Zach Dyer (shot put), June Robertson-McIntire (55 meters), Jack Hansen (55-meter hurdles, long jump, high jump).

Ice Hockey
Camden Hills 2, Houlton/Hodgdon/Southern Aroostook/Katahdin 2. (OT)

Feb. 3
Boys Basketball
Medomak Valley 80, Morse 42.
Richmond 79, Islesboro 40.
Greater Portland Christian 47, North Haven 31.

Girls Basketball
Vinalhaven 56, Searsport 26.
Medomak Valley 48, Morse 41.
Islesboro 28, Kents Hill 25.

Swimming
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls championships: Morse 347, Camden Hills 264, Belfast 246, Erskine Academy 129, Lincoln Academy 92, Maine Central Institute 56, Medomak Valley 18.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys championships: Morse 359, Belfast 265, Camden Hills 220, Lincoln Academy 179, Mount View 16, Erskine Academy 8, Maine Central Institute 3.
Midcoast individual league champions: Belfast's Adrian Santofimia (100 butterfly, 200 freestyle), Rudi Schnetzer (100 backstroke, 200 individual medley), Morgan Fernald (200 IM), Kaylen Ottman (500 free) and Camden Hills' Eve Gutheinz (100 breast).

Alpine Skiing
Maranacook boys 26, Skowhegan 52, Camden Hills 83.
Camden Hills girls 16, Maranacook 22.

Feb. 2
Boys Basketball
Seacoast Christian 60, Vinalhaven 36.
Belfast 59, Erskine Academy 50.
Nokomis 61, Camden Hills 57.
Jonesport-Beals 51, Islesboro 48.
Oceanside 62, Lincoln Academy 61.
Mount View 65, Waterville 42.

Girls Basketball
Vinalhaven 53, Seacoast Christian 30.
Searsport 44, Penobscot Valley 31.
Lincoln Academy 48, Oceanside 35.
Erskine Academy 41, Belfast 38.
Jonesport-Beals at Islesboro.
Camden Hills 76, Nokomis 53.
Mount View 39, Waterville 37.

Feb. 1
Boys Basketball
Vinalhaven 57, North Haven 29.

Ice Hockey
Camden Hills 3 Messalonskee 1.

Jan 31
Boys Basketball
Camden Hills 58, Brewer 52. (OT)
Belfast 62, Maranacook 56.
Oceanside 60, Mount Ararat 44.
Medomak Valley 55, Lincoln Academy 43.
Jonesport-Beals 88, Islesboro 51.
Spruce Mountain 74, Mount View 68.

Girls Basketball
Belfast 36, Maranacook 33.
Lincoln Academy 52, Medomak Valley 38.
Brewer 54, Camden Hills 34.
Mount Ararat 45, Oceanside 40.
Jonesport-Beals 51, Islesboro 29.
Spruce Mountain 46, Mount View 36.

Swimming
Belfast girls 52, Old Town 49.
Old Town boys 68, Belfast 33.

Jan 28
Boys Basketball
Islesboro 69, North Haven 44.
Valley 68, Searsport 42.
Buckfield 43, Vinalhaven 40.
Maranacook 50, Mount View 46.

Girls Basketball
Vinalhaven 48, Buckfield 28.
Searsport 49, Valley 48.
Mount View 51, Maranacook 29.

Wrestling
Cony 42, Camden Hills 36.
Mountain Valley 48, Camden Hills 21.
Camden Hills 36, Nokomis 34.
Oxford Hills 45, Camden Hills 35.
Mount Ararat 51, Medomak Valley 24.
Belfast 51, Medomak Valley 30.
Medomak Valley 36, Mount Blue 30.
Mount Ararat 49, Belfast 27.
Belfast 54, Mount Blue 18.
Belfast 66, Maine Central Institute 3.
Nokomis 48, Mount View 18.
Oxford Hills 68, Mount View 18.
Cony 48, Mount View 12.
Morse 54, Oceanside 22.
Skowhegan 36, Oceanside 33.
Oceanside 34, Gardiner 18.
Winslow 42, Oceanside 21.

Ice Hockey
Greely 5, Camden Hills 3.

Indoor Track
Messalonskee girls 161, Lawrence 100.5, Belfast 67, Skowhegan 39.5, Waterville 34, Lincoln Academy 23, Winslow 18, Mount Blue 12, Erskine Academy 11.
Messalonskee boys 128, Lawrence 73, Belfast 58, Winslow 49, Cony 48, Waterville 42, Erskine Academy 35, Skowhegan 12, Mount Blue 10, Lincoln Academy 8.

Nordic Skiing
Mount Blue boys 39, Maranacook 40, Freeport 44, Oxford Hills 93, Leavitt 117, Maine Coast 120, Falmouth 152, Yarmouth 161, Deering 162, Central Maine Ski Club 172, Mount Abram 188, Portland 210, Telstar 243, Orono 263, Fryeburg Academy 282, Cape Elizabeth 320, Dirigo 348, Boothbay Region 352, Camden Hills 369, Greely 374, Spruce Mountain 429, Mountain Valley 449.
Mount Blue girls 25, Maranacook 47, Yarmouth 78, Maine Coast 106, Freeport 112, Fryeburg Academy 123, Gould Academy 142, Deering 150, Orono 182, Leavitt 192, Central Maine Ski Club 247, Edward Little 287, Oxford Hills 312, Dirigo 314, Camden Hills 316, Waynflete 321, Falmouth 323, Monmouth Academy 335, Greely 342, Mountain Valley 404, Boothbay Region 416.

Cheering
Class B South championships: Medomak Valley 79.2, Wells 72.1, Leavitt 66.6, Freeport 65.2, Mountain Valley 64.6, Morse 63.8, Gray-New Gloucester 61.9, Lake Region 52.5, Oak Hill 51.5, Spruce Mountain 46.1, Poland 44.4, Lincoln Academy 38.1. (Top six advance to states)
Class B North championships: Hermon 81.4, Ellsworth 76.3, Old Town 76.3, John Bapst 65.6, Presque Isle 59.9, Gardiner 58.9, Waterville 58.4, Mount Desert Island 58.3, Erskine Academy 57.4, Foxcroft Academy 57.2, Caribou 56.5, Winslow 53.2, Nokomis 50.2, Mount View 49.5. (Top six advance to states)

Jan 27
Boys Basketball
Mount Ararat 53, Camden Hills 52.
Mount View 58, Maine Central Institute 54.
Belfast 77, Nokomis 68.
Medomak Valley 55, Oceanside 51.
Vinalhaven 53, Buckfield 48.
Islesboro 102, North Haven 48.

Girls Basketball
Camden Hills 55, Mount Ararat 39.
Nokomis 63, Belfast 26.
Maine Central Institute 45, Mount View 30.
Oceanside 56, Medomak Valley 46.
Vinalhaven 57, Buckfield 32.
Searsport 52, Sumner 36.

Indoor Track
Mount Ararat girls 130.33, Edward Little 95.33, Lewiston 88.33, Brunswick 69, Maine Central Institute 29, Camden Hills 18, Morse 8, Oceanside 8, Nokomis 3.
Lewiston boys 152, Brunswick 141, Edward Little 113, Mount Ararat 37, Maine Central Institute 24, Morse 2, Oceanside 2, Nokomis 1.

Swimming
Belfast girls 51, Camden Hills 43.
Belfast boys 53, Camden Hills 45.

Jan 26
Boys Basketball
Searsport 47, Penobscot Valley 36.
Winslow 81, Belfast 66.

Girls Basketball
Hyde School 27, Islesboro 25.

Jan 25
Boys Basketball
Medomak Valley 80, Camden Hills 57.
Oceanside 89, Morse 54.

Girls Basketball
Camden Hills 69, Medomak Valley 62.
Winslow 76, Belfast 11.
Oceanside 46, Morse 31.

Wrestling
Erskine Academy 48, Medomak Valley 24.
Oceanside 34, Maine Central Institute 0.
Winslow 28, Oceanside 15.
Mount Ararat 45, Camden Hills 30.
Oxford Hills 44, Camden Hills 31.

Ice Hockey
Camden Hills 4, John Bapst 1.

Swimming
Camden Hills girls 92, Erskine Academy 67.
Camden Hills boys 106, Erskine Academy 13.

Jan 23
Boys Basketball
Islesboro 76, Highview Christian 46.
Searsport 47, Bangor Christian 40.

Girls Basketball
Highview Christian 35, Islesboro 23.
Searsport 58, Bangor Christian 38.

Jan 21
Boys Basketball
Jonesport-Beals 44, Vinalhaven 41.
Seacoast Christian 67, North Haven 40.
Islesboro 47, Temple Academy 45.

Girls Basketball
Vinalhaven 59, Jonesport-Beals 52.
Temple Academy 58, Islesboro 22.

Wrestling
Camden Hills 45, Belfast 35.
Belfast 42, Erskine Academy 40.
Noble 60, Belfast 21.
Skowhegan 50, Belfast 27.
Skowhegan 72, Mount View 6.
Erskine Academy 72, Mount View 6.
Belfast 60, Mount View 6.
Camden Hills 51, Erskine Academy 30.
Noble 54, Camden Hills 21.
Camden Hills 60, Mount View 6.
Noble 72, Mount View 6.
Skowhegan 48, Camden Hills 24.
Ellsworth tournament: Medomak Valley fifth (72 points). Oceanside also participated.

Ice Hockey
Cape Elizabeth 8, Camden Hills 3.

Alpine Skiing
Camden Hills girls 29, Spruce Mountain 53, Maranacook 61, Mount Blue 70, Hampden Academy 90, John Bapst 104, Kents Hill 123, Leavitt 147, Oxford Hills 155, Bangor 177, Skowhegan 342.
Maranacook boys 55, Mount Blue 56, Oxford Hills 62, Kents Hill 65, Camden Hills 75, Spruce Mountain 87, Hampden Academy 109, Winthrop 162, Skowhegan 200, John Bapst 214, Leavitt 224, Bangor 277.

Nordic Skiing
Maranacook Waves: Mount Blue boys 34, Maranacook 41, Oxford Hills 52, Central Maine Ski Club 103, Leavitt 122, Maine Coast 129, Telstar 132, Portland 138, Gould Academy 162, Orono 164, Mount Abram 177, Boothbay Region 188, Dirigo 215, Greely 261, Camden Hills 269, Spruce Mountain 269, Mountain Valley 287.
Maranacook Waves: Maranacook girls 32, Mount Blue 34, Gould Academy 51, Central Maine Ski Club 86, Maine Coast 104, Edward Little 131, Orono 133, Leavitt 139, Monmouth Academy 150, Camden Hills 153, Oxford Hills 169, Dirigo 174, Telstar 197, Boothbay Region 222.

Jan 20
Boys Basketball
George Stevens Academy 89, Searsport 40.
Camden Hills 44, Morse 43.
Medomak Valley 60, Erskine Academy 47.
Maine Central Institute 59, Belfast 56.
Oceanside 66, Waterville 37.
Jonesport-Beals 49, Vinalhaven 43.
Mount View 55, Nokomis 45.
Seacoast Christian 60, North Haven 22.

Girls Basketball
Camden Hills 60, Morse 38.
Nokomis 45, Mount View 25.
Waterville 51, Oceanside 45.
Vinalhaven 52, Jonesport-Beals 32.
Maine Central Institute 64, Belfast 24.

Swimming
Belfast boys 69, Lincoln Academy 29.
Belfast boys 82, Boothbay Region 4.
Belfast girls 75, Lincoln Academy 18.
Belfast girls 79, Boothbay Region girls 14.

Jan 19
Girls Basketball
Medomak Valley 58, Erskine Academy 32.

Jan 18
Boys Basketball
Searsport 51, Islesboro 43.

Wrestling
Medomak Valley 36, Lincoln Academy 24.
Nokomis 30, Medomak Valley 18.

Jan 17
Girls Basketball
Kents Hill 29, Islesboro 24.

Jan 16
Boys Basketball
Oceanside 73, Camden Hills 41.
Seacoast Christian 54, Vinalhaven 42.
Belfast 64, Lincoln Academy 63. (2OT)
Spruce Mountain 81, Mount View 55.

Girls Basketball
Vinalhaven 57, Seacoast Christian 36.
Camden Hills 66, Oceanside 53.
Moun View 58, Spruce Mountain 35.
Lincoln Academy 55, Belfast 16.

Ice Hockey
Brewer 4, Camden Hills 0.

Cheering
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championships: Medomak Valley 82.1, Leavitt 71.1, Morse 64.2, Erskine Academy 62.5, Gardiner 58.3, Waterville 54.4, Spruce Mountain 51.8, Winslow 50.8, Mount View 50.5, Nokomis 39.9, Lincoln Academy 37.4.

Wrestling
Belfast 39, Camden Hills 36.
Belfast 33, Mount Ararat 31.
Mount Ararat 40, Camden Hills 37.

Jan 14
Boys Basketball
Medomak Valley 61, Gardiner 43.
Brunswick 49, Oceanside 39.
Lincoln Academy 55, Mount View 38.
Richmond 62, Vinalhaven 49.
Forest Hills 80, North Haven 45.
Islesboro 42, Greater Portland Christian 30.

Girls Basketball
Brunswick 53, Oceanside 37.
Medomak Valley 63, Gardiner 49.
Lincoln Academy 47, Mount View 29.
Richmond 41, Vinalhaven 39. (2OT)
Greater Portland Christian 28, Islesboro 20.

Wrestling
Camden Hills 45, Erskine Academy 30.
Belfast 46, Erskine Academy 36.
Mount Ararat 40, Camden Hills 37.
Camden Hills 42, Belfast 39.
Belfast 60, Winslow 18.
Morse 42, Belfast 40.
Camden Hills 46, Winslow 30.
Camden Hills 37, Morse 28.

Ice Hockey
Winslow 4, Camden Hills 2.

Alpine Skiing
Girls giant slalom: Camden Hills 26, Maranacook 36, Edward Little 43, Spruce Mountain 47, Chisholm 110, Greenville 117.
Boys giant slalom: Mountain Valley 33, Camden Hills 35, Edward Little 43, Spruce Mountain 72, Greenville 79, Maranacook 96, Leavitt 138.

Nordic Skiing
Hornet Classic: Maranacook girls 34, Mount Blue 36, Gould Academy 53, Deering 57, Freeport 97, Orono 113, Central Maine Ski Club 127, Leavitt 150, Edward Little 162, Camden Hills 177, Monmouth Academy 195, Oxford Hills 205, Dirigo 245, Waynflete 253, Telstar 261, Boothbay Region 285.
Hornet Classic: Mount Blue boys 33, Freeport 34, Maranacook 69, Oxford Hills 90, Leavitt 92, Deering 109, Telstar 135, Central Maine Ski Club 150, Orono 167, Gould Academy 174, Boothbay Region 206, Camden Hills 232, Dirigo 236, Spruce Mountain 264, Mountain Valley 293.

Jan 13
Boys Basketball
Searsport 49, Stearns 18.
Forest Hills 81, North Haven 45.
Richmond 70, Vinalhaven 61.

Girls Basketball
Richmond 36, Vinalhaven 31.
Stearns 60, Searsport 36.

Wrestling
Oxford Hills 73, Medomak Valley 6.
Medomak Valley 48, Maine Central Institute 12.
Medomak Valley 42, Lincoln Academy 24.

Swimming
Camden Hills girls 105, Maine Central Institute 27.
Camden Hills boys 65, Maine Central Institute 10.

Jan 12
Boys Basketball
Searsport 40, Bucksport 38. (OT)
Mount View 58, Belfast 41.
Camden Hills 75, Lincoln Academy 68.
Islesboro 47, Greater Portland Christian 42.

Girls Basketball
Bucksport 40, Searsport 25.
Lincoln Academy 55, Camden Hills 31.
Mount View 43, Belfast 31.
Greater Portland Christian 46, Islesboro 27.

Swimming
Belfast girls 68, Hyde School 10.
Belfast boys 61, Hyde School 20.

Jan 11
Wrestling
Camden Hills 60, Lincoln Academy 18.
Camden Hills 65, Gardiner 12.
Cony 57, Belfast 15.
Oxford Hills 48, Belfast 31.
Mount Ararat 54, Medomak Valley 24.
Winslow 48, Mount View 18.
Morse 42, Oceanside 24.
Oceanside 21, Maine Central Institute 12.

Alpine Skiing
Edward Little girls 33, Mount Blue 44, Maranacook 54, Spruce Mountain 64, Camden Hills 70, Hampden Academy 84, John Bapst 157, Mount Ararat 226, Bangor 227, Telstar 228.
Edward Little boys 24, Mount Blue 38, Camden Hills 60, Maranacook 83, Hampden Academy 106, Spruce Mountain 110, Skowhegan 128, John Bapst 176, Telstar 191.

Jan 10
Boys Basketball
Deer Isle-Stonington 54, Searsport 46.
Brunswick 58, Camden Hills 43.
Belfast 76, Nokomis 67.
Medomak Valley 59, Lincoln Academy 48.
Oceanside 51, Maine Central Institute 49.
Maranacook 50, Mount View 49.
A.R. Gould 52, Islesboro 48.

Girls Basketball
Nokomis 55, Belfast 17.
Lincoln Academy 52, Medomak Valley 48.
Maine Central Institute 43, Oceanside 40.
Deer Isle-Stonington 45, Searsport 44.
Brunswick 60, Camden Hills 39.
Mount View 40, Maranacook 29.

Jan 7
Boys Basketball
Islesboro 52, Highview Christian 29.
Rangeley 55, Vinalhaven 53.
Temple Academy 56, North Haven 23.
Belfast 62, Maine Central Institute 42.
Valley 59, Searsport 46.

Girls Basketball
Maine Central Institute 61, Belfast 31.
Rangeley 44, Vinalhaven 39.
Highview Christian 45, Islesboro 28.
Camden Hills 53, Mount View 21.
Searsport 38, Valley 18.

Wrestling
Spartan Tournament: Timberlane 321, Danbury 222, Marshwood 188, Cumberland 158.5, Xavier 150.5, Camden Hills 92. Massabesic 91, Mountain Valley 89.5, Sanford 82, Belfast 80, Biddeford 62.5, North Providence 60, Timberland 'B' 55, Noble 55, Bonny Eagle 47, Scarborough 41, Portland 28, York 12, Cumberland 'B' 3, Xavier 'B' 3, Marshwood 'B' 1, Scarborough 'B' 1, Belfast 'B' 1.
Erskine Academy 54, Oceanside 30.
Lincoln Academy 34, Oceanside 24.
Mount Ararat 66, Oceanside 18.
Winslow 48, Oceanside 21.
Boothbay Region 27, Oceanside 24.
Warrior Clash: Skowhegan 140, Dirigo 122, Oxford Hills 110, Foxcroft Academy 110, Wells 109, Nokomis 90, Westbrook/Gorham 65, Dexter 44, Madison 26, Cheverus 26, Mount Blue 24, Maine Central Institute 23.5, Mount View 19, Messalonskee 14, Monmouth Academy 13, Foxcroft Academy 'B' 10, Carrabec no score.

Ice Hockey
Yarmouth 5, Camden Hills 0.

Indoor Track
Edward Little girls 110, Mount Ararat 107, Lewiston 78, Belfast 59, Brunswick 53, Lincoln Academy 39, Morse 13.
Lewiston boys 134, Brunswick 125.5, Edward Little 107, Belfast 54, Lincoln Academy 32, Mount Ararat 17.5, Morse 2.

Jan 6
Boys Basketball
Oceanside 54, Messalonskee 52.
Medomak Valley 56, Waterville 24.
A.R. Gould 92, North Haven 20.
Winslow 55, Mount View 42.
Camden Hills 75, Belfast 68.
Vinalhaven 65, Rangeley 51.

Girls Basketball
Vinalhaven 58, Rangeley 36.
Waterville 42, Medomak Valley 40.
Messalonskee 56, Oceanside 40.
Winslow 73, Mount View 19.

Wrestling
Cony 48, Medomak Valley 21.
Morse 48, Medomak Valley 27.
Medomak Valley 54, Gardiner 12.

Swimming
Cony girls 105, Camden Hills 64.
Camden Hills boys 98, Cony 65.

Jan 5
Boys Basketball
Mount View 64, Camden Hills 48.

Girls Basketball
Camden Hills 78, Belfast 20.

Jan 4
Boys Basketball
Hampden Academy 61, Camden Hills 33.

Girls Basketball
Hampden Academy 67, Camden Hills 45.
George Stevens Academy 52, Searsport 27.

Wrestling
Mount Blue 33, Oceanside 30.
Cony 42, Oceanside 24.

Ice Hockey
Old Town-Orono 8, Camden Hills 2.

Jan 3
Boys Basketball
Medomak Valley 54, Mount Ararat 37.
George Stevens Academy 77, Searsport 41.

Girls Basketball
Medomak Valley 51, Mount Ararat 40.

Dec. 31
Indoor Track
Messalonskee girls 159, Lewiston 106, Belfast 54, Waterville 39.5, Lincoln Academy 25, Camden Hills 24, Mount View 16, Winslow 13, Erskine Academy 9, Oceanside 2.5.
Lewiston boys 157, Messalonskee 98, Waterville 60, Winslow 51, Belfast 43, Lincoln Academy 32, Erskine Academy 22, Oceanside, Camden Hills no score.

Wrestling
Winter Classic: Oxford Hills 127.5, Cony 125, Morse 124.5, Dirgo 106, Oceanside 89, Bucksport 71, Medomak Valley 70, Erskine Academy 69, Madison 53, Mount View 47.5, Mount Blue 42, Maine Central Institute 27, Carrabec 18, Wiscasset 3, Independents 3.

Dec. 30
Boys Basketball
Belfast 69, Erskine Academy 48.
Mount View 49, Skowhegan 46. (OT)

Girls Basketball
Erskine Academy 47, Belfast 45.

Wrestling
Noble Invitational: Noble 188, Sanford 157.5, Mount Ararat 151, La Salle Academy 150, Plymouth 137.5, Nokomis 135.5, Skowhegan 134, Mountain Valley 127, Belfast 127, Wells 124, Camden Hills 105, Foxcroft Academy 97, Noble B 72, Mount Mansfield 51.5, Lisbon 44.5, Portland 39, Kingswood-Oxford 35, Tilton 30, Messalonskee 21, Windham 12, Mountain Valley B 11, Sanford B 7, Noble C 6.5, Lisbon B 6, Wells B 4, Belfast B 4, La Salle B 4, Mount Ararat B, Spaulding, Skowhegan B, Sanford C, Falmouth, Camden Hills B no score.

Swimming
Mount Ararat girls 104, Camden Hills 64.
Camden Hills boys 83, Mount Ararat 64.

Dec. 28
Boys Basketball
Lincoln Academy 75, Belfast 65.

Girls Basketball
Lincoln Academy 50, Belfast 29.
Oceanside 57, Brewer 44.
Searsport 44, Penobscot Valley 27.

Ice Hockey
John Bapst 2, Camden Hills 0.

Dec. 27
Boys Basketball
Oceanside 44, Brewer 33.
Medomak Valley 65, Brunswick 35.
Searsport 49, Penobscot Valley 47.

Girls Basketball
Brunswick 49, Medomak Valley 35.

Indoor Track
Messalonskee girls 148.5, Lawrence 71.5, Belfast 66, Skowhegan 40, Lincoln Academy 37, Waterville 35, Maine Central Institute 27.5, Mount Blue 22, Erskine Academy 7.5, Nokomis 2.
Messalonskee boys 114, Lawrence 68, Waterville 53, Belfast 47, Skowhegan 45, Lincoln Academy 39, Nokomis 32, Maine Central Institute 29, Erskine Academy 18, Mount Blue 18.

Dec. 23
Boys Basketball
Medomak Valley 61, Camden Hills 36.
Temple Academy 54, Vinalhaven 50.

Girls Basketball
Vinalhaven 54, Temple Academy 44.

Swimming
Camden Hills girls 98, Lewiston 65.
Lewiston boys 90, Camden Hills 66.

Ice Hockey
Hampden Academy 8, Camden Hills 2.

Indoor Track
Edward Little girls 116.5, Mount Ararat 101, Brunswick 98, Lewiston 88, Camden Hills 28.5, Morse 11, Winslow 8, Oceanside 7.
Lewiston boys 121.5, Brunswick 121, Edward Little 87, Cony 50.5, Mount Ararat 39, Winslow 38, Morse 9, Oceanside 3, Camden Hills no score.

Wrestling
Atlantic Invitational: Medomak Valley sixth (60.5 points).

Dec. 22
Boys Basketball
Mount View 58, Maine Cental Institute 53.
Oceanside 66, Belfast 57.
Vinalhaven 52, Temple Academy 50.
Bangor Christian 57, Searsport 45.

Girls Basketball
Maine Central Institute 35, Mount View 32.
Camden Hills 60, Medomak Valley 42.
Oceanside 51, Belfast 23.
Temple Academy 56, Vinalhaven 39.
Searsport 41, Bangor Christian 27.

Swimming
Belfast girls 62, Messalonskee 32.
Belfast boys 54, Messalonskee 40.

Dec. 21
Boys Basketball
Islesboro 39, Pine Tree Academy 36.

Girls Basketball
Pine Tree Academy 44, Islesboro 17.

Wrestling
Mount Ararat 60, Mount View 12.
Mount Blue 36, Mount View 24.
Oak Hill 27, Mount View 24.
Camden Hills 81, Erskine Academy 24.
Cony 42, Camden Hills 40.
Belfast 54, Boothbay Region 18.
Belfast 54, Lincoln Academy 24.
Nokomis 36, Oceanside 15.
Skowhegan 45, Oceanside 6.
Medomak Valley 48, Maine Central Institute 18.
Medomak Valley 46, Gardiner 6.

Indoor Track
Edward Little girls 113, Lawrence 111, Skowhegan 62, Waterville 32, Mount Blue 22, Maine Central Institute 21.5, Oceanside 21, Camden Hills 21, Winslow 19, Erskine Academy 16.5, Nokomis 2.
Edward Little boys 112.2, Lawrence 87, Winslow 50, Waterville 49.5, Maine Central Institute 49.2, Erskine Academy 41.2, Skowhegan 37.5, Nokomis 23, Oceanside 16.2, Camden Hills 1.

Dec. 20
Boys Basketball
Messalonskee 64, Camden Hills 54.
Medomak Valley 64, Nokomis 58.
Oceanside 73, Lawrence 62.
Vinalhaven 61, North Haven 22.
Sumner 52, Searsport 46.
Winslow 69, Belfast 63.

Girls Basketball
Winslow 67, Belfast 28.
Messalonskee 70, Camden Hills 35.
Lawrence 53, Oceanside 50.
Skowhegan 45, Mount View 16.
Nokomis 56, Medomak Valley 25.

Swimming
Morse girls 107, Belfast 63.
Morse boys 107, Belfast 61.

Dec. 19
Boys Basketball
Medomak Valley 52, Oceanside 39.
Islesboro 62, Temple Academy 53.

Girls Basketball
Oceanside 50, Medomak Valley 27.
Temple Academy 65, Islesboro 28.
Searsport 41, Sumner 29.

Dec. 17
Boys Basketball
Valley 71, Vinalhaven 46.

Girls Basketball
Vinalhaven 34, Valley 15.

Dec. 16
Boys Basketball
Searsport 72, Stearns 45.
Valley 66, Vinalhaven 39.

Girls Basketball
Vinalhaven 52, Valley 33.
Stearns 52, Searsport 33.

Swimming
Belfast girls 74, Maine Central Institute 12.
Belfast boys 81, Maine Central Institute 1.
Morse girls 108, Camden Hills 60.
Morse boys 111, Camden Hills 57.

Dec. 15
Boys Basketball
Medomak Valley 54, Messalonskee 42.
Belfast 66, Mount View 64. (OT)

Girls Basketball
Mount View 45, Belfast 32.
Messalonskee 77, Medomak Valley 29.

Dec. 14
Boys Basketball
A.R. Gould 86, Islesboro 53.
Pine Tree Academy 78, North Haven 20.

Wrestling
Belfast 48, Maine Central Institute 18.
Belfast 48, Mount View 18.
Maine Central Institute 34, Mount View 24.
Oceanside 37, Medomak Valley 36.
Camden Hills 63, Morse 15.
Camden Hills 51, Nokomis 24.

Ice Hockey
Waterville 12, Camden Hills 1.

Dec. 13
Boys Basketball
Searsport 49, Deer Isle-Stonington 29.
Belfast 70, Maranacook 62.
Cony 81, Camden Hills 58.
Oceanside 78, Waterville 40.
Medomak Valley 54, Erskine Academy 38.

Girls Basketball
Medomak Valley 56, Erskine Academy 53.
Camden Hills 75, Cony 33.
Belfast 59, Maranacook 35.
Waterville 40, Oceanside 34.
Deer Isle-Stonington 38, Searsport 37.

Swimming
Belfast girls 119, Erskine Academy 46.
Belfast boys 113, Erskine Academy 29.

Dec. 10
Boys Basketball
Vinalhaven 60, Forest Hills 54.
Richmond 57, Islesboro 47.
Highview Christian 59, North Haven 30.

Girls Basketball
Vinalhaven 41, Forest Hills 38.

Wrestling
Camden Hills 42, Nokomis 36.
Camden Hills 48, Mount Blue 30.
Camden Hills 60, Maine Central Institute 9.
Erskine Academy 60, Mount View 18.
Mount View 35, Oxford Hills 30.
Winslow 51, Mount View 18.
Ellsworth 46, Oceanside 24.
Medomak Valley 39, Oceanside 27.
Belfast 48, Oceanside 30.
Medomak Valley 37, Ellsworth 30.
Belfast 46, Medomak Valley 30.
Ellsworth 42, Belfast 36.
(Begins regular season.)

Ice Hockey
Houlton/Hodgdon/Southern Aroostook/Katahdin 6, Camden Hills 2.

Indoor Track
Messalonskee girls 110, Mount Ararat 85, Belfast 84, Lewiston 68, Lincoln Academy 60, Brunswick 48, Morse 9, Mount View 2.
Lewiston boys 135.50, Brunswick 113.50; Messalonskee 94, Cony 59, Belfast 27, Mount Ararat 26, Lincoln Academy 10, Morse 9.
(Begins regular season.)

Dec. 9
Boys Basketball
Camden Hills 63, Waterville 26.
Searsport 38, Bucksport 37.
Oceanside 53, Erskine Academy 41.
Medomak Valley 60, Gardiner 52.
Winslow 54, Mount View 40.
Vinalhaven 66, Forest Hills 62.
(Begins regular season.)

Girls Basketball
Bucksport 48, Searsport 25.
Waterville 46, Camden Hills 44.
Gardiner 68, Medomak Valley 30.
Oceanside 60, Erskine Academy 42.
Winslow 56, Mount View 14.
Vinalhaven 39, Forest Hills 33.
Hyde School 49, Islesboro 26.
(Begins regular season.)

Swimming
Belfast girls 64, Edward Little 29.
Belfast boys 78, Edward Little 12.
Camden Hills boys 87, Lincoln Academy 57.
Camden Hills boys 87, Boothbay Region 4.
Camden Hills girls 75, Lincoln Academy 14.
Camden hills girls 75, Boothbay Region 5.
(Begins regular season.)

Ice Hockey
Presque Isle 4, Camden Hills 2.
(Begins regular season.)

FALL SPORTS
Boys Soccer
Final Standings
Medomak Valley, 11-2-1, .846
Camden Hills, 9-4-1, .692
Islesboro, 8-4, .667
Searsport, 9-5, .643
Vinalhaven-North Haven, 5-7, .417
Oceanside, 5-8-1, .385
Mount View, 4-9-1, .308
Belfast, 0-14, .000

Girls Soccer
Final Standings
Camden Hills, 13-1, .929
Oceanside, 10-1-3, .909
Medomak Valley, 5-9, .357
Searsport, 5-9, .357
Vinalhaven-North Haven, 4-7-2, .364
Mount View, 3-9-2, .250
Belfast, 0-14, .000

Field Hockey
Final Standings
Belfast, 13-1, .929
Mount View, 7-7, .500
Camden Hills, 4-9-1, .308
Oceanside, 3-9-2, .250

Football
Final Standings
Oceanside, 5-3, .625
Mount View, 5-4, .556
Belfast, 3-5, .375
Medomak Valley, 1-6, .125

Golf
Final Standings
Camden Hills, 8-0, 1.000
Mount View, 4-6, .400
Medomak Valley, 4-6, .400
Oceanside, 4-6, .400
Belfast, 0-10, .000

Cross Country
Final Standings
Camden Hills girls, 15-2, .882
Camden Hills boys, 11-4, .733
Medomak Valley boys, 6-15, .286
Belfast boys, 4-12-1, .250
Oceanside boys, 0-20-1, .000

Nov. 5
Girls Soccer
State Class A championship: Camden Hills 1, Gorham 0. (OT)

Cross Country
State Class B boys championships: Greely 66, Wells, 81, Freeport 100, Yarmouth 101, Cape Elizabeth 168, Lincoln Academy 192, York 236, Maranacook 238, Waterville 244, John Bapst 247, Camden Hills 256, Caribou 269, Mount Desert 274, Erskine Academy 323, Ellsworth 338, Presque Isle 382.
State Class B girls championships: Greely 71, Yarmouth 82, York 84, Cape Elizabeth 118, Mount Desert Island 149, Maranacook 156, Camden Hills 189, Fryeburg Academy 213, Caribou 214, Freeport 251, Ellsworth 281, Waterville 287, Wells 312.

Nov. 4
Football
Class C North semifinal playoff: No. 1 Mount Desert Island 20, No. 4 Oceanside 6.

Nov. 2
Boys Soccer
Class A North championship: No. 2 Bangor 3, No. 5 Camden Hills 1.

Girls Soccer
Class A North championship: No. 2 Camden Hills 3, No. 1 Bangor 2.
Class D South championship: No. 1 Richmond 2, No. 6 Searsport 0.

Oct. 29
Boys Soccer
Class A North semifinal playoff: No. 5 Camden Hills 2, No. 1 Edward Little 1. (OT)
Class B North semifinal playoff: No. 2 Winslow 3, No. 3 Medomak Valley 0.

Girls Soccer
Class A North semifinal playoff: No. 2 Camden Hills 4, No. 3 Brunswick 1.
Class B North semifinal playoff: No. 2 Waterville 4, No. 3 Oceanside 0.
Class D South semifinal playoff: No. 6 Searsport 2, No. 2 Buckfield 1.

Field Hockey
State Class B championship: York 2, Belfast 1.

Football
Class C North quarterfinal playoff: No. 4 Oceanside 27, No. 5 Foxcroft Academy 7.

Cross Country
Class B North girls championships: Mount Desert Island 57, Camden Hills 73, Caribou 80, Ellsworth 118, Waterville 126, John Bapst 138, Old Town 176, Hermon 188, Presque Isle 193. MDI, Camden Hills, Caribou, Ellsworth, Waterville qualify for states.
Class B North boys championships: Caribou 71, John Bapst 118, Mount Desert Island 120, Erskine Academy 125, Camden Hills 127, Waterville 136, Ellsworth 163, Presque Isle 186, Old Town 202, Belfat 218, Hermon 229, Medomak Valley 347, Foxcroft 390, Oceanside 430, Winslow 432. Caribou, John Bapst, MDI, Erskine Academy, Camden Hills, Waterville , Ellsworth, Presque Isle qualify for states.
Class B North Midcoast state individual qualifiers: Camden Hills' Emma Trapani, Grace Iltis, Alli Wells, Lauren Rothwell, Caleb Love-Webb and Trevor Iltis; Belfast's Ricky Smith, Brendan Moline and Zoe Deans; and Medomak Valley's Isaiah Potter.
Class C North girls championships: George Stevens Academy 35, Orono 36, Limestone/MSSM 119, Greater Houlton Christian Academy 120, Narraguagus 136, Mattanawcook Academy 139, Houlton 186, Washington Academy 207, Machias 217, Lee Academy 240. GSA, Orono, Limestone/MSSM, Greater Houlton Christian Academy, Narraguagus qualify for the states.
Class C North boys championships: Orono 26, George Stevens Academy 54, Lee Academy 138, Greater Houlton Christian Academy 140, Narraguagus 143, Fort Kent 145, Limestone/MSSM 160, Bucksport 179, Machias 216, Washington Academy 241, Sumner 262. Orono, GSA, Lee Academy, Greater Houlton Christian Academy, Narraguagus, Fort Kent qualify for states.

Oct. 28
Football
Maine Central Institute 37, Mount View 7.
(Ends regular season.)

Oct. 27
Boys Soccer
Class D South semifinal playoff: No. 1 Richmond 6, No. 5 Islesboro 0.

Oct. 26
Girls Soccer
Class A North quarterfinal playoff: No. 2 Camden Hills 7, No. 7 Hampden Academy 0.
Class B North quarterfinal playoff: No. 3 Oceanside 1, No. 11 Maine Central Institute 0.
Class D South quarterfinal playoff: No. 4 Rangeley 3, No. 5 Vinalhaven-North Haven 1.
Class D South quarterfinal playoff: No. 6 Searsport 1, No. 3 Greenville 0.

Field Hockey
Class B North championship: No. 3 Belfast 2, No. 4 Lawrence 0.

Oct. 25
Boys Soccer
Class A North quarterfinal playoff: No. 5 Camden Hills 1, No. 4 Lewiston 0.
Class B North quarterfinal playoff: No. 3 Medomak Valley 2, No. 11 Maine Central Institute 1. (2OT, penalty kicks)
Class D South quarterfinal playoff: No. 1 Richmond 4, No. 9 Searsport 1.
Class D South quarterfinal playoff: No. 5 Islesboro 5, No. 4 Temple Academy 4. (OT)

Oct. 22
Field Hockey
Class B North semifinal playoff: No. 3 Belfast 8, No. 7 Winslow 1.

Football
Lisbon 36, Medomak Valley 0.

Mountain Biking
Championships: Camden Hills wins 18th straight season.

Oct. 21
Boys Soccer
Class D South prelim playoff: No. 9 Searsport 6, No. 8 A.R. Gould 4.
Class D South prelim playoff: No. 10 Rangeley 4, No. 7 Vinalhaven-North Haven 1.

Football
Oceanside 18, Belfast 12.
Mount View 48, Washington Academy 20.

Oct. 20
Girls Soccer
Kennebec Valley Athletic Conference Class A championship: Camden Hills 2, Bangor 0.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Waterville 2, Oceanside 1.

Oct. 18
Boys Soccer
Camden Hills 5, Cony 3.
Mount View 1, Nokomis 0.
Oceanside 2, Belfast 0.
Medomak Valley 3, Maine Central Institute 0.
Islesboro 5, Temple Academy 3.
(Ends regular season.)

Girls Soccer
Maine Central Institute 2, Medomak Valley 1.
Dexter 3, Searsport 1.
Oceanside 2, Belfast 0.
Nokomis 3, Mount View 2. (OT)
(Ends regular season.)

Field Hockey
Class B North quarterfinal playoff: No. 3 Belfast 3, No. 6 Nokomis 1.
Class C North quarterfinal playoff: No. 3 Winthrop 3, No. 6 Mount View 1.

Oct. 17
Boys Soccer
Searsport 7, Dexter 1.

Girls Soccer
Camden Hills 7, Cony 0.

Oct. 15
Boys Soccer
Vinalhaven-North Haven 2, Rangeley 1.
Richmond 6, Searsport 1.

Girls Soccer
Vinalhaven-North Haven 1, Rangeley 1. (2OT)
Richmond 4, Searsport 2.

Football
Traip Academy 20, Medomak Valley 14.
Dexter 34, Mount View 28.

Cross Country
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys championships: Lincoln Academy 38, Maranacook 87, Camden Hills 103, Waterville 111, Erskine Academy 132, Leavitt 163, Belfast 165, Morse 170, Medomak Valley 227, Winslow 260, Oceanside 319.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls championships: Maranacook 45, Camden Hills 63, Morse 76, Waterville 77, Lincoln Academy 102, Leavitt 143, Oceanside, Medomak Valley no score.

Oct. 14
Boys Soccer
Oceanside 2, Mount View 1.
Vinalhaven-North Haven 3, Rangeley 0.
Mount Ararat 2, Camden Hills 0.

Girls Soccer
Camden Hills 9, Mount Ararat 1.
Rangeley 2, Vinalhaven-North Haven 0.
Oceanside 3, Mount View 1.

Football
Mount Desert Island 14, Oceanside 12.
Belfast 26, Foxcroft Academy 21.

Oct. 13
Boys Soccer
Islesboro 4, Highview Christian 1.
Medomak Valley 4, Belfast 1.

Girls Soccer
Medomak Valley 2, Belfast 1.
Searsport 1, Deer Isle-Stonington 0.

Oct. 11
Boys Soccer
Islesboro 3, Chop Point 0.
Winslow 3, Belfast 1.
Medomak Valley 2, Morse 0.
Nokomis 3, Oceanside 2.
Camden Hils 1, Messalonskee 1. (2OT)

Girls Soccer
Oceanside 1, Nokomis 1. (2OT)
Winslow 3, Belfast 2.
Morse 4, Medomak Valley 1.

Field Hockey
Maine Central Institute 3, Mount View 1.
Leavitt 3, Oceanside 0.
Belfast 10, Erskine Academy 0.
Winslow 4, Camden Hills 1.
(Ends regular season. League and regional playoffs on-deck.)

Oct. 10
Girls Soccer
Searsport 11, Vinalhaven-North Haven 1.

Oct. 8
Boys Soccer
Oceanside 1, Lincoln Academy 1. (2OT)
Richmond 4, Vinalhaven-North Haven 0.
Camden Hills 8, Lawrence 0.

Girls Soccer
Oceanside 5, Lincoln Academy 0.
Waterville 7, Belfast 0.
Richmond 11, Vinalhaven-North Haven 1.
Camden Hills 4, Messalonskee 0.

Field Hockey
Camden Hills 2, Erskine Academy 1.

Football
Winthrop/Monmouth Academy 48, Medomak Valley 3.

Golf
State Class A championships: Gorham 317, Mount Ararat 317, Falmouth 322, Scarborough 323, Greely 327, Cheverus 331, Thornton Academy 334, Edward Little 341, Camden Hills 342, Messalonskee 351, Lewiston 372.

Oct. 7
Boys Soccer
Mount View 2, Maine Central Institute 2. (2OT)

Girls Soccer
Maranacook 1, Medomak Valley 0.
Maine Central Institute 2, Mount View 1.

Field Hockey
Belfast 6, Morse 1.

Football
Belfast 34, Waterville 0.
Oceanside 51, Hermon 12.
Mount View 42, Ellsworth/Sumner 6.

Cross Country
Camden Hills Invitational: Brunswick boys 31, Camden Hills 51, Morse 81, Belfast 82, Medomak Valley 111, Oceanside no score.
Camden Hills Invitational: Brunswick girls 37, Morse 41, Camden Hills 45, Oceanside, Medomak Valley, Belfast, Islesboro no score.
Red Riot Invitational: Orono girls 20, Narraguagus 59, Washington Academy 69, Lee Academy 103, Machias 113, Searsport, Dexter, Jonesport-Beals no score.
Red Riot Invitational: Orono boys 15, Lee Academy 78, Narraguagus 79, Machias 90, Central 105, Searsport, Dexter, Washington Academy, Jonesport-Beals no score.

Oct. 6
Boys Soccer
Searsport 4, Islesboro 3. (OT)
Waterville 5, Belfast 1.
Seacoast Christian 3, Vinalhaven-North Haven 1.
Maranacook 3, Medomak Valley 0.

Girls Soccer
Vinalhaven-North Haven 3, Greater Portland Christian 3. (2OT)
Camden Hills 8, Lawrence 0.

Field Hockey
Oceanside 5, Lincoln Academy 1.
Gardiner 1, Belfast 0.
Mount View 7, Maranacook 0.

Oct. 5
Girls Soccer
Bucksport 6, Searsport 1.

Oct. 4
Boys Soccer
Winslow 7, Oceanside 0.
Morse 1, Belfast 0.
Searsport 3, Bucksport 0.
Waterville 4, Mount View 2.
Camden Hills 2, Mount Blue 1.
Medomak Valley 1, Leavitt . (2OT)
Jonesport-Beals at Islesboro.

Girls Soccer
Morse 4, Belfast 1.
Camden Hills 11, Mount Blue 0.
Waterville 6, Mount View 0.
Leavitt 2, Medomak Valley 0.

Field Hockey
Morse 3, Mount View 1.
Belfast 3, Lawrence 0.
Maine Central Institute 3, Oceanside 0.
Gardiner 3, Camden Hills 0.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class A state qualifier: Mount Ararat 319, Camden Hills 313, Edward Little 333, Messalonskee 337, Lewiston 340, Brewer 344, Cony 347, Skowhegan 355, Brunswick 356, Nokomis 371, Hampden Academy 377, Oxford Hills 380, Bangor 387, Lawrence 479. Mount Ararat, Camden Hills, Edward Little, Messalonskee, Lewiston qualify for states.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B state qualifier: Erskine Academy 316, Maine Central Institute 354, Waterville 362, Gardiner 367, Lincoln Academy 388, Morse 390, Medomak Valley 393, Spruce Mountain 402, Oceanside 403, Maranacook 407, Mount View no score. Erskine Academy, Maine Central Institute, Waterville, Gardiner qualify for states.
Individual Midcoast Class A state qualifiers: Camden Hills' Cole Anderson (69, medalist in qualifier), Connor Russell (79), Lewis Laurita (79).
Individual Midcoast Class B state qualifiers: Oceanside's Ryan Lawrence (84), Medomak Valley's Brent Stewart (89).

Oct. 3
Girls Soccer
Central 7, Searsport 1.

Oct. 1
Boys Soccer
Central 4, Searsport 3.
Buckfield 7, Vinalhaven-North Haven 1.

Girls Soccer
Oceanside 3, Winslow 2.
Buckfield 8, Vinalhaven-North Haven 2.

Field Hockey
Belfast 1, Leavitt 0.

Football
Winslow 48, Oceanside 27.

Sept. 30
Boys Soccer
Waterville 6, Oceanside 0.
Lewiston 1, Camden Hills 0.
Mount View 2, Belfast 0.
Buckfield 6, Vinalhaven-North Haven 1.
Islesboro 10, Highview Christian 0.

Girls Soccer
Waterville 3, Oceanside 0.
Mount View 3, Belfast 1.
Buckfield 6, Vinalhaven-North Haven 0.
Greater Portland Christian at Searsport.

Football
Bucksport 41, Mount View 27.
Old Town 42, Belfast 28.
Old Orchard Beach 28, Medomak Valley 0.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class A shootout: Mount Ararat 165, Camden Hills 170, Brewer 186,

Sept. 29
Boys Soccer
Bangor Christian 7, Searsport 2.

Girls Soccer
Camden Hills 3, Lewiston 0.
Mount View 2, Lincoln Academy 1.

Field Hockey
Oceanside 3, Maranacook 0.
Mount View 3, Winslow 1.
Lawrence 5, Camden Hills 0.

Sept. 28
Girls Soccer
Penobscot Valley 3, Searsport 0.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class A Central Division playoff: No. 1 Camden Hills 7.5, No. 2 Messalonskee 1.5.

Sept. 27
Boys Soccer
Camden Hills 2, Hampden Academy 0.
Maine Central Institute 5, Belfast 0.
Medomak Valley 2, Gardiner 1.
Lincoln Academy 1, Mount View 0.
Penobscot Valley 3, Searsport 2.

Girls Soccer
Maine Central Institute 2, Belfast 1.
Oceanside 2, Morse 1.
Camden Hills 7, Hampden Academy 1.
Medomak Valley 1, Gardiner 0.

Field Hockey
Morse 4, Oceanside 2.
Nokomis 3, Mount View 0.
Belfast 11, Lincoln Academy 0.
Leavitt 7, Camden Hills 1.

Sept. 26
Boys Soccer
Islesboro 12, Chop Point 1.
Morse 2, Oceanside 1.

Field Hockey
Morse 4, Oceanside 2.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class A Central Division playoff: No. 1 Camden Hills 9, No. 4 Lawrence 0.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B North Division playoff: No. 2 Maine Central Institute 170, No. 3 Medomak Valley 199. (team stroke totals instead of match play scores)
Kennebec Valley Athletic Conference Class B North Division playoff: No. 1 Waterville 7, No. 5 Oceanside 2.

Sept. 24
Boys Soccer
Valley 2, Vinalhaven-North Haven 1.
Medomak Valley 1, Lincoln Academy 0.
Searsport 10, Piscataquis 4.

Girls Soccer
Valley 9, Vinalhaven-North Haven 1.
Medomak Valley 1, Lincoln Academy 0.
Piscataquis 4, Searsport 3.

Field Hockey
Mount View 4, Oceanside 0.
Belfast 2, Maine Central Institute 1.
Camden Hills 4, Lincoln Academy 0.

Football
Oak Hill 21, Medomak Valley 0.

Cross Country
George Stevens Academy girls 26, Narraguagus 55, Washington Academy 70, Lee 81, Searsport no score.
George Stevens Academy boys 30, Lee 57, Narraguagus 76, Bucksport 81, Sumner 110, Searsport no score.

Mountain Biking
Camden Hills at Titcomb Mountain.

Sept. 23
Boys Soccer
Edward Little 5, Camden Hills 2.
Oceanside 3, Leavitt 0.
Vinalhaven-North Haven 4, Valley 3.

Girls Soccer
Camden Hills 7, Edward Little 1.
Oceanside 3, Leavitt 0.
Vinalhaven-North Haven 6, Valley 3.
Morse 3, Mount View 1.

Cross Country
Camden Hills girls 44, Maranacook 55, Cony 63, Waterville 96, Hampden Academy 105, Edward Little 146, Belfast no score.
Edward Little boys 51, Hampden Academy 69, Camden Hills 80, Maranacook 87, Cony 99, Belfast 108.
Lincoln Academy boys 16, Erskine Academy 47, Medomak Valley 88, Oceanside 101.
Lincoln Academy girls 19, Erskine Academy 42, Oceanside, Medomak Valley no score.

Football
Belfast 36, John Bapst 8.
Oceanside 27, Waterville 0.
Mount View 47, Houlton 13.

Sept. 22
Boys Soccer
Erskine Academy 3, Belfast 0.
Mount View 2, Morse 1.
Searsport 9, Deer Isle-Stonington 1.

Girls Soccer
Erskine Academy 6, Belfast 1.

Field Hockey
Spruce Mountain 2, Mount View 1.
Belfast 11, Maranacook 1.
Nokomis 4, Oceanside 0.
Maine Central Institute 7, Camden Hills 1.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class B North Division playoff: No. 3 Medomak Valley 202, No. 6 Belfast 237. (team stroke totals instead of match play scores)
Kennebec Valley Athletic Conference Class B North Division playoff: No. 5 Oceanside 7.5, No. 4 Mount View 1.5.

Sept. 21
Boys Soccer
Medomak Valley 2, Oceanside 1.

Girls Soccer
Dexter 2, Searsport 1.

Golf
Camden Hills 9, Lawrence 0.
Medomak Valley 7.5, Belfast 1.5.
(Ends regular season.)

Sept. 20
Boys Soccer
Lincoln Academy 2, Belfast 1.
Bangor 2, Camden Hills 0.
Vinalhaven-North Haven 5, Greater Portland Christian 3.
Winslow 5, Mount View 0.
Searsport 6, Dexter 3.

Girls Soccer
Bangor 3, Camden Hills 2.
Vinalhaven-North Haven 1, Greater Portland Christian 0.
Lincoln Academy 3, Belfast 1.
Oceanside 4, Medomak Valley 0.
Mount View 2, Winslow 2. (2OT)

Field Hockey
Mount View 2, Waterville 1.
Oceanside 1, Winslow 1.
Camden Hills 8, Maranacook 0.

Golf
Camden Hills 6, Cony 3.
Oceanside 4.5, Mount View 4.5. (Oceanside wins tiebreaker)

Sept. 19
Boys Soccer
Temple Academy 5, Islesboro 4.

Sept. 17
Boys Soccer
Vinalhaven-North Haven 5, Islesboro 3.
Nokomis 1, Belfast 0.
Lincoln Academy 2, Medomak Valley 0.
Gardiner 1, Mount View 0.

Girls Soccer
Nokomis 5, Belfast 1.
Lincoln Academy 3, Medomak Valley 2.
Mount View 1, Gardiner 0.
Vinalhaven-North Haven 3, Highview Christian 1.

Football
Mount View 41, Mattanawcook Academy 14.

Mountain Biking
12 Hours at Bradbury: Camden Hills participates.

Sept. 16
Boys Soccer
Camden Hills 4, Brewer 0.

Girls Soccer
Camden Hills 3, Brewer 0.
Vinalhaven-North Haven 2, Highview Christian 1.

Field Hockey
Morse 3, Camden Hills 1.

Golf
Oceanside 5, Medomak Valley 4.
Waterville 7, Belfast 2.
Maine Central Institute 7, Mount View 2.

Football
Oceanside 40, John Bapst 12.
Maranacook 16, Medomak Valley 15.
Madison 52, Belfast 8.

Cross Country
Mount Desert Island girls 31, George Stevens Academy 32, Ellsworth 72, Washington Academy 97, Searsport no score. George Stevens Academy boys 34, Mount Desert Island 37, Ellsworth 56, Bucksport 107, Washington Academy 126, Searsport no score.
Waterville girls 46, Lincoln Academy 49, Cony 56, Erskine Academy 77, Lawrence 120, Oceanside, Medomak Valley, Islesboro no score.
Lincoln Academy boys 34, Erskine Academy 69, Waterville 70, Cony 72, Medomak Valley 131, Oceanside 161.

Sept. 15
Boys Soccer
Islesboro 3, Vinalhaven/North Haven 2.
Richmond 3, Searsport 0.
Morse 6, Belfast 1.
Erskine Academy 2, Oceanside 1.
Medomak Valley 2, Waterville 1.
Mount View 3, Nokomis 2.

Girls Soccer
Erskine Academy 1, Oceanside 1. (2OT)
Waterville 7, Medomak Valley 0.
Morse 6, Belfast 1.
Richmond 5, Searsport 1.
Nokomis 1, Mount View 0.

Field Hockey
Belfast 1, Mount View 0.
Spruce Mountain 3, Oceanside 0.

Golf
Camden Hills 6, Messalonskee 3.
Oceanside 6, Belfast 3.

Sept. 14
Golf
Waterville 9, Medomak Valley 0.
Mount View 6, Belfast 3.

Cross Country
Camden Hills girls 31, Brunswick 57, Mount Ararat 63, Morse 66.
Brunswick boys 28, Mount Ararat 39, Morse 60, Camden Hills 85.

Sept. 13
Boys Soccer
Medomak Valley 2, Morse 0.
Lincoln Academy 4, Oceanside 1.
Camden Hills 1, Messalonskee 0.
Maine Central Institute 6, Mount View 1.

Girls Soccer
Morse 9, Medomak Valley 1.
Oceanside 0, Lincoln Academy 0. (2OT)
Camden Hills 3, Messalonskee 1.
Searsport 12, Deer Isle-Stonington 0.
Maine Central Institute 1, Mount View 1. (2OT)

Field Hockey
Mount View 2, Camden Hills 1.
Belfast 2, Nokomis 1.
Oceanside 2, Waterville 1.

Golf
Maine Central Institute 8, Oceanside 1.

Sept. 12
Boys Soccer
Islesboro 3, Gould Academy 2.

Golf
Maine Central Institute 5.5, Medomak Valley 3.5.
Camden Hills 9, Lawrence 0.
Waterville 9, Mount View 0.

Sept. 10
Boys Soccer
Camden Hills 8, Oxford Hills 0.
Searsport 7, Deer Isle-Stonington 0.
Richmond 7, Vinalhaven-North Haven 1.
Oceanside 2, Morse 1.

Girls Soccer
Camden Hills 10, Oxford Hills 0.
Searsport 5, Bangor Christian 1.
Richmond 7, Vinalhaven-North Haven 0.

Football
Mount Desert Island 37, Belfast 0.

Cross Country
George Stevens Academy boys 18, Lee Academy 37, Searsport, Sumner, Mattanawcook Academy, Bucksport no score.
George Stevens Academy girls 15, Mattanawcook Academy 49, Lee Academy 73, Searsport, Sumner, Mattanawcook Academy, Bucksport no score.

Sept. 9
Boys Soccer
Waterville 3, Mount View 1.

Girls Soccer
Oceanside 1, Morse 0.
Waterville 7, Mount View 0.

Football
Mount View 42, Stearns 0.
Oceanside 36, Old Town 14.

Cross Country
Lincoln Academy boys 15, Erskine Academy 53, Belfast 77, Medomak Valley 116, Oceanside 133.
Lincoln Academy girls 24, Erskine Academy 33, Belfast, Medomak Valley, Oceanside, Islesboro no score.

Sept. 8
Boys Soccer
Medomak Valley 3, Belfast 0.

Girls Soccer
Medomak Valley 2, Belfast 1.

Field Hockey
Belfast 5, Oceanside 0.
Nokomis 6, Camden Hills 1.
Mount View 2, Erskine Academy 0.

Golf
Waterville 9, Oceanside 0.
Mount View 6, Medomak Valley 3.
Maine Central Institute 7, Belfast 2.

Sept. 7
Field Hockey
Gardiner 2, Mount View 1.

Sept. 6
Boys Soccer
Oceanside 3, Belfast 0.
Camden Hills 2, Brunswick 0.
Searsport 11, Islesboro 0.
Medomak Valley 4, Mount View 3. (OT)

Girls Soccer
Oceanside 6, Belfast 0.
Medomak Valley 1, Mount View 0.
Camden Hills 9, Brunswick 3.

Field Hockey
Oceanside 1, Camden Hills 1. (2OT)
Belfast 1, Spruce Mountain 0.

Golf
Mount View 7, Oceanside 2.
Medomak Valley 8, Belfast 1.

Sept. 3
Boys Soccer
Searsport 4, Bucksport 1.

Field Hockey
Lawrence 3, Mount View 0.
Belfast 6, Waterville 0.
Spruce Mountain 4, Camden Hills 0.
Erskine Academy 3, Oceanside 2.

Football
Dirigo 41, Medomak Valley 12.
Orono 34, Mount View 21.
Winslow 60, Belfast 0.

Sept. 2
Boys Soccer
Medomak Valley 2, Oceanside 0.
Lincoln Academy 8, Belfast 1.
Camden Hills 8, Skowhegan 0.
Winslow 7, Mount View 1.
(Begins regular season.)

Girls Soccer
Lincoln Academy 7, Belfast 1.
Bucksport 3, Searsport 2.
Camden Hills 11, Skowhegan 0.
Oceanside 6, Medomak Valley 1.
Winslow 2, Mount View 1.
(Begins regular season.)

Golf
Medomak Valley 7, Oceanside 2.
Maine Central Institute 6.5, Mount View 2.5.

Cross Country
Camden Hills boys 30, Boothbay Region 33, Medomak Valley 71, Oceanside, Richmond no score.
Camden Hills 15, Boothbay Region, Oceanside, Richmond, Islesboro no score.
Cony girls 18, Morse 47, Winslow 59, Belfast, Maine Central Institute no score.
Morse boys 36, Cony 39, Belfast 56, Winslow 90, Maine Central Institute no score.
(Begins regular season.)

Football
Madison/Carrabec 35, Oceanside 0.
(Begins regular season.)

Sept. 1
Field Hockey
Leavitt 2, Mount View 1.
Belfast 4, Winslow 0.
Camden Hills 2, Waterville 0.
Gardiner 5, Oceanside 0.
(Begins regular season.)

Golf
Camden Hills 6.5, Cony 2.5.
Waterville 8.5, Belfast 0.5.

Aug. 31
Golf
Mount View 6.5, Belfast 2.5.
Maine Central Institute 7, Oceanside 2.
Camden Hills 7.5, Messalonskee 1.5.
Waterville 8, Medomak Valley 1.

Golf
Maine Central Institute 8, Medomak Valley 1.

Aug. 29
Golf
Waterville 9, Mount View 0.
Oceanside 7, Belfast 2.
Camden Hills 9, Mount Blue 0.

Aug. 26
Golf
Medomak Valley 8, Mount View 1.
Maine Central Institute 7, Belfast 2.
Waterville 6.5, Oceanside 2.5.
(Begins regular season.)

CROSS COUNTRY
10/22/16 - Regional championships - TBA.
10/29/16 - State championships - TBA.

MOUNTAIN BIKING
10/22/16 - Camden Hills at Bond Brook. (Augusta)
10/26/16 - Camden Hills at Kennett, N.H. (North Conway, N.H.)
10/2916 - Camden Hills at Northern New Englang Championships at Highland.

ADULT
Rockland Men's Softball League
Final Standings
Simmons Lobster Wharf, 12-2, .857
Mid-Knight Auto, 12-2, .857
Eastern Tire, 8-6, .571
BCF, 7-7, .500
Smokestack Bar & Grille, 6-8, .429
New Leaf Construction, 5-9, .357
Andes' Variety, 5-9, .357
Wildes, 0-14, .000

Aug. 27
Championship: No. 1 Simmons Lobster Wharf 21, No. 2 Mid-Knight Auto 4. (5 inns.).
Playoff: No. Playoff: No. 2 Mid-Knight Auto 14, No. 5 Smokestack Bar & Grille 4.
Playoff: No. 5 Smokestack Bar & Grille 9, No. 6 New Leaf Construction 8.
Playoff: No. 1 Simmons Lobster Wharf 9, 2 Mid-Knight Auto 5.
Playoff: No. 5 Smokestack Bar & Grille 22, No. 3 Eastern Tire 6.
Playoff: No. 6 New Leaf Construction 9, No. 4 BCF 4.

Aug. 26
Playoff: No. 2 Mid-Knight Auto 20, No. 6 New Leaf Construction 4.

Aug. 25
Playoff: No. 1 Simmons Lobster Wharf 8, No. 5 Smokestack Bar & Grille 0.

Aug. 24
Playoff: No. 4 BCF 16, No. 8 Wildes 1.
Playoff: No. 3 Eastern Tire 14, No. 7 Andes' Variety 13.

Aug. 23
Playoff: No. 2 Mid-Knight Auto 4, No. 7 Andes' Variety 3. (8 inns.)
Playoff: No. 6 New Leaf Construction 10, No. 3 Eastern Tire 5.

Aug. 22
Playoff: No. 5 Smokestack Bar & Grille 13, No. 4 BCF 6.
Playoff: No. 1 Simmons Lobster Wharf 10, No. 8 Wildes 0.

Regular-Season Games
Smokestack Bar & Grille beat New Leaf Construction.
Smokestack Bar & Grille beat Wildes.
Mid-Knight Auto beat Smokestack Bar & Grille.
Eastern Tire beat BCF.
Simmons Lobster Wharf beat Eastern Tire.
BCF beat Wildes.
Mid-Knight Auto beat Andes' Variety.
New Leaf Construction beat Andes' Variety twice.
Simmons Lobster Wharf beat Wildes.
Mid-Knight Auto beat Wildes.
Simmons Lobster Wharf beat Eastern Tire.
BCF beat Andes' Variety.
BCF beat New Leaf Construction.
Mid-Knight Auto beat Simmons Lobster Wharf.
Simmons Lobster Wharf beat Andes' Variety.
Eastern Tire beat Andes' Variety.
Andes Variety beat Eastern Tire.
Simmons Lobster Wharf beat New Leaf Construction.
Mid-Knight Auto beat Smokestack Bar & Grille.
BCF beat Andes' Variety.
Mid-Knight Auto beat New Leaf Construction.
Mid-Knight Auto beat Wildes.
Mid-Knight Auto beat Eastern Tire.
Eastern Tire beat New Leaf Construction.
Simmons Lobster Wharf beat Wildes.
Smokestack Bar & Grille beat BCF.
Eastern Tire beat New Leaf Construction.
Andes' Variety beat Wildes.
New Leaf Construction beat Smokestack Bar & Grille.
Smokestack Bar & Grille beat Wildes.
BCF beat Simmons Lobster Wharf.
Mid-Knight Auto beat Eastern Tire.
Mid-Knight Auto beat BCF.
Andes' Variety beat Smokestack Bar & Grille.
New Leaf Construction beat Wildes.
Mid-Knight Auto beat New Leaf Construction.
Simmons Lobster Wharf beat Smokestack Bar & Grille.
Andes' Variety beat Mid-Knight Auto.
Eastern Tire beat BCF.
Andes' Variety beat Mid-Knight Auto.
BCF won by forfeit over Wildes.
Mid-Knight Auto beat BCF.
Smokestack Bar & Grille beat Eastern Tire.
Simmons Lobster Wharf beat Smokestack Bar & Grille.
BCF beat New Leaf Construction.
Smokestack Bar & Grille beat Andes' Variety.
Simmons Lobster Wharf beat Mid-Knight Auto.
Simmons Lobster Wharf beat BCF.
Mid-Knight Auto beat Wildes.
Eastern Tire beat Smokestack Bar & Grille.
Eastern Tire beat Wildes.
Simmons Lobster Wharf beat New Leaf Construction.
Smokestack Bar & Grille beat BCF.
Simmons Lobster Wharf beat Andes' Variety.

Camden Adult Coed Softball League
Final Standings
Knox County Benchwarmers, 12-2, .857
Maine Cat, 12-2, .857
Willey Wharf, 10-4, 714
Smokin' Rokys, 7-7, .500
Free Press Redwings, 7-7, .500
Yandell Hammerheads, 6-8, .429
Fenner Pride, 6-8, .429
French & Brawn Baggers, 2-12, .143
Northeast Concrete, 1-13, .071
(Standings determined with tiebreakers.)

Aug. 23
Championship: No. 1 Knox County Benchwarmers 8, No. 5 Free Press Redwings 5.

Previous Playoffs
No. 5 Free Press Redwings 8, No. 1 Knox County Benchwarmers 4.
No. 5 Free Press Redwings 11, No. 3 Willey Wharf 8.
No. 1 Knox County Benchwarmers 9, No. 3 Willey Wharf 4.
No. 5 Free Press Redwings 8, No. 6 Yandell Hammerheads 7.
No. 5 Free Press Redwings 15, No. 8 French & Brawn Baggers 8.
No. 6 Yandell Hammerheads 10, No. 2 Maine Cat 3.
No. 1 Knox County Benchwarmers 15, No. 5 Free Press Redwings 6.
No. 3 Willey Wharf 17, No. 2 Maine Cat 3.
No. 8 French & Brawn Baggers 12, No. 4 Smokin' Rokys 10.
No. 5 Free Press Redwings 8, No. 4 Smokin' Rokys.
No. 6 Yandell Hammerheads 11, No. 7 Feener Pride 4.
No. 1 Knox County Benchwarmers 3, No. 8 French & Brawn 2.
No. 3 Willey Wharf 17, No. 6 Yandell Hammerheads 7.
No. 2 Maine Cat 7, No. 7 Feener Pride 2.
No. 8 French & Brawn Baggers 10, No. 9 Northeast Concrete 4.

Regular-Season Games
Willey Wharf 18, Free Press Redwings 12.
Maine Cat 5, Yandell Hammerheads 4.
Free Press Redwings 11, Feener Pride 8.
Knox County Benchwarmers 9, Willey Wharf 3.
Maine Cat 8, French & Brawn Baggers 5.
Knox County Benchwarmers 6, Willey Wharf 3.
Feener Pride 6, Smokin' Rokys 5.
Yandell Hammerheads 2, Northeast Concrete 1.
Maine Cat 13, Smokin' Rokys 0.
Free Press Redwings 13, Northeast Concrete 6.
Willey Wharf 15, Yandell Hammerheads 14.
Knox County Benchwarmers 13, French & Brawn Baggers 3.
Feener Pride 15, French & Brawn 5.
French & Brawn Baggers 7, Northeast Concrete 6.
Yandell Hammerheads 12, Feener Pride 3.
Knox County Benchwarmers 22, Northeast Concrete 0.
Maine Cat 11, French & Brawn Baggers 8.
Maine Cat 5, Free Press Redwings 2.
Willey Wharf 13, Smokin' Rokys 5.
Knox County Benchwarmers 12, Feener Pride 5.
Willey Wharf 6, Free Press Redwings 1.
Smokin' Rokys 9, Maine Cat 7. (9 inns.)
Yandell Hammerheads 7, Northeast Concrete 3.
Northeast Concrete 11, Smokin' Rokys 9.
Willey Wharf 6, French & Brawn Baggers 4.
Free Press Redwings 11, Yandell Hammerheads 4.
Willey Wharf 15, Northeast Concrete 7.
Smokin' Rokys 3, Free Press Redwings 1.
Knox County Benchwarmers 11, Yandell Hammerheads 6.
Maine Cat 13, Willey Wharf 6.
Feener Pride 13, Northeast Concrete 1.
Maine Cat 6, Northeast Concrete 5.
Yandell Hammerheads 5, French & Brawn Baggers 4. (9 inns.)
Maine Cat 4, Knox County Benchwarmers 3.
Free Press Redwings 12, French & Brawn Baggers 8.
Willey Wharf 13, Feener Pride 6.
Knox County Benchwarmers 12, Free Press Redwings 4.
Smokin' Rokys 7, Yandell Hammerheads 6.
Knox County Benchwarmers 7, Feener Pride 2.
Smokin' Rokys 9, Northeast Concrete 1.
French & Brawn Baggers 8, Feener Pride 7.
Maine Cat 24, Northeast Concrete 3.
Fenner Pride 11, Smokin' Rokys 8.
Yandell Hammerheads 7, Knox County Benchwarmers 5.
Maine Cat 4, Free Press Redwings 3.
Yandell Hammerheads 5, French & Brawn Baggers 4.
Willey Wharf 16, Smokin' Rokys 2.
Smokin' Rokys 5, French & Brawn Baggers 4.
Free Press Redwings 17, Northeast Concrete 10.
Willey Wharf 8, Yandell Hammerheads 2.
Maine Cat 6, Feener Pride 5.
Knox County Benchwarmers 8, French & Brawn Baggers 4.
Fenner Pride 5, Yandell Hammerheads 4.
Smokin' Rokys 8, Northeast Concrete 0.
Smokin' Rokys 11, Yandell Hammerheads 8.
Knox County Benchwarmers 21, Free Press Redwings 2.
Willey Wharf 21, French & Brawn Baggers 7.
Maine Cat 6, Willey Wharf 2.
Free Press Redwings 7, French & Brawn Baggers 5.
Knox County Benchwarmers 6, Smokin' Rokys 5.
Feener Pride 10, Northeast Concrete 6.
Free Press Redwings 13, Feener Pride 6.
Knox County Benchwarmers 12, Maine Cat 7.

YOUTH
State Little League
Baseball
11-12s
July 25
Lewiston 9, Medomak Valley 3.
(Medomak Valley eliminated. Double-elimination tournament in Orrington through July 29-30.)

July 25
Medomak Valley 11, Ellsworth 10.

July 23
Biddeford 7, Medomak Valley 4.

10-11s
Aug. 3
Lewiston 21, Medomak Valley 1. (4 inns.)
(Medomak Valley eliminated. Double-elimination tournament through Saturday, Aug. 6 in Augusta.)

Aug. 1
Medomak Valley 13, Bucksport 12.

July 31
Portland 18, Medomak Valley 0. (4 inns.).

9-10s
July 24
Lewiston 19, Waldo County 7. (5 inns.)
(Waldo County eliminated. Double-elimination tournament through July 28-29 in Westbrook.)

July 22
Saco 11, Waldo County 1. (4 inns.).

Softball
9-10s
Pool play: Portland 4, Oceanside 0; Saco 13, Oceanside 3 (4 inns.); Lincoln 15, Oceanside 13; Acadians 5, Oceanside 4 (7 inns.). Oceanside completes participation in tournament in Ellsworth.)

District 2 Little League
Baseball
11-12s
July 19
Championship: Medomak Valley 4, Oceanside 2.
(Medomak Valley is champion of double-elimination tournament in Knox. Medomak Valley advances to states on Saturday, July 23 in Orrington.)

July 17
Medomak Valley 4, Oceanside 1.

July 15
Medomak Valley 8, Waldo County 7.

July 14
Waldo County 17, Five Town 7. (5 inns.)

July 13
Oceanside 18, Medomak Valley 6.

July 12
Five Town 1, Lincoln County 0.

July 11
Medomak Valley 6, Waldo County 2.

July 9
Waldo County 8, Lincoln County 6.
Oceanside 11, Five Town 0. (4 inns.)

10-11s
July 19
Championship: Medomak Valley 8, Oceanside 2.
(Medomak Valley is champion of best-of-three tournament in Waldoboro. Medomak Valley advances to states July 30 in Augusta.)

July 19
Oceanside 8, Medomak Valley 6.

July 15
Medomak Valley 9, Oceanside 6.

9-10s
July 17
Championship: Waldo County 16, Lincoln County 8.
(Waldo County is champion of double-elimination tournament in Rockland. Waldo County advances to states July 23 in Westbrook.)

July 13
Lincoln County 9, Five Town 2.

July 9
Waldo County 12, Lincoln County 10.
Five Town 11, Oceanside 3.

July 7
Waldo County 19, Oceanside 3. (4 inns.)

July 6
Lincoln County 9, Five Town 1.

District 2 Little League
Softball
11-12s
Championship: Lincoln County 8, Medomak Valley 2.
Lincoln County 10, Medomak Valley 0. (4 inns.)
(Lincoln County is champion of double-elimination tournament in Rockland. Lincoln County advances to states July 19 in Windham.)

9-10s
July 19
Championship: Oceanside 22, Five Town 7.
Oceanside 30, Five Town 20. (continuation of halted game from July 16)
(Oceanside is champion of double-elimination tournament in Waldoboro. Oceanside advances to states Friday, July 22 in Ellsworth.)

July 16
Oceanside 30, Five Town 20. (Game halted in 5th inning.)

July 14
Oceanside 12, Medomak Valley 11.

July 12
Five Town 16, Medomak Valley 11.

July 11
Medomak Valley 19, Oceanside 8. (4 inns.)

Midcoast Babe Ruth League
Baseball
Final Standings
Swan Lake Grocery, 9-0, 1.000
Georges Valley, 7-2, .778
Damariscotta Lions, 7-2, .778
Rockland Cafe, 5-4, .556
Union Farm Equipment, 4-5, .444
Waldoboro, 4-5, .444
Rockport, 3-6, .333
Camden, 2-7, .200
Wiscasset Bay, 0-9, .000
(Tiebreakers used to determine playoff seeding.)

July 12
Championship: No. 1 Swan Lake Grocery 9, No. 2 Georges Valley 0.

Playoffs
Playoff: No. 1 Swan Lake Grocery 10, No. 4 Rockland Cafe 0. (6 inns.)
Playoff: No. 2 Georges Valley 9, No. 3 Damariscotta Lions 8.
Playoff: No. 1 Swan Lake Grocery 27, No. 8 Camden 6.
Playoff: No. 2 Georges Valley 6, No. 7 Rockport 5.
Playoff: No. 3 Damariscotta Lions 6, No. 6 Waldoboro 3.
Playoff: No. 4 Rockland Cafe 7, No. 5 Union Farm Equipment 2.
Playoff: No. 8 Camden 15, No. 9 Wiscasset 5. (5 inns.)

Regular Season
Georges Valley 17, Camden 8.
Waldoboro 17, Wiscasset Bay 0. (5 inns.)
Swan Lake Grocery 11, Union Farm Equipment 3.
Swan Lake Grocery 16, Rockport 1.
Georges Valley 9, Rockland Cafe 1.
Damariscotta Lions 24, Wiscasset Bay 0.
Camden 6, Rockport 3.
Union Farm Equipment 11, Waldoboro 9.
Georges Valley 14, Wiscasset Bay 5.
Damariscotta Lions 11, Rockport 0.
Rockland Cafe 19, Union Farm Equipment 8.
Swan Lake Grocery 5, Georges Valley 0.
Rockland Cafe 20, Wiscasset Bay 3.
Swan Lake Grocery 14, Waldoboro 1.
Union Farm Equipment 9, Camden 6.
Georges Valley 8, Damariscotta Lions 3.
Union Farm Equipment 8, Waldoboro 4. (9 inns.)
Swan Lake Grocery 12, Rockport 5.
Camden 16, Wiscasset 4.
Rockland Cafe 10, Rockport 3.
Waldoboro 8, Camden 2.
Georges Valley 3, Rockland Cafe 2.
Damariscotta Lions 23, Wiscasset Bay 0.
Rockport 7, Camden 5.
Damariscotta Lions 9, Waldoboro 3.
Rockland Cafe 13, Waldoboro 1.
Swan Lake Grocery 13, Damariscotta Lions 1.
Rockport 13, Wiscasset Bay 3.
Georges Valley 6, Union Farm Equipment 5. (9 inns.)
Damariscotta Lions 9, Union Farm Equipment 6.
Swan Lake Grocery 13, Wiscasset Bay 1.
Georges Valley 5, Rockport 0.
Rockland Cafe 15, Camden 10.
Damariscotta Lions 9, Rockland Cafe 7.
Waldoboro 3, Georges Valley 1.
Swan Lake Grocery 18, Camden 2.
Rockport 6, Union Farm Equipment 5.
Swan Lake Grocery 7, Rockland Cafe 5.
Waldoboro 7, Rockport 1.
Union Farm Equipment 23, Wiscasset Bay 2.
Damariscotta 21, Camden 4.

District 2 Tournaments
15-year-olds
Championship: Augusta 5, Apple Valley 4.
Augusta 5, Apple Valley 2.
Midcoast 14, Central Maine 5.
Apple Valley 7, Midcoast 3.
Apple Valley 8, Midcoast 1.
Augusta 12, Coastal South 6.
Apple Valley 7, Central Maine 6. (9 inns.)
Midcoast 11, Coastal South 0. (5 inns.)
(Double-elimination tourney July 8-11 in Thomaston and Augusta.)

13-year-olds
Augusta 8, Midcoast 4. (9 inns.)
Central Maine 11, Midcoast 2.
Midcoast 8, Coastal East 3.
(Double-elimination tourney July 8-10 at Mount Ararat Middle School in Topsham.)

State Cal Ripken
Baseball
U12s
Belfast 13, Maranacook 3. (5 inns.)
Gorham 5, Belfast 1.
Belfast 3, Auburn 2.
Andy Valley 13, Belfast 2. (5 inns.)
(Double-elimination tournament July 8-11 in Skowhegan.)

State Cal Ripken
Softball
U12s
Apple Valley North 48, Belfast 1. (3 inns.)
Brunswick 19, Belfast 0. (4 inns.)
(Double-elimination tournament in Minot.)

District 5 Cal Ripken
Baseball
U12s
Belfast 6, Messalonskee 1.
Belfast 7, Messalonskee 4.
Belfast 5, Madison 2.
Belfast 11, Skowhegan 0. (5 inns.)
Belfast 3, Skowhegan 1.
Messalonskee 14, Belfast 6.
(Belfast wins double-elimination tournament in Belfast to advance to states.)

U10s
Messalonskee 19, Belfast 0. (4 inns.)
Winslow 10, Belfast 0. (5 inns.)
(Double-elimination tournament in Skowhegan.)

SPRING SPORTS
HIGH SCHOOL
Baseball
Final Standings
Searsport, 13-3, .813
Oceanside, 12-4, .750
Belfast, 9-7, .563
Vinalhaven/North Haven, 8-6, .571
Medomak Valley, 5-11, .313
Camden Hills, 4-12, .286
Mount View, 4-12, .286

Final Softball
Standings
Oceanside, 16-0, 1.000
Vinalhaven/North Haven, 10-4, .714
Medomak Valley, 11-5, .688
Mount View, 7-9, .438
Belfast, 4-12, .250
Searsport, 3-13, .188
Camden Hills, 0-16, .000

Boy Tennis
Final Standings
Camden Hills, 11-1, .917
Medomak Valley, 5-7, .417
Belfast, 5-7, .417
Oceanside, 2-10, .167

Girls Tennis
Final Standings
Camden Hills, 10-2, .833
Oceanside, 7-5, .583
Medomak Valley, 5-7, .417
Belfast, 5-7, .417

Boys Lacrosse
Final Standing
Camden Hills, 12-0, 1.000

Girls Lacrosse
Final Standings
Oceanside, 6-6, .500
Camden Hills, 6-6, .500

Track and Field
Final Standings
Belfast boys, 24-3, .889
Belfast girls, 22-5, .815
Camden Hills girls, 22-5, .815
Camden Hills boys, 17-10, .630
Mount View boys, 12-14, .462
Searsport girls, 14-20, .412
Mount View girls, 11-16, .407
Medomak Valley boys, 7-16, .304
Searsport boys, 8-27, .229
Medomak Valley girls, 4-17, .190
Oceanside girls, 5-23, .185
Oceanside boys, 4-24, .143
(Due to small numbers of athletes, records for Islesboro and North Haven are not included.)

June 18
Baseball
State Class D championship: Searsport 10, Penobscot Valley 2.

June 15
Baseball
Class D South championship: No. 1 Searsport 6, No. 2 Valley 2.

June 11
Baseball
Class D South semifinal playoff: No. 1 Searsport 10, No. 5 Rangeley 0. (5 inns.)

Softball
Class B North semifinal playoff: No. 3 Winslow 5, No. 7 Medomak Valley 2.
Class D South semifinal playoff: No. 3 Buckfield 3, No. 2 Vinalhaven-North Haven 2.

Boys Tennis
State Class B championship: Camden Hills 3, Cape Elizabeth 2.

Girls Tennis
State Class B championship: Cape Elizabeth 4, Camden Hills 1.

Boys Lacrosse
Class B North semifinal playoff: No. 5 Maranacook/Winthrop 15, No. 1 Camden Hills 5.

June 9
Baseball
Class B North quarterfinal playoff: No. 4 Erskine Academy 4, No. 5 Oceanside 3.
Class B North quarterfinal playoff: No. Old Town 3, No. 9 Belfast 0.
Class D South quarterfinal playoff: No. 1 Searsport 10, No. 8 Buckfield 1.

Softball
Class B North quarterfinal playoff: No. 7 Medomak Valley 4, No. 2 Oceanside 3.

June 8
Baseball
Class D South quarterfinal playoff: No. 2 Valley 11, No. 7 Vinalhaven/North Haven 1.

Softball
Class B North prelim playoff: No. 7 Medomak Valley 8, No. 10 Erskine Academy 5.

Boys Lacrosse
Class B North quarterfinal playoff: No. 1 Camden Hills 12, No. 9 Mount Blue 3.

Girls Lacrosse
Class B North quarterfinal playoff: No. 1 Morse 15, No. 8 Oceanside 2.
Class B North quarterfinal playoff: No. 2 St. Dominic 15, No. 10 Camden Hills 2.

June 7
Boys Tennis
Class B North championship: No. 2 Camden Hills 4, No. 4 Caribou 1.

Girls Tennis
Class B North championship: No. 4 Camden Hills 5, No. 2 Waterville 0.

June 6
Baseball
Class B North prelim playoff: No. 5 Oceanside 6, No. 12 Presque Isle 0.
Class B North prelim playoff: No. 9 Belfast 2, No. 8 Gardiner 1. (8 inns.)

Girls Lacrosse
Class B North prelim playoff: No. 8 Oceanside 8, No. 9 Cony 7.

June 4
Softball
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Winslow 14, Oceanside 10.

Boys Tennis
Class B North semifinal playoff: No. 2 Camden Hills 5, No. 6 Hermon 0.

Track and Field
State Class B girls championships: York 68, Belfast 60, Greely 57, Yarmouth 47, Gray-New Gloucester 42.25, Lawrence 35, Kennebunk 35, Camden Hills 31, Lincoln Academy 26, Old Town 24.25, Fryeburg Academy 24, Mount Desert Island 22, Nokomis of Newport 21, Mount View 21, Waterville 18.5, Poland 16, Winslow 15, Foxcroft Academy 13, Leavitt of Turner 11, Freeport 11, Spruce Mountain 10, Erskine Academy 10, John Bapst 8, Lake Region 7, Wells 6, Presque Isle 5, Morse 2.
State Class B boys championships: Foxcroft Academy 71, York 64, Waterville 58, Belfast 44, Leavitt 40, Gray-New Gloucester 39, Mount Desert Island 39, Winslow 37, Greely 36, Yarmouth 36, Wells 34, Freeport 30, Old Town 23, Erskine Academy 20, Lawerence 19, Morse 14, Spruce Mountain 10, Fryeburg Academy 9, Lake Region 20, John Bapst 4, Kennebunk 4, Mount View 4, Lincoln Academy 2, Poland 2, Gardiner 2, Presque Isle 1.
State Class C girls championships: Orono 168.75, Sacopee Valley 62, George Stevens Academy 43.75, Lisbon 38.75, Monmouth Academy 33, Telstar 26, Bucksport 22, Central 21, Traip Academy 21, Caribou 19.75, Boothbay Region 17, Mountain Valley of Rumford 16.5, North Yarmouth Academy 15, Catherine McAuley of Portland 15, Maranacook 12, Carrabec 11, Dirigo 11, Maine Central Institute 10, Kents Hill 10, St. Dominic 10, North Haven/Vinalhaven 8, Bangor Christian 8, Dexter 7.5, Washington Academy 7, Narraguagus 7, Winthrop 6, Penquis Valley 4, Mattanawcook Academy 4, Houlton 4, Searsport 3, Wiscasset 3, Mount Abram 1.
State Class C girls championships: Orono 78.6, Washington Academy 63, Lisbon 48, Traip Academy 40, George Stevens Academy 38.5, Mountain Valley 36.5, Maine Central Institute 28.6, Caribou 24, Old Orchard Beach 22, Dirigo 22, Houlton 21, Fort Fairfield 19.6, Winthrop 19.5, Telstar 19, Hall-Dale of Farmingdale 17.5, Mattanawcook Academy 17, Monmouth Academy 17, Boothbay Region 13, Madison 12, Bangor Christian 12, Maranacook 12, Washburn 10, Bucksport 10, North Yarmouth Academy 8, Sacopee Valley 7.6, Seacoast Christian 6, Penquis Valley 6, Dexter 5, Mount Abram 3, Central 3, Carrabec 2, Waynflete 2, Calais 1, Deer Isle-Stonington 1, Richmond 0.6.

Boys Lacrosse
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Cony 14, Camden Hills 6.

Girls Lacrosse
Class B North prelim playoff: No. 10 Camden Hills 10, No. 7 Erskine Academy 9.

June 3
Girls Tennis
Class B North quarterfinal playoff: No. 4 Camden Hills 3, No. 1 Caribou 2.

June 2
Boys Tennis
Class B North quarterfinal playoff: No. 2 Camden Hills 5, No. 7 Old Town 0.

Girls Tennis
Class B North quarterfinal playoff: No. 2 Waterville 5, No. 7 Oceanside 0.

June 1
Girls Tennis
Class B North quarterfinal playoff: No. 4 Camden Hills 3, No. 5 Mount Desert Island 2.

Girls Lacrosse
Camden Hills 14, Winslow 11.
Morse 9, Oceanside 6.
(Ends regular season. Regional playoffs on-deck.)

May 31
Baseball
Waterville 8, Oceanside 6.
Oxford Hills 7, Camden Hills 2.
Maranacook 6, Medomak Valley 2.
Searsport 9, Buckfield 3.
Belfast 6, Winslow 4.
Nokomis 11, Mount View 1. (5 inns.)
(Ends regular season. League and regional playoffs on-deck.)

Softball
Nokomis 14, Mount View 6.
Oxford Hills 14, Camden Hills 1. (5 inns.)
Medomak Valley 11, Maranacook 5.
Buckfield 23, Searsport 1. (5 inns.)
Winslow 15, Belfast 2.
Oceanside 23, Waterville 1. (5 inns.)
(Ends regular season. League and regional playoffs on-deck.)

Boys Tennis
Class B North prelim playoff: No. 6 Hermon 4, No. 11 Medomak Valley 1.

Girls Tennis
Class B North prelim playoff: No. 7 Oceanside 4, No. 10 Medomak Valley 1.

May 28
Baseball
Penobscot Valley 3, Searsport 1.

Softball
Penobscot Valley 17, Searsport 1.
Vinalhaven/North Haven 10, Highview Christian 8.
Vinalhaven/North Haven 12, Highview Christian 0.

Girls Lacrosse
Oceanside 9, Camden Hills 7.

Track and Field
Kennebec Valley Athletic Conference boys championships: Leavitt 109, Waterville 102, Belfast 76, Lawrence 66, Winslow 53, Maine Central Institute 36, Erskine Academy 33, Lincoln Academy 30, Morse 30, Camden Hills 24, Mount View 22.5, Medomak Valley 22, Gardiner 16.5, Maranacook 14, Spruce Mountain 12, Nokomis 1.
Kennebec Valley Athletic Conference girls championships: Belfast 96, Lincoln Academy 90, Lawrence 74, Waterville 71, Camden Hills 58, Nokomis 45, Winslow 44, Leavitt 43.5, Erskine Academy 27, Mount View 26, Maranacook 21, Spruce Mountain 13, Maine Central Institute 12, Morse 10.5, Medomak Valley 8, Gardiner 7.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B Midcoast individual champions: Belfast's Drew Nealey (110- and 300-meter hurdles, pole vault), Kylie Nelson (long jump, pole vault), Cassidy Hill (triple jump, 100 meters); Camden Hills' Augusta Stockman (1,600 meters), Melissa Kessel (300-meter hurdles), Brynne Wrona (javelin); Mount View's Betsy Hunt (high jump).
Penobscot Valley Conference small school girls championships: Orono 237, George Stevens Academy 79.5, Caribou 75, Central 61, Bucksport 24, Searsport 21, Mattanawcook Academy 19.5, Dexter 19, Washington Academy 13, Penquis Valley 10, Piscataquis 9, Bangor Christian 8, Houlton 7, Fort Kent 1, Calais, Greenville, Sumner no scores.
Penobscot Valley Conference small school boys championships: Orono 194, Caribou 103, Washington Academy 64, George Stevens Academy 60, Mattanawcook Academy 30, Houlton 29, Central 25, Dexter 21, Bangor Christian 16, Calais 14, Bucksport 10, Deer Isle-Stonington 8, Sumner 5, Searsport 2, Penquis Valley 2, Fort Kent 1, Greenville, Piscataquis no score.

May 27
Baseball
Oceanside 6, Belfast 1.
Mount View 5, Maine Central Institute 1.

Softball
Oceanside 6, Belfast 0.
Mount View 9, Maine Central Institute 2.

Boys Lacrosse
Camden Hills 11, Mount Blue 2.
(Ends regular season. League and regional playoff matches on-deck.)

May 26
Baseball
Lincoln Academy 10, Medomak Valley 8.
Searsport 16, Deer Isle-Stonington 6.
Vinalhaven/North Haven 5, Temple Academy 3.
Vinalhaven/North Haven 14, Temple Academy 2.

Softball
Medomak Valley 9, Lincoln Academy 7.
Vinalhaven/North Haven 5, Temple Academy 3.
Vinalhaven/North Haven 14, Temple Academy 2.
Searsport 7, Deer Isle-Stonington 5.
Searsport 17, Deer Isle-Stonington 7.

Boys Tennis
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Camden Hills 5, Lincoln Academy 0.

Girls Lacrosse
Oceanside 13, Lincoln Academy 2.

May 25
Baseball
Mount View 4, Belfast 2.
Oceanside 10, Medomak Valley 4.
Cony 3, Camden Hills 1.

Softball
Mount View 10, Belfast 5.
Oceanside 4, Medomak Valley 3.
Cony 17, Camden Hills 5.

Boys Lacrosse
Camden Hills 9, Lincoln Academy 5.

May 24
Softball
Vinalhaven/North Haven 10, Valley 3.

Boys Tennis
Camden Hills 3, Hampden Academy 2.
(Ends regular season. League and regional playoff matches on-deck.)

Girls Lacrosse
Camden Hills 16, Lawrence 5.

May 23
Baseball
Mount Ararat 6, Camden Hills 4.
Searsport 8, Buckfield 1.
Morse 2, Oceanside 1.
Medomak Valley 7, Mount View 6.

Softball
Mount Ararat 15, Camden Hills 0.
Buckfield 29, Searsport 0.
Oceanside 15, Morse 0. (6 inns.)
Medomak Valley 16, Mount View 4.

Boys Tennis
Lincoln Academy 4, Medomak Valley 1.
Erskine Academy 5, Oceanside 0.
Belfast 5, Maine Central Institute 0.

Girls Tennis
Oceanside 4, Erskine Academy 1.
Lincoln Academy 4, Medomak Valley 1.
Belfast 4, Maine Central Institute 1.
(Ends regular season. League and regional playoff matches on-deck.)

Girls Lacrosse
Oceanside 8, Westbrook 5.
Camden Hills 8, Erskine Academy 4.

May 21
Baseball
Valley 5, Vinalhaven/North Haven 4.
Valley 8, Vinalhaven/North Haven 1.

Softball
Vinalhaven/North Haven 23, Valley 4.
Vinalhaven/North Haven at Valley - postponed to May 24.

Boys Lacrosse
Camden Hills 10, Winslow 6.

May 20
Baseball
Nokomis 14, Medomak Valley 0.
Camden Hills 12, Lawrence 2.
Mount View 3, Morse 2.
Erskine Academy 5, Oceanside 4.
Waterville 6, Belfast 5.
Searsport 6, Bucksport 3.

Softball
Mount View 7, Morse 5.
Lawrence 12, Camden Hills 5.
Bucksport 14, Searsport 0.
Nokomis 4, Medomak Valley 1.
Belfast 10, Waterville 3.
Oceanside 6, Erskine Academy 0.

Boys Tennis
Mount Blue 3, Camden Hills 2.
Medomak Valley 4, Oceanside 1.
Erskine Academy at Belfast.

Girls Tennis
Oceanside 3, Medomak Valley 2.
Camden Hills 4, Mount Blue 1.
Erskine Academy 3, Belfast 2.

Girls Lacrosse
Boothbay Region 15, Camden Hills 6.
Messalonskee 18, Oceanside 6.

Track and Field
Downeaster Classic: Lincoln Academy girls 142, Belfast 133, Camden Hills 103, Nokomis 76, Mount View 45, Maine Central Institute 42, Oceanside 17, Islesboro 11, North Haven 10.
Downeaster Classic: Belfast boys 177, Maine Central Institute 158, Mount View 99, Camden Hills 50, Lincoln Academy 48, Nokomis 43, Oceanside 6, North Haven 4, Islesboro no score.
Brunswick girls 120, Mount Ararat 76, Morse 36, Medomak Valley 33.
Brunswick boys 126, Mount Ararat 59.5, Morse 54.5, Medomak Valley 39.

May 19
Boys Lacrosse
Camden Hills 17, Lawrence 8.

Track and Field
Orono girls 248, Foxcroft Academy 49, Washington Academy 49, Dexter 40, Searsport 32, Narraguagus 32, Penquis Valley 24, Piscataquis 17, Calais 6.
Orono boys 217, Foxcroft Academy 177, Washington Academy 44, Dexter 29, Searsport 24, Calais 24, Narraguagus 16, Penquis 8, Piscataquis no score.

May 18
Baseball
Waterville 15, Medomak Valley 4.
Brewer 4, Camden Hills 3.
Oceanside 10, Lincoln Academy 6.
Erskine Academy 5, Mount View 2.
Belfast 11, Spruce Mountain 4.

Softball
Erskine Academy 9, Mount View 6.
Medomak Valley 17, Waterville 5.
Brewer 10, Camden Hills 5.
Greenville 25, Searsport 2.
Spruce Mountain 8, Belfast 4.
Oceanside 10, Lincoln Academy 2.

Boys Tennis
Lincoln Academy 4, Oceanside 1.
Winslow 3, Belfast 2.

Girls Tennis
Camden Hills 4, Messalonskee 1.
Belfast 4, Winslow 1.
Maranacook 4, Medomak Valley 1.
Lincoln Academy 5, Oceanside 0.

Girls Lacrosse
Gardiner 9, Oceanside 5.

May 17
Baseball
Vinalhaven/North Haven 12, Greater Portland Christian 1.
Vinalhaven/North Haven 17, Greater Portland Christian 1.

Boys Tennis
Camden Hills 5, Cony 0.

Girls Tennis
Camden Hills 5, Cony 0.

Boys Lacrosse
Camden Hills 15, Saint Dominic 2.

May 16
Baseball
Mount View 7, Lincoln Academy 3.
Gardiner 11, Belfast 2.
Searsport 6, Sumner 2.
Spruce Mountain 4, Medomak Valley 1.
Camden Hills 8, Brunswick 6.

Softball
Lincoln Academy 14, Mount View 4.
Gardiner 12, Belfast 0.
Brunswick 14, Camden Hills 11.
Medomak Valley 14, Spruce Mountain 4.
Sumner 11, Searsport 9.

Boys Tennis
Camden Hills 3, Mount Ararat 2.
Medomak Valley 5, Belfast 0.

Girls Tennis
Camden Hills 5, Mount Ararat 0.
Medomak Valley 3, Belfast 0.
Maranacook 4, Oceanside 1.

Girls Lacrosse
Gardiner 10, Oceanside 7.

May 14
Baseball
Edward Little 6, Camden Hills 0.

Softball
Edward Little 14, Camden Hills 1.

Girls Lacrosse
Windham 18, Camden Hills 2.

May 13
Baseball
Oceanside 11, Mount View 7.
Belfast 10, Leavitt 0.
Richmond 15, Vinalhaven/North Haven 1.
Richmond 20, Vinalhaven/North Haven 6.
Gardiner 11, Medomak Valley 8.

Softball
Richmond 13, Vinalhaven/North Haven 0.
Richmond 12, Vinalhaven/North Haven 2.
Oceanside 7, Mount View 1.
Medomak Valley 11, Gardiner 0.
Leavitt 21, Belfast 2.

Boys Tennis
Camden Hills at Cony - postponed to May 17.

Girls Tennis
Cony at Camden Hills - postponed 17.

Boys Lacrosse
Camden Hills 13, Lake Region 6.

Track and Field
Lewiston boys 185, Oxford Hills 134, Belfast 130, Morse 79, Medomak Valley 39, North Haven/Vinalhaven 2, Oceanside 2.
Lewiston girls 181, Belfast 139, Morse 92, Oxford Hills 92, Medomak Valley 26, Oceanside 22, North Haven/Vinalhaven 14.

May 12
Boys Tennis
Camden Hills 3, Brunswick 2.
Morse 4, Belfast 1.
Winslow 4, Medomak Valley 1.
Oceanside 5, Spruce Mountain 0.

Girls Tennis
Brunswick 3, Camden Hills 2.
Morse 5, Belfast 0.
Oceanside 4, Spruce Mountain 1.
Winslow 3, Medomak Valley 2.

Girls Lacrosse
Boothbay Region 8, Oceanside 7.
Camden Hills 6, Lincoln Academy 4.

Track and Field
Camden Hills girls 166, Lincoln Academy 143, Maine Central Institute 82, Mount View 73, Nokomis 70, Islesboro 16.
Maine Central Institute boys 190, Mount View 170, Camden Hills 87, Lincoln Academy 74, Nokomis 54, Islesboro no score.
Central girls 148, Bucksport 89, Washington Academy 87, Searsport 84, Bangor Christian 44, Narraguagus 28.
Washington Academy boys 133, Central 120, Bucksport 78, Searsport 61, Bangor Christian 48, Narraguagus 24.

May 11
Baseball
Searsport 9, Richmond 0.
Maranacook 8, Belfast 4.
Oceanside 8, Nokomis 3.
Mount Ararat 4, Camden Hills 3.

Softball
Belfast 13, Maranacook 3.
Richmond beat Searsport.
Mount Ararat 14, Camden Hills 2.
Oceanside 10, Nokomis 7.

Boys Tennis
Medomak Valley 5, Spruce Mountain 0.

Girls Tennis
Medomak Valley 4, Spruce Mountain 1.

Boys Lacrosse
Camden Hills 14, Erskine Academy 1.

May 10
Baseball
Medomak Valley 13, Leavitt 3.

Softball
Medomak Valley 5, Leavitt 1.

Boys Tennis
Gardiner 5, Oceanside 0.
Camden Hills 5, Skowhegan 0.
Waterville 4, Belfast 1.
Medomak Valley 5, Maine Central Institute 0.

Girls Tennis
Camden Hills 4, Skowhegan 1.
Medomak Valley 5, Maine Central Institute 0.
Oceanside 5, Gardiner 0.
Waterville 5, Belfast 0.

Girls Lacrosse
Oceanside 9, Winslow 4.
Camden Hills 14, Lawrence 7.

May 9
Baseball
Medomak Valley 13, Morse 5.
Leavitt 3, Mount View 0.
Bangor 9, Camden Hills 2.
Searsport 6, Bangor Christian 1.
Oceanside 4, Winslow 2.
Belfast 4, Nokomis 0.

Softball
Morse 10, Medomak Valley 6.
Leavitt 13, Mount View 1.
Bangor 19, Camden Hills 4.
Bangor Christian 17, Searsport 3.
Oceanside 11, Winslow 8.
Nokomis 8, Belfast 6.

Boys Tennis
Camden Hills 3, Lewiston 2.
Gardiner 4, Medomak Valley 1.
Oceanside 5, Maine Central Institute 0.

Girls Tennis
Medomak Valley 3, Gardiner 2.
Lewiston 4, Camden Hills 1.
Oceanside 4, Maine Central Institute 1.

Track and Field
Medomak Valley boys 106, Lincoln Academy 53, Camden Hills 51, Oceanside 31.
Lincoln Academy girls 125, Camden Hills 109, Medomak Valley 19, Oceanside 10.

May 7
Baseball
Oceanside 3, Gardiner 1.
Vinalhaven 5, Rangeley 4.

Softball
Rangeley 9, Vinalhaven 8.

Girls Lacrosse
Deering 12, Camden Hills 7.

May 6
Baseball
Waterville 6, Mount View 5.
Camden Hills 3, Brunswick 2.
Oceanside 18, Spruce Mountain 7.
Greenville 17, Searsport 2.
Belfast 10, Maine Central Institute 4.
Rangeley 9, Vinalhaven/North Haven 7.

Softball
Oceanside 8, Spruce Mountain 0.
Mount View 23, Waterville 11.
Brunswick 13, Camden Hills 9.
Maine Central Institute 7, Belfast 5.
Greenville 30, Searsport 1.
Vinalhaven/North Haven 14, Rangeley 4.

Boys Tennis
Lincoln Academy 5, Belfast 0.
Winslow 3, Oceanside 2.

Girls Tennis
Lincoln Academy 5, Belfast 0.
Camden Hills 5, Oxford Hills 0.

Boys Lacrosse
Camden Hills 17, Oak Hill 4.

Track and Field
Orono girls 229, Hampden Academy 202, Washington Academy 33, Foxcroft Academy 24, Searsport 23, Greenville 6.
Orono boys 178, Hampden Academy 145, Foxcroft Academy 132, Washington Academy 76, Searsport 21, Greenville 8.

May 5
Baseball
Vinalhaven/North Haven 9, Buckfield 8.
Buckfield 13, Vinalhaven/North Haven 1.
Winslow 12, Medomak Valley 8.
Leavitt 13, Oceanside 8.
Gardiner 18, Mount View 6.
Hampden Academy 2, Camden Hills 1.

Softball
Winslow 12, Medomak Valley 3.
Oceanside 7, Leavitt 3.
Gardiner 10, Mount View 6.
Hampden Academy 17, Camden Hills 2. (5 inns.)

Boys Tennis
Camden Hills 5, Bangor 0.

Girls Tennis
Camden Hills 5, Bangor 0.
Winslow at Oceanside - not completed.

Girls Lacrosse
Oceanside 16, Lincoln Academy 2.
Erskine Academy 4, Camden Hills 3.

Track and Field
Skowhegan girls 128, Belfast 123, Winslow 115, Mount Blue 111, Mount View 54, Maine Central Institute 41.
Belfast boys 149.5, Winslow 131, Mount Blue 101, Maine Central Institute 79.5, Mount View 73, Skowhegan 52.
Oceanside, Lincoln Academy, Islesboro, Camden Hills at Medomak Valley - postponed to May 9.

May 4
Baseball
Searsport 6, Sumner 5.
Belfast 3, Medomak Valley 1.

Softball
Searsport 20, Sumner 15.
Medomak Valley 10, Belfast 7.

May 3
Baseball
Medomak Valley 13, Maine Central Institute 2. (5 inns.)
Searsport 5, Penobscot Valley 4.
Spruce Mountain 3, Mount View 0.

Softball
Medomak Valley 15, Maine Central Institute 2. (5 inns.)
Penobscot Valley 21, Searsport 3.
Mount View 8, Spruce Mountain 4.
Oceanside 7, Gardiner 3.

Boys Tennis
Lincoln Academy 3, Oceanside 2.
Camden Hills 3, Mount Ararat 2.
Morse 4, Belfast 1.
Winslow 3, Medomak Valley 2.

Girls Tennis
Maranacook 4, Belfast 1.

April 30
Boys Lacrosse
Camden Hills 13, Mount Blue 1.

Track and Field
Maine Central Institute Husky Throwdown (combined boys and girls scores): Waterville 56, Falmouth 54, Brewer 39, Edward Little 32, Lawrence 32, Maine Central Institute 19, Messalonskee 19, Orono 18, Belfast 16, Bonny Eagle 16, Camden Hills 11, Skowhegan 10, Erskine Academy 4, Hall-Dale 4.

April 29
Baseball
Oceanside 11, Maranacook 0. (5 inns.)
Lewiston 4, Camden Hills 3.
Belfast 6, Morse 0.
Bucksport 15, Searsport 5. (5 inns.)

Softball
Oceanside 15, Maranacook 2. (5 inns.)
Morse 7, Belfast 3.
Lewiston 19, Camden Hills 0.
Medomak Valley 15, Lincoln Academy 3.
Bucksport 16, Searsport 0. (5 inns.)

Boys Tennis
Waterville 4, Medomak Valley 1.
Belfast 5, Spruce Mountain 0.
Camden Hills 5, Edward Little 0.
Morse 5, Oceanside 0.

Girls Tennis
Morse 5, Oceanside 0.
Waterville 4, Medomak Valley 1.
Belfast 5, Spruce Mountain 0.
Camden Hills 5, Edward Little 0.

Track and Field
Brunswick girls 173, Lewison 162.5, Lisbon 101, Morse 84.5, Medomak Valley 28.
Lewiston boys 121, Brunswick 106.4, Lisbon 79.4, Morse 59.2, Medomak Valley 28.
Belfast girls 92, Messalonskee 78, Mount Ararat 58, Mount View 53.
Belfast boys 100, Messalonskee 89, Mount Ararat 52, Mount View 38.

Girls Lacrosse
Oceanside 8, Edward Little 3.
Morse 13, Camden Hills 2.

April 28
Baseball
Medomak Valley 11, Lincoln Academy 4.

Girls Lacrosse
Morse 7, Oceanside 5.

Track and Field
Boothbay Region boys 185.5, Camden Hills 132, Lincoln Academy 107, Erskine Academy 104, Oceanside 25.50; North Haven 2, Islesboro no score.
Lincoln Academy girls 187, Camden Hills 154, Erskine Academy 90, Boothbay Region 70, Oceanside 25, Islesboro 14, North Haven 10.
Hampden Academy girls 185, Old Town 147, John Bapst 117, Searsport 49, Dexter 29, Piscataquis 22, Bangor Christian 15, Madison 6.
Old Town boys 181, Hampden Academy 159, John Bapst 67, Madison 64, Dexter 33, Bangor Christian 30, Searsport 18, Piscataquis 2.

April 27
Baseball
Maranacook 3, Mount View 1.
Skowhegan 5, Camden Hills 2.
Searsport 11, Bangor Christian 5.
Erskine Academy 3, Belfast 2.

Softball
Mount View 13, Maranacook 8.
Skowhegan 15, Camden Hills 2.
Erskine Academy 13, Belfast 1.
Bangor Christian 12, Searsport 6.

Boys Tennis
Camden Hills 4, Hampden Academy 1.
Gardiner 4, Belfast 1.
Waterville 4, Oceanside 1.
Morse 4, Medomak Valley 1.

Girls Tennis
Waterville 3, Oceanside 2.
Camden Hills 3, Hampden Academy 2.
Belfast 4, Gardiner 1.
Morse 5, Medomak Valley 0.

Boys Lacrosse
Camden Hills 15, Lincoln Academy 1.

Girls Lacrosse
Camden Hills 10, Lincoln Academy 5.
(Begins regular season.)

April 25
Baseball
Vinalhaven/North Haven 9, Forest Hills 1.
Vinalhaven/North Haven 11, Forest Hills 1.
Cony 2, Camden Hills 0.
Erskine Academy 13, Medomak Valley 2.
Oceanside 7, Maine Central Institute 1.
Belfast 8, Lincoln Academy 0.
Winslow 10, Mount View 0. (6 inns.)
Searsport 7, Richmond 0.

Softball
Vinalhaven/North Haven 15, Forest Hills 12.
Forest Hills 13, Vinalhaven/North Haven 5.
Oceanside 13, Maine Central Institute 1.
Medomak Valley 6, Erskine Academy 3.
Cony 10, Camden Hills 4.
Richmond 20, Searsport 0. (5 inns.)
Belfast 9, Lincoln Academy 4.
Winslow 12, Mount View 1.

Boys Tennis
Belfast 3, Oceanside 2.
Camden Hills 5, Brewer 0.
Medomak Valley 3, Erskine Academy 2.

Girls Tennis
Medomak Valley 3, Erskine Academy 2.
Oceanside 4, Belfast 1.
Camden Hills 5, Brewer 0.

Boys Lacrosse
Camden Hills 19, Lawrence 2.

April 23
Track and Field
Mount Desert Island boys 149, Presque Isle 96, John Bapst 85, George Stevens Academy 82, Central 38, Ellsworth 28, Bucksport 22, Sumner 16, Greenville 12, Deer Isle-Stonington 12, Searsport 10.
George Stevens Academy 131, John Bapst 107, Presque isle 76, Mount Desert Island 66, Bucksport 56, Central 47, Searsport 42, Ellsworth 40, Greenville 1, Sumner no score.

April 22
Baseball
Oceanside 11, Belfast 1. (6 inns.)
Maine Central Institute 15, Mount View 3.
Searsport 10, Deer Isle-Stonington 0. (5 inns.)
Messalonskee 3, Camden Hills 1.

Softball
Oceanside 12, Belfast 0. (5 inns.)
Mount View, 5, Maine Central Institute 4.
Messalonskee 12, Camden Hills 0.

April 20
Baseball
Camden Hills 7, Mount Blue 3.
Belfast 8, Mount View 1.
Oceanside 7, Medomak Valley 3.

Softball
Mount Blue 10, Camden Hills 9.
Oceanside 12, Medomak Valley 4.
Belfast 6, Mount View 5.

April 18
Baseball
Searsport 11, Greenville 1.
(Begins regular season.)

April 16
Softball
Vinalhaven/North Haven 15, Buckfield 12.
Buckfield 13, Vinalhaven/North Haven 5.
(Begins regular season.)

April 15
Track and Field
Waterville girls 146, Messalonskee 104, Mount View 96, Maranacook 72, Cony 58, Kents Hill 46, Mount Blue 46.
Waterville boys 156, Messalonskee 146, Cony 115, Mount Blue 65.5, Mount View 57.5, Maranacook 55.

April 14
Boys Tennis
Erskine Academy 4, Oceanside 1.
Lincoln Academy 4, Medomak Valley 1.
Belfast 5, Maine Central Institute 0.
(Begins regular season.)

Girls Tennis
Erskine Academy 3, Oceanside 2.
Lincoln Academy 4, Medomak Valley 1.
Belfast 3, Maine Central Institute 2.
(Begins regular season.)

Boys Lacrosse
Camden Hills 12, Erskine Academy 4.
(Begins regular season.)

Track and Field
Skowhegan girls 161, Camden Hills 155, Nokomis 94, Maine Central Institute 75, Medomak Valley 35, Oceanside 26.
Maine Central Institute boys 210.5, Skowhegan 137.5, Camden Hills 95, Medomak Valley 80, Nokomis 44, Oceanside 14.
Brewer girls 203, Lawrence 112, Belfast 102, Erskine Academy 84, Morse 44, Islesboro 10.
Brewer boys 159, Belfast 119, Morse 105.5, Lawrence 83, Erskine Academy 82.5, Islesboro no score.
(Begins regular season.)

WINTER SPORTS
HIGH SCHOOL
Boys Basketball
Final Standings
Medomak Valley, 15-3, .833
Oceanside, 13-5, .722
Searsport, 12-6, .667
Islesboro, 11-7, .611
Vinalhaven, 11-7, .611
Belfast, 8-10, .444
Mount View, 5-13, .278
Camden Hills, 2-16, .111
North Haven, 0-16, .000

Girls Basketball
Final Standings
Vinalhaven, 14-4, .778
Searsport, 11-7, .611
Oceanside, 8-10, .444
Medomak Valley, 7-11, .389
Mount View, 6-12, .333
Camden Hills, 5-13, .278
North Haven, 4-13, .235
Islesboro, 2-15, .118
Belfast, 2-16, .111

Wrestling
Final Standings
Camden Hills, 21-5, .808
Belfast, 16-6, .727
Oceanside, 11-13, .458
Medomak Valley, 11-18, .379
Mount View, 2-19, .095
(Mount View's record is incomplete.)

Swimming
Final Standings
Camden Hills girls, 7-2, .778
Belfast boys, 6-2, .750
Belfast girls, 6-3, .667
Camden Hills boys, 6-3, .667

Indoor Track and Field
Final Standings
Belfast boys, 38-13, .745
Belfast girls, 41-14, .745
Camden Hills girls, 15-31-1, .326
Oceanside girls, 17-37, .315
Mount View girls, 6-23, .207
Medomak Valley girls, 4-40-1, .091
Camden Hills boys, 3-41, .068
Oceanside boys, 0-52, .000

Ice Hockey
Final Standing
Camden Hills, 15-3, .833

Feb. 27
Boys Basketball
State Class A championship: South titlist Falmouth 59, North champion Oceanside 28.

Ice Hockey
Class B North semifinal playoff: No. 3 Messalonskee 3, No. 2 Camden Hills 1.

Feb. 24
Nordic Skiing
Leavitt Duathlon: Camden Hills participates - cancelled.

Feb. 23
Ice Hockey
Class B North quarterfinal playoff: No. 2 Camden Hills 4, No. 7 Old Town/Orono 0.

Feb. 20
Girls Basketball
Class D South championship: No. 1 Rangeley 58, No. 3 Vinalhaven 33.

Feb. 19
Boys Basketball
Class A North championship: No. 5 Oceanside 59, No. 3 Medomak Valley 45.

Feb. 18
Girls Basketball
Class C South semifinal playoff: No. 4, Madison 43, No. 8 Searsport 27.
Class D South semifinal playoff: No. 3 Vinalhaven 37, No. 7 Valley 22.

Feb. 17
Boys Basketball
Class A North semifinal playoff: No. 3 Medomak Valley 48, No. 2 Brewer 31.
Class A North semifinal playoff: No. 5 Oceanside 66, No. 1 Hampden Academy 63.
Class D South semifinal playoff: No. 3 Seacoast Christian 63, No. 7 Islesboro 53.

Ice Hockey
Camden Hills 3, Hampden Academy 1.
(Ends regular season. Playoffs on-deck.)

Feb. 16
Girls Basketball
Class C South quarterfinal playoff: No. 8 Searsport 33, No. 1 Richmond 32.

Boys Swimming
State Class B championships: Ellsworth 362, Cape Elizabeth 271.5, Mount Desert Island 262.5, Old Town 207, Morse 197, Camden Hills 156, Belfast 113, Kennebunk 85, Greely 78, Yarmouth 74, Lincoln Academy 67, Waynflete 60, John Bapst 51, Waterville 50, Orono 39, Oceanside 30, Freeport 21, Wells 20, Wiscasset 20, Hermon 15, Erskine Academy 15, George Stevens Academy 6, Hyde School 4.
Individual Midcoast state champions: Camden Hills' Kyle Crans (200 freestyle) and Julian Abaldo (100 butterfly).

Feb. 15
Boys Basketball
Class D South quarterfinal playoff: No. 7 Islesboro 66, No. 2 Pine Tree Academy 50.

Girls Basketball
Class D South quarterfinal playoff: No. 3 Vinalhaven 39, No. 6 Pine Tree Academy 24.

Girls Swimming
State Class B championships: Greely 321, Cape Elizabeth 314, Kennebunk 222, Mount Desert Island 179, Morse 177, Yarmouth 160, Foxcroft Academy 144, John Bapst 120, Ellsworth 107, Camden Hills 101, George Stevens Academy 94, Belfast 85, Old Town 54, Catherine McAuley 51, Waynflete 49, North Yarmouth Academy 37, Orono 25, Washington Academy 22, Winslow 17, Erskine Academy 13, Richmond 11, Boothbay Region 1.

Ice Hockey
Camden Hills 4, Winslow 3.

Feb. 13
Boys Basketball
Class A North quarterfinal playoff: No. 3 Medomak Valley 62, No. 6 Lawrence 44.
Class A North quarterfinal playoff: No. 5 Oceanside 64, No. 4 Messalonskee 51.
Class B North quarterfinal playoff: No. 1 Old Town 83, No. 8 Belfast 47.
Class D South quarterfinal playoff: No. 3 Seacoast Christian Academy 51, No. 6 Vinalhaven 50.

Wrestling
State Class A championships: Skowhegan 144, Marshwood 123, Noble 112, Nokomis 68.5, Cony 50, Oxford Hills 46, Massabesic 44, Mount Ararat/Brunswick 42, Camden Hills 42, Biddeford 30, Westbrook 25, Portland 24.5, Sanford 22, Bonny Eagle 22, Gardiner 20, Scarborough 16.5, Deering 16, Morse 16, York/Traip Academy 16, Kennebunk 14, Messalonskee 7, Cheverus 1, Mount Blue -3.
State Class B championships: Foxcroft Academy 146, Dirigo 123, Ellsworth 94.5, Winslow 91, Mountain Valley 79.5, Wells 79.5, Oceanside 70.5, Medomak Valley 52, Dexter 34, Erskine Academy 29, Oak Hill 27.5, Penobscot Valley 20.5, Lisbon 20, Belfast 17, Monmouth Acacdemy 16, Maine Central Institute 14, Madison 10, Buckport 7, Caribou 3, John Bapst 3, Mattanawcook Academy of Lincoln 3, Lincoln Academy 1, Washington Academy 1.
Individual state Class B champions: Oceanside's Alex Fogarty (106 pounds) and Ben Ripley (132).

Ice Hockey
Midcoast Ice Cats at Edward Little.

Indoor Track
State Class B girls championships: Orono 87, Greely 65, York 50, Yarmouth 36, Old Town 24.5, Fryeburg Academy 24, Lincoln Academy 23, Gray-New Gloucester 19, Waterville 16.5, Freeport 16, Mount Desert Island 15, Sacopee Valley 11, John Bapst 10, Belfast 9, Bucksport 8, Nokomis 8, Traip Academy 8, Winslow 8, Cape Elizabeth 7, Wells 6, Mount View 6, Ellsworth 4, North Yarmouth Academy 4, Hermon 3, Lake Region 3, George Stevens Academy 2, Erskine Academy 2, Poland.
State Class B boys championships: York 56, Foxcroft Academy 44, Mount Desert Island 38, Old Town 34, Traip Academy 30, Greely 29, Waterville 29, Yarmouth 23, Orono 20, Freeport 18, Fryeburg Academy 18, George Stevens Academy 17, North Yarmouth Academy 16, Erskine Academy 16, Lake Region 15, Maine Central Institute 13, Poland 12, Bucksport 10, Morse 10, Wells 9, Penobscot Valley 5, Lisbon 4, Gray-New Gloucester 4, John Bapst 3, Belfast 3.

Feb. 10
Boys Basketball
Class B North prelim playoff: No. 8 Belfast 72, No. 9 Central 54.
Class C South prelim playoff: No. 8 Richmnond 68, No. 9 Searsport 53.

Ice Hockey
Waterville 3, Camden Hills 1.

Feb. 9
Girls Basketball
Class A North prelim playoff: No. 7 Waterville 49, No. 10 Oceanside 37.
Class C South prelim playoff: No. 8 Searsport 50, No. 9 Old Orchard Beach 32.

Swimming
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls championships: Camden Hills 277, Morse 258, Belfast 181, Winslow 122, Waterville 117, Erskine Academy 115, Lincoln Academy 92, Maine Central Institute 54.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys championships: Morse 302, Camden Hills 230, Belfast 221, Waterville 144, Lincoln Academy 96, Erskine Academy 87, Oceanside 29, Winslow 28.
Midcoast individual champions: Camden Hills' Julian Abaldo (100 butterfly, 200 freestyle), Kyle Crans (100 freestyle), Keeli Wood (100 breaststroke), Belfast's Kaylen Ottman (200 freestyle), Oceanside's Alden Mason (100 backstroke).

Feb. 6
Boys Basketball
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Maranacook 64, Medomak Valley 59.
Machias 62, Islesboro 55.
(Ends regular season. Regional playoffs on-deck).

Girls Basketball
Machias 36, Islesboro 17.
(Ends regular season. Regional playoffs on-deck).

Wrestling
Class A North championships: Skowhegan 243.5, Cony 122, Nokomis 114.5, Camden Hills 114, Westbrook 93, Oxford Hills of South Paris 85.5, Mount Ararat 82, Morse 42.5, Hampden Academy 20.5, Messalonskee 19.5, Mount Blue 6, Windham 6, Brewer 3, Gorham 3, Central 3, Wiscasset no score.
Individual Midcoast champion: Camden Hills' Taylor Crosby (145 pounds).
Class B North championships: Foxcroft Academy 206.5, Ellsworth 146, Belfast 141.5, Winslow 117, Oceanside 97, Medomak Valley 95.5, Dexter 80, Bucksport 57, Caribou 49, Penobscot Valley 37, John Bapst 32, Mattanawcook Academy 32, Maine Central Institute 30, Piscataquis 20, Washington Academy 19, Mount View 13, Woodland 8.5, Schenk 6, Bangor Christian no score.
Individual Midcoast champions: Oceanside's Alex Fogarty (106 pounds), Medomak Valley's Steven Thompson (138), Belfast's Jacob Racioppi (152).

Ice Hockey
Camden Hills 3, Presque Isle 0.
Midcoast Ice Cats at St. Dominic.

Indoor Track
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls championships: Waterville 109, Belfast 96, Lincoln Academy 81, Erskine Academy 75, Winslow 35, Nokomis 22, Oceanside 20, Maine Central Institute 19, Morse 7, Medomak Valley 5, Mount View 1.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys championships: Waterville 117, Belfast 115, Maine Central Institute 77, Erskine Academy 67, Winslow 54, Morse 34, Lincoln Academy 5, Oceanside no score.
Individual Midcoast champions: Belfast's Drew Nealey (55-meter hurdles, triple jump, pole vault), Emily Jolliffe (800 meters), Kylie Nelson (long jump, pole vault), Cassidy Hill (55 meters). Belfast's girls 4x200-meter relay and boys 4x800-meter relay also secured first places.
Kennebec Valley Athletic Conference Class A championships: Camden Hills girls 10 points; Camden Hills boys no score.

Cheering
State Class B championships: Old Town 81.3, Ellsworth 79.9, Hermon 79.9, Medomak Valley 77, Presque Isle 70.2, John Bapst 64.3, Mount View 63.6, Gray-New Gloucester 60.7, Wells 60.6, Mountain Valley 57.7, Lake Region 51.9, Freeport 51.8.

Feb. 4
Boys Basketball
Medomak Valley 71, Belfast 40.
Lawrence 80, Camden Hills 47.
Oceanside 62, Gardiner 51.
Skowhegan 53, Mount View 49. (OT)
Rangeley 45, Islesboro 39.
George Stevens Academy 46, Searsport 39.

Girls Basketball
Lawrence 87, Camden Hills 48.
Gardiner 56, Oceanside 44.
Rangeley 49, Islesboro 11.
Medomak Valley 56, Belfast 27.
Mount View 46, Skowhegan 43.

Feb. 3
Girls Basketball
Searsport 45, George Stevens Academy 40.

Ice Hockey
Camden Hills 4, Old Town/Orono 2.

Nordic Skiing
Camden Hills Classic - cancelled.

Feb. 2
Boys Basketball
Medomak Valley 74, Mount Ararat 40.
Cony 84, Camden Hills 76.
Oceanside 58, Belfast 56.
Lincoln Academy 63, Mount View 62.
Forest Hills 75, North Haven 14.
Richmond 69, Vinalhaven 49.

Girls Basketball
Medomak Valley 66, Mount Ararat 56.
Camden Hills 69, Cony 65.
Oceanside 68, Belfast 26.
Lincoln Academy 52, Mount View 29.
Forest Hills 40, North Haven 18.
Richmond 54, Vinalhaven 43.

Feb. 1
Boys Basketball
Temple Academy 53, Islesboro 48.
Richmond 65, Vinalhaven 52.
Searsport 59, Sumner 53.

Girls Basketball
Temple Academy 53, Islesboro 26.
Richmond 60, Vinalhaven 40.

Ice Hockey
Camden Hills 8, Gorham 3.

Jan. 30
Boys Basketball
Nokomis 51, Mount View 37.
Vinalhaven 46, Buckfield 45.
Islesboro 71, North Haven 24.

Girls Basketball
Vinalhaven 67, Buckfield 36.
Islesboro 37, North Haven 36.

Wrestling
Kennebec Valley Athletic Conference championships: Skowhegan 224.5, Nokomis 124, Cony 119, Camden Hills 109, Winslow 96, Oxford Hills 88, Erskine Academy 80.5, Oceanside 76, Brunswick-Mount Ararat 66.5, Belfast 61, Morse 52, Gardiner 46.5, Medomak Valley 45, Mount Blue 37, Messalonskee 25, Hampden Academy 24, Lincoln Academy 11, Brewer 6, Mount View 3, Maine Central Institute 1.

Ice Hockey
Camden Hills 3, Cape Elizabeth 0.

Nordic Skiing
Sassi Memorial: Yarmouth girls 19, Maranacook 63, Maine Coast Waldorf School 74, Mount Blue 95, Kents Hill 97, Deering 106, Fryeburg Academy 164, Freeport 187, Leavitt 211, Monmouth Academy 223, Gould Academy 238, Falmouth 267, Dirigo 269, Waynflete 303, Brunswick, 313, Edward Little of Auburn 313, Camden Hills 316, Central Maine Ski 326, Mount Abram 338, Spruce Mountain 358, Orono 376, Greely 388, Boothbay Region 443, Oxford Hills 468.
Sassi Memorial: Mount Blue boys 45, Freeport 49, Maine Coast Waldorf School 74, Falmouth 119, Yarmouth 120, Leavitt 133, Fryeburg 167, Oxford Hills 187, Portland 189, Orono 215, Maranacook 226, Mount Abram 251, Dirigo 258, Central Maine Ski 265, Cape Elizabeth 278, Telstar 282, Camden Hills 313, Boothbay Region 354, Spruce Mountain 399, Edward Little 404, Greely 426.

Jan. 29
Boys Basketball
Vinalhaven 65, Buckfield 31.
Islesboro 69, North Haven 16.

Girls Basketball
Nokomis 49, Mount View 33.
Vinalhaven 47, Buckfield 46.
North Haven 34, Islesboro 25.

Swimming
Camden Hills boys 52, Wiscasset 24.
Camden Hills 60, Hyde School 17.
Camden Hills girls 71, Wiscasset 3.
Camden Hills 69, Hyde School 9.
Morse at Belfast - canceled.

Indoor Track
Lewiston girls 102, Edward Little 99, Brunswick 82, Mount Ararat 6.25, Skowhegan 57.5, Winslow 24, Morse 18, Gardiner/Hall-Dale 14, Medomak Valley 8, Oceanside 4.
Lewiston boys 149, Brunswick 113.5, Edward Little 66.6, Skowhegan 50.5, Mount Ararat 40, Winslow 19, Morse 12, Gardiner/Hall-Dale 11.5, Oxford Hills 10, Oceanside 1.

Alpine Skiing
Camden Hills girls 42, Mount Blue 44, Spruce Mountain 64, Edward Little 91, Hampden Academy 92, Maranacook 101, Mount Abram 153, Oxford Hills 153, Skowhegan 162. Watershed School no score.
Mountain Valley boys 28, Mount Blue 33, Edward Little 54, Maranacook 64, Skowhegan 113, Camden Hills 120, Hampden Academy 136, Mount Abram 149, Oxford Hills 152, Spruce Mountain 160, Telstar 172. Watershed School no score.

Jan. 28
Boys Basketball
Vinalhaven 49, North Haven 25.
Belfast 62, Erskine Academy 40.
Nokomis 63, Camden Hills 47.
Oceanside 47, Lincoln Academy 44.
Mount View 71, Waterville 57.
Medomak Valley 59, Morse 50.

Girls Basketball
Vinalhaven 52, North Haven 32.
Penobscot Valley 41, Searsport 30.
Nokomis 57, Camden Hills 38.
Morse 52, Medomak Valley 32.
Lincoln Academy 50, Oceanside 43.
Waterville 38, Mount View 24.
Erskine Academy 46, Belfast 20.

Jan. 27
Ice Hockey
Midcoast Ice Cats at Bangor.

Alpine Skiing
Titcomb Mountain: Camden Hills girls third among nine teams. Camden Hills boys 10th among 11 teams.

Nordic Skiing
Sugarloaf Classic: Maranacook girls 22, Mount Blue 23, Kents Hill 70, Mount Abram 83, Dirigo 94, Camden Hills 97, Monmouth Academy 111, Spruce Mountain 129.
Sugarloaf Classic: Mount Blue boys 18, Maranacook 25, Dirigo 74, Mount Abram 74, Camden Hills 99, Spruce Mountain 105.

Jan. 26
Boys Basketball
Maranacook 91, Belfast 62.
Spruce Mountain 40, Mount View 38.
Islesboro 73, A.R. Gould 38.
Medomak Valley 60, Lincoln Academy 43.
Brewer 69, Camden Hills 57.
Oceanside 66, Mount Ararat 55.
Searsport 40, Penobscot Valley 34.

Girls Basketball
Belfast 39, Maranacook 24.
Brewer 41, Camden Hills 31.
Oceanside 53, Mount Ararat 47.
Spruce Mountain 26, Mount View 24.
Lincoln Academy 55, Medomak Valley 47.
Kents Hills 37, Islesboro 26.

Swimming
Old Town boys 108, Belfast 62.
Old Town girls 84, Belfast 83.

Jan. 25
Boys Basketball
Belfast 44, Maine Central Institute 43.

Girls Basketball
Maine Central Institute 52, Belfast 36.
Searsport 38, Bangor Christian 18.

Ice Hockey
Gardiner at Midcoast Ice Cats.

Wrestling
Skowhegan 60, Medomak Valley 12.
Winslow 36, Medomak Valley 24.

Jan. 23
Boys Basketball
Nokomis 58, Belfast 41.
Vinalhaven 73, Temple Academy 35.
Islesboro 53, Pine Tree Academy 51.
Seacoast Christian 64, North Haven 10.
Searsport 49, Bangor Christian 46.

Girls Basketball
Vinalhaven 64, Temple Academy 24.
North Haven 46, Seacoast Christian 42.
Pine Tree Academy 31, Islesboro 16.

Wrestling
Camden Hills 48, Belfast 35.
Camden Hills 54, Mount Blue 24.
Cony 39, Camden Hills 34.
Skowhegan 55, Camden Hills 21.
Cony 45, Belfast 36.
Belfast 51, Mount Blue 30.
Skowhegan 73, Belfast 3.
Nokomis 55, Medomak Valley 22.
Oxford Hills 57, Medomak Valley 9.
Erskine Academy 63, Mount View 7.
Erskine Academy 47, Oceanside 33.
Mount Ararat 51, Mount View 18.
Mount Ararat 53, Oceanside 24.
Oceanside 45, Mount View 24.

Ice Hockey
Camden Hills 9, South Portland/Freeport/Waynflete 0.
Midcoast Ice Cats at Brewer.

Indoor Track
Lewiston girls 106.5, Belfast 99, Mount Ararat 92.5, Skowhegan 52.5, Camden Hills 19, Oceanside 19, Cony 19, Mount View 17.5, Gardiner 12, Medomak Valley 10.
Lewiston boys 170.5, Belfast 92, Mount Ararat 67, Skowhegan 63.5, Cony 32, Gardiner 20.5, Camden Hills 8.5, Oceanside 3.

Nordic Skiing
Oxford Hills Sprints: Camden Hills participated.

Cheering
Class B North championships: Old Town 76.4, Hermon 75.4, Ellsworth 75.3, John Bapst 66.7, Presque Isle 65.9, Mount View 59.3, Caribou 58.6, Mount Desert Island 55.9, Erskine Academy 52.9, Gardiner 52, Foxcroft Academy 50.9, Winslow 45.4, Waterville 43.6, Nokomis 41.7, Maine Central Institute did not compete.
Class B South championships: Medomak Valley 74.1, Gray-New Gloucester 61.2, Lake Region 59, Wells 57.8, Mountain Valley 56.9, Freeport 53.7, Leavitt 49.4, Spruce Mountain 48, Oak Hill 47.4, Greely of Cumberland 44.8, Lincoln Academy of Newcastle 42.6, Morse 40, Poland 34.2.

Jan. 22
Boys Basketball
Medomak Valley 68, Oceanside 48.
Vinalhaven 69, Temple Academy 58.
Mount Ararat 59, Camden Hills 39.
Maine Central Institute 49, Mount View 47.
Seacoast Christian 63, North Haven 36.

Girls Basketball
Medomak Valley 52, Oceanside 40.
Mount View 45, Maine Central Institute 37.
Vinalhaven 66, Temple Academy 33.
Searsport 51, Sumner 34.
Nokomis 60, Belfast 7.
Camden Hills 46, Mount Ararat 44.
North Haven 43, Seacoast Christian 39.

Swimming
Belfast girls 65, Gardiner/Hall-Dale 23.
Belfast boys 67, Gardiner/Hall-Dale 23.
Brunswick girls 122, Camden Hills 56.
Brunswick boys 11, Camden Hills 65.

Alpine Skiing
Camden Hills at Titcomb Mountain. (slalom, Farmington).

Jan. 21
Boys Basketball
Medomak Valley 59, Erskine Academy 29.

Girls Basketball
Erskine Academy 49, Medomak Valley 40.

Ice Hockey
Lewiston at Midcoast Ice Cats.

Jan. 20
Boys Basketball
Searsport 57, Islesboro 53.
Vinalhaven at North Haven - postponed Jan. 28.

Girls Basketball
Mount View 40, Belfast 17.
Searsport 54, Deer Isle-Stonington 43.
Vinalhaven at North Haven - postponed Jan. 28.

Jan. 19
Boys Basketball
Oceanside 60, Morse 41.
Maranacook 59, Mount View 57.
Machias 76, Islesboro 50.

Girls Basketball
Oceanside 39, Morse 28.
Mount View 48, Maranacook 34.
Machias 46, Islesboro 17.

Jan. 18
Boys Basketball
Medomak Valley 83, Camden Hills 38.
Oceanside 93, Waterville 57.
Seacoast Christian 61, Vinalhaven 47.
Belfast 65, Winslow 55.

Girls Basketball
Waterville 55, Oceanside 42.
Winslow 64, Belfast 11.
Vinalhaven 64, Seacoast Christian 25.
Camden Hills 45, Medomak Valley 36.

Wrestling
Winslow 42, Medomak Valley 36.
Mount Ararat 42, Medomak Valley 36.
Camden Hills 54, Mount Ararat 27.
Camden Hills 51, Nokomis 24.
Camden Hills 78, Lincoln Academy 6.

Alpine Skiing
Maranacook slalom: Camden Hills girls first among 10 teams; Camden Hills boys seventh among 12 teams.

Nordic Skiing
Maranacook Waves: Camden Hills participates.

Cheering
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championships: Medomak Valley 80.4, Gardiner 63.4, Leavitt 62.4, Mount View 55.8, Erskine Academy 53.8, Morse 51.7, Winslow 49.8, Spruce Mountain 45.4, Waterville 42.0, Nokomis 39.2, Maine Central Institute 38.3, Lincoln Academy 38.2.

Jan. 16
Boys Basketball
Machias at Islesboro - postponed.
Richmond at Vinalhaven - postponed.
Sumner at Searsport - postponed.
North Haven at Temple Academy - postponed.
Belfast at Maine Central Institute - postponed.
Erskine Academy at Medomak Valley - postponed to Jan. 21.
Mount View at Nokomis - postponed to Jan. 30.

Girls Basketball
Machias at Islesboro - postponed.
Richmond at Vinalhaven - postponed.
North Haven at Temple Academy - postponed.
Belfast at Maine Central Institute - postponed.
Medomak Valley at Erskine Academy - postponed to Jan. 21.
Nokomis at Mount View - postponed to Jan. 29.

Wrestling
Mount View, Morse, Mount Blue at Oxford Hills.
Winslow, Medomak Valley, Oceanside at Skowhegan - postponed.
Hampden Academy, Lincoln Academy, Maine Central Institute at Belfast - postponed.
Camden Hills hosts - cancelled.

Indoor Track
Belfast, Mount View, Cony, Edward Little, Gardiner, Oceanside, Medomak Valley, Skowhegan at Colby College - postponed to Jan. 23.

Alpine Skiing
Camden Hills at Kents Hill - postponed to Jan. 18.

Nordic Skiing
Maranacook Waves: Camden Hills participates - postponed to Jan. 18.

Jan. 15
Boys Basketball
Temple Academy 60, North Haven 20.
Richmond at Vinalhaven - postponed to Feb. 1.

Girls Basketball
Temple Academy 51, North Haven 35.
Richmond at Vinalhaven - postponed to Feb. 1.

Swimming
Brunswick girls 66, Belfast 35.
Brunswick boys 59, Belfast 42.
Camden Hills boys 68, Saint Dominic 6.
Camden Hills boys 62, Erskine Academy 23.
Camden Hills girls 77, Saint Dominic 14.
Camden Hills 68, Erskine Academy 24.

Ice Hockey
Midcoast Ice Cats at Camden Hills.

Jan. 14
Boys Basketball
Searsport 75, Stearns 36.
Belfast 50, Lincoln Academy 47.
Medomak Valley 67, Brunswick 61.
Camden Hills 68, Oceanside 63.
Spruce Mountain 64, Mount View 56.

Girls Basketball
Brunswick 41, Medomak Valley 32.
Oceanside 73, Camden Hills 58.
Stearns 48, Searsport 34.
Spruce Mountain 46, Mount View 17.
Lincoln Academy 49, Belfast 11.

Jan. 13
Boys Basketball
Brewer 65, Oceanside 55.
Mount View 45, Belfast 39.

Girls Basketball
Brewer 55, Oceanside 47.

Wrestling
Oceanside 54, Hampden Academy/Brewer 11.
Oceanside 60, Maine Central Institute 12.
Cony 45, Belfast 36.
Oxford Hills 45, Belfast 33.
Nokomis 52, Mount View 12.
Winslow 36, Mount View 24.
Medomak Valley 30 Gardiner 28.
Mount Blue 39, Medomak Valley 36.
Penobscot Valley Tourney: Camden Hills participated - canceled.

Ice Hockey
Camden Hills 5, Hampden Academy 2.

Nordic Skiing
Cougar Classic Soft 7: Camden Hills participates.

Jan. 12
Boys Basketball
Lincoln Academy 73, Camden Hills 65.
Vinalhaven 54, Seacoast Christian 51.

Girls Basketball
Lincoln Academy 62, Camden Hills 51.
Vinalhaven 53, Seacoast Christian 26.
Belfast at Mount View - postponed to Jan. 20.

Swimming
Waterville, Belfast at Camden Hills - postponed.

Jan. 11
Boys Basketball
Searsport 60, Deer Isle-Stonington 45.

Jan. 9
Boys Basketball
Rangeley 53, Vinalhaven 44.
Islesboro 59, Jonesport-Beals 49.

Girls Basketball
Rangeley 48, Vinalhaven 38.
Islesboro 33, Jonesport-Beals 18.
North Haven 35, Kents Hill 32.

Wrestling
Spartan Tournament: Timberlane 232.5, Danbury 229, Foxcroft Academy 145, Xavier 136.5, Marshwood 132.5, Mountain Valley 111.5, Belfast 99, Cumberland 92, Tyngsboro 82, North Providence 81, Camden Hills 74.5, Sanford 67, Biddeford 62.5, Bonny Eagle 58, Timberlane "B" 54, Portland 46, York 31, Scarborough 29, Noble 9, Thornton Academy 3 and Tyngsboro "B" 1. Camden Hills "B," Camden Hills "C" and Belfast "B" had no score.
Mount Ararat 42, Medomak Valley 30.
Oxford Hills 53, Medomak Valley 18.
Medomak Valley 48, Maine Central Institute 11.
Medomak Valley 33, Morse 20.
Skowhegan Tourney: Skowhegan 242.5, Cony 159.5, Wells 115.5, Oceanside 98, Nokomis 97.5, Ellsworth 90.5, Winslow 88.5, Westbrook 79, Gardiner 45.5, Mount Blue 45.5, Deering 36, Madison 33, Oak Hill 29.5, Messalonskee 26, Mount View 26, John Bapst 21.5, Monmouth Academy 19, Hampden Academy 15, Skowhegan "B" 12, Bangor Christian 10, Brewer 7, Gorham 5, Wells "B" 5, Central 4, Cony "B," Mount Blue "B," Oceanside "B," Westbrook "B," Winslow "B" no score.

Ice Hockey
Camden Hills 5, Messalonskee 4.

Indoor Track
Messalonskee girls 93, Lewiston 79, Brunswick 73, Belfast 68.5, Lincoln Academy 51, Erskine Academy 26.5, Camden Hills 26, Winslow 24, Mount Ararat 21, Cony 7, Morse 1.
Messalonskee boys 101, Brunswick 97, Lewiston 91, Belfast 68, Erskine Academy 25, Cony 21, Winslow 20, Mount Blue 18, Mount Ararat 14, Morse 11, Camden Hills 6, Lincoln Academy 3.
Edward Little girls 115, Lawrence 108, Skowhegan 73, Oceanside 54, Waterville 32, Gardiner 22, Maine Central Institute 22, Nokomis 15.
Edward Little boys 121, Skowhegan 99, Waterville 68, Maine Central Institute 67, Lawrence 50, Gardiner 29, Oxford Hills 25, Oceanside 3.

Nordic Skiing
Hornet Classic: Freeport boys 45, Gould Academy 51, Mount Blue 56, Leavitt 79, Maranacook 89, Oxford Hills 110, Falmouth 134, Orono 162, Portland 195, Central Maine Ski Club 226, Telstar 227, Dirigo 236, Boothbay Region 258, Maine Coast Waldorf School 259, Waynflete 289, Cape Elizabeth 313, Spruce Mountain 325, Camden Hills 335, Mount Ararat 408.
Hornet Classic: Gould Academy girls 59, Maranacook 63, Mount Blue 69, Kents Hill 94, MCWS 104, Deering 131, Freeport 154, Orono 165, Telstar 192, Leavitt 194, Falmouth 198, Monmouth Academy 200, Waynflete 201, Brunswick 224, Dirigo 229, Oxford Hills 251, CMSC 262, Spruce Mountain 295, Camden Hills 308, Boothbay Region 391.

Jan. 8
Boys Basketball
Morse 47, Camden Hills 45.
Medomak Valley 57, Gardiner 41.
Lincoln Academy 60, Mount View 54.
Erskine Academy 58, Belfast 45.
Brunswick 52, Oceanside 46.
Bucksport 46, Searsport 44.
Vinalhaven 55, Rangeley 42.
Islesboro 66, Jonesport-Beals 50.

Girls Basketball
Gardiner 41, Medomak Valley 32.
Lincoln Academy 61, Mount View 30.
Erskine Academy 44, Belfast 27.
Searsport 48, Bucksport 35.
Brunswick 56, Oceanside 47.
Rangeley 55, Vinalhaven 35.
Jonesport-Beals 30, Islesboro 16.
Morse 58, Camden Hills 35.

Swimming
Morse girls 89, Camden Hills 77.
Morse boys 95, Camden Hills 71.
Belfast girls 55, Erskine Academy 39.
Belfast boys 72, Erskine Academy 14.

Alpine Skiing
Camden Hills at Titcomb Mountain - postponed.

Jan. 7
Ice Hockey
John Bapst 5, Camden Hills 3.

Jan. 6
Boys Basketball
Belfast 73, Nokomis 72.
Searsport 59, Islesboro 50.

Girls Basketball
Searsport 53, Islesboro 9.

Wrestling
Camden Hills 72, Maine Central Institute 6.
Camden Hills 51, Mount Blue 22.
Oxford Hills 45, Oceanside 27.
Winslow 42, Oceanside 36.
Belfast 60, Gardiner 18.
Belfast 52, Nokomis 27.
Cony 69, Mount View 6.
Morse 30, Medomak Valley 21.
Erskine Academy 52, Medomak Valley 27.
Mount View versus Lincoln Academy.

Ice Hockey
Midcoast Ice Cats at Gardiner.

Nordic Skiing
Camden Hills freestyle - cancelled.

Jan. 5
Boys Basketball
Brunswick 58, Camden Hills 31.
Oceanside 58, Maine Central Institute 35.
Maranacook 69, Mount View 39.
Islesboro 69, Highway Christian Academy 22.
Medomak Valley 61, Lincoln Academy 51.

Girls Basketball
Nokomis 49, Belfast 18.
Brunswick 60, Camden Hills 41.
Mount View 47, Maranacook 30.
Oceanside 46, Maine Central Institute 38.
Highview Christian Academy 40, Islesboro 14.
Lincoln Academy 47, Medomak Valley 29.

Swimming
Belfast boys 96, Lincoln Academy 63.
Belfast girls 87, Lincoln Academy 73, Boothbay Region 37.
Camden Hills girls 73, Gardiner/Hall-Dale 43.
Camden Hills girls 91, Gardiner/Hall-Dale 24.

Jan. 4
Boys Basketball
Searsport 47, Richmond 39.
Hampden Academy 73, Camden Hills 52.

Girls Basketball
Richmond 33, Searsport 24.
Hampden Academy 44, Camden Hills 32.

Jan. 2
Boys Basketball
Messalonskee 60, Oceanside 43.
Medomak Valley 70, Waterville 33.
Belfast 66, Camden Hills 59.
Winslow 54, Mount View 42.
Greater Portland Christian 49, Islesboro 45.

Girls Basketball
Winslow 55, Mount View 18.
Waterville 40, Medomak Valley 21.
Camden Hills 68, Belfast 17.
Greater Portland Christian 40, Islesboro 21.
Messalonskee 62, Oceanside 45.

Wrestling
Belfast 46, Erskine Academy 36.
Belfast 54, Winslow 22.
Medomak Valley 36, Penobscot Valley 16.
Medomak Valley 42, Woodland 6.
Medomak Valley 36, Piscataquis 30.
Medomak Valley 30, Bucksport 30. (Medomak wins tiebreaker).
Camden Hills 48, Oceanside 36.
Cony 54, Oceanside 27.
Morse 39, Oceanside 36.
Cony 39, Camden Hills 35.
Camden Hills 49, Morse 24.
Warrior Clash: Skowhegan first at 193.5 points, Mount View no points.

Indoor track
Messalonskee girls 126, Edward Little 10, Lincoln Academy 49, Erskine Academy 48.5, Skowhegan 47.5, Lawrence 36, Oceanside 23, Nokomis 19, Medomak Valley 14, Cony 2.
Messalonskee boys 142, Edward Little 67, Skowhegan 65, Maine Central Institute 62, Erskine Academy 31, Cony 27, Mount Blue 26, Lawrence 25, Oxford Hills 18, Lincoln Academy 6, Oceanside no score.

Ice Hockey
Camden Hills 14, Houlton/Hodgdon/Southern Aroostook/Katahdin 0.

Nordic Ski
Telstar Relays: Camden Hills participates.

Dec. 31
Girls Basketball
Nokomis 47, Mount View 23.

Dec. 30
Boys Basketball
Mount View 56, Nokomis 45.
Maine Central Institute 50, Belfast 49.
Mount Ararat 66, Medomak Valley 64.
George Stevens Academy 69, Searsport 36.

Girls Basketball
Medomak Valley 45, Mount Ararat 44.
Maine Central Institute 51, Belfast 26.

Wrestling
Noble Tournament: Skowhegan 180.5, Noble 170, Foxcroft Academy 162, Marshwood 154, Nokomis 124, Ellsworth 119, Lasalle 106, Mount Ararat/Brunswick 89, Camden Hills 74.5, Vergennes 64, Plymouth 60, Winslow 54, Mount Mansfield Union 52, Wells 51, Mountain Valley 47, Gardiner 45.5, Noble "B" 36, Marshwood "B" 25, Oyster River 19, Messalonskee 18, John Bapst 16, Kingswood 7, Central 4, Lasalle "B", Kingswood "B", Noble "C", Nokomis "B", Ellsworth "B" no score.

Indoor track
Lewiston girls 129, Brunswick 96, Belfast 75, Mount Ararat 64, Winslow 44, Camden Hills 20, Gardiner/Hall-Dale 17, Morse 14, Cony 8.
Lewiston boys 132, Brunswick 108, Belfast 61, Waterville 56, Mount Ararat 44, Winslow 28, Gardiner/Hall-Dale 17, Cony 16, Camden Hills 11.

Ice Hockey
Camden Hills 9, Lake Region/Fryeburg Academy/Oxford Hills 1.

Dec. 29
Boys Basketball
Hampden Academy at Camden Hills - postponed to Jan. 4

Girls Basketball
Camden Hills at Hampden Academy - postponed to Jan. 4

Dec. 28
Girls Basketball
George Stevens Academy 45, Searsport 41.

Wrestling
Mid-Maine Tourney: Dexter 149, Cony 127, Oceanside 118, Erskine Academy 112.5, Caribou 102.5, Morse 88, Medomak Valley 58, Bucksport 58, Madison 48, Maine Central Institute 34, Mount View 16, Wiscasset and Hermon no score.

Indoor Track
Edward Little girls 99, Lewiston 95, Mount Ararat 72, Skowhegan 65, Winslow 47, Belfast 27, Gardiner 26, Oceanside 16, Medomak Valley 10, Camden Hills 10, Mount View no score.
Lewiston boys 117, Edward Little 97, Belfast 87, Mount Ararat 47, Skowhegan 46, Winslow 39, Oxford Hills 16, Gardiner 10, Camden Hills 7, Oceanside no score.

Ice Hockey
Camden Hills 1, Brewer 0.

Dec. 26
Ice Hockey
Edward Little at Midcoast Ice Cats.

Dec. 23
Wrestling
Erskine Academy 53, Oceanside 27.
Belfast 54, Mount Ararat 12.
Medomak Valley 48, Mount View 18.
Camden Hills 72, Lincoln Academy 12.

Ice Hockey
Midcoast Ice Cats at Lewiston.

Indoor Track
Messalonskee girls 88, Lewiston 86.5, Belfast 69, Brunswick 61, Lincoln Academy 51.5, Mount Ararat 47, Mount View 20, Erskine Academy 18, Camden Hills 13, Morse 10, Cony 5.
Lewiston boys 97, Messalonskee 96.5, Brunswick 95.5, Belfast 68.5, Mount Ararat 43, Erskine Academy 26, Mount Blue 20, Cony 15, Morse 11, Camden Hills 2.5.

Dec. 22
Boys Basketball
Oceanside 68, Belfast 55.
Medomak Valley 65, Camden Hills 60.
Mount View 54, Maine Central Institute 32.

Girls Basketball
Maine Central Institute 44, Mount View 40.
Medomak Valley 62, Camden Hills 51.
Oceanside 63, Belfast 25.

Swimming
Belfast boys 109, Waterville 48.
Belfast girls 92, Waterville 75.

Dec. 21
Girls Basketball
Penobscot Valley 37, Searsport 32.

Dec. 19
Boys Basketball
Searsport 44, Penobscot Valley 35.
Vinalhaven 53, Jonesport-Beals 41.
Greater Portland Christian 59, North Haven 34.

Girls Basketball
Greater Portland Christian 35, North Haven 29.
Vinalhaven 57, Jonesport-Beals 27.

Wrestling
Camden Hills 40, Belfast 34.
Camden Hills 48, Nokomis 28.
Nokomis 60, Mount View 12.
Belfast 48, Nokomis 30.
Nokomis 47, Oceanside 30.
Belfast 63, Mount View 6.
Camden Hills 48, Oceanside 36.
Oceanside 59, Mount View 12.
Belfast 57, Oceanside 18.
Camden Hills 66, Mount View 9.
Atlantic Invitational: Marshwood 220.5, Dirigo 139, Mountain Valley 87.5, Wells 84, Biddeford 84, Kennebunk 77, Oak Hill 60.6, Medomak Valley 60, York/Traip Academy 58.5, Lisbon 18, Maine Central Institute 9, Lincoln Academy 3.

Ice Hockey
Camden Hills 2, John Bapst 1.
St. Dominic at Midcoast Ice Cats.

Indoor Track
Lewiston boys 117, Brunswick 91, Belfast 69, Mount Ararat 56, Mount Desert Island 52, Morse 16, Erskine Academy 14, Yarmouth 2.
Lewiston girls 81, Belfast 78, Mount Ararat 73, Brunswick 59, Mount Desert Island 38, Erskine Academy 20, Morse 15, Greely 10, Yarmouth 8.
Waterville girls 100.5, Edward Little 92, Lawrence 64, Skowhegan 58, Lincoln Academy 53, Winslow 37.5, Gardiner 23, Oceanside 17.5, Nokomis 12.5, Medomak Valley 7, Maine Central Institute 6.
Waterville boys 111, Edward Little 109.2, Maine Central Institute 67.2, Winslow 47.5, Skowhegan 395. Lawrence 38.2, Gardiner 26.2, Oxford Hills 26, Nokomis 4, Lincoln Academy 3, Oceanside no score.
(Begins regular season.)

Nordic Skiing
Billy Chenard Memorial: Camden Hills participated - canceled.

Dec. 18
Boys Basketball
Winslow 65, Belfast 50.
Messalonskee 83, Camden Hills 47.
Medomak Valley 60, Nokomis 39.
Oceanside 63, Lawrence 54.
Skowhegan 49, Mount View 39.
Islesboro 68, Temple Academy 47.
Greater Portland Christian 58, North Haven 30.
Vinalhaven 44, Jonesport-Beals 40.

Girls Basketball
Greater Portland Christian 51, North Haven 37.
Nokomis 57, Medomak Valley 39.
Winslow 78, Belfast 25.
Messalonskee 79, Camden Hills 43.
Lawrence 74, Oceanside 35.
Skowhegan 31, Mount View 19.
Temple Academy 53, Islesboro 13.
Vinalhaven 58, Jonesport-Beals 34.
Searsport 49, Bangor Christian 27.

Dec. 17
Boys Basketball
Bangor Christian 49, Searsport 45.

Dec. 16
Boys Basketball
Vinalhaven 80, North Haven 21.

Girls Basketball
Vinalhaven 54, North Haven 21.
Searsport 61, Islesboro 10.

Wrestling
Camden Hills 45, Medomak Valley 36.
Camden Hills 60, Maine Central Institute 12.
Medomak Valley 54, Maine Central Institute 12.
Oceanside 48, Hampden Academy 18.
Oceanside 63, Mount View 6.
Mount View 30, Hampden Academy 18.
Belfast 66, Lincoln Academy 18.
Belfast 66, Morse 18.

Dec. 15
Boys Basketball
Searsport 66, Sumner 58.
Belfast 71, Lincoln Academy 66.
Mount View 47, Camden Hills 28.
Oceanside 62, Medomak Valley 57.

Girls Basketball
Medomak Valley 39, Oceanside 35.
Lincoln Academy 66, Belfast 31.
Camden Hills 49, Mount View 48.

Swimming
Belfast boys 89, Messalonskee 78.
Messalonskee girls 106, Belfast 62.

Ice Hockey
Waterville 7, Camden Hills 3.
Midcoast Ice Cats at Kents Hill.

Dec. 14
Girls Basketball
Searsport 34, Sumner 26.

Ice Hockey
Midcoast Ice Cats 5, Camden Hills JV 3.

Dec. 12
Boys Basketball
Rangeley 81, North Haven 30.
Valley 61, Vinalhaven 37.
Richmond 56, Searsport 53.
Islesboro 68, Highway Christian Academy 22.

Girls Basketball
Rangeley 57, North Haven 19.
Richmond 48, Searsport 30.
Vinalhaven 36, Valley 35.
Highview Christian Academy 44, Islesboro 23.

Wrestling
Oceanside 54, Winslow 30.
Camden Hills 41, Oceanside 39.
Camden Hills 54, Winslow 30.
Skowhegan 84, Mount View 0.
Skowhegan 64, Medomak Valley 15.
Medomak Valley 48, Mount View 12.
Marshwood 65, Medomak Valley 10.
Marshwood 78, Mount View 0.
Franklin Savings Bank Tourney: Noble 141, Foxcroft Academy 137.5, Mountain Valley 111, Dirigo 108, Ellsworth 92, Belfast 66, Mount Ararat 63.5, Oxford Hills 62.5, Madison 38.5, Oak Hill 38.5, Wells 30, Deering 27, Cheverus 22, Buckport 11, Lisbon 9, Windham 4, Lincoln Academy 3.

Ice Hockey
Camden Hills 5, Presque Isle 0.
Bangor at Midcoast Ice Cats.

Dec. 11
Boys Basketball
Rangeley 90, North Haven 24.
Messalonskee 62, Medomak Valley 57.
Belfast 64, Mount View 60.
Oceanside 74, Camden Hills 35.
Valley 68, Vinalhaven 37.

Girls Basketball
Rangeley 52, North Haven 19.
Messalonskee 60, Medomak Valley 28.
Mount View 32, Belfast 22.
Oceanside 50, Camden Hills 33.
Vinalhaven 44, Valley 29.

Swimming
Belfast boys 66, Winslow 12.
Belfast girls 60, Winslow 33.
Camden Hills girls 89, Lewiston 75.
Lewiston boys 86, Camden Hills 66.

Ice Hockey
Camden Hills 5, Houlton/Hodgdon/Southern Aroostook/Katahdin 2.

Dec. 10
Boys Basketball
Searsport 67, Stearns 33.

Girls Basketball
Stearns 41, Searsport 36.

Dec. 9
Wrestling
Oceanside 42, Medomak Valley 30.
Oceanside 48, Lincoln Academy 21.
Belfast 42, Camden Hills 36.
Belfast 72, Hampden Academy 12.
Camden Hills 57, Hampden Academy 12.
Medomak Valley 48, Lincoln Academy 30.
Mount View 31, Maine Central Institute 30.
Nokomis 59, Mount View 9.

Dec. 8
Boys Basketball
Forest Hills 75, North Haven 22.
Searsport 44, Deer Isle-Stonington 43.
Maranacook 72, Belfast 57.
Oceanside 90, Waterville 37.
Islesboro 60, Greater Portland Christian 29.
Medomak Valley 56, Erskine Academy 46.
Cony 65, Camden Hills 51.

Girls Basketball
Forest Hills 60, North Haven 22.
Belfast 40, Maranacook 36.
Medomak Valley 46, Erskine Academy 29.
Cony 52, Camden Hills 40.
Oceanside 54, Waterville 32.
Greater Portland Christian 45, Islesboro 24.

Swimming
Camden Hills girls 108, Winslow 44.
Camden Hills boys 94, Winslow 17.

Dec. 7
Girls Basketball
Searsport 50, Deer Isle-Stonington 28.

Ice hockey
Brewer 6, Midcoast Ice Cats 3.
(Begins regular season.)

Dec. 5
Boys Basketball
Highview Christian 58, North Haven 28.
Vinalhaven 65, Forest Hills 61.

Girls Basketball
Highview Christian 53, North Haven 26.
Vinalhaven 50, Forest Hills 42.

Wrestling
Belfast 66, Medomak Valley 18.
Belfast 45, Ellsworth 32.
Belfast 61, Oceanside 18.
Oceanside 46, Medomak Valley 27.
Ellsworth 42, Medomak Valley 27.
Oceanside 42, Ellsworth 39.
Oxford Hills 57, Camden Hills 22.
Oxford Hills 48, Mount View 12.
Camden Hills 72, Mount View 10.
Camden Hills 48, Winslow 33.
Winslow 72, Mount View 6.
(Begins regular season.)

Dec. 4
Boys Basketball
Winslow 64, Mount View 37.
Medomak Valley 51, Gardiner 40.
Camden Hills 57, Waterville 47.
Bucksport 35, Searsport 24.
Oceanside 85, Erskine Academy 38.
Forest Hills 78, Vinalhaven 39.
Highview Christian 52, North Haven 33.
Islesboro 52, A.R. Gould 41.
(Begins regular season.)

Girls Basketball
Gardiner 46, Medomak Valley 18.
Winslow 61, Mount View 27.
Waterville 40, Camden Hills 34.
Searsport 38, Bucksport 26.
Vinalhaven 60, Forest Hills 53.
Highview Christian 50, North Haven 33.
Erskine Academy 52, Oceanside 47.
(Begins regular season.)

Swimming
Belfast at Camden Hills - canceled.
(Begins regular season.)

FALL SPORTS
HIGH SCHOOL
Boys Soccer
Final Standings
Camden Hills, 10-2-2, .833
Oceanside, 10-2-2, .833
Searsport, 11-3, .786
Medomak Valley, 9-3-2, .750
Islesboro, 5-5, .500
Vinalhaven-North Haven, 4-7, .364
Mount View, 4-10, .286
Belfast, 1-13, .071

Girls Soccer
Final Standings
Camden Hills, 13-0-1, 1.000
Oceanside, 12-0-2, 1.000
Searsport, 10-4, .714
Vinalhaven-North Haven, 7-5, .583
Mount View, 5-6-3, .455
Medomak Valley, 3-10-1, .230
Belfast, 2-12, .142

Field Hockey
Final Standings
Belfast, 11-3, .786
Mount View, 9-5, .643
Camden Hills, 7-7, .500
Oceanside, 5-8-1, .357

Football
Final Standings
Mount View, 6-2, .750
Medomak Valley, 6-2, .750
Oceanside, 4-4, .500
Belfast, 3-5, .429
(Camden Hills forfeits remainder of its games finished 0-8.)

Golf
Final Standings
Mount View, 8-2, .800
Camden Hills, 6-2, .750
Oceanside, 5-5, .500
Belfast, 1-9, .100
Medomak Valley, 1-9, .100

Boys Cross Country
Final Standings
Camden Hills, 20-6, .769
Belfast, 20-8, .714
Medomak Valley, 4-20, .167
Oceanside, 1-23, .042
Searsport, 0-19-11, .000

Girls Cross Country
Final Standings
Camden Hills, 26-3, .897
Medomak Valley, 5-16-3, .238
Belfast, 3-24-1, .111
Oceanside, 1-20-3, .048
Searsport, 0-15-9, .000

Nov. 6
Football
Class D North semifinal playoff: No. 2 Mattanawcook Academy 20, No. 3 Mount View 14.

Nov. 4
Girls Soccer
Class A North championship: No. 2 Bangor 3, No. 1 Camden Hills 2.
Class B North championship: No. 2 Hermon 1, No. 1 Oceanside 0.

Oct. 31
Girls Soccer
Class A North semifinal playoff: No. 1 Camden Hills 3, No. 5 Mount Ararat 0.
Class B North semifinal playoff: No. 1 Oceanside 6, No. 12 Gardiner 0.

Football
Class D North quarterfinal playoff: No. 3 Mount View 43, No. 6 Houlton 6.

Cross Country
State Class B: Camden Hills, Belfast boys teams; Medomak Valley's Daniel Bubar, Belfast's Emily Jolliffe, Zoe Deans, Stanley Sturgis, Ricky Smith, Patrick Groening, Camden Hills' Caleb Love-Webb, Eli Smith, Lauren Rothwell, Emily Kessel, Jacqueline Russell participated. (Twin Brook Recreation Area)
State Class C: Searsport's Mary Brenna Catus participated. (Twin Brook Recreation Area)

Oct. 30
Boys Soccer
Class A North semifinal playoff: No. 2 Hampden Academy 2, No. 3 Camden Hills 0.

Class D South semifinal playoff: No. 2 Richmond 4, No. 3 Searsport 1.

Girls Soccer
Class D South semifinal playoff: No. 1 Richmond 4, No. 4 Searsport 0.

Football
Class C North quarterfinal playoff: No. 3 Mount Desert Island 48, No. 6 Oceanside 14.

Oct. 28
Boys Soccer
Class A North quarterfinal playoff: No. 3 Camden Hills 3, No. 6 Cony 2.
Class B North quarterfinal playoff: No. 5 Waterville 4, No. 4 Oceanside 3.
Class D South quarterfinal playoff: No. 3 Searsport 2, No. 6 Greenville 0.

Oct. 27
Girls Soccer
Class A North quarterfinal playoff: No. 1 Camden Hills 7, No. 9 Mount Blue 0.
Class B North quarterfinal playoff: No. 2 Hermon 5, No. 10 Mount View 0.
Class B North quarterfinal playoff: No. 1 Oceanside 3, No. 8 Caribou 0.
Class D South quarterfinal playoff: No. 4 Searsport 5, No. 5 Vinalhaven/North Haven 1.

Oct. 24
Boys Soccer
Class B North prelim playoff: No. 9 Foxcroft Academy 3, No. 8 Medomak Valley 1.

Field Hockey
Class C North semifinal playoff: No. 2 Maine Central Institute 3, No. 3 Mount View 0.

Cross Country
Class B North regional boys championships: Caribou 28, Waterville 85, Belfast 110, Camden Hills 146, Erskine Academy 148, Mount Desert Island 160, Old Town 167, Winslow 239, Ellsworth 253, Foxcroft Academy 272, Maine Central Institute 280, John Bapst 282, Medomak Valley 322, Hermon 412. Top seven qualify for states, thus Belfast and Camden Hills advance.
Class B North regional girls championships: Waterville 66, Caribou 92, Presque Isle 94, Old Town 111, Mount Desert Island 112, John Bapst 124, Camden Hills 128, Belfast 223, Erskine Academy 236, Medomak Valley 248, Hermon 302, Winslow 314. Top six qualify for states, thus, no Midcoast squad advanced.
Class C North boys regional championships: Orono 29, George Stevens Academy 32, Washburn 122, Fort Kent 139, Lee Academy 156, Washington Academy 166, Greater Houlton Christian 190, Central 196, Bucksport 199, Machias 224, Searsport, and others, no score. Top five qualify for states.
Class C North girls regional championships: Orono 19, George Stevens Academy 36, Mattanawcook Academy 97, Washburn 129, Lee Academy 160, Limestone/MSSM 165, Washington Academy 171, Machias 187, Searsport, and others, no score. Top five qualify for states.

Football
Mount View 53, Washington Academy 12.
(Ends regular season. Regional playoffs on-deck.)

Mountain Biking
Maine High School Mountain Bike Series championships: Camden Hills wins 17th straight regular-season and final race titles.

Oct. 23
Boys Soccer
Class D South prelim playoff: No. 10 Valley 4, No. 7 Vinalhaven/North Haven 2.

Girls Soccer
Class B North prelim playoff: No. 10 Mount View 2, No. 7 Erskine Academy 0.

Football
Oceanside 48, Belfast 10.

Oct. 22
Girls Soccer
Kennebec Valley Athletic Conference Class A championship: Bangor 2, Camden Hills 0.

Oct. 21
Girls Soccer
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Oceanside 3, Waterville 1.

Field Hockey
Class B North quarterfinal playoff: No. 3 Foxcroft Academy 3, No. 6 Belfast 2. (2OTs, penalty corners)
Class B North quarterfinal playoff: No. 2 Winslow 2, No. 10 Oceanside 1. (OT)
Class C North quarterfinal playoff: No. 3 Mount View 5, No. 6 Stearns 2.

Mountain Biking
Camden Hills at Titcomb Mountain. (Farmington)

Oct. 20
Girls Soccer
Searsport 4, Dexter 0.
(Ends regular season. League, regional playoffs on-deck.)

Field Hockey
Class B North quarterfinal playoff: No. 1 Gardiner 4, No. 8 Camden Hills 1.

Oct. 19
Boys Soccer
Medomak Valley 6, Maine Central Institute 0.
Mount View 7, Nokomis 0.
Searsport 4, Dexter 2.
Oceanside 5, Belfast 0.
(Ends regular season. League, regional playoffs on-deck.)

Girls Soccer
Medomak Valley 2, Maine Central Institute 1.
Nokomis 4, Mount View 0.
Oceanside 5, Belfast 0.

Oct. 17
Boys Soccer
Rangeley 3, Vinalhaven-North Haven 0.

Girls Soccer
Rangeley 1, Vinalhaven-North Haven 0.

Field Hockey
Class B North prelim playoff: No. 10 Oceanside 2, No. 7 Nokomis 1. (2OT)
Class B North prelim playoff: No. 8 Camden Hills 4, No. 9 John Bapst 0.

Football
Medomak Valley 22, Ellsworth/Sumner 16.

Golf
State individual championships: Camden Hills, Belfast, Oceanside, Medomak Valley, Mount View athletes participate: Camden Hills' Cole Anderson (Class A) and Oceanside's Nick Mazurek (Class B) win titles.

Cross Country
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls championships: Waterville 52, Maranacook 75, Morse 82, Lincoln Academy 94, Camden Hills 109, Leavitt 110, Belfast 198, Erskine Academy 205, Medomak Valley 224, Winslow 251, Oceanside no score.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys championships: Waterville 55, Belfast 90, Lincoln Academy 103, Maranacook 110, Morse 127, Camden Hills 149, Winslow 182, Erskine Academy 183, Maine Central Institute 207, Leavitt 247, Medomak Valley 257, Oceanside 337.
Penobscot Valley Conference small school girls championships: Orono 21, George Stevens Academy 35, Mattanawcook Academy 78, Lee Academy 122, Washington Academy 124, Searsport, and others, no score.
Penobscot Valley Conference small school boys championships: Orono 24, George Stevens Academy 32, Lee Academy 98, Washington Academy 124, Central 132, Bucksport 136, Searsport, and others, no score.

Oct. 16
Boys Soccer
Vinalhaven-North Haven 3, Rangeley 2.

Girls Soccer
Mount View 0, Oceanside 0. (2OT)
Rangeley 4, Vinalhaven-North Haven 1.
Searsport 11, Deer Isle-Stonington 0.

Football
Mount View 33, Mattanawcook Academy 18.
Foxcroft Academy 48, Belfast 8.
Mount Desert Island 42, Oceanside 13.

Oct. 15
Boys Soccer
Oceanside 4, Mount View 2.
Camden Hills 3, Mount Ararat 2.
Searsport 6, Deer Isle-Stonington 3.
Medomak Valley 5, Belfast 1.

Girls Soccer
Camden Hills 2, Mount Ararat 1.
Belfast 2, Medomak Valley 0.

Oct. 14
Boys Soccer
Winslow 8, Belfast 2.

Girls Soccer
Medomak Valley 0, Morse 0. (2OT)

Field Hockey
Winslow 5, Camden Hills 2.
(Ends regular season.)

Oct. 13
Boys Soccer
Vinalhaven-North Haven at Islesboro.
Oceanside 5, Nokomis 3.
Camden Hills 3, Messalonskee 0.
Searsport 4, Greater Portland Christian 2.
Medomak Valley 1, Morse 0.

Girls Soccer
Camden Hills 9, Messalonskee 0.
Winslow 7, Belfast 0.
Searsport 9, Greater Portland Christian 1.

Field Hockey
Maine Central Institute 4, Mount View 3.
Leavitt 2, Oceanside 1.
Belfast 2, Erskine Academy 1. (2OT)

Oct. 12
Girls Soccer
Oceanside 2, Nokimis 0.

Oct. 10
Boys Soccer
Machias 4, Islesboro 2.
Camden Hills 3, Mount Blue 0.
Richmond 3, Searsport 0.
Oceanside 4, Lincoln Academy 1.
Maranacook 2, Medomak Valley 0.
Mount View 3, Maine Central Institute 0.

Girls Soccer
Camden Hills 6, Lawrence 0.
Oceanside 3, Lincoln Academy 0.
Richmond 4, Searsport 0.
Mount View 1, Maine Central Institute 1. (2OT)

Field Hockey
Camden Hills 2, Erskine Academy 0.

Football
Maine Central Institute 41, Medomak Valley 0.
Belfast 45, Waterville 8.

Golf
State team championships: Camden Hills eighth (343) in Class A, Mount View 10th (380) in Class B.

Mountain Biking
Camden Hills hosts - canceled. (Camden Snow Bowl)

Oct. 9
Boys Soccer
Richmond 3, Vinalhaven-North Haven 0.

Girls Soccer
Richmond 7, Vinalhaven-North Haven 1.

Football
Mount View 41, Bucksport 27.
Hermon at Oceanside.

Cross Country
Camden Hills Invitational: Brunswick girls 21, Lincoln Academy 60, Camden Hills 62, Belfast 84, Oceanside, Medomak Valley, Morse no score.
Camden Hills Invitational: Belfast boys 53, Brunswick 57, Camden Hills 60, Lincoln Academy 83, Morse 84, Oceanside 185, Medomak Valley no score.
Riot Challenge: Orono boys 25, Foxcroft Academy 59, Lee Academy 83, Central 94, Machias 102, Searsport, Jonesport-Beals, Dexter no score.
Riot Challenge: Orono girls 22, Foxcroft Academy 56, Lee Academy 62, Machias 91, Searsport, Jonesport-Beals no score.

Oct. 8
Boys Soccer
Camden Hills 11, Lawrence 0.
Waterville 10, Belfast 0.

Girls Soccer
Waterville 6, Belfast 0.

Field Hockey
Mount View 7, Maranacook 0.
Gardiner 2, Belfast 1.
Oceanside 6, Lincoln Academy 0.

Oct. 7
Boys Soccer
Greater Portland Christian 4, Islesboro 2.

Girls Soccer
Searsport 1, Buckport 0.

Oct. 6
Boys Soccer
Medomak Valley 1, Leavitt 1. (2OT)
Winslow 2, Oceanside 1.
Waterville 5, Mount View 2.
Searsport 3, Bucksport 0.
Belfast 3, Morse 2.

Girls Soccer
Leavitt 2, Medomak Valley 1.
Camden Hills 3, Mount Blue 2.
Waterville 4, Mount View 0.
Morse 4, Belfast 2.

Field Hockey
Maine Central Institute 2, Oceanside 1.
Gardiner 1, Camden Hills 0.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class A state team qualifier: Messalonskee 329, Lewiston 343, Mount Ararat 347, Brunswick 348, Camden Hills 349. Lewiston held automatic bid to states for winning league title.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B state team qualifier: Maine Central Institute 329, Gardiner 346, Gardiner 347, Mount View 351. Oceanside (8th, 398) failed to qualify. Mount View held automatic bid to states for winning league title.
Kennebec Valley Athletic Conference Class A state individual qualifier: Top 15 and ties, including Camden Hills' Julian Starbird (77, tied for medalist) and Cole Anderson (82, tied for 5th).
Kennebec Valley Athletic Conference Class B state individual qualifier: Top 11 and ties, including Oceanside's Nick Mazurek (73, 2nd), Belfast's Alex Fritz (76, 3rd), Mount View's Austin Higgins (79, tied for 4th) and Ross DeLorenzo (85, tied for 11th) and Medomak Valley's Adam Wilcox (84, tied for 8th).
Kennebec Valley Athletic Conference state girls individual qualifier: Top 11, including Mount View's Cassidy Gerrish (96, 9th) and Belfast's Madison Hemingway (110, 11th).

Oct. 5
Boys Soccer
Islesboro 3, Chop Point 0.

Girls Soccer
Penobscot Valley 2, Searsport 0.
Oceanside 1, Winslow 0.

Field Hockey
Mount View 2, Morse 1. (OT)
Belfast 5, Lawrence 2.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class B shootout: Mount View 170, Gardiner 172, Maine Central Institute 173, Erskine Academy 195.

Oct. 3
Boys Soccer
Buckfield 3, Vinalhaven-North Haven 0.

Girls Soccer
Medomak Valley 2, Maranacook 0.
Buckfield 3, Vinalhaven-North Haven 1.

Football
Mount View 46, Medomak Valley 7.

Cross Country
Festival of Champions: La Salle Academy girls 30, Orono 128, Cumberland 141, Harwood Union 154, Falmouth 267, Cape Elizabeth 301, Massabesic 323, Phillips Exeter Academy 3234, Colonel Gray 393, Brunswick 394, George Stevens Academy 409, Scarborough 452, Cony 479, Bonny Eagle 488, Mount Blue 502, Westbrook 509, Camden Hills 560, Waterville 580, South Portland 608, Lewiston 623, Hampden Academy 664, Boothbay Region 672, Caribou 673, Maranacook 704, Biddeford 732, Lincoln Academy 741, Kents Hill 741, Old Town 765, Presque Isle 781, Brewer 788, Mount Desert Island 789, St. Dominic 822, John Bapst 834, Maine Coast Waldorf 851, Burrillville 895, Morse 933, Monmouth Academy 973, Bangor 995, Mattanawcook Academy 1,041, Messalonskee 1,066, Marshwood 1,098, Telstar 1,189, Thornton Academy 1,219, Lake Region 1,260, Oxford Hills 1,262, Hall-Dale 1,266, Gray-New Gloucester 1,272, Edward Little 1,282, Medomak Valley 1,318, Gould Academy 1,412, Winthrop 1,436, Catherine McAuley 1,444, Hermon 1,463, Windham 1,620. Belfast, Oceanside were among those with no score.
Festival of Champions: Scarborough boys 120, Cumberland 162, Falmouth 187, Phillips Exeter Academy 243, Harwood Union 245, Lewiston 255, York 315, Orono 348, Hampden Academy 358, Westbrook 359, George Stevens Academy 387, Biddeford 432, Caribou 458, Marshwood 507, Brewer 522, Bangor 523, Mount Blue 526, Waterville 572, Colonel Gray 613, Brunswick 620, Cheverus 695, Winthrop 755, Cony 762, Belfast 774, Massabesic 813, Gray-New Gloucester 827, Bonny Eagle 847, Boothbay Region 857, South Portland 859, Edward Little 868, Messalonskee 881, Camden Hills 895, Burrillville 898, Oxford Hills 921, Morse 986, Cape Elizabeth 1,004, Thornton Academy 1,013, Lincoln Academy 1,039, Mount Desert Island 1,042, Maranacook 1,053, Old Town 1,077, Hyde School 1,131, Gould Academy 1,154, Monmouth Academy 1,178, Maine Coast Waldorf 1,232, Winslow 1,241, Maine Central Institute 1,297, Ellsworth 1,303, Foxcroft Academy 1,313, Presque Isle 1,320, Leavitt 1,332, Lawrence 1,386, John Bapst 1,430, St. Dominic 1,484, Windham 1,498, Hall-Dale 1,498, Medomak Valley 1,563, Greater Houlton Christian 1,613, Mattanawcook Academy 1,661, Bucksport 1,694, Madison 1,771, Hermon 1,872, Lake Region 2,001, Oceanside 2,031. There were others who had no score.

Oct. 2
Boys Soccer
Lewiston 3, Camden Hills 1.
Buckfield 6, Vinalhaven-North Haven 0.
Islesboro 5, Highview Christian Academy 0.

Girls Soccer
Searsport 4, Bangor Christian 1.
Camden Hills 5, Lewiston 0.
Vinalhaven-North Haven 2, Buckfield 1.

Field Hockey
Oceanside 3, Maranacook 0.

Football
Winslow 68, Oceanside 0.
Old Town 36, Belfast 28.

Oct. 1
Boys Soccer
Waterville 1, Oceanside 0.
Searsport 2, Bangor Christian 1.
Mount View 6, Belfast 2.

Girls Soccer
Mount View 2, Belfast 1.
Oceanside 2, Waterville 2. (2OT)

Field Hockey
Belfast 1, Leavitt 0.
Lawrence 5, Camden Hills 2.
Winslow 1, Mount View 0.

Sept. 29
Boys Soccer
Lincoln Academy 6, Mount View 1.
Maine Central Institute 2, Belfast 1.
Hampden Academy 4, Camden Hills 3.
Medomak Valley 4, Gardiner 0.
Searsport 2, Penobscot Valley 1.
Oceanside 1, Morse 1. (2OT)
Islesboro 3, Temple Academy 2.

Girls Soccer
Lincoln Academy 3, Mount View 0.
Camden Hills 2, Hampden Academy 2. (2OT)
Oceanside 3, Morse 0.
Gardiner 3, Medomak Valley 1.
Belfast 3, Maine Central Institute 0.

Field Hockey
Oceanside 2, Morse 1.
Mount View 1, Nokomis 0.
Leavitt 1, Camden Hills 0.

Sept. 28
Field Hockey
Belfast 12, Lincoln Academy 0.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class B North Division playoff: No. 1 Maine Central Institute 8, No. 4 Oceanside 1.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B North Division playoff: No. 2 Mount View 7, No. 3 Waterville 2.

Sept. 26
Boys Soccer
Vinalhaven-North Haven 7, Valley 2.
Medomak Valley 3, Lincoln Academy 1.

Girls Soccer
Lincoln Academy 3, Medomak Valley 2.
Vinalhaven-North Haven 5, Valley 2.

Field Hockey
Mount View 2, Oceanside 0.
Maine Centrall Institute 2, Belfast 1.
Camden Hills 9, Lincoln Academy 0.

Football
Oceanside 33, Waterville 28.
Belfast 50, John Bapst 6.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class A Central Division playoff: No. 1 Messalonskee 6.5, No. 2 Camden Hills 2.5.

Sept. 25
Boys Soccer
Richmond 2, Searsport 1.
Camden Hills 0, Edward Little 0. (2OT)
Oceanside 4, Leavitt 0.
Erskine Academy 10, Belfast 1.
Vinalhaven-North Haven 6, Valley 5. (OT)
Morse 2, Mount View 1.

Girls Soccer
Camden Hills 3, Edward Little 1.
Mount View 3, Morse 1.
Richmond 4, Searsport 0.
Erskine Academy 4, Belfast 1.
Oceanside 2, Leavitt 0.
Vinalhaven-North Haven 4, Valley 1.

Football
Medomak Valley 31, Houlton 6.
Orono 20, Mount View 19.

Cross Country
Hampden Academy boys 39, Edward Little 77, Cony 80, Camden Hills 87, Belfast 95, Maranacook 130.
Cony girls 45, Camden Hills 49, Hampden Academy 52, Maranacook 73, Belfast, Edward Little no score.
Seacoast Invitational: George Stevens Academy girls 15, Washington Academy 73, Machias 76, Lee Academy 78, Searsport, Bucksport, Narraguaugus, Jonesport Beals, Sumner, Calais, Deer Isle-Stonington no score.
Seacoast Invitational: George Stevens Academy boys 18, Lee Academy 62, Machias 82, Washington Academy 82, Bucksport 119, Searsport, Jonesport-Beals, Deer Isle-Stonington, Narraguaugus, Sumner no score.
Lincoln Academy boys 30, Erskine Academy 34, Medomak Valley 71, Oceanside 115.
Lincoln Academy Girls 18, Erskine Academy 46, Medomak Valley 58, Oceanside no score.

Golf
Kennebec Valley Athletic Conference Class A Central Division playoff: No. 2 Camden Hills 6, No. 3 Cony 3.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B North Division playoff: No. 4 Oceanside 7, No. 5 Belfast 2.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B North Division playoff: No. 3 Waterville 6, No. 6 Medomak Valley 3.

Sept. 24
Field Hockey
Maine Central Institute 4, Camden Hills 3.
Belfast 8, Maranacook 0.
Mount View 2, Spruce Mountain 1.
Nokomis 2, Oceanside 1.

Sept. 23
Boys Soccer
Vinalhaven-North Haven 9, Islesboro 0.

Girls Soccer
Searsport 4, Dexter 0.

Golf
Oceanside 6, Medomak Valley 3.
Mount View 7, Belfast 2.
(Ends regular season.)

Sept. 22
Boys Soccer
Camden Hills 4, Bangor 1.
Lincoln Academy 3, Belfast 1.
Winslow 5, Mount View 0.
Oceanside 2, Medomak Valley 2. (2OT)
Searsport 9, Dexter 0.

Girls Soccer
Mount View 0, Winslow 0. (2OT)
Camden Hills 4, Bangor 1.
Oceanside 3, Medomak Valley 0.
Lincoln Academy 4, Belfast 2.

Field Hockey
Camden Hills 9, Maranacook 0.
Mount View 4, Waterville 0.
Belfast 7, Morse 0.
Oceanside 0, Winslow 0. (2OT)

Sept. 21
Golf
Waterville 7, Oceanside 2.
Belfast 6.5, Medomak Valley 2.5.
Maine Central Institute 7.5, Mount View 1.5.
Camden Hills 9, Mount Blue 0.

Sept. 19
Boys Soccer
Gardiner 3, Mount View 2.
Medomak Valley 5, Lincoln Academy 0.
Nokomis 2, Belfast 1.

Girls Soccer
Lincoln Academy 3, Medomak Valley 0.
Nokomis 6, Belfast 1.
Vinalhaven-North Haven 6, Highview Christian Academy 1.
Mount View 3, Gardiner 2.

Football
Bucksport 53, Camden Hills 14.
Maine Central Institute 54, Mount View 18.

Sept. 18
Boys Soccer
Camden Hills 1, Brewer 1. (2OT)
Machias 4, Islesboro 0.

Girls Soccer
Vinalhaven-North Haven 7, Highview Christian Academy 0.
Camden Hills 4, Brewer 0.
Searsport 11, Bangor Christian 1.

Football
Oceanside 55, John Bapst 28.
Belfast 20, Madison/Carrabec 9.
Medomak Valley 41, Washington Academy 6.

Cross Country
Camden Hills girls 34, Cony 41, Lincoln Academy 68, Erskine Academy 112, Medomak Valley 131, Maine Central Institute 155, Oceanside 157. Camden Hills boys 43, Lincoln Academy 54, Cony 67, Erskine Academy 77, Maine Central Institute 138, Medomak Valley 146, Oceanside 207.
Hampden Academy boys 31, Bangor 42, Brewer 65, Belfast 80, Winslow 153, Skowhegan 182.
Hampden Academy girls 32, Brewer 42, Bangor 66, Skowhegan 116, Winslow 122, Belfast no score.
Orono boys 15, Mount Desert Island 59, Old Town 64, Mattanawcook Academy 122, Searsport 134.
Orono girls 15, Mount Desert Island 57, Old Town 64, Mattanawcook Academy 90, Searsport no score.

Sept. 17
Boys Soccer
Searsport 2, Deer Isle-Stonington 0.
Mount View 3, Nokomis 2.
Waterville 7, Medomak Valley 2.
Oceanside 1, Erskine Academy 0.
Morse 5, Belfast 2.

Girls Soccer
Waterville at Medomak Valley.
Morse 5, Belfast 1.
Nokomis 2, Mount View 0.
Oceanside 1, Erskine Academy 0.

Field Hockey
Camden Hills 7, Morse 1.
Belfast 1, Mount View 0.
Spruce Mountain 4, Oceanside 1.

Sept. 16
Boys Soccer
Greater Portland Christian 3, Vinalhaven-North Haven 2.

Girls Soccer
Vinalhaven-North Haven 4, Greater Portland Christian 0.
Searsport 6, Deer Isle-Stonington 1.

Golf
Waterville 6.5, Medomak Valley 2.5.
Messalonskee 9, Camden Hills 0.
Maine Central Institute 7.5, Belfast 1.5.
Mount View 6.5, Oceanside 2.5.

Sept. 15
Boys Soccer
Maine Central Institute 1, Mount View 0.
Camden Hills 8, Messalonskee 2.
Oceanside 4, Lincoln Academy 3.
Medomak Valley 3, Morse 0.
Gould Academy 7, Islesboro 4.

Girls Soccer
Morse 4, Medomak Valley 0.
Camden Hills 5, Messalonskee 0.
Mount View 5, Maine Central Institute 1.
Oceanside 2, Lincoln Academy 0.

Field Hockey
Mount View 3, Camden Hills 1.
Belfast 4, Nokomis 1.
Oceanside 4, Waterville 0.

Golf
Maine Central Institute 7.5, Oceanside 1.5.
Medomak Valley 5, Belfast 4.

Sept. 14
Boys Soccer
Searsport 0, Greenville 0. (2OT)

Girls Soccer
Searsport 4, Greenville 0.

Golf
Camden Hills 7, Cony 2.
Waterville 8.5, Belfast 0.5.
Mount View 9, Medomak Valley 0.

Sept. 12
Boys Soccer
Camden Hills 9, Oxford Hills 0.
Islesboro 2, Highview Christian Academy 0.

Girls Soccer
Buckfield 2, Searsport 1.
Camden Hills 9, Oxford Hills 0.

Football
Mount View 41, Dexter 8.

Cross Country
Orono boys 22, George Stevens Academy 38, Central 102, Mattanawcook Academy 103, Lee Academy 12, Searsport, Machias, Jonesport-Beals, Deer Isle-Stonington, Bucksport, Bangor Christian no score.
Orono girls 18, George Stevens Academy 37, Lee 78, Searsport, Mattanawcook Academy, North Haven no score.

Sept. 11
Boys Soccer
Richmond 9, Vinalhaven-North Haven 1.
Medomak Valley 5, Belfast 0.
Waterville 5, Mount View 1.
Oceanside 5, Morse 1.
Searsport 1, Pine Tree Academy 0.

Girls Soccer
Richmond 8, Vinalhaven-North Haven 0.
Waterville 6, Mount View 2.
Medomak Valley 2, Belfast 1.
Oceanside 1, Morse 0.

Football
Houlton 22, Camden Hills 14.
Mount Desert Island 24, Belfast 14.
Old Town 35, Oceanside 12.
Medomak Valley 13, Stearns/Schenck 12.

Cross Country
Camden Hills girls 33, Morse 55, Edward Little 93, Lincoln Academy 102, Erskine Academy 121, Medomak Valley 133, Oceanside 148, Belfast no score.
Belfast boys 67, Camden Hills 74, Edward Little 82, Lincoln Academy 86, Morse 100, Erskine Academy 126, Medomak Valley 169, Oceanside 249.

Sept. 10
Boys Soccer
Camden Hills 7, Cony 0.

Girls Soccer
Camden Hills 10, Cony 0.

Field Hockey
Mount View 3, Erskine Academy 2. (OT)
Camden Hills 1, Nokomis 0.
Belfast 4, Oceanside 1.

Golf
Camden Hills 9, Lawrence 0.
Oceanside 8, Belfast 1.
Maine Central Institute 8, Medomak Valley 1.
Mount View 5.5 Waterville 3.5.

Sept. 9
Boys Soccer
Greater Portland Christian 3, Vinalhaven-North Haven 0.

Girls Soccer
Vinalhaven-North Haven 7, Greater Portland Christian 3.

Golf
Camden Hills 8.5, Mount Blue 0.5.

Sept. 8
Boys Soccer
Medomak Valley 4, Mount View 1.
Camden Hills 3, Brunswick 0.
Oceanside 7, Belfast 2.
Bangor Christian 3, Searsport 1.
Islesboro 3, Temple Academy 2.

Girls Soccer
Mount View 3, Medomak Valley 1.
Camden Hills 4, Brunswick 3.
Oceanside 8, Belfast 1.

Field Hockey
Gardiner 2, Mount View.
Belfast 4, Spruce Mountain 0.
Camden Hills 2, Oceanside 1.

Golf
Oceanside 7.5, Medomak Valley 1.5.
Mount View 9, Belfast 0.

Sept. 5
Boys Soccer
Camden Hills 2, Skowhegan 0.

Girls Soccer
Searsport 1, Bucksport 0.
Camden Hills 15, Skowhegan 0.
Lincoln Academy 2, Belfast 1.

Field Hockey
Mount View 3, Lawrence 2. (OT)
Belfast 5, Waterville 2.
Spruce Mountain 6, Camden Hills 1.
Oceanside 2, Erskine Academy 1.

Football
Medomak Valley 14, Bucksport 13.
Mount View 49, Camden Hills 12.

Sept. 4
Boys Soccer
Winslow 5, Mount View 1.
Lincoln Academy 2, Belfast 1.
Oceanside 2, Medomak Valley 1.
Searsport 3, Bucksport 2.
(Begins regular season.)

Girls Soccer
Oceanside 6, Medomak Valley 0.
Winslow 2, Mount View 0.
(Begins regular season.)

Football
Madison/Carrabec 35, Oceanside 18.
Winslow 43, Belfast 0.
(Begins regular season.)

Golf
Oceanside 5, Waterville 4.
Maine Central Institute 7, Mount View 2.

Cross country
Boothbay Region boys 26, Medomak Valley 39 and Oceanside 67.
Boothbay Region girls 22, Medomak Valley 49 and Oceanside 49.
Camden Hills girls 25, Morse 74, Cony 79, Erskine Academy 82, Winslow 103, Belfast no score.
Camden Hills boys 45, Belfast 59, Cony 72, Morse 91, Erskine Academy 106, Winslow 152.
(Begins regular season.)

Sept. 3
Field Hockey
Leavitt 3, Mount View 2.
Camden Hills 4, Waterville 0.
Winslow 2, Belfast 0.
Gardiner 1, Oceanside 0.
(Begins regular season.)

Sept. 2
Golf
Waterville 8.5, Medomak Valley 0.5.
Messalonskee 7.5, Camden Hills 1.5.
Maine Central Institute 8.5, Belfast 0.5.
Mount View 8, Oceanside 1.

Aug. 31
Golf
Maine Central Institute 9, Oceanside 0.
Waterville 8, Belfast 1.
Camden Hills 6.5, Cony 2.5.
Mount View 8, Medomak Valley 1.

Aug. 28
Golf
Oceanside 6, Belfast 3.
Camden Hills 9, Lawrence 0.
Maine Central Institute 9, Medomak Valley 0.
Mount View 7.5, Waterville 1.5.
(Begins regular season.)

ADULT
Waldoboro Recreation Coed Softball League
Final Standings
South of the Border, 11-1, .916, 31 runs allowed
Knox County Benchwarmers, 10-2, .833, 79 runs allowed
Hilltop Stop, 8-4, .667, 74 runs allowed
Lash Realty, 8-4, .667, 99 runs allowed
Bench Jockeys, 7-5, .583, 81 runs allowed
Hatch Well Drillers, 6-6, .500, 95 runs allowed
Empty Pitchers, 4-8, .333, 90 runs allowed
Hi-Tek Drillers, 4-8, .333, 109 runs allowed
Maine-ly Pawn, 1-11, .083, 186 runs allowed
Rising Tide, 1-11, .083, 221 runs allowed
(Seeding tiebreakers: Total wins, head to head, least runs allowed coin flip, mercy-rule loss, forfeit win.)

Oct. 4 Playoffs
Championship: No. 1 South of the Border 8, No. 3 Hilltop Stop 6.

Oct. 3 Playoffs
No. 8 Hi-Tek Rednecks versus No. 9 Maine-ly Pawn.
No. 7 Empty Pitchers versus No. 10 Rising Tide.
No. 4 Lash Realty versus No. 5 Bench Jockeys.
No. 3 Hilltop Stop versus No. 6 Hatch Well Drillers.
No. 8 Hi-Tek Rednecks-No. 9 Maine-ly Pawn winner versus No. 2 Knox County Benchwarmers.
No. 7 Empty Pitchers-No. 10 Rising Tide winner versus No. 1 South of the Border.
(Double-elimination playoffs Oct. 3-4, with championship Oct. 4 at 11:30 a.m. at MVHS.)

Recent Results
Hatch Well Drillers 12, Empty Pitchers 3.
South of the Border 7, Hilltop Stop 0. (forfeit)
Knox County Benchwarmers 11, Bench Jockeys 9.
Lash Realty 7, Maine-ly Pawn 4.
Hi-Tek Rednecks 22, Rising Tide 5.

Previous Results
Hatch Well Drillers 9, Hi-Tek Rednecks 5.
South of the Border 20, Lash Realty 1.
Bench Jockeys 7, Hilltop Stop 0. (forfeit)
Empty Pitchers 13, Mainely Pawn 7.
Lash Realty 11, Hatch Well Drillers 6.
Knox County Benchwarmers 15, Rising Tide 1.
Empty Pitchers 11, Hi-Tek Rednecks 7.
South of the Border 7, Hilltop Stop 0. (forfeit)
Knox County Benchwarmers 30, Maine-ly Pawn 5.
Hilltop Stopo 6, Hi-Tek Rednecks 5.
Rising Tide 15, Maine-ly Pawn 9.
Bench Jockeys 9, Hatch Well Drillers 3.
Knox County Benchwarmers 6, South of the Border 4.
Lash Realty 7, Empty Pitchers 0. (forfeit)
Bench Jockeys 23, Rising Tide 4.
Hatch Well Drillers 19, Maine-ly Pawn 7.
Knox County Benchwarmers 15, Hatch Well Drillers 14.
South of the Border 22, Rising Tide 0.
Lash Realty 15, Hi-Tek Rednecks 8.
Bench Jockeys 14, Empty Pitchers 3.
Hilltop Stop 8, Empty Pitchers 5.
South of the Border 7, Hi-Tek Rednecks 2.
Hilltop Stop 18, Lash Realty 11.
Bench Jockeys 20, Rising Tide 3.
Hatch Well Drillers 26, Rising Tide 2.
Lash Realty 11, Bench Jockeys 4.
Hilltop Stop 10, Knox County Benchwarmers 8.
Knox County Benchwarmers 16, Bench Jockeys 0.
Hi-Tek Rednecks 18, Maine-ly Pawn 3.
South of the Border 9, Bench Jockeys 5.
Knox County Benchwarmers 21, Hi-Tek Rednecks 7.
Empty Pitchers 10, Rising Tide 2.
Hilltop Stop 9, Maine-ly Pawn 2.
South of the Border 10, Hatch Well Drillers 4.
Bench Jockeys 19, Maine-ly Pawn 9.
Hilltop Stop 26, Rising Tide 1.
Knox County Benchwarmers 24, Lash Realty 8.
Maine-ly Pawn 9, Rising Tide 8.
Hatch Well Drillers 11, Bench Jockeys 7.
South of the Border 15, Knox County Benchwarmers 3.
Empty Pitchers 7, Lash Realty 2.
Hilltop Stop 8, Hi-Tek Rednecks 5.
Lash Realty 7, Hilltop Stop 0. (forfeit)
South of the Border 7, Empty Pitchers 3.
Hatch Well Drillers 8, Empty Pitchers 0.
Lash Realty 15, Maine-ly Pawn 7.
Hi-Tek Rednecks 17, Rising Tide 2.
Hilltop Stop 14, Hatch Well Drillers 9.
South of the Border 22, Maine-ly Pawn 3.
Knox County Benchwarmers 10, Hatch Well Drillers 4.
South of the Border 8, Empty Pitchers 4.
Knox County Benchwarmers 8, Empty Pitchers 2.
Bench Jockeys 17, Hi-Tek Rednecks 3.
Lash Realty 15, Rising Tide 1.

SUMMER SPORTS
ADULT
Rockland Area Men's Softball League
Final Standings
Simmons Lobster Wharf, 12-5, .706
Jensen's Pharmacy/Andes Variety, 11-6, .647
BCF, 11-6, .647
Mid-Knight Auto, 10-7, .589
Eastern Tire, 9-8, .529
Smokestack Grille, 8-9, .471
New Leaf Construction, 5-12, .294
Bristol, 2-15, .118
(Bristol dropped from the league and did not participate in the postseason.)

Playoffs Results
Championship: No. 1 Simmons Lobster Wharf 8, No. 2 Jensen's Pharmacy/Andes Variety 5.
No. 2 Jensen's Pharmacy/Andes Variety 7, No. 1 Simmons Lobster Wharf 4.
No. 2 Jensen's Pharmacy/Andes Variety 6, No. 4 Mid-Knight Auto 3.
No. 4 Mid-Knight Auto 14, No. 3 BCF 4.
No. 1 Simmons Lobster Wharf 19, No. 2 Jensen's Pharmacy/Andes Variety 8.
No. 4 Mid-Knight Auto 18, No. 7 New Leaf Construction 7.
No. 3 BCF 13, No. 5 Eastern Tire 12.
No. 2 Jensen's Pharmacy/Andes Variety 10, No. 3 BCF 7.
No. 7 New Leaf Construction 14, No. 6 Smokestack Grille 11.
No. 1 Simmons Lobster Wharf 14, No. 4 Mid-Knight Auto 3.
No. 2 Jensen's Pharmacy/Andes Variety 16, No. 7 New Leaf Construction 13.
No. 3 BCF 21, No. 6 Smokestack Grille 20. (8 inns.)
No. 4 Mid-Knight Auto 24, No. 5 Eastern Tire 10.

Regular-Season Results
Simmons Lobster Wharf 25, New Leaf Construction 12.
Mid-Knight Auto 11, Simmons Lobster Wharf 6.
Eastern Tire 16, BCF 9.
Smokestack Grille 17, New Leaf Construction 13.
BCF 9, Smokstack Grille 8.
Jensen's Pharmacy/Andes Variety beat Eastern Tire.
Simmons Lobster Wharf 9, Eastern Tire 8.
Mid-Knight Auto 14, Smokestack Grille 6.
Jensen's Pharmacy/Andes Variety 13, BCF 12.
Eastern Tire 23, Jensen's Pharmacy/Andes Variety 12.
Mid-Knight Auto 31, Eastern Tire 14.
New Leaf Construction 18, Mid-Knight Auto 11.
New Leaf Construction 15, Smokestack Grille 14.
Mid-Knight Auto 30, Eastern Tire 16.
Simmons Lobster Wharf 13, BCF 6.
Jensen's Pharmacy/Andes Variety 12, Smokestack Grille 11.
BCF 17, New Leaf Construction 9.
Smokestack Grille beat Bristol.
Simmons Lobster Wharf beat Bristol.
Simmons Lobster Wharf 17, Jensen's Pharmacy/Andes Variety 3.
Jensen's Pharmacy/Andes Variety 16, Mid-Knight Auto 10.
New Leaf Construction 15, Eastern Tire 14.
Simmons Lobster Wharf 9, Mid-Knight Auto 4.
Smokestack Grille 9, BCF 8. (9 inns.)
BCF 11, Jensen's Pharmacy/Andes Variety 10.
Smokestack Grille 20, New Leaf Construction 12.
Smokestack Grille 20, Simmons Lobster Wharf 19.
BCF beat New Leaf Construction.
Mid-Knight Auto 39, Bristol 7.
Jensen's Pharmacy/Andes Variety 25, Smokestack Grille 12.
Eastern Tire 17, Simmons Lobster Wharf 16.
Eastern Tire 42, Bristol 5.
Eastern Tire 39, Bristol 4.
Eastern Tire 14, Smokestack Grille 6.
BCF 25, Mid-Knight Auto 13.
Simmons Lobster Wharf 18, Jensen's Pharmacy/Andes Variety 5.
Mid-Knight Auto 19, New Leaf Construction 11.
Jensen's Pharmacy/Andes Variety 20, Mid-Knight Auto 18.
Simmons Lobster Wharf 18, Mid-Knight Auto 3.
Jensen's Pharmacy/Andes Variety 5, Simmons Lobster Wharf 4.
Simmons Lobster Wharf 12, New Leaf Construction 0.
Smokestack Grille 12, Bristol 11.
Mid-Knight Auto 10, Smokestack Grille 5.
BCF 10, Eastern Tire 9.
Eastern Tire 15, Jensen's Pharmacy/Andes Variety 14.
Simmons Lobster Wharf 8, Smokestack 4.
Smokestack Grille 15, BCF 1.
Eastern Tire 16, New Leaf Construction 13.
BCF 12, Mid-Knight Auto 11.
Bristol 29, BCF 15.
Jensen's Pharmacy/Andes Variety 16, New Leaf Construction 10.
Jensen's Pharmacy/Andes Variety beat Bristol.
BCF beat New Leaf Construction.
Mid-Knight 20, Eastern Tire 15.
BCF 12, Simmons Lobster Wharf 10.
Eastern Tire 14, Smokestack Grille 6.
Mid-Knight Auto 19, Jensen's Pharmacy/Andes Variety 18 (8 inns.).
BCF beat Bristol.
Simmons Lobster Wharf 19, Eastern Tire 5.
Simmons Lobster Wharf beat Bristol.
Bristol beat New Leaf Construction.
Jensen's Pharmacy/Andes Variety 13, New Leaf Construction 12.

Camden Adult Coed Softball League
Final Standings
Maine Cat, 12-2, .857
Free Press Redwings, 10-3, .769
Knox County Benchwarmers, 10-3, .769
Feeners Pride, 8-5, .615
Green Thumb Smokin' Rokys, 7-7, .500
Willey Wharf, 7-7, .500
French & Brawn, 3-11, .214
Schooners, 2-12, .143
Northeast Concrete Pumping, 2-11, .154

Playoff Results
Championship: No. 1 Maine Cat 2, No. 2 Free Press Redwings 1.
No. 2 Free Press Redwings 14, No. 1 Maine Cat 3.
No. 2 Free Press Redwings 5, No. 3 Knox County Benchwarmers 3.
No. 3 Knox County Benchwarmers 8, No. 5 Green Thumb Smokin' Rokys 6. (Green Thumb Smokin' Rokys eliminated)
No. 1 Maine Cat 4, No. 2 Free Press Redwings 3.
No. 5 Green Thumb Smokin' Rokys 6, No. 4 Feeners Pride 5. (Feeners Pride eliminated)
No. 1 Maine Cat 8, No. 5 Green Thumb Smokin' Rokys 1.
No. 3 Knox County Benchwarmers 6, No. 6 Willey Wharf 1. (Willey Wharf eliminated)
No. 4 Feeners Pride 9, No. 8 Schooners 5. (Schooners eliminated)
No. 1 Maine Cat 8, No. 8 Schooners 3.
No. 6 Willey Wharf 7, No. 7 French & Brawn 3. (French & Brawn eliminated)
No. 2 Free Press Redwings 9, No. 3 Knox County Benchwarmers 5.
No. 5 Green Thumb Smokin' Rokys 6, No. 4 Feeners Pride 2.
No. 2 Free Press Redwings 13, No. 7 French & Brawn 5.
No. 3 Knox County Benchwarmers 10, No. 6 Willey Wharf 9. (8 inns.)
Play-in game: No. 8 Schooners win by forfeit over No. 9 Northeast Concrete Pumping. (Northeast Concrete Pumping eliminated)

Regular-Season Results
Fenners Pride versus Free Press Redwings - canceled.
Knox County Benchwarmers versus Northeast Concrete Pumping - canceled.
Fenners Pride 9, French & Brawn Baggers 8.
Willey Wharf 18, Schooners 7.
Maine Cat 9, Fenners Pride 0.
Knox County Benchwarmers 7, Willey Wharf 6 (8 inns.)
French & Brawn Baggers 12, Green Thumb Smokin' Rokys 5.
Free Press Redwings 11, Schooners 8.
Free Press Redwings 7, Knox County Benchwarmers 4.
Green Thumb Smokin' Rokys 23, Northeast Concrete Pumping 4.
Knox County Benchwarmers 14, French & Brawn Baggers 3.
Maine Cat 16, Northeast Concrete Pumping 7.
Knox County Benchwarmers 7, Maine Cat 4.
Willey Wharf 8, Free Press Redwings 6.
Green Thumb Smokin' Rokys 9, Schooners 1.
Willey Wharf 8, French & Brawn 7.
Northeast Concrete Pumping 11, Schooners 6.
Feeners Pride 7, Green Thumb Smokin' Rokys 4.
Maine Cat 27, French & Brawn Baggers 5.
Fenners Pride 8, Northeast Concrete Pumping 3.
Maine Cat 14, Willey Wharf 7.
Green Thumb Smokin' Rokys 7, Northeast Concrete Pumping 2.
Feeners Pride 24, French & Brawn Baggers 3.
Knox County Benchwarmers 19, Schooners 0.
Free Press Redwings 5, Maine Cat 4. (8 inns.)
Free Press Redwings 19, Northeast Concrete Pumping 6.
Green Thumb Smokin' Rokys 11, Willey Wharf 6.
French & Brawn Baggers 12, Schooners 10.
Knox County Benchwarmers 7, Feeners Pride 4.
Maine Cat 21, Northeast Concrete Pumping 8.
Green Thumb Smokin' Rokys 5, Free Press Redwings 4.
Knox County Benchwarmers 9, Willey Wharf 8.
Knox County Benchwarmers 12, French & Brawn 6.
Schooners 8, Northeast Concrete Pumping 4.
Feeners Pride 10, Green Thumb Smokin' Rokys 6.
Free Press Redwings 13, French & Brawn 3.
Willey Wharf 7, Schooners 4.
Maine Cat 8, Feeners Pride 4.
Maine Cat 4, Green Thumb Smokin' Rokys 3.
Free Press Redwings 21, Northeast Concrete Pumping 5.
Knox County Benchwarmers 8, Schooners 0.
French & Brawn Baggers 10, Willey Wharf 9.
Maine Cat 10, Schooners 0.
Willey Wharf 13, Northeast Concrete Pumping 8.
Free Press Redwings 19, French & Brawn Baggers 4.
Knox County Benchwarmers 5, Feeners Pride 2.
Knox County Benchwarmers 11, Green Thumb Smokin' Rokys 9.
Feeners Pride 7, Schooners 0.
Green Thumb Smokin' Rokys 8, Schooners 6.
Willey Wharf 11, Feeners Pride 5.
Maine Cat 11, French & Brawn 5.
Free Press Redwings 9, Knox County Benchwarmers 3. (8 inns.)
Schooners 13, French & Brawn 5.
Maine Cat 6, Knox County Benchwarmers 5. (8 inns.)
Green Thumb Smokin' Rokys 11, Northeast Concrete Pumping 10.
Feeners Pride 9, Northeast Concrete Pumping 3.
Free Press Redwings 9, Willey's Wharf 6.
Free Press Redwings 8, Green Thumb Smokin' Rokys 7.
Northeast Concrete Pumping 10, French & Brawn 5.
Feeners 15, Schooners 11. (8 inns.)
Maine Cat 14, Willey Wharf 8.
Maine Cat 11, Free Press Redwings 10.
Willey Wharf 8, Green Thumb Smokin' Rokys 6.

YOUTH
American Legion
Final Standings
Midcoast The First, 4-14, .222
Waldo County Steamboat, 3-15, .167

Regular-Season Results
Hampden 6, Midcoast The First 4.
Brewer 10, Waldo County Steamboat 0.
Waldo County Steamboat 7, Midcoast The First 6.
Madison won by forfeit over Waldo County Steamboat.
Bangor 10, Midcoast The First 0.
Messalonskee 8, Waldo County Steamboat 2.
Motor City 18, Waldo County Steamboat 12.
Madison won by forfeit over Midcoast The First.
Messalonskee 10, Midcoast The First 7. (Continuation of previous game.)
Messalonskee 10, Midcoast The First 4.
Madison 16, Waldo County Steamboat 3.
Midcoast The First 18, Penquis 9.
Trenton 13, Waldo County Steamboat 4.
Brewer 4, Midcoast The First 2.
Waldo County Steamboat 7, Penquis 0.
Midcoast The First 9, Trenton 3.
Bangor 8, Waldo County Steamboat 2.
Motor City 5, Midcoast The First 0.
Hampden 8, Waldo County Steamboat 2.
Hampden 16, Midcoast The First 15.
Brewer 16, Waldo County Steamboat 4.
Midcoast The First 5, Waldo County Steamboat 4.
Bangor 9, Midcoast The First 7.
Messalonskee 13, Waldo County Steamboat 5.
Madison 3, Midcoast The First 2.
Motor City 1, Waldo County Steamboat 0.
Trenton 13, Waldo County Steamboat 3.
Midcoast The First 15, Penquis 3.
Hampden 2, Waldo County Steamboat 0.
Motor City 22, Midcoast The First 5.
Brewer 9, Midcoast The First 7.
Waldo County Steamboat 8, Penquis 3.
Trenton 7, Midcoast The First 0.
Bangor 10, Waldo County Steamboat 0.

Midcoast Babe Ruth League
Final Standings
Swan Lake Grocery, 9-1, .900
Waldo County, 8-2, .800
Georges Valley, 6-4, .600
Rockland Cafe, 6-4, .600
Damariscotta Lions, 6-4, .600
Rockport, 4-6, .400
Wiscasset Bay, 3-7, .300
Waldoboro, 2-8, .200
Camden, 2-8, .200
Union Farm Equipment, 2-8, .200

State Tournament
14-year-olds
Apple Valley 8, Midcoast 4.
Westbrook 15, Midcoast 5.

Area Tournaments
July 12
15-year-olds
Championship: Auburn 8, Coastal 1.
Coastal 7, Auburn 1.
Auburn 13, Coastal 0. (6 inns.)
Lewiston 8, Midcoast 7. (8 inns.)
Coastal 2, Lewiston 1.
Coastal 9, Lewiston 5.
Auburn 8, Midcoast 7.

14-year-olds
Championship: Midcoast 10, Scarborough 8.
Scarborough 12, Midcoast 6.
Scarborough 14, Lewiston 7.
Scarborough 6, Lewiston 4.
Midcoast 13, Scarborough 2 (6 inns.)

League Playoffs
Championship: No. 2 Waldo County 6, No. 1 Swan Lake Grocery 4.
Semifinal: No. 2 Waldo County 6, No. 3 Georges Valley 4.
Semifinal: No. 1 Swan Lake Grocery 6, No. 4 Rockland Cafe 1.
Quarterfinal: No. 3 Georges Valley 7. No. 6 Rockport 5.
Quarterfinal: No. 2 Waldo County 11, No. 7 Wiscasset 1. (5 inns.)
Quarterfinal: No. 1 Swan Lake Grocery 28, No. 8 Waldoboro 1. (5 inns.)
Quarterfinal: No. 4 Rockland Cafe 14, No. 5 Damariscotta Lions 10.
Prelim: No. 7 Wiscasset Bay 14, No. 10 Union Fire Equipment 4.
Prelim: No. 8 Waldoboro 11, No. 9 Camden 2.

Regular-Season Results
Rockport 12, Camden 10.
Union Farm Equipment 3, Waldoboro 0.
Rockland Cafe 7, Georges Valley 5. (9 inns.)
(Ends regular season.)
Georges Valley 10, Camden 0.
Rockland Cafe 12, Rockport 8.
Damariscotta Lions at Wiscasset Bay - canceled.
Waldo County at Swan Lake Grocery - canceled.
Rockland Cafe 10, Damariscotta Lions 5.
Swan Lake Grocery 9, Waldoboro 1.
Waldo County 10, Rockport 5.
Georges Valley 7, Union Farm Equipment 0. (forfeit)
Camden 11, Wiscasset Bay 10.
Waldo County 14, Damariscotta Lions 4.
Swan Lake Grocery 13, Wiscasset Bay 2.
Waldo County 6, Rockland Cafe 1.
Wiscasset Bay 5, Rockland Cafe 4.
Damariscotta Lions 23, Rockport 7.
Waldo County 9, Georges Valley 2.
Swan Lake Grocery 16, Camden 3.
Swan Lake Grocery 8, Rockland Cafe 7. (8 inns.)
Wiscasset Bay 3, Rockport 2.
Waldoboro 18, Camden 5.
Waldo County 4, Union Farm Equipment 3.
Damariscotta Lions 9, Waldoboro 6.
Waldoboro 4, Union Farm Equipment 1.
Swan Lake Grocery 13, Union Farm Equipment 0.
Rockport 14, Camden 3.
Georges Valley 12, Waldoboro 4.
Swan Lake Grocery 5, Waldo County 0.
Union Farm Equipment 13, Wiscasset Bay 3.
Damariscotta Lions 9, Wiscasset Bay 8.
Georges Valley 8, Rockland Cafe.
Swan Lake Grocery 11, Rockport 2.
Waldo County 13, Waldoboro 5.
Camden 7, Union Farm Equipment 0.
Wiscasset Bay 10, Waldoboro 4.
Rockland Cafe 14, Camden 4.
Damariscotta Lions 6, Union Farm Equipment 4.
Georges Valley 10, Rockport 4.
Damariscotta Lions 15, Camden 4.
Swan Lake Grocery 5, Georges Valley 3.
Rockport 11, Union Farm Equipment 10 (8 inns.).
Waldo County 6, Wiscasset Bay 0.
Rockland Cafe 20, Waldoboro 11.
Georges Valley 8, Wiscasset Bay 5.
Swan Lake Grocery 15, Damariscotta Lions 3.
Waldo County 4, Camden 0.
Rockport 16, Waldoboro 2.
Rockland Cafe 11, Union Farm Equipment 1.

SPRING SPORTS
HIGH SCHOOL
Baseball
Final Standings
Oceanside, 14-2, .875
Searsport, 12-4, .750
Belfast, 11-5, .688
Camden Hills, 9-7, .563
Medomak Valley, 6-10, .375
Mount View, 4-12, .250
Vinalhaven, 3-11, .214

Final Softball
Standings
Oceanside, 13-3, .813
Searsport, 11-5, .688
Vinalhaven, 8-6, .571
Medomak Valley, 7-9, .438
Camden Hills, 6-10, .375
Mount View, 5-11, .313
Belfast, 1-15, .063

Boys Tennis
Final Standings
Camden Hills, 11-1, .917
Oceanside, 7-5, .583
Belfast, 3-9, .250
Medomak Valley, 0-12, .000

Girls Tennis
Final Standings
Oceanside, 9-3, .750
Camden Hills, 7-5, .583
Belfast, 3-9, .250
Medomak Valley, 3-9, .250

Boys Track and Field
Final Standings
Belfast, 29-0, 1.000
Medomak Valley, 12-11, .522
Mount View, 10-12, .455
Camden Hills, 9-14, .391
Oceanside, 9-16, .360
Searsport, 6-27-1, .182

Girls Track and Field
Final Standings
Belfast, 26-5, .839
Camden Hills, 17-6, .739
Mount View, 9-13, .409
Medomak Valley, 6-16, .273
Searsport, 6-29-1, .171
Oceanside, 2-23, .080

Boys Lacrosse
Final Standing
Camden Hills, 5-7, .417

Girls Lacrosse
Final Standings
Oceanside, 10-2, .833
Camden Hills, 5-7, .417

June 20
Baseball
State Class B championship: Western titlist Greely 10, Eastern champion Camden Hills 0. (5 inns.)
State Class D championship: Western titlist Searsport 4, Eastern champion Stearns 3. (8 inns.)

June 16
Baseball
Eastern Class B championship: No. 6 Camden Hills 3, No. 5 Winslow 1.
Western Class D championship: No. 2 Searsport 13, No. 1 Richmond 3. (5 inns.)

Softball
Western Class D championship: No. 1 Richmond 12, No. 2 Searsport 0. (5 inns.)

June 13
Baseball
Eastern Class B semifinal playoff: No. 6 Camden Hills 7, No. 2 Oceanside 2.
Western Class D semifinal playoff: No. 2 Searsport 3, No. 3 Buckfield 2.

Softball
Eastern Class B semifinal playoff: No. 1 Gardiner 7, No. 4 Oceanside 0.
Western Class D semifinal playoff: No. 2 Searsport 10, No. 3 Rangeley 9.

Girls Lacrosse
Eastern Class B semifinal playoff: No. 2 Yarmouth 21, No. 3 Oceanside 1.

Boys Tennis
State Class B championship: Western titlist Cape Elizabeth 4, Eastern champion Camden Hills 1.

June 12
Softball
Western Class D semifinal playoff: No. 1 Richmond 14, No. 4 Vinalhaven 2.

June 11
Baseball
Eastern Class B quarterfinal playoff: No. 6 Camden Hills 4, No. 3 Belfast 3.
Eastern Class B quarterfinal playoff: No. 2 Oceanside 5, No. 7 Waterville 0.

Softball
Eastern Class B quarterfinal playoff: No. 4 Oceanside 4, No. 12 John Bapst 2.
Western Class D quarterfinal playoff: No. 2 Searsport 12, No. 7 Forest Hills 0. (5 inns.)
Western Class D quarterfinal playoff: No. 4 Vinalhaven 10, No. 5 Greenville 6.

June 10
Baseball
Western Class D quarterfinal playoff: No. 2 Searsport 3, No. 7 Wiscasset 0.

Boys Tennis
Eastern Class B championship: No. 2 Camden Hills 4, No. 1 Ellsworth 1.

Girls Lacrosse
Eastern Class B quarterfinal playoff: No. 3 Oceanside 9, No. 6 Gardiner 8. (OT)
Eastern Class B quarterfinal playoff: No. 2 Yarmouth 20, No. 7 Camden Hills 2.

June 9
Softball
Eastern Class B prelim playoff: No. 6 Winslow 15, No. 11 Medomak Valley 3. (5 inns.)

June 8
Baseball
Eastern Class B prelim playoff: No. 6 Camden Hills 4, No. 11 Presque Isle 0.

Softball
Eastern Class B prelim playoff: No. 4 Oceanside 7, No. 13 Mound Desert Island 6.

June 6
Baseball
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Oceanside 11, Belfast 6.

Track and Field
State Class B boys championships: York 96, Belfast 85, Waterville 58, Old Town 57, Mount Desert Island 56.6, Caribou 33, Leavitt 32, Greely 30, Wells 29, Fryeburg Academy 25, Gray-New Gloucester 19, Cape Elizabeth 18, Poland 16, Gardiner 13, Mount View 10.5, Hermon 10, Morse 10, Freeport 10, Lincoln Academy 9, Ellsworth 8, Winslow 8, Spruce Mountain 6, Camden Hills 6, Oceanside 6, Medomak Valley 5.
State Midcoast individual and relay champs: Belfast's Roger Quehl (800 meters) and Drew Nealey (pole vault).
State Class B girls championships: Waterville 118.25, York 87, Greely 52, Belfast 47, Lake Region 37, Cape Elizabeth 29, Camden Hills 24, Fryeburg Academy 22, Wells 21, Presque Isle 20, Mount Desert Island 20, Ellsworth 20, Poland 16.5, Mount View 14, Gray-New Gloucester 13.5, Lincoln Academy 13, Leavitt 13, Old Town 12.75, Hermon 11, Buckfield 10, Erskine Academy 10, Winslow 9, Caribou 9, Freeport 7, Morse 6, Medomak Valley 3, Gardiner 1.
State Midcoast individual and relay champs: Belfast's Cassidy Hill (400 meters) and 4x400-meter relay of Kelsey Mehuren, Kylie Nelson, Emily Jolliffe, Cassidy Hill).
State Class C girls championships: Orono 132.75, Traip Academy 51.75, Seacoast Christian 44, Yarmouth 35, Lisbon 33.75, Monmouth Academy 30, George Stevens Academy 29, Mattanawcook Academy 28, Kents Hill 25, Maine Central Institute 22.5, Maranacook 21.5, Bucksport 20, North Yarmouth Academy 18, Washburn 18, Sacopee Valley 18, Central 18, Carrabec 16, Dirigo 12, Foxcroft Academy 12, John Bapst 11, Boothbay Region 11, St. Dominic Academy 10, Wiscasset 6.5, Madison 3.75, Fort Kent 3.6, Sumner 3, Winthrop 3, Waynflete 2, Hall-Dale 2, Washington Academy 2, Limestone/MSSM 1, Narraguagus 1, Penquis 1.

Girls Lacrosse
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Morse 16, Oceanside 8.

Boys Tennis
Eastern Class B semifinal playoff: No. 2 Camden Hills 4, No. 6 John Bapst 1.

Girls Tennis
Eastern Class B semifinal playoff: No. 1 Mount Desert Island 3, No. 4 Oceanside 2.

June 4
Baseball
Searsport 3, Stearns 1.
Stearns 10, Searsport 0.
(Ends regular season.)

Softball
Stearns 14, Searsport 0.
Searsport 14, Stearns 7.
(Ends regular season.)

Boys Tennis
Eastern Class B quarterfinal playoff: No. 2 Camden Hills 4, No. 7 Presque Isle 1.

Girls Tennis
Eastern Class B quarterfinal playoff match: No. 7 Camden Hills at No. 2 John Bapst.

June 3
Baseball
Penobscot Valley 4, Searsport 3.
Belfast 6, Lincoln Academy 2.
Oceanside 6, Medomak Valley 1.
Camden Hills 4, Mount View 0.

Softball
Penobscot Valley 5, Searsport 4.
Lincoln Academy 15, Belfast 4.
Oceanside 14, Medomak Valley 4.
Camden Hills 6, Mount View 4.

Girls Tennis
Eastern Class B quarterfinal playoff: No. 4 Oceanside 3, No. 5 Ellsworth 2.
Eastern Class B prelim playoff: No. 7 Camden Hills 5, No. 10 Medomak Valley 0.

Girls Lacrosse
Gardiner 17, Camden Hills 7.
Morse 11, Oceanside 10.
(Ends regular season.)

June 2
Girls Lacrosse
Oceanside 14, Erskine Academy 2.

June 1
Boys Tennis
Eastern Class B prelim playoff: No. 7 Presque Isle 3, No. 10 Oceanside 2.

May 30
Baseball
Greenville 6, Vinalhaven 4.
Greenville 3, Vinalhaven 0.
Searsport 16, Jonesport-Beals 1. (5 inns.)
Searsport 13, Jonesport-Beals 1. (5 inns.)

Softball
Vinalhaven 9, Greenville 1.
Greenville 11, Vinalhaven 6.
Searsport 26, Jonesport-Beals 1. (5 inns.)
Searsport 19, Jonesport-Beals 1. (5 inns.)

Track and Field
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys championships: Belfast 150.5, Waterville 80.5, Leavitt 71, Maine Central Institute 53, Oceanside 51.5, Morse 38, Gardiner 31.5, Medomak Valley 27, Lincoln Academy 27, Camden Hills 26, Mount View 26, Spruce Mountain 24, Erskine Academy 23, Winslow 11, Maranacook 4.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls championships: Waterville 168.5, Belfast 89.5, Camden Hills 53, Maine Central Institute 53, Maranacook 51, Winslow 45, Lincoln Academy 39, Mount View 34, Medomak Valley 27, Leavitt 27, Morse 17, Erskine Academy 15, Oceanside 12, Gardiner 6, Spruce Mountain 6.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys individual champions: Belfast's Drew Nealey (110-meter hurdles, triple jump, pole vault), Roger Quehl (800 meters), Owen Falvey (high jump); Oceanside's Preston Spear (100, 200 meters), Henry Berry (300-meter hurdles).
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls individual champions: Belfast's Cassidy Hill (200, 400 meters); Camden Hills' Brynne Wrona (javelin).

May 29
Baseball
Belfast 7, Medomak Valley 4.
Morse 2, Camden Hills 1. (8 inns.)
Oceanside 3, Erskine Academy 1.
Lincoln Academy 6, Mount View 0.

Softball
Medomak Valley 14, Belfast 2. (5 inns.)
Morse 9, Camden Hills 7.
Oceanside 8, Erskine Academy 1.
Lincoln Academy 9, Mount View 2.

Track and Field
Penobscot Valley Confence small school girls championships: Orono 208, John Bapst 78, George Stevens Academy 72, Central 58, Mattanawcook Academy 52, Bucksport 41, Foxcroft Academy 17, Fort Kent 16, Washington Academy 13, Penquis Valley 11, Sumner 10, Houlton 4, Dexter 4, Piscataquis 1, Bangor Christian, Searsport no score.
Penobscot Valley Confence small school boys championships: Orono 194, Foxcroft Academy 133, George Stevens Academy 58, Central 57.5, Dexter 47.5, Fort Kent 36, Penquis 18, Washington Academy 12, Houlton 9, John Bapst 9, Bangor Christian 8, Sumner 4, Searsport 2, Bucksport, Calais, Mattanawcook Academy, Piscataquis no score.

Boys Lacrosse
Oak Hill 10, Camden Hills 4.
(Ends regular season.)

May 28
Baseball
Searsport at Penobscot Valley - postponed to June 3.

Softball
Searsport at Penobscot Valley - postponed to June 3.

Boys Tennis
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Morse 3, Camden Hills 2.

Girls Lacrosse
Camden Hills 13, Winslow 10.
Erskine Academy at Oceanside - postponed to June 1.

May 27
Baseball
Oceanside 9, Morse 6.
Camden Hills 4, Erskine Academy 3.
Medomak Valley 15, Lincoln Academy 5. (5 inns.)
Belfast 5, Mount View 2.

Softball
Mount View 14, Belfast 2.
Camden Hills 2, Erskine Academy 0.
Lincoln Academy 4, Medomak Valley 3.
Oceanside 7, Morse 2.

Boys Tennis
Erskine Academy 5, Belfast 0.
(Ends regular season.)

Girls Tennis
Belfast 4, Erskine Academy 1.
(Ends regular season.)

May 26
Baseball
Belfast 2, Camden Hills 0.
Erskine Academy 6, Mount View 1.
Morse 4, Medomak Valley 0.
Oceanside 11, Lincoln Academy 1. (5 inns.)
Searsport 3, Richmond 0.
Vinalhaven 7, Temple Academy 2.

Softball
Camden Hills 16, Belfast 1. (6 inns.)
Oceanside 2, Lincoln Academy 1.
Erskine Academy 6, Mount View 1.
Richmond 11, Searsport 1.
Medomak Valley 9, Morse 5.
Vinalhaven 26, Temple Academy 1.

Boys Tennis
Lincoln Academy 5, Belfast 0.
Morse 3, Oceanside 2.

Girls Tennis
Lincoln Academy 5, Belfast 0.

Track and Field
Oceanside at Mount Ararat.
(Ends regular season.)

Girls Lacrosse
Oceanside 14, Camden Hills 8.

May 23
Baseball
Searsport 15, Sumner 1.
Valley 9, Vinalhaven 6.
Valley 13, Vinalhaven 9.

Softball
Searsport 9, Sumner 2.
Vinalhaven 16, Valley 14.
Vinalhaven 28, Valley 1.

Girls Lacrosse
Oceanside 12, Winslow 2.
Camden Hills 11, Deering 9.

May 22
Baseball
Morse 11, Mount View 1.
Medomak Valley 8, Camden Hills 7.
Oceanside 1, Belfast 0.

Softball
Morse 12, Mount View 10.
Medomak Valley 11, Camden Hills 6.
Oceanside 17, Belfast 10.

Boys Tennis
Camden Hills 5, Lincoln Academy 0.

Girls Tennis
Oceanside 3, Morse 2.
Lincoln Academy 5, Camden Hills 0.

Track and Field
Belfast boys 267, Mount View 82, Nokomis 75, Lincoln Academy 65, Oceanside 44, Camden Hills 21.
Belfast girls 162, Lincoln Academy 122, Mount View 86, Camden Hills 78, Nokomis 73, Oceanside 28.

May 21
Baseball
Bucksport 12, Searsport 2.

Softball
Bucksport 4, Searsport 3.

Track and Field
Orono boys 239, Central 91, Hermon 84, Dexter 68, John Bapst 29, Penquis 24, Searsport 9, Narraguagus 6, Calais 5.
Orono girls 252, Hermon 100, Central 83, John Bapst 66, Dexter 24, Penquis 18, Narraguagus 15, Searsport 4, Piscataquis 2.
Brunswick girls 108, Mount Ararat 101, Medomak Valley 45, Morse 26.
Brunswick boys 123.5, Morse 62.5, Mount Ararat 55, Medomak Valley 50.

Girls Lacrosse
Oceanside 13, Lincoln Academy 3.

May 20
Boys Tennis
Belfast 3, Medomak Valley 2.
Camden Hills 5, Erskine Academy 0.

Girls Tennis
Belfast 3, Medomak Valley 2.
Camden Hills 5, Erskine Academy 0.
Lincoln Academy 3, Oceanside 2.

Boys Lacrosse
Winslow 11, Camden Hills 6.

Girls Lacrosse
Camden Hills 12, Erskine Academy 9.

May 19
Boys Tennis
Oceanside 5, Lincoln Academy 0.

Girls Lacrosse
Camden Hills 13, Lincoln Academy 5.

May 18
Baseball
Oceanside 10, Mount View 0. (6 inns.)
Lincoln Academy 1, Camden Hills 0.
Belfast 5, Morse 2.
Erskine Academy 7, Medomak Valley 2.
Searsport 11, Sumner 1. (5 inns.)

Softball
Morse 18, Belfast 5.
Oceanside 20, Mount View 7.
Lincoln Academy 13, Camden Hills 1.
Erskine Academy 9, Medomak Valley 5.
Searsport 12, Sumner 1.

Boys Tennis
Morse 5, Belfast 0.
Oceanside 4, Erskine Academy 1.
Lincoln Academy 5, Medomak Valley 0.

Girls Tennis
Morse 4, Belfast 1.
Oceanside 4, Erskine Academy 1.
Lincoln Academy 5, Medomak Valley 0.

May 16
Baseball
Buckfield 15, Vinalhaven 0.
Buckfield 6, Vinalhaven 1.

Softball
Vinalhaven 7, Buckfield 6.
Vinalhaven 7, Buckfield 5.

Track and Field
Caribou girls 240, John Bapst 109, Hermon 100, Ellsworth 58, Searsport 22, Dexter 21.
Caribou boys 260, Dexter 96, Hermon 92, Ellsworth 75, John Bapst 21, Searsport 7, Calais 7.

Boys Lacrosse
Cony 8, Camden Hills 2.

Girls Lacrosse
Oceanside 17, Westbrook 9.

May 15
Baseball
Oceanside 10, Camden Hills 0. (5 inns.)
Medomak Valley 10, Mount View 0. (6 inns.)
Erskine Academy 8, Belfast 5.

Softball
Oceanside 7, Camden Hills 0.
Mount View 15, Medomak Valley 14.
Erskine Academy 15, Belfast 5.

Track and Field
Waterville girls 145.5, Belfast 145, Mount Ararat 127.5, Medomak Valley 68, Oceanside 45, Morse 42.
Belfast boys 241, Waterville 120, Mount Ararat 69, Oceanside 59, Medomak Valley 56, Morse 39.

May 14
Boys Tennis
Oceanside 5, Belfast 0.
Morse 5, Medomak Valley 0.
Camden Hills 5, Lincoln Academy 0.

Girls Tennis
Lincoln Academy 4, Camden Hills 1.
Oceanside 4, Belfast 1.
Morse 4, Medomak Valley 1.

Track and Field
Camden Hills girls 94, Maine Central Institute 74, Mount View 48, Nokomis 46.
Maine Central Institute boys 129.5, Mount View 64, Camden Hills 59, Nokomis 35.5.

Girls Lacrosse
Oceanside 7, Lincoln Academy 5.
Morse 15, Camden Hills 7.

May 13
Baseball
Oceanside 7, Nokomis 1.
Searsport 15, Vinalhaven 1.
Mount View 5, Maine Central Institute 4.
Belfast 7, Winslow 6.
Gardiner 8, Medomak Valley 6.
Waterville 4, Camden Hills 2.

Softball
Searsport 15, Vinalhaven 3.
Mount View 9, Maine Central Institute 7.
Winslow 27, Belfast 7.
Gardiner 12, Medomak Valley 0. (5 inns.)
Camden Hills 18, Waterville 2.
Oceanside 3, Nokomis 0.

Boys Lacrosse
Camden Hills 9, Erskine Academy 4.

May 12
Baseball
Camden Hills 9, Maranacook 4.
Belfast 10, Nokomis 5.

Softball
Camden Hills 16, Maranacook 11.
Nokomis 14, Belfast 3.

Boys Tennis
Camden Hills 3, Morse 2.
Lincoln Academy 5, Belfast 0.
Erskine Academy 3, Medomak Valley 0. (match halted due to rain)

Girls Tennis
Lincoln Academy 5, Belfast 0.
Camden Hills 3, Morse 2.
Medomak Valley 3, Erskine Academy 2.

Girls Lacrosse
Camden Hills 10, Erskine Academy 4.

May 11
Baseball
Oceanside 7, Winslow 1.
Medomak Valley 6, Maine Central Institute 5. (8 inns.)
Mount View 5, Leavitt 3.
Searsport 4, Bangor Christian 0.

Softball
Medomak Valley 12, Maine Central Institute 10.
Searsport 31, Bangor Christian 0.
Leavitt 15, Mount View 4.
Winslow 5, Oceanside 4.

May 9
Boys Lacrosse
Camden Hills 8, Lake Region 4.

Girls Lacrosse
Fryeburg Academy 11, Oceanside 4.

May 8
Baseball
Mount View 5, Lincoln Academy 1.
Erskine Academy 6, Camden Hills 0.
Belfast 9, Medomak Valley 4.
Oceanside 2, Morse 0.

Softball
Lincoln Academy 11, Mount View 2.
Erskine Academy 7, Camden Hills 1.
Medomak Valley 13, Belfast 1.
Morse 4, Oceanside 3.

Boys Tennis
Camden Hills 5, Medomak Valley 0.
Morse 3, Oceanside 2.

Girls Tennis
Camden Hills 5, Medomak Valley 0.
Oceanside 3, Morse 2.

Track and Field
Skowhegan girls 118.5, Belfast 94, Mount Blue 71, Mount View 60.5, Maine Central Institute 59, Winslow 38.
Belfast boys 155.5, Mount Blue 84, Maine Central Institute 82.8333, Skowhegan 53.3333, Mount View 38.5, Winslow 29.8333.
Mattanawcook Academy girls 111, Bucksport 90, Ellsworth 82, Sumner 54, Searsport 46, Narraguagus 44, Calais 4.
Ellsworth boys 160, Sumner 82, Mattanawcook Academy 67, Calais 45, Searsport 42, Bucksport 34, Narraguagus score unavailable.

May 7
Baseball
Searsport 16, Deer Isle-Stonington 4. (5 inns.)

Softball
Searsport at Deer Isle-Stonington - postponed.

Boys Tennis
Oceanside 4, Belfast 1.

Girls Tennis
Oceanside 5, Belfast 0.

Track and Field
Medomak Valley boys 115, Camden Hills 89, Lincoln Academy 84, Oceanside 65, North Haven 1.
Camden Hills girls 132.5, Lincoln Academy 126.5, Medomak Valley 51, Oceanside 38, North Haven 7.

Boys Lacrosse
Freeport 11, Camden Hills 5.

Girls Lacrosse
Oceanside 8, Gardiner 3.
Winslow 8, Camden Hills 6.

May 6
Baseball
Searsport 12, Deer Isle-Stonington 2. (5 inns.)

Softball
Searsport 11, Deer Isle-Stonington 1.

May 5
Baseball
Mount View 3, Belfast 1. (8 inns.)

Softball
Mount View 10, Belfast 9.

Boys Tennis
Oceanside 5, Medomak Valley 0.
Camden Hills 5, Belfast 0.

Girls Tennis
Camden Hills 5, Belfast 0.
Oceanside 4, Medomak Valley 1.

Boys Lacrosse
Gardiner 15, Camden Hills 7.

May 4
Baseball
Erskine Academy 3, Mount View 1.
Oceanside 7, Medomak Valley 4.
Camden Hills 3, Morse 2.
Searsport 4, Penobscot Valley 0.
Belfast 13, Lincoln Academy 5.

Softball
Oceanside 14, Medomak Valley 6.
Erskine Academy 12, Mount View 10.
Searsport 12, Penobscot Valley 3.
Morse 9, Camden Hills 3.
Lincoln Academy 13, Belfast 6.

Boys Tennis
Belfast 3, Medomak Valley 2.
Camden Hills 5, Oceanside 0.

Girls Tennis
Oceanside 3, Camden Hills 2.
Medomak Valley 3, Belfast 2.

Girls Lacrosse
Oceanside 12, Winslow 6.

May 2
Baseball
Vinalhaven 11, Rangeley 1.

Softball
Vinalhaven 5, Rangeley 4.

Girls Tennis
Camden Hills 4, Oceanside 1.

Boys Lacrosse
Camden Hills 5, Lawrence 2.

Girls Lacrosse
Windham 13, Camden Hills 4.

May 1
Baseball
Camden Hills 7, Mount View 3.
Morse 6, Medomak Valley 1.
Oceanside 15, Belfast 0. (5 inns.)
Bucksport 12, Searsport 0.
Vinalhaven 9, Rangeley 2.

Softball
Oceanside 19, Belfast 5. (5 inns.)
Medomak Valley 15, Morse 10.
Camden Hills 12, Mount View 9.
Bucksport 4, Searsport 2.
Rangeley 7, Vinalhaven 4.

Boys Tennis
Camden Hills 5, Waterville 0.
Gardiner 5, Medomak Valley 0.
Belfast 3, Maine Central Institute 2.
Oceanside 5, Winslow 0.

Girls Tennis
Waterville 4, Camden Hills 1.
Belfast, 4, Maine Central Institute 1.
Medomak Valley 3, Gardiner 2.

Track and Field
Edward Little girls 139, Belfast 61, Mount Ararat 48, Mount View 38.
Belfast boys 115.03, Edward Little 95.92, Mount Ararat 51.89, Mount View 32.14.
Lewiston girls 267, Brunswick 221, Lisbon 117.5, Morse 56.6, Medomak Valley 47.
Lewiston boys 231.5, Lisbon 139, Brunswick 138, Morse 115.5, Medomak Valley 73, Oak Hill 25.

Boys Lacrosse
Maranacook/Winthrop 15, Camden Hills 4.

April 30
Boys Tennis
Lincoln Academy 4, Medomak Valley 1.
Morse 3, Camden Hills 2.

Girls Tennis
Lincoln Academy 5, Medomak Valley 0.
Oceanside 5, Winslow 0.

Track and Field
Lawrence girls 150, Messalonskee 140, Camden Hills 131, Lincoln Academy 92, Erskine Academy 74, Oceanside 37.
Messalonskee boys 242, Lawrence 111, Camden Hills 74.5, Erskine Academy 68, Oceanside 62.5, Lincoln Academy 48.
Hampden Academy girls 214, Orono 205, Old Town 94, Bucksport 39, Searsport 14, Piscataquis 9, Madison 1.
Orono boys 180, Old Town 168, Hampden Academy 109, Madison 77, Searsport 10, Bucksport 5, Piscataquis 1.

Girls Lacrosse
Oceanside 8, Camden Hills 4.

April 29
Baseball
Medomak Valley 7, Lincoln Academy 6.
Camden Hills 3, Belfast 2.
Morse 5, Mount View 3.
Oceanside 9, Erskine Academy 1.
Searsport 5, Bangor Christian 0.

Softball
Searsport 13, Bangor Christian 1. (5 inns.)
Lincoln Academy 18, Medomak Valley 9.
Belfast 13, Camden Hills 5.
Oceanside 4, Erskine Academy 3.
Morse 11, Mount View 10.

Boys Tennis
Camden Hills 5, Medomak Valley 0.
Morse 4, Belfast 1.
Lincoln Academy 5, Oceanside 0.

Girls Tennis
Morse 3, Belfast 2.
Lincoln Academy 5, Oceanside 0.
Camden Hills 5, Medomak Valley 0.

Boys Lacrosse
Morse 12, Camden Hills 8.

April 28
Baseball
Erskine Academy 7, Medomak Valley 4.
Belfast 5, Morse 3.
Forest Hills 15, Vinalhaven 5. (5 inns.)
Forest Hills 14, Vinalhaven 4. (6 inns.)

Softball
Lincoln Academy 13, Oceanside 11. (11 inns.)
Erskine Academy 4, Medomak Valley 3.
Morse 11, Belfast 7.
Vinalhaven 23, Forest Hills 9. (6 inns.)
Forest Hills 14, Vinalhaven 8.

Girls Lacrosse
Lincoln Academy 12, Camden Hills 8.
Oceanside 11, Erskine Academy 1.
(Begins regular season.)

April 27
Baseball
Oceanside 18, Mount View 3.
Camden Hlls 3, Lincoln Academy 2.

Softball
Oceanside 22, Mount View 6.
Lincoln Academy 2, Camden Hills 1.

Boys Tennis
Oceanside at Belfast - postponed to May 7.

Girls Tennis
Morse 3, Camden Hills 2.
Belfast at Oceanside - postponed to May 7.

Boys Lacrosse
Camden Hills 15, Lawrence 11.
(Begins regular season.)

Track and Field
Waterville girls 72, Messalonskee 61, Cony 60, Mount View 46, Maranacook 27, Kents Hill 21, Mount Blue 20.
Messalonskee boys 85, Mount Blue 58, Waterville 56, Mount View 39, Cony 39, Kents Hill 7, Maranacook 6.

April 25
Baseball
Belfast 3, Erskine Academy 1.

Softball
Erskine Academy 13, Belfast 0.

Track and Field
Belfast boys 208, Old Town 140, Brewer 102, Hermon 57, George Steven Academy 38, Bangor Christian 11, Fort Kent 8, Mattanawcook Academy 4, Searsport 1.
Brewer girls 130, Belfast 97, George Stevens Academy 83, Old Town 78, Hermon 71, Fort Kent 29, Bangor Christian 24, Narraguagus 20, Piscataquis 18, Mattanawcook Academy 10, Searsport 10.

April 24
Baseball
Medomak Valley 7, Mount View 3.
Camden Hills 3, Oceanside 1.

Softball
Mount View 11, Medomak Valley 3.
Oceanside 15, Camden Hills 3. (6 inns.)

Boys Tennis
Camden Hills 4, Oceanside 1

April 23
Baseball
Richmond 10, Vinalhaven 0. (5 inns.)
Richmond 13, Vinalhaven 6.

Softball
Richmond 12, Vinalhaven 0. (5 inns.)
Richmond 10, Vinalhaven 5.
Medomak Valley 13, Camden Hills 5.

Track and Field
Waterville Relays: Edward Little girls 96, Waterville 94, Lawrence 73, Maine Central Institute 60, Mount Ararat 47, Leavitt 21, Mount Blue 20, Gardiner 16, Oceanside 8.
Waterville Relays: Edward Little boys 87, Maine Central Institute 71, Waterville 67, Lawrence 67, Mount Ararat 51, Mount Blue 42, Leavitt 34, Oceanside 21, Gardiner 18.

April 22
Baseball
Lincoln Academy 1, Oceanside 0.
Camden Hills 2, Medomak Valley 0.
(Begins regular season.)

April 17
Boys Tennis
Morse 5, Medomak Valley 0.

Girls Tennis
Morse 5, Medomak Valley 0.

Track and Field
Medomak Valley boys 71, Boothbay Region 66, Oceanside 54, Maine Central Institute 53, Camden Hills 44, Skowhegan 39, Nokomis 11.
Skowhegan 91, Camden Hills 69, Nokomis 64, Boothbay Region 63, Maine Central Institute 33, Medomak Valley 25, Oceanside 21.

April 16
Boys Tennis
Camden Hills 5, Belfast 0.
Oceanside 5, Medomak Valley 0.
(Begins regular season.)

Girls Tennis
Camden Hills 5, Belfast 0.
Oceanside 4, Medomak Valley 1.
(Begins regular season.)

Track and Field
Belfast boys 127, Erskine Academy 63, Brewer 58.5, Lawrence 38.5.
Lawrence girls 95, Belfast 77, Brewer 56, Erskine Academy 53.
(Begins regular season.)

BASEBALL
(Ends regular season. League and regional playoffs next.)

SOFTBALL
(Ends regular season. League and regional playoffs next.)

BOYS TENNIS
(Ends regular season. League and regional playoffs next.)

GIRLS TENNIS
(Ends regular season. League and regional playoffs next.)

TRACK AND FIELD
(Ends regular season. League state meets next.)

BOYS LACROSSE
(Ends regular season. Regional playoffs next.)

GIRLS LACROSSE
(Ends regular season. Regional playoffs next.)

WINTER SPORTS
HIGH SCHOOL
Boys Basketball
Final Standings
Medomak Valley, 16-2, .889
Searsport, 13-5, .722
Oceanside, 12-6, .667
Vinalhaven, 10-8, .556
Belfast, 9-9, .500
Islesboro, 9-9, .500
Mount View, 6-12, .333
Camden Hills, 4-14, .222
North Haven, 2-15, .118

Girls Basketball
Final Standings
Medomak Valley, 14-4, .778
Camden Hills, 13-5, .722
Oceanside, 13-5, .722
Searsport, 11-7, .611
Vinalhaven, 8-10, .444
Islesboro, 4-13, .235
Mount View, 4-14, .222
North Haven, 1-16, .059
Belfast, 1-17, .056

Wrestling
Final Standings
Belfast, 23-4-2, .852
Camden Hills, 20-8, .714
Oceanside, 16-11-1, .593
Medomak Valley, 9-13, .409
Mount View, 9-17, .346

Swimming
Final Standings
Belfast boys, 8-1, .889
Camden Hills girls, 6-1, .857
Camden Hills boys, 5-1, .833
Belfast girls, 6-2-1, .750

Ice Hockey
Final Standing
Camden Hills, 14-4, .737

Indoor Track
Final Standings
Belfast boys, 31-4, .886
Belfast girls, 27-9, .750
Oceanside boys, 28-12, .700
Oceanside girls, 12-26-1, .315
Mount View girls, 11-26, .297
Camden Hills girls, 9-29-1, .237
Camden Hills boys, 6-34, .150
Medomak Valley boys, 3-37, .075
Medomak Valley girls, 0-30, .000

Feb. 27
Boys Basketball
State Class B championship: Cape Elizabeth 44, Medomak Valley 42.

Feb. 25
Skiing
Leavitt Duathlon: Camden Hills Nordic participates.

Feb. 24
Ice Hockey
Western Class B quarterfinal playoff: No. 5 Cape Elizabeth 2, No. 4 Camden Hills 1.

Feb. 21
Boys Basketball
Eastern Class B championship: No. 1 Medomak Valley 51, No. 2 Winslow 48.

Feb. 20
Girls Basketball
Western Class D semifinal playoff: No. 2 Rangeley 39, No. 6 Searsport 35.
Western Class D semifinal playoff: No. 4 Richmond 35, No. 9 Vinalhaven 28.

Feb. 18
Boys Basketball
Eastern Class B semifinal playoff: No. 1 Medomak Valley 59, No. 12 Mount Desert Island 45.

Girls Basketball
Eastern Class B semifinal playoff: No. 9 Gardiner 53, No. 4 Camden Hills 42.

Ice Hockey
Camden Hills 6, York 3.
(Ends regular season.)

Feb. 17
Girls Basketball
Western Class D quarterfinal playoff: No. 9 Vinalhaven 45, No. 1 Pine Tree Academy 43.
Western Class D quarterfinal playoff: No. 6 Searsport 49, No. 3 Forest Hills 35.

Ice Hockey
Camden Hills 3, Greely 1.

Skiing
State Class B Alpine championships (Bigrock Mountain, Mars Hill) and state Class B Nordic championships (Nordic Heritage Center, Presque Isle):
Girls combined Alpine and Nordic team scores: Yarmouth, 24 in classical, 24 in freestyle, 47 in giant slalom and 39 for slalom for 134; Maranacook, 70, 59, 78 and 88 for 295; Freeport, 37, 45, 115 and 116 for 313; Cape Elizabeth, 151, 141, 27 and 33 for 352; Camden Hills, 134, 147, 44 and 34 for 359; Caribou 70, 74, 154 and 164 for 462; Mount Abram, 148, 174, 78 and 140 for 540; Spruce Mountain, 203, 198, 75 and 77 for 553.
Girls Nordic team scores: Yarmouth, 24 in classical and 24 in freestyle for 48; Freeport, 37 and 45 for 82; Maranacook, 70 and 59 for 129; Kents Hill, 72 and 63 for 135; Caribou, 70 and 74 for 144; Gray-New Gloucester, 119 and 116 for 235; Camden Hills, 134 and 147 for 281; Cape Elizabeth, 151 and 141 for 292; Presque Isle, 150 and 161 for 311; Mount Abram, 148 and 174 for 322; Spruce Mountain, 203 and 198 for 401.
Girls Alpine team scores: Cape Elizabeth, 27 in giant slalom and 33 in slalom for 60; Camden Hills, 44 and 34 for 78; Yarmouth, 47 and 39 for 86; Spruce Mountain, 75 and 77 for 152; Marancook, 78 and 88 for 166; Freeport, 115 and 115 for 231; Mount Abram, 118 and 140 for 258; Caribou, 154 and 164 for 318.
Boys combined Alpine and Nordic team scores: Maranacook, 29 in classical, 34 in freestyle, 47 in giant slalom and 37 in slalom for 147; Freeport, 39, 32, 72 and 45 for 188; Yarmouth, 61, 64, 54 and 67 for 246; Presque Isle, 76, 88, 65 and 73 for 302; Caribou, 40, 46, 165 and 140 for 391; Camden Hills, 140, 138, 68 and 82 for 428; Spruce Mountain, 176, 165, 71 and 78 for 490.
Boys Nordic team scores: Maranacook, 29 in classical and 34 in freestyle for 63; Freeport, 39 and 32 for 71; Caribou, 40 and 46 for 86; Yarmouth, 61 and 64 for 125; Presque Isle, 76 and 88 for 164; Gray New-Gloucester, 126 and 96 for 222; Cape Elizabeth, 110 and 116 for 226; Camden Hills, 140 and 138 for 278; Spruce Mountain, 176 and 165 for 341.
Boys Alpine team scores: Maranacook, 47 in giant slalom and 37 in slalom for 84; Freeport, 72 and 45 for 117; Yarmouth, 54 and 67 for 121; Presque Isle, 65 and 73 for 138; Spruce Mountain, 71 and 78 for 149; Camden Hills, 68 and 82 for 150; Caribou, 165 and 140 for 305.

Feb. 16
Indoor Track
State Class B boys championships: York 71, Old Town 59, Belfast 47, Mount Desert Island 46, Waterville 35, Fryeburg Academy 33, Greely 20, Yarmouth 19, Wells 16, Gray-New Gloucester 16, Orono 13, Cape Elizabeth 12, Traip Academy 12, Foxcroft Academy 9, Maine Central Institute 8, Morse 8, Sumner 8, Oceanside 7, Sacopee Valley 7, North Yarmouth Academy 5, Lincoln Academy 4, George Steven Academy 4, Freeport 4, Poland 3, Central 3, Hermon 3, Medomak Valley 2, Lisbon 1, Winslow 1.
State Class B girls championshisp: Waterville 74.83, Greely 59.33, Orono 58, Lake Region of Bridgton 30, Belfast 26, Yarmouth 24, York 23, Old Town 21, Mattanawcook Academy 20, Cape Elizabeth 16.33, Fryeburg Academy 16, Mount Desert Island 15, Ellsworth 15, Foxcroft Academy 12, Hermon 10, Wells 10, Erskine Academy 8, Gray-New Gloucester 6, Bucksport 6, Mount View 5, North Yarmouth Academy 4, Freeport 4, Lincoln Academy 4, Traip Academy 3, Maine Central Institute 3, Oceanside 1, Catherine McAuley 1, Poland 0.5.

Swimming
State Class B girls championships: Greely 350.5, Mount Desert Island 350, Cape Elizabeth 181, Camden Hills 170, Morse 168.6, Foxcroft Academy149, John Bapst 131, Yarmouth 106, Belfast 101, George Stevens Academy 82, Old Town 82, Orono 81, Waynflete 54, Catherine McAuley 50, North Yarmouth Academy 33, Waterville 21, Ellsworth 21, Richmond 18, Saint Dominic 17, Wiscasset 17, Presque Isle 13, Lincoln Academy 10, Fort Fairfield 6, Winslow 4, Gardiner 2.

Ice Hockey
Yarmouth 1, Camden Hills 0.

Feb. 14
Boys Basketball
Eastern Class B quarterfinal playoff: No. 1 Medomak Valley 60, No. 8 Maine Central Institute 39.
Eastern Class B quarterfinal playoff: No. 2 Winslow 46, No. 7 Oceanside 40.
Western Class D quarterfinal playoff: No. 3 Hyde School 64, No. 6 Searsport 41.
Western Class D quarterfinal playoff: No. 2 Valley 73, No. 7 Vinalhaven 49.

Girls Basketball
Eastern Class B quarterfinal playoff: No. 4 Camden Hills 49, No. 5 Oceanside 45.

Wrestling
State Class B championships: Ellsworth 147.5, Camden Hills 105, Foxcroft Academy 96.5, Mountain Valley 95, Belfast 83, Winslow 75, Fryeburg Academy 55, Gardiner 54, Oak Hill 53.5, York 45.5, Wells 35, Morse 25, Medomak Valley 18, Mount View 7, Erskine Academy 7, Mount Desert Island 4, Maine Central Institute 4, Oceanside3 and Caribou 3.
Individual state champions: Camden Hills' Kaylo Littlejohn (195 pounds) and Belfast's Jared Hansen (285).

Swimming
State Class B boys championships: Cape Elizabeth 275.5, Morse 241, Mount Desert Island 229.5, Ellsworth 215, Camden Hills 197, Old Town 191, Belfast 185, Greely 162, Orono 71, Yarmouth 66, John Bapst 64, Waterville 58, Waynflete 52, Hyde School 47, Lincoln Academy 34, Oceanside 30, George Steven Academy 20, Caribou 12, Foxcroft Academy 10, Wiscasset 9, Saint Dominic 6, Presque Isle 3, Hermon 3, Maine School of Science and Math 1.
Individual state champions: Mark McCluskey (50 freestyle), Julian Abaldo (200 free), Kyle Crans (100 free).

Ice Hockey
Maranacook/Winthrop at Camden Hills - moved to Feb. 13.

Feb. 13
Girls Basketball
Eastern Class B quarterfinal playoff: No. 11 Hermon 42, No. 3 Medomak Valley 30.

Ice Hockey
Camden Hills 8, Maranacook/Winthrop 0. (moved up from Feb. 14)

Alpine Skiing
Camden Hills at Black Mountain.

Feb. 12
Ice Hockey
Lewiston at Midcoast Ice Cats.

Feb. 11
Boys Basketball
Eastern Class B prelim playoff: No. 7 Oceanside 55, No. 10 Foxcroft Academy 41.
Eastern Class B prelim playoff: No. 6 Caribou 58, No. 11 Belfast 54.
Western Class D prelim playoff: No. 6 Searsport 61, No. 11 Islesboro 35.
Western Class D prelim playoff: No. 7 Vinalhaven 69, No. 10 Greenville 42.
Eastern Class B prelim playoff: No. 4 Gardiner 77, No. 13 Mount View 55.

Ice Hockey
Camden Hills 3, Gardiner 0.

Nordic Skiing
Camden Classic: Orono boys 14, Camden Hills 34, Boothbay Region 35. Orono girls 11, Camden Hills 34, Boothbay 66. Combined - Orono 25, Camden Hills 68, Boothbay 101.

Feb. 10
Girls Basketball
Eastern Class B prelim playoff: No. 4 Camden Hills 38, No. 13 Foxcroft Academy 31. (OT)
Eastern Class B prelim playoff: No. 5 Oceanside 54, No. 12 Maine Central Institute 45.
Western Class D prelim playoff: No. 6 Searsport 76, No. 11 Greenville 36.
Western Class D prelim playoff: No. 9 Vinalhaven 49, No. 8 Buckfield 44.

Nordic Skiing
Sweetheart Relays: Camden Hills participates.

Feb. 9
Ice Hockey
Camden Hills 12, Leavitt 5.
Camden Hills JVs at Midcoast Ice Cats.

Feb. 7
Boys Basketball
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championship: Medomak Valley 66, Winslow 63.
Greenville 50, Vinalhaven 50.
Searsport 60, Islesboro 56.
Vinalhaven 63, North Haven 47.
(Ends regular season.)

Girls Basketball
Vinalhaven 33, Greenville 32.
Vinalhaven 54. North Haven 28.
Searsport 31, Islesboro 20.
(Ends regular season.)

Wrestling
Eastern Class B championships - Ellsworth 166, Foxcroft Academy 155, Belfast 150, Camden Hills 130, Medomak Valley 68, Caribou 44, Mount Desert Island 40, Maine Central Institute 33, Oceanside 24, John Bapst 4, Hermon no score
Western Class B championships - Mountain Valley 154.5, Erskine Academy 99, Fryeburg Academy 99, Oak Hill 94.5, Winslow 89, Morse 89, Wells 88, York 84.5, Gardiner 58.5, Mount View 44, Lincoln Academy 6.

Cheering
State Class B championships: Hermon 149.5, Medomak Valley 145.8, Ellsworth 141.2, Leavitt 128.2, Gardiner 124.9, Old Town 122.7, Wells 119, Presque Isle 118.6, John Bapst 116.3, Gray-New Gloucester 109.1, Lake Region 102.2, Morse 99.

Ice Hockey
Cape Elizabeth 3, Camden Hills 1.
Midcoast Ice Cats at Brewer.

Skiing
Kennebec Valley Athletic Conference Class B Alpine and Nordic boys combined championships: Mount Blue 101 (giant slalom 19, slalom 26, XC classical 25 and XC freestyle 31), Maranacook 177 (giant slalom 83, slalom 43, XC classical 28 and XC freestyle 23), Leavitt 300 (giant slalom 99, slalom 143, XC classical 26 and XC freestyle 32), Oxford Hills 329 (giant slalom 86, slalom 104, XC classical 74 and XC freestyle 65), Camden Hills 359 (giant slalom 76, slalom 71, XC classical 114 and XC freestyle 98) and Spruce Mountain (giant slalom 85, slalom 89, XC classical 109 and XC freestyle 134). Edward Little, Skowhegan and Hampden Academy participated in Alpine.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B Alpine and Nordic girls combined championships: Maranacook 185 (giant slalom 71, slalom 69, XC classical 25 and XC freestyle 20), Camden Hills 278 (giant slalom 35, slalom 56 - first in Alpine, XC classical 89 and XC freestyle 98), Leavitt 299 (giant slalom 110, slalom 81, XC classical 56 and XC freestyle 52), Edward Little 325 (giant slalom 71, slalom 50, XC classical 102 and XC freestyle 102), Oxford Hills 330 (giant slalom 71, slalom 74, XC classical 90 and XC freestyle 95) and Spruce Mountain 429 (giant slalom 78, slalom 72, XC classical 136 and XC freestyle 143). Hampden Academy and Skowhegan participated in Alpine and Mount Blue in Nordic.

Indoor Track
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys championships: Belfast 149, Maine Central Institute 62.5, Waterville 60, Oceanside 56, Erskine Academy 33.5, Gardiner 27, Winslow 23, Lincoln Academy 20, Morse 18, Camden Hills 12, Medomak Valley 9.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls championships: Waterville 167, Belfast 101, Lincoln Academy 45, Erskine Academy 44.5, Gardiner 28, Winslow 23, Maine Central Institute 22.5, Mount View 19, Oceanside 17, Camden Hlls 8, Medomak Valley 1.

Feb. 6
Boys Basketball
Medomak Valley 71, Camden Hills 56.
Oceanside 52, Morse 45.
George Stevens Academy 48, Searsport 34.

Girls Basketball
Medomak Valley 25, Camden Hills 21.
Searsport 29, Deer Isle-Stonington 19.
Oceanside 38, Morse 33.

Swimming
Kennebec Valley Athletic Conference Class B girls championships: Camden Hills 307, Morse 263, Belfast 193, Waterville 125, Lincoln Academy 108, Winslow 102, Gardiner 67, Erskine Academy 21, Maine Central Institute 8.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B boys championships: Morse 296.5, Camden Hils 249.5, Belfast 246.5, Lincoln Academy 135, Waterville 108, Erskine Academy 53, Oceanside 26, Winslow 18, Medomak Valley 16.5, Gardiner 2.

Feb. 5
Boys Basketball
Valley 76, North Haven 44.
Searsport 72, Islesboro 41.
Belfast 61, Mount View 42.

Girls Basketball
Searsport 65, Islesboro 26.
Mount View 47, Belfast 23.

Ice Hockey
Camden Hills at Greely - postponed to Feb. 17.

Feb. 4
Boys Basketball
Rangeley 52, Vinalhaven 46.
Oceanside 54, Erskine Academy 29.
Searsport 54, Deer Isle-Stonington 28.

Girls Basketball
Rangeley 72, Vinalhaven 21.
Oceanside 55, Erskine Academy 30.
Penobscot Valley 42, Searsport 31.

Skiing
Kennebec Valley Athletic Conference Class B Alpine and Nordic girls championships: Maranacook 96, Camden Hills 124, Oxford Hills 161, Leavitt 166, Edward Little 173, Spruce Mountain 214, Hampden Academy, Skowhegan, Mount Blue no score.
Kennebec Valley Athletic Conference Class B Alpine and Nordic boys championships: Mount Blue 44, Maranacook 111, Leavitt 125, Oxford Hills 160, Camden Hills 190, Spruce Mountain 194, Edward Little, Skowhegan, Hampden Academy no score.

Feb. 3
Boys Basketball
Vinalhaven 60, Rangeley 59.
Searsport 60, Bangor Christian 28.
Lincoln Academy 63, Mount View 49.
Belfast 51, Erskine Academy 41.
Morse 68, Camden Hills 40.
Medomak Valley 61, Oceanside 51.
Forest Hills 78, North Haven 31.

Girls Basketball
Rangeley 63, Vinalhaven 37.
Oceanside 36, Medomak Valley 35.
Camden Hills 49, Morse 48.
Lincoln Academy 42, Mount View 24.
Searsport 54, Bangor Christian 36.
Forest Hills 63, North Haven 20.
Belfast 58, Erskine Academy 56.

Jan. 31
Boys Basketball
Belfast 76, Camden Hills 58.
Medomak Valley 61, Lincoln Academy 45.
Morse 66, Mount View 36.

Girls Basketball
Medomak Valley 55, Lincoln Academy 52.
Camden Hills 53, Belfast 27.
Morse 42, Mount View 27.

Wrestling
Kennebec Valley Athletic Conference championships: Belfast, Camden Hills, Mount View, Oceanside, Medomak Valley participate - canceled.

Ice Hockey
Camden Hills 14, Leavitt 2.

Nordic Skiing
Sassi Memorial: Camden Hills particpates.

Alpine Skiing
Camden Hills hosts - canceled.

Jan. 30
Boys Basketball
Vinalhaven 51, North Haven 42.

Girls Basketball
Vinalhaven 50, North Haven 20.

Swimming
Morse at Belfast - canceled.
Wiscasset, Medomak Valley, Oceanside at Camden Hills - canceled.

Indoor Track
Belfast, Camden Hills, Medomak Valley, Oceanside at Bowdoin College - canceled.

Jan. 29
Boys Basketball
Mount View 56, Erskine Academy 48.
Greater Portland Christian 53, North Haven 38.
Morse 79, Belfast 68.

Girls Basketball
George Stevens Academy 60, Searsport 44.
Mount View 33, Erskine Academy 23.
Greater Portland Christian 54, North Haven 27.

Jan. 28
Boys Basketball
Oceanside 83, Camden Hills 64.

Nordic Skiing
Bond Brook Classic: Camden Hills participates - canceled.

Jan. 27
Swimming
Belfast at Gardiner - canceled.
Brunswick, Medomak Valley, Oceanside at Camden Hills - canceled.

Jan. 26
Boys Basketball
Searsport 58, Penobscot Valley 26.
Medomak Valley 54, Morse 51.
Lincoln Academy 71, Belfast 45.

Girls Basketball
Camden Hills 50, Oceanside 46.
Medomak Valley 51, Morse 34.
Lincoln Academy 64, Belfast 43.

Cheering
Western Class B championships: Medomak Valley 133.1, Leavitt 132.6, Wells 123.7, Morse 108.9, Lake Region 107, Gray-New Gloucester 104.9, Freeport 101.2, Fryeburg Academy 94.8, Lincoln Academy 91, Poland 87.8, Oak Hill 86.1, Greely 84.4 and Spruce Mountain 75.4.

Jan. 24
Boys Basketball
Seacoast Christian 62, North Haven 30.
Vinalhaven 76, Temple Academy 39.

Girls Basketball
Seacoast Christian 54, North Haven 28.
Vinalhaven 64, Temple Academy 41.

Wrestling
Belfast 66, Gardiner 18.
Belfast 77, Maine Central Institute 6.
Belfast 48, Morse 36.
Belfast 60, Mount View 24.
Cony 60, Camden Hills 15.
Nokomis 42, Camden Hills 12.
Mount View versus Maine Central Institute, Gardiner, Morse.
Camden Hills, Oxford Hills, Mount Blue, Medomak Valley, Cony at Nokomis.

Nordic Skiing
Oxford Hills Sprints: Camden Hills participates - postponed.

Cheering
Eastern Class B championships: Mount View 96.5 (12th among 14 teams). State qualifiers: Hermon 141 points, Ellsworth 131.6, Gardiner 128.2, Presque Isle 123.5, John Bapst of Bangor 120.4, Old Town 113.2.

Jan. 23
Boys Basketball
Mount View 57, Camden Hills 54.
Lincoln Academy 51, Oceanside 50.
Seacoast Christian 65, North Haven 26.
Medomak Valley 53, Erskine Academy 25.
Vinalhaven 67, Temple Academy 58.
Searsport 45, Bangor Christian 28.

Girls Basketball
Medomak Valley 35, Erskine Academy 18.
Lincoln Academy 47, Oceanside 45.
Seacoast Christian 70, North Haven 40.
Camden Hills 52, Mount View 38.
Morse 59, Belfast 32.
Vinalhaven 69, Temple Academy 52.

Swimming
Belfast boys 50, Camden Hills 40.
Camden Hills boys 53, Waterville 38.
Camden Hills girls 62, Belfast 30.
Camden Hills girls 77, Waterville 16.

Alpine Skiing
Camden Hills girls 40, Oxford Hills 62, Maranacook 80, Falmouth 105.
Mount Blue boys 27, Maranacook 62, Mountain Valley 62, Camden Hills no score.

Jan. 21
Boys Basketball
Searsport 52, Valley 39.

Girls Basketball
Searsport 45, Valley 12.

Jan. 19
Boys Basketball
Searsport 46, Sumner 37.

Wrestling
Medomak Valley 30, Brewer 12.
Mount Ararat 42, Medomak Valley 23.
Mount Ararat 48, Camden Hills 30.
Skowhegan 65, Medomak Valley 6.
Camden Hills versus Brewer.
Camden Hills versus Skowhegan.
Oxford Hills 57, Oceanside 18.
Oceanside 42, Maine Central Institute 24.
Oceanside versus Mount Blue.
Lincoln Academy, Mount View, Winslow, Mountain Valley, Fryeburg at Gardiner.

Ice Hockey
Camden Hills 3, Hampden Academy 0.

Cheering
Kennebec Valley Athletic Conference Class B championships: Medomak Valley 131.5, Leavitt 117.5, Gardiner 115.5, Waterville 103, Mount View 101.5, Morse 97.8, Erskine Academy 81.9, Winslow 84.

Jan. 17
Boys Basketball
Richmond 52, Vinalhaven 38.
Temple Academy 43, North Haven 42.

Girls Basketball
Richmond 41, Vinalhaven 26.
Searsport 66, Bangor Christian 23.
Temple Academy 68, North Haven 29.

Wrestling
Erskine Academy 48, Camden Hills 35.
Belfast 70, Gardiner 12.
Skowhegan 47, Belfast 24.
Oxford Hills 45, Belfast 34.
Skowhegan 57, Oceanside 18.
Oxford Hills 48, Oceanside 30.
Belfast 65, Oceanside 18.
Oceanside 42, Gardiner 30.
Winsow 42, Medomak Valley 24.
Medomak Valley 39, Morse 30.
Cony, Nokomis, Lincoln Academy, Mount View at Mount Blue.
Brewer, Maine Central Institute at Camden Hills.

Indoor Track
Edward Little girls 92, Belfast 76, Skowhegan 71, Lewiston 71, Mount Ararat 58, Oceanside 28, Cony 20, Gardiner 19, Mount View 14, Camden Hills 12, Medomak Valley 4.
Lewiston boys 155.5, Belfast 93.8333, Edward Little 80.8333, Mount Ararat 30, Skowhegan 29.3333, Ocanside 27, Gardiner 21.5, Cony 20, Medomak Valley 8, Camden Hills 7.

Nordic Skiing
Maranacook Waves: Maranacook boys 19, Mount Bue 21, Oxford Hills 80, Orono 109, Portland 114, Telstar 136, Dirigo 139, Gould Academy 150, Boothbay Region 154, Greely 159, Spruce Mountain 173, Camden Hills 189, Mount Ararat 232, Mountain Valley 244, Cape Elizabeth 248.
Maranacook Waves: Maranacook girls 30, Kents Hill 37, Gould Academy 59, Mount Blue 86, Telstar 104, Oxford Hills 110, Monmouth Academy 115, Deering 137, Greely 150, Mount Ararat 172, Orono 178, Camden Hills 196, Dirigo 227, Spruce Mountain 242.

Alpine Skiing
Camden Hills at Kents Hill - scores unavailable.

Jan. 16
Boys Basketball
Medomak Valley 74, Mount View 48.
Oceanside 63, Belfast 54.
Lincoln Academy 84, Camden Hills 61.
Temple Academy 59, North Haven 58.
Richmond 55, Vinalhaven 46.

Girls Basketball
Medomak Valley 56, Mount View 23.
Camden Hills 63, Lincoln Academy 58.
Oceanside 58, Belfast 18.
Temple Academy 67, North Haven 58.
Richmond 32, Vinalhaven 28.

Swimming
Camden Hills boys 84, Saint Dominic 28.
Camden Hills 124, Saint Dominic 32.
Brunswick boys 104, Belfast 77.
Brunswick girls 119, Belfst 63.

Jan. 14
Boys Basketball
Medomak Valley 66, Belfast 43.

Wrestling
Oceanside 42, Brewer 12.
Ocenside 36, Hampden Academy 12.
Oceanside 42, Mount View 30.
Mount View 48, Brewer 18.
Mount View 48, Hampden Academy 12.
Belfast 70, Maine Central Institute 12.
Belfast 63, Winslow 15.
Medomak Valley 48, Gardiner 18.
Medomak Valley 42, Lincoln Academy 24.

Jan. 13
Boys Basketball
Oceanside 53, Mount View 47.
Camden Hills 64, Erskine Academy 51.
Forest Hills 69, North Haven 29.

Girls Basketball
Oceanside 61, Mount View 33.
Searsport 44, Sumner 41.
Medomak Valley 55, Belfast 25.
Camden Hills 49, Erskine Academy 37.
Forest Hills 58, North Haven 25.

Swimming
Belfast girls 50, Old Town 48.
Belfast boys 49, Old Town 45.

Jan. 10
Boys Basketball
Valley 55, Searsport 46.

Girls Basketball
Searsport 44, Valley 30.
Kents Hill 44, North Haven 25.

Wrestling
Skowhegan Tournament: Skowhegan "A" 192, Mountain Valley "A" 126, Cony 114, Ellsworth 103.5, Fryeburg Academy 97, Nokomis "A" 87.5, Westbrook "A" 87, Winslow 80, Sanford 77, Oak Hill 47, Oceanside 39, Deering "A" 36, Gardiner 35, Mount Desert Island 30, Monmouth Academy 27.5, Skowhegan "B" 27, Brewer 20, Gorham 18, Messalonskee 16, Mountain Valley "B" 16, Mount Blue 15, Mount View 15, Madison 13, Central 7, John Bapst 7, Maranacook 7, Nokomis "B" 6, Deering "B" 3, Hampden Academy 3, Westbrook "B" 3.
Camden Hills at Foxcroft Academy.

Ice Hockey
Kennebunk 4, Camden Hills 0.

Nordic Skiing
Hornet Classic: Gould Academy boys 23, Mount Blue 38, Leavitt 56, Freeport 83, Maranacook 98, Portland 126, Oxford Hills 162, Cape Elizabeth 186, Telstar 194, Dirigo 200, Waynflete 202, Boothbay Region 235, Fryeburg Academy 245, Greely 266, Spruce Mountain 266, Camden Hills 285, Mount Ararat 303, Mountain Valley 306.
Hornet Classic: Marancook girls 43, Freeport 52, Kents Hill 59, Gould Academy 79, Deering 79, Mount Blue 80, Telstar 112, Leavitt 152, Monmouth Academy 157, Oxford Hills 164, Camden Hills 192, Edward Little 201, Dirigo 239, Waynflete 242, Fryeburg Academy 266, Greely 275, Spruce Mountain 280, Cape Elizabeth 285.

Jan. 9
Boys Basketball
Leavitt 61, Mount View 42.
Belfast 66, Nokomis 55.
Gardiner 58, Oceanside 55.
Waterville 63, Camden Hills 62.
Medomak Valley 69, Maranacook 54.

Girls Basketball
Medomak Valley 63, Maranacook 57. (3OTs)
Nokomis 49, Belfast 36.
Leavitt 42, Mount View 35.
Waterville 56, Camden Hills 44.
Oceanside 56, Gardiner 48.

Wrestling
Belfast 54, Mount Ararat 24.
Belfast 73, Lincoln Academy 6.
Belfast 48, Morse 30.
Oxford Hills 64, Medomak Valley 12.
Erskine Academy 54, Medomak Valley 18.
Medomak Valley 30, Maine Central Institute 23.

Swimming
Morse girls 85, Camden Hills 84.
Morse boys 95, Camden Hills 72.
Belfast girls 74, Erskine Academy 49.
Belfast boys 69, Erskine Academy 53.

Indoor Track
Lewiston girls 105, Messalonskee 100, Brunswick 76, Belfast 63, Erskine Academy 33, Lincoln Academy 27, Mount View 22, Cony 22, Mount Ararat 10, Winslow 4.
Lewiston boys 116.5, Belfast 95, Brunswick 82, Messalonskee 81, Mount Blue 22, Erskine Academy 21, Morse 15, Lincoln Academy 12, Winslow 9.5, Mount Ararat 6, Cony 3.

Jan. 7
Boys Basketball
Bucksport 64, Searsport 49.

Girls Basketball

Wrestling
Belfast 78, Brewer 6.
Belfast 42, Cony 42.
Oxford Hills 51, Camden Hills 27.
Oxford Hills 66, Mount View 18.
Camden Hills 40, Mount View 18.
Medomak Valley 42, Nokomis 36.
Winslow 38, Medomak Valley 24.
Oceanside 54, Morse 24.
Erskine Academy 43, Oceanside 31.

Jan. 6
Boys Basketball
North Haven 63, Highview Christian 27.
Morse 70, Oceanside 57.
Medomak Valley 74, Camden Hills 32.
Belfast 54, Mount View 39.

Girls Basketball
Highview Christian 27, North Haven 24.
Oceanside 42, Morse 36.
Medomak Valley 56, Camden Hills 45.
Bucksport 61, Searsport 44.
Mount View 54, Belfast 26.

Swimming
Belfast girls 106, Lincoln Academy 62.
Belfast girls 106, Boothbay Region 55.
Belfast boys 114, Lincoln Academy 64.
Belfast boys 114, Boothbay Region 8.

Jan. 3
Boys Basketball
Belfast 48, Maine Central Institute 45.
Vinalhaven 59, Buckfield 43.
Searsport 46, Stearns 33.

Girls Basketball
Stearns 49, Searsport 43.
Buckfield 57, Vinalhaven 41.

Wrestling
Spartan Tournament: Danbury 217.5, Marshwood 190.5, Noble "A" 181.5, Xavier 167.5, Timberlane "A" 161.5, Cumberland 109.5, Ellsworth 103, Mountain Valley 92.5, Massabesic 92.5, Belfast 55, Biddeford 55, Fryeburg Academy 53, Tyngsboro 49, Sanford 40.5, Camden Hills 37, Bonny Eagle 36, North Providence 34, York 34, Portland 30, Timberlane "B" 23, Scarborough 17.5, Thornton Academy 6, Marshwood "B" 3, Noble "B" 3.
Warrior Clash: Skowhegan 186, Dirigo 103, Oxford Hills 93, Foxcroft Academy 84, Nokomis 67, Dexter 59, Westbrook 54, Wells 53.5, Deering 49, Mount View 34, Gorham 24, Maine Central Institute 23, Cheverus 22, Nokomis "B" 18, Monmouth Academy 18, Skowhegan "B" 17, Madison 10, Maranacook 9, Mount Blue 6, Brewer 4, Hampden Academy, Central and Foxcroft Academy "B" no score.
Erskine Academy 50, Oceanside 24.
Cony 48, Oceanside 21.
Oceanside 48, Gardiner 18.

Indoor Track
Messalonskee girls 114, Edward Little 97.5, Skowhegan 87, Lawrence 52, Eskine Academy 31, Lincoln Academy 20.5, Maine Central Institute 15, Nokomis 15, Oceanside 14, Camden Hills 14, Medomak Valley 3.
Edward Little boys 118, Messalonskee 102, Oceanside 55, Lawrence 36, Maine Central Institute 32, Skowhegan 31, Erskine Academy 31, Mount Blue 26, Lincoln Academy 14, Camden Hills 10, Medomak Valley 9, Nokomis 1.

Jan. 2
Boys Basketball
Spruce Mountain 49, Mount View 37.
Camden Hills 65, Nokomis 53.
Oceanside 78, Waterville 44.
Winslow 60, Medomak Valley 45.
Vinalhaven 57, Buckfield 54.

Girls Basketball
Spruce Mountain 64, Mount View 30.
Maine Central Institute 50, Belfast 29.
Oceanside 47, Waterville 34.
Nokomis 59, Camden Hills 36.
Medomak Valley 43, Winslow 35.
Vinalhaven 51, Buckfield 47.

Indoor Track
Waterville girls 136.5, Brunswick 89.5, Lewiston 67.5, Belfast 67, Mount Ararat 30, Mount View 22, Winslow 19, Gardiner 13, Cony 7.5, Morse 4.
Lewiston boys 131, Belfast 102, Brunswick 92, Waterville 37, Mount Ararat 29, Gardiner 26, Cony 25, Morse 14, Winslow 14.

Alpine Skiing
Girls: Maranacook 41, Camden Hills 55, Spruce Mountain 61, Hampden Academy 62, Skowhegan 128.
Boys: Mount Blue 22, Maranacook 32, Mountain Valley 52, Skowhegan 100, Spruce Mountain 106, Telstar 121, Hampden Academy 128, Camden Hills no score.

Dec. 30
Boys Basketball
Mount View 48, Nokomis 39.
Waterville 52, Belfast 46.
Maine Central Institute 61, Camden Hills 42.
Oceanside 53, Maranacook 51.
Medomak Valley 69, Gardiner 64.

Girls Basketball
Nokomis 42, Mount View 32.
Maranacook 54, Oceanside 33.
Camden Hills 49, Maine Central Institute 34.
Gardiner 47, Medomak Valley 43.
Waterville 48, Belfast 40.

Wrestling
Noble Tournament: Marshwood "A" 225.5, Noble "A" 221.5, Skowhegan "A" 168, Massabesic 152.5, Mountain Valley 133, Foxcroft Academy 113, Camden Hills 99, Nokomis 99, Belfast 91, Mount Ararat 89, Westbrook 81.5, Plymouth 76, Wells 75, LaSalle Academy 70, Mount Mansfield 60, Windham "A" 57.5, Fryeburg Academy 55, Sanford 53, Winslow 52, Bonny Eagle 47, Spaulding 39, Kennebunk 34, Lisbon 33.5, Marshwood "B" 31, Deering 29, Scarborough 27, Cheverus 23, Independents 20.5, Gorham 20, Nokomis "B" 20, Gardiner 19, Skowhegan "B" 18, Noble "B" 15, Brunswick 13, Central 10, Messalonskee 9, Kingswood 8, LaSalle Academy "B" 7, Mountain Valley "B" 5, Foxcroft Academy "B" 4, Skowhegan "C" 2, Mount Ararat "B", Windham "B" and Belfast "B" no score.

Swimming
Belfast boys 56, Messalonskee 36.
Belfast girls 47, Messalonskee 47.
Camden Hills girls beat Winslow.
Camden Hills boys beat Winslow.

Ice Hockey
Camden Hills 9, Maranacook/Winthrop 1.

Dec. 29
Girls Basketball
Oceanside 63, Maine Central Institute 53.

Indoor Track
Edward Little girls 123, Lewiston 72.5, Belfast 60, Mount Ararat 43, Camden Hills 30, Gardiner 26, Oceanside 20, Mount View 14, Winslow 11.5, Medomak Valley 6.
Lewiston boys 150, Belfast 72.5, Edward Little 70.5, Oceanside 63, Mount Ararat 33, Gardiner 18.5, Camden Hills 10, Winslow 7, Medomak Valley 5.5.

Dec. 27
Boys Basketball
Mount View 64, Waterville 42.
Winslow 66, Belfast 57.
Oceanside 61, Maine Central Institute 52.
Medomak Valley 56, Spruce Mountain 50.
Gardiner 64, Camden Hills 42.

Girls Basketball
Waterville 53, Mount View 38.
Camden Hills 52, Gardiner 48.
Spruce Mountain 50, Medomak Valley 43.
Winslow 59, Belfast 31.

Wrestling
Mid-Maine Tournament: Nokomis 139, Dexter 104.5, Bucksport 92, Oceanside 92, Morse 84.5, Erskine Academy "A" 80, Cony 77.5, Medomak Valley 56, Mount View 36, Caribou 27, Maine Central Institute 26, Mount Blue 26, Madison 14, Erskine Academy "B" 11.5, Central 11, Hermon, George Stevens Academy, Cony "B" no score.

Ice Hockey
Camden Hills 6, Old Town/Orono 3.

Dec. 23
Girls Basketball
Sumner 39, Searsport 34.

Dec. 22
Boys Basketball
Medomak Valley 60, Oceanside 43.
Lincoln Academy 61, Mount View 47.
Morse 82, Camden Hills 70.
Belfast 56, Erskine Academy 36.

Girls Basketball
Medomak Valley 46, Oceanside 36.
Camden Hills 52, Morse 48.
Erskine Academy 41, Belfast 23.
Lincoln Academy 53, Mount View 21.

Wrestling
Oceanside 54, Maine Central Institute 18.
Nokomis 44, Oceanside 18.

Swimming
Camden Hills boys 82, Lewiston 66.
Camden Hills girls 108, Lewiston 57.

Dec. 20
Boys Basketball
Vinalhaven 77, Jonesport-Beals 43.
North Haven 60, Highview Christian 21.
Searsport 63, Sumner 50.

Girls Basketball
Vinalhaven 48, Jonesport-Beals 27.
North Haven 35, Highview Christian 30.
Searsport 58, Deer-Isle Stonington 35.

Wrestling
Belfast 52, Nokomis 27.
Belfast 78, Mount View 6.
Camden Hills 72, Mount View 6.
Camden Hills 51, Nokomis 30.
Belfast 38, Camden Hills 36.
Camden Hills 61, Oceanside 6.
Belfast 60, Oceanside 24.
Oceanside 36, Mount View 18.
Oceanside 36, Nokomis 36.
Nokomis 42, Mount View 12.
Atlantic Invitational: Marshwood 229, Dirigo 110.5, Wells 96.5, Mountain Valley 90.5, Biddeford 90, Fryeburg Academy 73.5, York 68, Medomak Valley 38, Maine Central Institute 36.5, Oak Hill 36, Kennebunk 36, Lisbon 27, Lincoln Academy no score.

Indoor Track
Bowdoin Relays: Belfast boys 69, Lewiston 66, Brunswick 50, Messalonskee 48, Greely 38.5, Waterville 33, Edward Little 30.5, Mount Desert Island 28, Oceanside 19, Maine Central Institute 18, Erskine Academy 18, Mount Ararat 16, Skowhegan 12, North Yarmouth Academy 8, Yarmouth 6, Mount Blue 8, Winslow 1.
Bowdoin Relays: Waterville girls 68, Greely 64, Lewiston 51, Edward Little 46, Messalonskee 42, Brunswick 36.33, Skowhegan 35, Belfast 31, Mount Ararat 28.5, Erskine Academy 13.5, Lake Region 8, Mount Blue 4, Oceanside 2, Mount Desert Island 2, Yarmouth 2, North Yarmouth Academy 0.33, Morse 0.33.

Ice Hockey
Camden Hills 5, John Bapst 0.

Nordic Skiing
Billy Chenard Memorial: Falmouth boys 28, Mount Blue 38, Maranacook 69, Leavitt 71, Freeport 78, Oxford Hills 92, Orono 162, Telstar 178, Camden Hills 185, Boothbay Region 210, Spruce Mountain 230.
Billy Chenard Memorial: Maranacook girls 41, Mount Blue 48, Gould Academy 68, Falmouth 71, Oxford Hills 114, Freeport 121, Leavitt 122, Monmouth Academy 130, Orono 163, Camden Hills 182, Spruce Mountain 208.

Dec. 19
Boys Basketball
Mount View 39, Morse 36.
Belfast 74, Camden Hills 64.
Oceanside 67, Erskine Academy 44.
Searsport 66, Deer-Isle Stonington 32.
Vinalhaven 72, Jonesport-Beals 50.

Girls Basketball
Morse 49, Mount View 23.
Vinalhaven 57, Jonesport-Beals 45.
Oceanside 44, Erskine Academy 22.

Swimming
Belfast girls 59, Waterville 34.
Belfast boys 58, Waterville 34.
Camden Hills girls 110, Gardiner 15.
Camden Hills boys 59, Gardiner 0.

Dec. 18
Boys Basketball
Medomak Valley 53, Lincoln Academy 44.

Girls Basketball
Camden Hills 52, Belfast 46.
Lincoln Academy 58, Medomak Valley 50.
George Stevens Academy 58, Searsport 39.

Ice Hockey
Camden Hills 5, Gardiner 0.

Dec. 17
Boys Basketball
Searsport 74, Penobscot Valley 25.

Wrestling
Belfast 78, Mount Blue 6.
Belfast 60, Gardiner 18.
Camden Hills 48, Erskine Academy 34.
Camden Hills beat Lincoln Academy.
Medomak Valley 36, Maine Central Institute 18.
Morse 36, Medomak Valley 30.
Nokomis 45, Mount View 6.
Mount Ararat 50, Mount View 6.
Oceanside 35, Winslow 27.
Cony 48, Oceanside 29.

Dec. 16
Boys Basketball
Oceanside 67, Camden Hills 37.
Belfast 63, Lincoln Academy 60.
Morse 62, Medomak Valley 49.
Mount View 30, Erskine Academy 28.

Girls Basketball
Lincoln Academy 68, Belfast 43.
Camden Hills 56, Oceanside 54.
Searsport 34, Penobscot Valley 29.
Mount View 38, Erskine Academy 33.
Medomak Valley 49, Morse 31.

Ice Hockey
Waterville 6, Camden Hills 0.

Dec. 15
Boys Basketball
George Stevens Academy 68, Searsport 53.

Dec. 13
Boys Basketball
Searsport 57, Stearns 50.
Valley 80, Vinalhaven 45.
Rangeley 72, North Haven 56.

Girls Basketball
Stearns 47, Searsport 36.
Valley 38, Vinalhaven 33.
Rangeley 70, North Haven 4.

Wrestling
McDonald's Invitational: Noble 168.5, Ellsworth 128.5, Mountain Valley 109, Foxcroft Academy 91, Fryeburge Academy 75, Dirigo 74, Belfast 69, Oxford Hills 68.5, Mount Ararat 45, Boothbay Region 38, Windham 24, Oak Hill 17.5, Brunswick 16, John Bapst 15, Lisbon 13, Madison 3, Bucksport 2.
Camden Hills 48, Winslow 26.
Skowhegan 44, Camden Hills 36.
Oceanside 48, Medomak Valley 24.
Oceanside 48, Mount View 22.
Mount View 39, Medomak Valley 24.

Indoor Track
Girls: Waterville 153, Messalonskee 79, Skowhegan 76.5, Lawrence 39.5, Erskine Academy 38.5, Maine Central Institute 25, Lincoln Academy 21, Oceanside 20, Camden Hills 14, Gardiner 5.5, Nokomis 4.
Boys: Messalonskee 106.5, Waterville 67, Oceanside 62.5, Maine Central Institute 44, Erskine Academy 41, Skowhegan 34, Lawrence 31, Mount Blue 26, Lincoln Academy 24, Gardiner 14, Camden Hills 13, Medomak Valley 9, Nokomis 1.
(Begins regular season.)

Ice Hockey
Camden Hills 3, Presque Isle 0.

Dec. 12
Boys Basketball
Camden Hills 57, Mount View 51. (OT)
Medomak Valley 55, Erskine Academy 28.
Rangeley 61, North Haven 60.
Morse 75, Belfast 63.
Lincoln Academy 63, Oceanside 53.
Valley 69, Vinalhaven 47.

Girls Basketball
Camden Hills 58, Mount View 39.
Rangeley 78, North Haven 11.
Oceanside 47, Lincoln Academy 45. (OT)
Medomak Valley 34, Erskine Academy 9.
Valley 48, Vinalhaven 40.
Morse 46, Belfast 26.

Swimming
Belfast girls 113, Winslow 49.
Belfast boys 124, Winslow 27.
(Begins regular season.)

Ice Hockey
Camden Hills 13, Houlton/Hodgdon 0.

Dec. 11
Boys Basketball
Medomak Valley 59, Mount View 50.

Girls Basketball
Medomak Valley 67, Mount View 38.
Lincoln Academy 48, Camden Hills 33.

Dec. 10
Boys Basketball
Oceanside 53, Belfast 38.
Lincoln Academy 61, Camden Hills 44.

Girls Basketball
Oceanside 72, Belfast 25.

Wrestling
Mount View 42, Maine Central Institute 18.
Medomak Valley 42, Lincoln Academy 36.
Belfast 55, Nokomis 22.
Belfast 42, Erskine Academy 42.
Camden Hills 39, Oceanside 34.
Camden Hills 54, Gardiner 18.
Oceanside 48, Gardiner 12.

Dec. 6
Boys Basketball
Forest Hills 76, Vinalhaven 33.
Islesboro 51, North Haven 46.

Girls Basketball
Searsport 54, Bucksport 26.
Islesboro 53, North Haven 20.
Forest Hills 58, Vinalhaven 46.

Wrestling
Belfast Duals: Belfast 47, Camden Hills 30; Ellsworth 44, Belfast 36; Ellsworth 52, Medomak Valley 12; Ellsworth 46, Camden Hills 30; Foxcroft Academy 48, Belfast 33; Belfast 48, Medomak Valley 36; Medomak Valley 42, Mount Desert Island 12, Camden Hills 63, Mount Desert Island 6; Belfast 72, Mount Desert Island 12; Camden Hills 60, Medomak Valley 18; Foxcroft Academy 53, Medomak Valley 18; Foxcroft Academy 45, Camden Hills 33.
(Begins regular season.)

Ice Hockey
Camden Hills 2, Gorham 0.

Dec. 5
Boys Basketball
Medomak Valley 87, Belfast 27.
Oceanside 74, Mount View 48.
Camden Hills 66, Erskine Academy 51.
Islesboro 61, North Haven 58.
Bucksport 48, Searsport 46.
Forest Hills 67, Vinalhaven 40.
(Begins regular season.)

Girls Basketball
Oceanside 45, Mount View 34.
Medomak Valley 62, Belfast 40.
Islesboro 49, North Haven 20.
Camden Hills 45, Erskine Academy 29.
Forest Hills 57, Vinalhaven 51.
(Begins regular season.)